Skocz do zawartości

Pytanko o olej Motul 6100-synergie-10w40


stilo_kielce

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, w związku z faktem iż używam swojego cienkiego głównie w amatorskim sporcie (kjs, superoesy itp.), chciałem Was zapytac o możliwie najlepszy olej półsyntetyczny, który mogę zalać do podłubanego silnika 1.2 8V.

Obecnie jeżdzę na Mobilu 10W40. Zastanawiam się jednak nad Motulem -6100-synergie-10w40

KLIK

Jakie macie doświadczenia z olejami tej firmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie, w związku z faktem iż używam swojego cienkiego głównie w amatorskim sporcie (kjs,

> superoesy itp.), chciałem Was zapytac o możliwie najlepszy olej półsyntetyczny, który mogę

> zalać do podłubanego silnika 1.2 8V.

> Obecnie jeżdzę na Mobilu 10W40. Zastanawiam się jednak nad Motulem -6100-synergie-10w40

> KLIK

> Jakie macie doświadczenia z olejami tej firmy?

B.dobry olej do but.gif ,z mobilem nie ma porównania.

Ew. na duże upały synergie 15w50 motula,albo10w60 valvo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> B.dobry olej do ,z mobilem nie ma porównania.

> Ew. na duże upały synergie 15w50 motula,albo10w60 valvo.

NO tak, ale jak mam silnik zalany półsyntetykiem, to nie przejdę teraz przecież na pełny syntetik. Zostaje mi więc 10W40 Motula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> NO tak, ale jak mam silnik zalany półsyntetykiem, to nie przejdę teraz przecież na pełny syntetik.

> Zostaje mi więc 10W40 Motula

valvo 10w60 to polsyntetyk, 5w50 pelen syntetyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> NO tak, ale jak mam silnik zalany półsyntetykiem, to nie przejdę teraz przecież na pełny syntetik.

> Zostaje mi więc 10W40 Motula

ja jeździłem kiedyś w ccs-ie na motulu 10w40 i byłem zadowolony

o tym który pytasz spytam kumpla bo troszkę w tym siedzi

ale co do tego oleju na allegro to czy to oryginał?

postaram się coś Ci jutro konkretniejszego dowiedzieć i dam znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja jeździłem kiedyś w ccs-ie na motulu 10w40 i byłem zadowolony

> o tym który pytasz spytam kumpla bo troszkę w tym siedzi

> ale co do tego oleju na allegro to czy to oryginał?

> postaram się coś Ci jutro konkretniejszego dowiedzieć i dam znać

Będę wdzięczny za informacje.

PS Na allegro pełno jest podróbek oleju, więc i tak będę chicął poszukać albo sprawdzonego sprzedawcy na allegro.pl, albo sklepu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chłopaki polecili mi motula 10w40 i jestem zadowolony. Uzywaja go na rajdach amatorskich.

Ale który dokładnie, bo jak wyczytałem na stronie motula mają dwa rodzaje olejów 10W40. Model synergis i jakiś drugi. Na którym ty jeździsz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy ten valvo 10W60 będzie lepszy od Motula 10W40?

Obecnie wlałem do swojego seja valvo 5w50, owszem brałem pod uwagę również Motula 300V 15w50 (również full syntetyk), doszedłem do wniosku, ze bez przesady, to jest seicento a nie subaru i pokierowałem się ceną - i również bardzo dobrą renomą serii VR1 Racing od Valvoline !

Co do motula 10W40 w 2 rodzajach, dokladnie tak jak piszecie , jeszcze jest wlasnie z serii MOTUL 300V CHRONO 10W-40 czyli pelen syntetyk z najwyzszej wyczynowej półki.

Czyli podsumowując

synergie 6100 - półsyntetyk

Chrono 300V - pelen syntetyj

oba 10w40.

Przy okazji, zalewanie syntetykiem silnika ktory wczesniej byl zalany polsyntetykiem to nie jest błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Obecnie wlałem do swojego seja valvo 5w50, owszem brałem pod uwagę również Motula 300V 15w50

> (również full syntetyk), doszedłem do wniosku, ze bez przesady, to jest seicento a nie subaru

> i pokierowałem się ceną - i również bardzo dobrą renomą serii VR1 Racing od Valvoline !

> Co do motula 10W40 w 2 rodzajach, dokladnie tak jak piszecie , jeszcze jest wlasnie z serii MOTUL

> 300V CHRONO 10W-40 czyli pelen syntetyk z najwyzszej wyczynowej półki.

> Czyli podsumowując

> synergie 6100 - półsyntetyk

> Chrono 300V - pelen syntetyj

> oba 10w40.

> Przy okazji, zalewanie syntetykiem silnika ktory wczesniej byl zalany polsyntetykiem to nie jest

> błąd.

To ja już nic nie rozumiem, oba są 10W40, i jeden jest półsysntetyk, a drugi pełnysyntetyk? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> po to gęsty olej czyli trudniej pompowalny.

> pozatym silnik sc nie osiaga tak wysokich temperatur:)

Piszesz o tym 10W60, czy o Motulu synergie 10W40? Bo już sam nie wiem

PS Mój silnik na treningach osiąga duże temperatury, uwierz mi bbq.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pisze o 10w60

> chcesz porządny olej.

> polecam Amsoli, Liqui Moly, Millers, Motul ale jesli upalasz zalalbym np 5w50 jako maks. oczywiscie

> rownież na lato. jesli mialby byc caloroczny to 5w40

No tak, ale czy mogę wlać teraz syntetik, jak jeździłem ostatnio na półsyntetyku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100% syntetyków na naszym rynku może jest z 5. min Amsoli, liqui moly, millers, royal purple, mówie o olejach na bazie 100%PAO. Reszta to oleje HC lub HC+ czyli ich baza jest dalej mineralna tylko posiada calą masę dodatków i w nazwie takie oleje również mają full syntetic ale 100% syntetykami w rzeczywistości nie są. jako przykład Motul X-Cess 8100 5w40- dobry olej ale nie 100%PAO mimo że na opakowaniu jest napisane full syntetic.

Czy mozesz zalac- jeśli silnik nie łyka oleju jest szczelny to jak najbardziej tak - polecam do tego plukanke silnika np. LM lub Millersa- 2 najlepsze na rynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 100% syntetyków na naszym rynku może jest z 5. min Amsoli, liqui moly, millers, royal purple, mówie

> o olejach na bazie 100%PAO. Reszta to oleje HC lub HC+ czyli ich baza jest dalej mineralna

> tylko posiada calą masę dodatków i w nazwie takie oleje również mają full syntetic ale 100%

> syntetykami w rzeczywistości nie są. jako przykład Motul X-Cess 8100 5w40- dobry olej ale nie

> 100%PAO mimo że na opakowaniu jest napisane full syntetic.

> Czy mozesz zalac- jeśli silnik nie łyka oleju jest szczelny to jak najbardziej tak - polecam do

> tego plukanke silnika np. LM lub Millersa- 2 najlepsze na rynku

No oleju nie bierze, jest szczelny i dlatego pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> polecam Amsoli, Liqui Moly, Millers, Motul ale jesli upalasz zalalbym np 5w50 jako maks. oczywiscie

> rownież na lato. jesli mialby byc caloroczny to 5w40

5w50 jak i 5w40 w zimę będą identyczne. Mówi o tym współczynnik zimowy czyli 5w.

W naszych warunkach klimatycznych nie ma problemu nawet z motulem 15W50 ! Wg producenta olej zapewnia rozruch do -36 *C Mimo solidnej zimy takiej temperatury to się raczeju nas nie spodziewam wink.gif

Różnica będzie jedynie przy bardzo wysokich temp. czyli np 5w50 - mniejsza szansa na zerwanie filmu olejowego (w stosunku do 10w40)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy -36 nie zakręcił byś na motulu 15w50 wink.gif

5w50 i 5w40 różnią parametrami i w zimie i lecie-wszysko zależy od oleju-5w50 np. mobila jest dla mnie mniej pewne do but.gif od motula 5w40 x-clean,x-cess czy LM o tej samej lepkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy -36 nie zakręcił byś na motulu 15w50

> 5w50 i 5w40 różnią parametrami i w zimie i lecie-wszysko zależy od oleju-5w50 np. mobila jest dla

> mnie mniej pewne do od motula 5w40 x-clean,x-cess czy LM o tej samej lepkości.

Motul 300V Competition ma taką sama temp. płynięcia jak 5W40 - 36 stopnie, wiec śmiało zakręcisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mobil to bardzo dobry olej o świetnych paramertach ale ten z DE. Rozlewanego w Polsce nie polecam. Zreszta po moich ostatnich przygodach niczego rozlewanego w Polsce nie polecam.

Dodam tylko ze 70-80% zużycia silnika to rozruch na zimno wiec sami sobie odpowiedzcie co jest ważniejsze.

Pozatym takie agregaty jak 2.0 TFSI jeżdżą na 5w30. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mobil to bardzo dobry olej o świetnych paramertach ale ten z DE. Rozlewanego w Polsce nie polecam.

> Zreszta po moich ostatnich przygodach niczego rozlewanego w Polsce nie polecam.

> Dodam tylko ze 70-80% zużycia silnika to rozruch na zimno wiec sami sobie odpowiedzcie co jest

> ważniejsze.

> Pozatym takie agregaty jak 2.0 TFSI jeżdżą na 5w30. Pozdrawiam

POczytałem troche o tych olejach i mam juz zamęt totalny. Wybiorę chyba ostatecznie

valvoline vr1-10w60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> POczytałem troche o tych olejach i mam juz zamęt totalny. Wybiorę chyba ostatecznie

> valvoline vr1-10w60

Wg mnie dobry wybór, w wyzszych temp. np. przy upalaniu sprawdzi się na pewno lepiej niż najzwyklejszy półsyntetyk jakim jest 10W40 Synergie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na takim samym motulu jeżdżę już ładnych parę lat. wymieniam co 10tys.

oleju nie dolewam, bo nie ubywa. nic nie stuka, nie klepie.

wczoraj wskoczyło na blat 200tys kilometrów cool.gif

poza wymianą upg przy 160tys. silnik nie dotykany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na takim samym motulu jeżdżę już ładnych parę lat. wymieniam co 10tys.

> oleju nie dolewam, bo nie ubywa. nic nie stuka, nie klepie.

> wczoraj wskoczyło na blat 200tys kilometrów

> poza wymianą upg przy 160tys. silnik nie dotykany.

Na motulu, czy Valvoline, bo nie zrozumiałem z kontekstu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak sądzicie,

> http://allegro.pl/olej-motul-6100-10w40-synergie-5l-1l-6l-cena-i1468745001.html

> to dobra cena? I jaka jest szansa na zakup podróbki?

wg mnie szansa na kupno podrobki jest taka sama jak w sklepie. skad wiesz co jest wlane do butelki ? otwierasz i widzisz olej, nie masz mozliwosci potwierdzic sam czy w srodku jest naprawde motul. dla spokojnego sumienia jak ktos chce niech idzie do IC i kupi olej 3x drozej niz na allegro 270751858-jezyk.gif

na motulu o ktorym mowa 6100+ 10w40 z allegro zrobilem juz 100k km w dwoch autach. i nic sie z nimi nie dzieje. ostatnio sciagalem miske w swoim jtd byl maly wyciek na silikonie, musialem zahaczyc spodem i caly spod jest czysty, bez syfu czy osadu.

ostanio kupilem http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3407371 u tego sprzedajacego 15l wraz z kompletami filtrow w bardzo dobrej cenie. mila obsluga i szybka wysyłka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.