Skocz do zawartości

AKUMULATOR do Uno bosch silver s3,4 44-45ah WASZE OPINIE


grand1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie z racji że przy wyłączonym silniku i włączonym radio na kilka min i odpaleniu rano auto można zapomnieć.

Aku nie trzyma już, więc muszę rozglądać się za nowym. Nie warta nie centra a bosch.

No i tu do was pytanie co myślicie o seri akumulatorów bosch silver s3 lub s4 ma ktoś taki, ile już wytrzymał jakie są wasze opinie .

Myśle nad tym producent do Una 1,0 zaleca 32 ah teraz miałem 44 więc zastanawiam się nad tymi:

http://allegro.pl/akumulator-bosch-s4-silver-44-ah-440-a-12-v-i1491566380.html

lub

http://allegro.pl/akumulator-bosch-silver-s3-45-ah-400a-poznan-i1485937976.html

Kto ma taki akumulator jak się sprawuje, ile już wytrzymał czekam na opinie... wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam Panowie z racji że przy wyłączonym silniku i włączonym radio na kilka min i odpaleniu rano

> auto można zapomnieć.

> Aku nie trzyma już, więc muszę rozglądać się za nowym. Nie warta nie centra a bosch.

> No i tu do was pytanie co myślicie o seri akumulatorów bosch silver s3 lub s4 ma ktoś taki, ile już

> wytrzymał jakie są wasze opinie .

tak samo wytrzymał jak i Centra no.gif

czyli ze 3lata, Centra 2lata

> Myśle nad tym producent do Una 1,0 zaleca 32 ah teraz miałem 44 więc zastanawiam się nad tymi:

> http://allegro.pl/akumulator-bosch-s4-silver-44-ah-440-a-12-v-i1491566380.html

> lub

> http://allegro.pl/akumulator-bosch-silver-s3-45-ah-400a-poznan-i1485937976.html

> Kto ma taki akumulator jak się sprawuje, ile już wytrzymał czekam na opinie...

j.w zlosnik.gif

ja bym kupił najtańszy ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> moj najtanszy jaki byl kreci 3 zime i nie ma problemow, mam nadzieje ze jeszcze jedna wytrzyma

Jak jest ładowanie ok i prąd nie spie...... ucieka to każdy aku będzie trzymał kilka lat waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> każdy aku będzie trzymał kilka lat

nie każdy, tanie akumulatory są na rok góra dwa.

Jeśli chodzi o centrę to polecam, byle nie z supermarketu.

Bosh za 180 zł? nie mam zadania, wg. mnie to trochę mało.

Ogólnie to ile wytrzyma akumulator też dużo zależy od jego exploatacji, jak najmniej powinno się używać odbiorników prądu na krótkich dystansach(czyli np. niewłączać ogrzewania tylnej szyby). Regularnie sprawdzać poziom naładowania w zimę i doładowywac jak jest taka potrzeba. Palenie z pychu na rozładowanym akumulatorze bardzo(!) skraca jego żywotność.

Rozładowany akumulator pozostawiony na mrozie zamarza i nadaje się praktycznie do wywalenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Regularnie sprawdzać poziom naładowania w zimę i doładowywac jak jest taka potrzeba

No i sprawdzać poziom elektrolitu i w razie potrzeby uzupełniać wodą destylowaną (jeżeli tylko można otworzyć cele). Poziom naładowania też najlepiej sprawdzać poprzez pomiar gęstości kwasu areometrem.

> Palenie z pychu na rozładowanym akumulatorze bardzo(!) skraca jego żywotność.

Ciekawe twierdzenie. Masz jakąś podbudowę teoretyczną do niego ? zlosnik.gif

(żeby nie było, że się czepiam, albo spamuję na technicznym: reszta postu jest OK, a żywotność akumulatora skraca nadmierne wyładowanie, a przede wszystkim pozostawienie go w stanie rozładowanym. Odpalenie na pych nie ma na akumulator żadnego wpływu )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawe twierdzenie. Masz jakąś podbudowę teoretyczną do niego ?

> Odpalenie na pych nie ma na akumulator żadnego wpływu )

Skoro odpala na pych to znaczy iż aku tak padł że nie ma siły zakręcić, odpalając na pych alternator pakuje aku takim prądem (w końcu chce wycisnąć te 14.4V) iż prawie go gotuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> alternator pakuje aku takim prądem (w końcu chce wycisnąć te 14.4V) iż prawie go gotuje

dokładnie coś w tym stylu, czytałem o tym kilka lat temu, dodatkowo wysokie napięcie potrafi "powyginać" cele zupełnie rozładowanego akumulatora.

Nie twierdzę że stanie się to za każdym razem(sam paliłem z pychu nie raz) ale warto unikać tego typu sytuacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> (...)alternator pakuje aku takim prądem (w końcu chce wycisnąć te 14.4V) iż prawie go gotuje

Owszem, to niezdrowe, ale w sumie to pikuś w porównaniu z zostawieniem rozładowanego akumulatora, żeby się zasiarczanił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i jak Panowie brać tego boscha?

> Do Una 1,0 44ah 440A wystarczy nie? mam tylko radio i imobillizer.

Wystarczy.

A czy musisz kupować na allegro, nie dostaniesz jakieś "czterdziestki piątki" za 200 zł w hurtowni motoryzacyjnej ? niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bede kupować z alle, kupuje w sklepie niedaleko siebie,podawałem tylko linki.

Zastanawiam sie nad s4 44ah 440A ok190zł lub s3 45ah 400A ok170zł .

ten droższy ma większy prąd rozruchu, tylko czy alternator z 1.0fire będzie w stanie naładować aku 44ah 440A? żeby znów aku nie był niedoładowany?. Bo producent zaleca tylko 32ah...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w turbo 55Ah 420A Bosch Silver. Akumulator ma ca 5 lat. Najpierw jeździł w Polonezie 1.6, potem we wtryskowym 1.0, a jeszcze później w gaźnikowym 1.0. Żadnych problemów z ładowaniem nigdy nie miałem. Do tego ostatnio stał prawie pół roku nieużywany, po włożeniu do UT - odpaliło bez problemów ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ten droższy ma większy prąd rozruchu, tylko czy alternator z 1.0fire będzie w stanie naładować aku

> 44ah 440A? żeby znów aku nie był niedoładowany?. Bo producent zaleca tylko 32ah...

Będzie w stanie, o to się nie martw. ok.gif

Problem niedoładowania trochę za dużego akumulatora dotyczył kiedyś maluchów z prądnica prądu stałego. W samochodach z alternatorem należy go traktować jako urban legend. Tzn. alternator ma takie rezerwy prądu, że naładuje każdy akumulator, który fizycznie mieści się do samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie każdy, tanie akumulatory są na rok góra dwa.

to moj jest ewnementem smile.gif do tego sporo odbiornikow powlaczanych, poprzednio jenox padl po 4 latach (jeszcze w escorcie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Sc wytrzymał mi akumulator 10 lat i auto stało ciągle na dworze, krótkie trasy, tylko raz musiałem go podładować. No w końcu padł był to orginał od nowości wink.gif.Kwasowo siarkowy jeszcze, obsługowy.

Także na to nie ma reguły teraz w Unolu mam bannera 44ah i daje dupy po 3 latach.

Więc postanowiłem kupić boscha.

ps da sie kupić orginalne Fiatowskie akumulatory? firma exide chyba bo szukałem ale nie ma nigdzie te co były zakładane na 1szy montaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup cokolwiek, byle o odpowiednim prądzie rozruchowym (na pojemność patrz jako drugorzędną) w najodpowiedniejszej dla Ciebie cenie (może być najtańszy) i używaj.

KAŻDY akumlator eksploatowany poprawnie będzie działał długo, ale podkreślam eksploatowany. U mnie w aucie siedzi 2 lata Centra Plus 50 Ah (prądu rozruchowego nie pamiętam) kupiona w Makro za cenę poniżej 200 zł... nie mam z nią najmniejszych kłopotów, ale ona jest ciągle używana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Także na to nie ma reguły teraz w Unolu mam bannera 44ah i daje dupy po 3 latach.

> Więc postanowiłem kupić boscha.

Mialem w Uno Boscha Silver - chodzil chyba trzy lata. Bez rewelacji.

Osobiscie mam swietne doswiadczenie z akumulatorami Delco/Delphi serii Freedom. Zrobilem odstepstwo i kupilem Centre Plus i Centre Future. Po przebojach wracam do Delphi.

> ps da sie kupić orginalne Fiatowskie akumulatory? firma exide chyba bo szukałem ale nie ma nigdzie

> te co były zakładane na 1szy montaż.

Na pierwszy montaz wloskich Fiatow szly akumulatory FIAMM (Fabbrica Italiana Accumulatori Motocarri Montecchio). Slynely z tego, ze w wiekszosci przypadkow dostarczaly tylko na tyle, aby wyjechac z salonu i dojechac do polmozbytu aby kupic nowy akumulator 270751858-jezyk.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem dobre opinie o Centrze ale model FUTURA. Mój brat taki też sobie zapodał może z dwa lata temu i do tej pory nie ma problemu z odpalaniem nawet w największych mrozach, a parkuje pod chmurką i zdarzyło mu się 2 razy go rozładować całkowicie (pozostawiał coś tam włączone na noc).

Do tej pory miód malyna, ale patrzałem na ceny to trochę wołają za taki.

284824132-CENTRA-FUTURA.JPG

post-48875-14352512103143_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.