Skocz do zawartości

rozrusznik raz kręci a raz nie


broker

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko działa ok, ale raz na jakiś czas (co 5 odpalenie) po przekręceniu kluczyka słychać tylko CYK jeden raz i nic więcej się nie dzieje. Wbijam jakiś bieg, przepycham autko kilka cm, zrzucam z biegu i odpala normalnie, co to może być? Bendix się wiesza? Szczotki? Elektro włącznik?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszystko działa ok, ale raz na jakiś czas (co 5 odpalenie) po przekręceniu kluczyka słychać tylko

> CYK jeden raz i nic więcej się nie dzieje. Wbijam jakiś bieg, przepycham autko kilka cm,

> zrzucam z biegu i odpala normalnie, co to może być? Bendix się wiesza? Szczotki? Elektro

> włącznik?

szczotki sie skonczylu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszystko działa ok, ale raz na jakiś czas (co 5 odpalenie) po przekręceniu kluczyka słychać tylko

> CYK jeden raz i nic więcej się nie dzieje. Wbijam jakiś bieg, przepycham autko kilka cm,

> zrzucam z biegu i odpala normalnie, co to może być? Bendix się wiesza? Szczotki? Elektro

> włącznik?

mialem tak samo w 700 ale mi sie bendiks zawiszal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> szczotki sie skonczylu

Ale jak by się skończyły to by w ogóle nie odpalał, a on kilka razy odpali, potem zonk, potem nowu kilka razy pali itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> u mnie przy podobnych objawach przyczyną był wyłącznik, więc może jednak to...

Wyłącznik wymieniałem jakieś 5 miesięcy temu, co prawda zamiennik i w cale bym się nie zdziwił jak by padł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a może być też wina wirnika? Np któreś uzwojenie jest zerwane? Wiem, że takie domysły to wróżenie z fusów, tak czy siak w przyszłym tygodniu będę musiał wyciągnąć rozrusznik i zrobić oględziny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale jak by się skończyły to by w ogóle nie odpalał, a on kilka razy odpali, potem zonk, potem nowu

> kilka razy pali itd

tez tak mialem u brata w cc'sie. Raz odpala raz nie. Szczotki byly na wykonczeniu i raz stykalo raz nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w swoim CC takie zjawisko. Sprawdź kabelek (ten cieńszy) dochodzący od stacyjki do rozrusznika. Wsuwka lubi się luzować i efekt jest taki jak opisujesz. Ja z początku po prostu ją dopychałem aż wreszcie obciełem i założyłem nową i problem zniknął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie a może być też wina wirnika? Np któreś uzwojenie jest zerwane? Wiem, że takie domysły to

> wróżenie z fusów, tak czy siak w przyszłym tygodniu będę musiał wyciągnąć rozrusznik i zrobić

> oględziny

albo szczotki albo wirnik tak jak piszesz (miałem podobnie w malari swego czasu, i własnie szczotki sie konczyły)....

jak szczotki to w mom. gdy nie łapie musisz stuknac mloteczkiem w rozrusznik, powinno pomoc ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszystko działa ok, ale raz na jakiś czas (co 5 odpalenie) po przekręceniu kluczyka słychać tylko

> CYK jeden raz i nic więcej się nie dzieje. Wbijam jakiś bieg, przepycham autko kilka cm,

> zrzucam z biegu i odpala normalnie, co to może być? Bendix się wiesza? Szczotki? Elektro

> włącznik?

miałem to samo, z miesiąc temu strzelił focha , póżniej był spokój do tego wtorku. Też tylko cykanie słychać, przepchałem kawałek na biegu, odpalił . Wczoraj już przepychanie nie pomogło, dzisiaj rozrusznik poleciał na regeneracje, diagnoza automat do wymiany ( przy okazji wleciały nowe szczotki i tulejki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...
Odkopuje kotleta, zabrałem się za to po 4 miesiącach zlosnik.gif (teraz to już w ogóle nie chciał odpalać) problem była masa a raczej jej brak (tutaj wielkie dzięki dla głowy za słuszną sugestie) mocowanie było bardzo skorodowane, podczas odkręcania śruby oczywiście się ukręciły, ale dzięki Aziemu ogarnęliśmy temat. Dareq można zamykać zlosnik.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.