Skocz do zawartości

1001 zastosowań ponadczasowego małego fiata...


Rekomendowane odpowiedzi

jak wiadomo wszystkim..mały fiat przetrwa jeszcze tysiąc lat...

przez wieki mial pewnie tysiace zastosowań i nadal ma ...

zmotoryzował rodziny...przewozil meble, cement na budowe..

w dzisiejszych czasach widac ze nadal jest wykorzystywany do wszelakich zadań...

kolejny przykład..

lotna eskadra biglaugh.gif

005.jpg

003.jpg

002.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku odbyła się we Wrocławiu pewna wystawa wink.gif

Quote:

Ekspozycja zrekonstruuje ogólny obraz tamtych czasów, przedstawiając charakterystyczne elementy rzeczywistości komunistycznej

i systemu opresji, a także życia codziennego. Będzie to opowieść o życiu, jakie wówczas toczono, o walce z systemem,

o tym, jak działały tajne drukarnie, radiowęzły i jak prowadzono działalność opozycyjną.

Z drugiej strony ukazane zostaną metody, jakimi władza komunistyczna posługiwała się w walce z wolnościowymi dążeniami Polaków.


Jednym z głównych bohaterów był Maluszek biglaugh.gif

4cf28d57da0f8o.jpg

swroc.jpg

f781c232ba6012dbe60df3f0e58088fd,37,1.jpg

--> LINK 1

----> LINK 2

"Po wszystkim" Maluszek pojawił się na allegro, o czy pisałem -> TUTAJ wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

09/02/2011

Quote:

Wujo Googiel wypluł ostatnio...
cfaniaczek.gif

Agnieszkę Ciekot - absolwentkę Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie

""...Rozmowa z przyjaciółmi stała się inspiracją do zapisania snów na karoserii pojazdu.

W 2004 rozpoczęłam pracę nad pierwszym jeżdżącym "sno-tatnikiem..."

"...Na ostatnim samochodzie można przeczytać fragmenty osobistego dziennika..."

"...Dwa z trzech obiektów odeszły już w przeszłość. Pierwszy z nich uległ próbie czasu,

przestał nadawać się do funkcjonowania w ruchu drogowym, napisy wyblakły, wytarły się, zniknęły pod warstwą rdzy.

Drugi zyskał nowego właściciela. Podobny los czeka prawdopodobnie także trzeci samochód.

Wystawa ta, jest więc dla mnie podsumowaniem pewnego etapu, wątku moich prac..."

0.jpg

f1.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

--->

Agnieszka Ciekot - 126p

P1010459.JPG

P1010215.JPG

-->

"...Karoseria ciągle używanego malucha, został pokryta tysiącami słów, które stanowią zapis snów.

Układają się one w krótkie opowiadania. Pisane ręcznie zdania są nie tylko wizualnym nośnikiem, ale przede wszystkim pamiętnikiem emocjonalnych stanów,

które pojawiają się intensywnie zaraz po przebudzeniu. Śnimy... ale chwilę potem zapominamy... Teraz Agnieszka zabiera swoje sny w podróż,

zawsze kiedy jedzie swoim autem one ją otaczają a jednocześnie komunikują swoją ciągłą obecność zewnętrznemu światu..."

nova008.JPG

-->

Nieźle zakręcona
893goodvibes.gif
Na plus oczywiście
waytogo.gif


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym tygodniu przypadkowo wygooglałem to coś 893goodvibes.gif

Jedyna informacja jaką znalazłem to miasto: Łódź cfaniaczek.gif

Koledzy z kącika ZOT pomogli mi zlokalizować ten wynalazek i w ten weekend widziałem to osobiście zlosnik.gif

laminat001.jpg

laminat002.jpg

laminat003.jpg

laminat004.jpg

laminat005.jpg

laminat006.jpg

laminat007.jpg

laminat008.jpg

laminat009.jpg

laminat010.jpg

laminat011.jpg

zlosnik.gif

laminat012.jpg

Wychodzi na to, że po zdjęciu kłódki przód obudowy unosi się do góry co umożliwia wyjazd z oryginalnego "garażu" zlosnik.gif

Bardzo fajna sprawa ok.gif zastanawia mnie skąd ktos to to wytrzasnął i jaka jest tego historia wink.gif

Jak by ktoś miał jakieś info, to food.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> cudo... sam bym coś takiego kupił...

zlosnik.gif

> ma nawet cytrynki z napisem FIAT...

Nie pomyślałem, żeby sprawdzić czy wszystkie są ze znaczkiem cfaniaczek.gif Bo na przykład tylne lewe koło jest czarne wink.gif

Sam maluch nie wygląda na nadzwyczajnie szałowego zlosnik.gif Ale niewiele można było od spodu zobaczyć zlosnik.gif

> ciekawe czy właściciel żyje...

niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Quote:

Czy chcieli Państwo stworzyć własny model auta, puścić wodze fantazji i przemalować samochód np. na różowo, mieć możliwość stworzenia czegoś o czy mogliby Państwo powiedzieć tak to jest to o czy zawsze marzyłem. Moster Garaż daje właśnie takie możliwości.


monster2009_003.jpg

monster_garaz002.jpg

monster_garaz003.jpg

monster_garaz012.jpg

monster_garaz015.jpg

monster_garaz025.jpg

monster-garaz060.jpg

monster-garaz112.jpg

monster-garaz131.jpg

facepalm.gifzlosnik.gif

Więcej tutaj --> klik ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Quote:

> Czy chcieli Państwo stworzyć własny model auta, puścić wodze fantazji i przemalować samochód np.

> na różowo, mieć możliwość stworzenia czegoś o czy mogliby Państwo powiedzieć tak to jest to o

> czy zawsze marzyłem. Moster Garaż daje właśnie takie możliwości.

> Więcej tutaj --> klik

frown.gif a mnie jest szkoda tych aut.... można by przynajmniej wykorzystać trochę części, jeśli nie ratować całości...

...ale ja dziwny jestem bo sam zbieram złom PRLu zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a mnie jest szkoda tych aut.... można by przynajmniej wykorzystać trochę części, jeśli nie

> ratować całości...

> ...ale ja dziwny jestem bo sam zbieram złom PRLu

Myślisz, że mi nie szkoda?

Ludzie jak widać mieli mega zabawę cfaniaczek.gif Mnie by taka demolka raczej średnio bawiła no.gif

Poza tym jak już niszczyć, to mogli przynajmniej porozbierać trochę te maluchy z szyb czy emblematów, które ktoś pewnie z chęcią by kupił ok.gif Kilka z nich ma chromowane zderzaki, cześć P4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślisz, że mi nie szkoda?

> Ludzie jak widać mieli mega zabawę Mnie by taka demolka raczej średnio bawiła

> Poza tym jak już niszczyć, to mogli przynajmniej porozbierać trochę te maluchy z szyb czy

> emblematów, które ktoś pewnie z chęcią by kupił Kilka z nich ma chromowane zderzaki, cześć

> P4.

Uwierz mi - firma eventowa kupiła je zapewne po taniości - to już problem sprzedających że je puścili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po obejrzeniu "tego czegoś" wsunąłem karteczkę z nr telefonu i prośba o kontakt zlosnik.gif

Trochę czasu minęło, ale gościu zadzwonił biglaugh.gif

Ciężko stwierdzić w jakim wieku facet, bo jakoś dziwnie mówił, a miły był póki był przekonany, ze jestem zainteresowany kupnem malucha siedzącego pod laminatem 893goodvibes.gif

Jak się dowiedział, że nie interesuje mnie sam maluch to mało delikatnie zaczął dążyć do końca rozmowy skromny.gif

Dowiedziałem się tylko tyle, że to "pudło" kupił 15 lat temu od kolegi z Niewiadowa cfaniaczek.gif Tyle zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po obejrzeniu "tego czegoś" wsunąłem karteczkę z nr telefonu i prośba o kontakt

> Trochę czasu minęło, ale gościu zadzwonił

> Ciężko stwierdzić w jakim wieku facet, bo jakoś dziwnie mówił, a miły był póki był przekonany, ze

> jestem zainteresowany kupnem malucha siedzącego pod laminatem

> Jak się dowiedział, że nie interesuje mnie sam maluch to mało delikatnie zaczął dążyć do końca

> rozmowy

> Dowiedziałem się tylko tyle, że to "pudło" kupił 15 lat temu od kolegi z Niewiadowa Tyle

I mając właściciela na linii, nie wypytałeś o szczegóły zawartości opakowania? zlosnik.gif - znaczy o rocznik, stan, cenę malucha? Człowiek pewnie chciał się pozbyć, może trafił by do kogoś stąd czy pasjonata, a tak ma szanse trafić do handlarza, który odpicuje autko i będzie wciskał kit, że jest to nówka salonowa, tylko 30 lat sobie stała oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I mając właściciela na linii, nie wypytałeś o szczegóły zawartości opakowania? - znaczy o rocznik,

> stan, cenę malucha?

Jeśli mam być szczery, to zawartość nie interesowała mnie tak, jak opakowanie wink.gif

Tym bardziej, że na tyle co udało mi się tego malca podejrzeć od spodu to żadna rewelacja nie była zlosnik.gif

> Człowiek pewnie chciał się pozbyć, może trafił by do kogoś stąd czy

> pasjonata,

Chcesz numer? -No właśnie 893goodvibes.gif

> a tak ma szanse trafić do handlarza, który odpicuje autko i będzie wciskał kit, że

> jest to nówka salonowa, tylko 30 lat sobie stała

Rozluźnij się biglaugh.gif Zachowujesz się, jak by tam stał ostatni 126p na świecie 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szmatek, bo tak go nazwała moja żona zlosnik.gif

Znaleziony w Łodzi (znów ta UĆ zlosnik.gif) ok.gif

Po raz drugi podziękowania dla kolegów z ZOT za pomoc, czyli namierzenie ze zdjęcia ribbon.gif

Konkretnie dla "fmk" oraz "skazanynaPunto" 20.GIF

Byliśmy osobiście, widzieliśmy, obfociliśmy zlosnik.gif

Dziwacznie to to wygląda na żywo biglaugh.gif

szmatek01.jpg

szmatek02.jpg

szmatek03.jpg

szmatek04.jpg

szmatek05.jpg

szmatek06.jpg

20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Quote:

Zamiast tradycyjnego Grobu Pańskiego rozbity Maluch, zamiast ofiar ukrzyżowany Chrystus.

Skąd pomysł na tak niecodzienny Grób Pański? Gdy w katastrofie umierają dziesiątki ludzi natychmiast ogłaszana jest żałoba narodowa.

Kiedy na drogach tylko w jeden weekend ginie 35 osób, nikt się tym nie przejmuje - wyjaśnia ks. Sławomir Patelski.

W swoim kościele w Kcyni chciał na to zwrócić uwagę wiernych


38276704.jpg

25877037.jpg

L I N K ok.gif

boje_sie.gifniewiem.gifscrewy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Quote:

> Zamiast tradycyjnego Grobu Pańskiego rozbity Maluch, zamiast ofiar ukrzyżowany Chrystus.

> Skąd pomysł na tak niecodzienny Grób Pański? Gdy w katastrofie umierają dziesiątki ludzi

> natychmiast ogłaszana jest żałoba narodowa.

> Kiedy na drogach tylko w jeden weekend ginie 35 osób, nikt się tym nie przejmuje - wyjaśnia ks.

> Sławomir Patelski.

> W swoim kościele w Kcyni chciał na to zwrócić uwagę wiernych

> L I N K

Hmm dość mocno symboliczne, ale ogólnie ksiądz ma rację z tą żałobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Quote:

> Zamiast tradycyjnego Grobu Pańskiego rozbity Maluch, zamiast ofiar ukrzyżowany Chrystus.

> Skąd pomysł na tak niecodzienny Grób Pański? Gdy w katastrofie umierają dziesiątki ludzi

> natychmiast ogłaszana jest żałoba narodowa.

> Kiedy na drogach tylko w jeden weekend ginie 35 osób, nikt się tym nie przejmuje - wyjaśnia ks.

> Sławomir Patelski.

> W swoim kościele w Kcyni chciał na to zwrócić uwagę wiernych

> L I N K

IMO bardzo ciekawy pomysł na współczesną wersję Grobu Pańskiego ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

zlosnik.gif

Quote:

Kiedy ten pojazd opuszcza zakurzoną stodołę i wyjeżdża przed posesję, sąsiedzi wybiegają na ulicę, aby go zobaczyć. Nie jest to ostatni model renomowanej marki, ani też jakiś nowoczesny ciągnik, tylko stary, pospolity Fiat 126p, który dzięki wyobraźni i pracy jego właściciela zamienił się w drewniane cudeńko.


001iax.jpg

002oma.jpg

---> klik ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Quote:

> Kiedy ten pojazd opuszcza zakurzoną stodołę i wyjeżdża przed posesję, sąsiedzi wybiegają na ulicę,

> aby go zobaczyć. Nie jest to ostatni model renomowanej marki, ani też jakiś nowoczesny

Trochę nie doróbek ale claps.gifclaps.gif

Trochę wygląda jak łóżko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.