Skocz do zawartości

żarówki H4 czy R2


sebus1803

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie żarówki najlepiej stosować na fabrycznej instalacji elektrycznej??Dziś znajomy zmieniał mi żarówkę (jeżdżę na R2) a on że ja powinienem jeździć na H4 i się instalacja nie popali i itp.Dzwoniłem do kumpla co ma uno on jeździ na H4 wiec jak dam standardowe H4 to się nic nie stanie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakie żarówki najlepiej stosować na fabrycznej instalacji elektrycznej??Dziś znajomy zmieniał mi

> żarówkę (jeżdżę na R2) a on że ja powinienem jeździć na H4 i się instalacja nie popali i

> itp.Dzwoniłem do kumpla co ma uno on jeździ na H4 wiec jak dam standardowe H4 to się nic nie

> stanie??

nie. Nic się nie stanie.

Tylko z tego co mi wiadomo, to trzeba reflektory zmienić, na takie z mocowaniem na H4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> znaczy...

> cena?

> od 40 - 60zł

> Tylko patrz, co by znów nie kupić R2

a nie ma żarówek H4 z mocowaniem od R2??a powiedź mi czy to się opłaca czy w H4 będzie lepsza widoczność?? jak wsadzę żarówki co dają białe światło??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale Cię Muzyk w błąd wprowadził, więc poprawiam

H4 z oprawą R2 to H5 (P45t)

ale...

H4 włożysz w R2 bez problemu, tzn... trza to zrobić równo i też będą siedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale Cię Muzyk w błąd wprowadził, więc poprawiam

> H4 z oprawą R2 to H5 (P45t)

> ale...

> H4 włożysz w R2 bez problemu, tzn... trza to zrobić równo i też będą siedzieć

no właśnie wszedłem na allegro i reflektory na H4 niczym się nie różnią od R2.To jakie proponujesz H5 czy H4 kupić??I bedę miał lepszą widoczność jak kupię z białym świtałem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale Cię Muzyk w błąd wprowadził, więc poprawiam

> H4 z oprawą R2 to H5 (P45t)

> ale...

> H4 włożysz w R2 bez problemu, tzn... trza to zrobić równo i też będą siedzieć

Dokładnie jak piszesz - H4 podejdzie do R2... mam tak u siebie bo ktoś kiedyś tak założył i nie mam czasu zmienić wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie jak piszesz - H4 podejdzie do R2... mam tak u siebie bo ktoś kiedyś tak założył i nie mam

> czasu zmienić

i gitara pewnie jutro pojadę po żaróweczki nowe:) hehe a powiedzie mi z tym światłem białym czy kupie to będzie lepsza widoczność ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na mokrym asfalcie, zwłaszcza czarnym, "białe" światło inaczej się rozprasza, do tego aby uzyskać takie światło stosuje się niebieski filtr, który obcina część wiązki świetlnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> warto, o ile same lampy są w stanie ok, inaczej INHO bez sensu

> ps. nie żebym coś sugerował

no domyślam się wiesz ja tam tunigu nie uznaje;] dla mnie każdy tuning to wiejski tzn.może bym tuning mechaniczny ale silnika a nie tłumika wolną rynnę jakaś i pierdzi i myślą że mają samochód:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tą sugestią to był taki żarcik, choć nie powiem, widoczność względem serii dużo lepsza

tak jak pisałem, warto dać zwykłe h4 o ile odbłyśniki są w dobrym stanie, inaczej mija się to mocno z celem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z tą sugestią to był taki żarcik, choć nie powiem, widoczność względem serii dużo lepsza

> tak jak pisałem, warto dać zwykłe h4 o ile odbłyśniki są w dobrym stanie, inaczej mija się to mocno 20.GIF20.GIF

> z celem...

no wiem że to sugestia kupię jutro H4 i zobaczymy jak to bedzie wyglądać;]ale dzięki smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy przypadkiem reflektory nie powinny być przystosowane do h4? Chodzi o to, zę halogeny mocno się rozgrzewają i szkło od leflektorów h2 może się nie nadawać(mróz, deszcz). Pamiętam jak kiedyś miałem takie światła w maluchu i miały na szybkach oznaczenie H4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a czy przypadkiem reflektory nie powinny być przystosowane do h4? Chodzi o to, zę halogeny mocno

> się rozgrzewają i szkło od leflektorów h2 może się nie nadawać(mróz, deszcz). Pamiętam jak

> kiedyś miałem takie światła w maluchu i miały na szybkach oznaczenie H4

teoretycznie powinny ok.gif w praktyce nic się z nimi nie działo, aczkolwiek nie wiem jak po kilkuletnim używaniu, bo ja z racji drobnej kolizji wymieniłem lampy na H4 wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no właśnie wszedłem na allegro i reflektory na H4 niczym się nie różnią od R2.

Różnią się. Mocowaniem żarówki. Na byle jakich zdjęciach z aledrogo może to nie być widoczne.

Żarówka R2 ma okrągły korpus z trzema przetłoczeniami, ustalającymi położenie żarówki w reflektorze

productToCategory.jpg

Żarówka H4 ma 3 wystające "wąsy"

productToCategory.jpg

> To jakie proponujesz

> H5 czy H4 kupić??

Jeżeli masz reflektory na R2, kup H5, czyli H4 w oprawce R2. O takie:

productToCategory.jpg

> I bedę miał lepszą widoczność jak kupię z białym świtałem??

Będziesz miał gorszą widoczność w deszczu i we mgle. Kup zwykłe.

p.s. i niech Cię ręka boska broni przed kupowaniem żarówek H4 o podwyższonej mocy, 90/100 watów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Różnią się. Mocowaniem żarówki. Na byle jakich zdjęciach z aledrogo może to nie być widoczne.

> Żarówka R2 ma okrągły korpus z trzema przetłoczeniami, ustalającymi położenie żarówki w reflektorze

> Żarówka H4 ma 3 wystające "wąsy"

> Jeżeli masz reflektory na R2, kup H5, czyli H4 w oprawce R2. O takie:

> Będziesz miał gorszą widoczność w deszczu i we mgle. Kup zwykłe.

> p.s. i niech Cię ręka boska broni przed kupowaniem żarówek H4 o podwyższonej mocy, 90/100 watów.

Jak dobrze mieć wszystko wytłumaczone zeby.GIF

20.GIF

Ja właśnie kupiłem dwie H4 i wsadziłem zamiast R2, tylko nie wiem czy mam placebo, czy też naprawdę źle świecą, albo po prostu od dawna nie jeździłem na dwóch żarówach sprawnych biglaugh.gifbiglaugh.gifbiglaugh.gif

Ps.

Wam też zamula trochę, a emotki powoli działają jak piszecie komenta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak dobrze mieć wszystko wytłumaczone

> Ja właśnie kupiłem dwie H4 i wsadziłem zamiast R2, tylko nie wiem czy mam placebo, czy też naprawdę

> źle świecą, albo po prostu od dawna nie jeździłem na dwóch żarówach sprawnych

Jak masz klosze na R2 to może krzywo założyłeś? Czy kupiłeś H4 z oprawką R2?

> Ps.

> Wam też zamula trochę, a emotki powoli działają jak piszecie komenta?

U mnie wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak masz klosze na R2 to może krzywo założyłeś? Czy kupiłeś H4 z oprawką R2?

Możliwe, wieczorem sprawdzę smile.gif

> U mnie wszystko ok.

Hmmm może Firefox 4 szwankuje

Haha, mamy wypasione avatarki biglaugh.gif Tworzymy avatar`owy band zlosnik2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja właśnie kupiłem dwie H4 i wsadziłem zamiast R2, tylko nie wiem czy mam placebo, czy też naprawdę

> źle świecą, albo po prostu od dawna nie jeździłem na dwóch żarówach sprawnych

A nie mrugają Ci jadący z przeciwka ? wink.gif

Bo jeżeli tak, to są dwie możliwości:

1 - włożyłeś żarówki odwrotnie

2 - masz pourywane odbłyśniki i mimo prawidłowego włożenia żarówek świecisz gdzieś Panu Bogu w okno wink.gif

W obydwu wypadkach nie zobaczysz jasnej plamy na jezdni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 2 - masz pourywane odbłyśniki i mimo prawidłowego włożenia żarówek świecisz gdzieś Panu Bogu w okno

> W obydwu wypadkach nie zobaczysz jasnej plamy na jezdni.

Niech podjedzie metr przed jakaś ścianą i zobaczy gdzie to świeci wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A nie mrugają Ci jadący z przeciwka ?

> Bo jeżeli tak, to są dwie możliwości:

> 1 - włożyłeś żarówki odwrotnie

> 2 - masz pourywane odbłyśniki i mimo prawidłowego włożenia żarówek świecisz gdzieś Panu Bogu w okno

> W obydwu wypadkach nie zobaczysz jasnej plamy na jezdni.

Trochę dziwnie świecą, ale nie walą po oczach, a na jezdni tak jakby inaczej niż przywyjłem 270751858-jezyk.gif to muszę je wsadzić tak żeby jeden z tych trzech blaszek był na górze, czy mogę lekko krzywo, bo u mnie ta jedna z trzech blaszek co się wtyka w wtyczke ( rotfl.gif) nie jest w najwyższym możliwym położeniu, tylko tak lekko krzywo, bo znowu nie mógłbym ich unieruchomić za pomocą tego czegoś dziwnego... piszę jak kompletny amator rotfl.gifrotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najlepiej z kimś, kto wie, jak to powinno wyglądać. O ile uda mu się jakiegoś biedaka zniewolić

A macie jakieś zdjęcie żeby pokazać jak powinny świecić? może ja skoczę strzelić fotki i wrzucę i pokażę jak to wygląda hm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet bardziej niż kompletny amator... tak, ta blaszka musi być idealnie poziomo względem auta, i niekoniecznie jak najwyżej... chociaż tak najlepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Trochę dziwnie świecą, ale nie walą po oczach, a na jezdni tak jakby inaczej niż przywyjłem to

> muszę je wsadzić tak żeby jeden z tych trzech blaszek był na górze, czy mogę lekko krzywo, bo

> u mnie ta jedna z trzech blaszek co się wtyka w wtyczke ( ) nie jest w najwyższym możliwym

> położeniu, tylko tak lekko krzywo, bo znowu nie mógłbym ich unieruchomić za pomocą tego czegoś

> dziwnego... piszę jak kompletny amator

facepalm.gif

Chłopie, sam nieraz tu na forum pisałeś że masz dwie lewe ręce. Nie mogłeś kupić żarówek H4 w oprawkach R2, żeby pasowały bez kombinowania, skoro od początku wiadomo, że nie będziesz umiał ich osadzić tak, żeby prawidłowo świeciły ? Szkoda Ci było wydać 15 złotych więcej na dwie żarówki ? screwy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.