Skocz do zawartości

Żarzy się kontrolka akumulatora a ładowanie jest.


deltabox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od wczoraj żarzy mi się kontrolka akumulatora, zmierzyłem napięcie na załączonym silniku i wyszło 14,5V z włączonymi światłami 14,4V. Dlaczego świeci się kontrolka w takim razie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy później...

> szczotki na alternatorze sie kończą,lub dioda na mostku.Osobiscie obstawiam 1.

> pzdr.

niekoniecznie.

U mnie był wyrobiony wirnik tam gdzie szczotki pracują,tak że zrobił sie rowek w tym miejscu.

tak czy siak to szczotki.

Co do diody to wątpie.jak by była walnięta to by altek dawał większe napięcie (ponad 17).Wiem bo ugotowałem w ten sposób kilka aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, od wczoraj żarzy mi się kontrolka akumulatora, zmierzyłem napięcie na załączonym silniku i

> wyszło 14,5V z włączonymi światłami 14,4V. Dlaczego świeci się kontrolka w takim razie??

Ciezko powiedziec co to moze byc w 100 % bo Kazdy ma inna teorie.

U mnie np. kontrolka zachowywala sie identycznie jak mi bardzo delikatnie pekla obudowa alternatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja powiem tylko tyle że u mnie też sie żarzy kontrolka, wymieniłem szczotki z regulatorem i jest identycznie tak samo jak przed wymianą ładowanie około 14,3 na światłach 14,1.

PS komutator co szczotki sie po nim ślizgają ma zaledwie około 1mm wytartego rowka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja powiem tylko tyle że u mnie też sie żarzy kontrolka, wymieniłem szczotki z regulatorem i jest

> identycznie tak samo jak przed wymianą ładowanie około 14,3 na światłach 14,1.

> PS komutator co szczotki sie po nim ślizgają ma zaledwie około 1mm wytartego rowka.

No mam to samo, ale po przejechanych tak10 tys km ładowanie czasem pada na wolnych obrotach,a na liczniku mam czasem dyskotekę ( tak światła migają)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.