Skocz do zawartości

pasy szelkowe-jak?


mAR52

Rekomendowane odpowiedzi

> Mialem pewne watpliwosci bo nic o takim montowaniu w J nie pisza, ale jak mowisz, ze tak robia to

> fajnie

masz załącznik z 2011 roku ??

http://www.pzm.pl/userfiles/2011-pliki/samochody/Regulaminy_2011/MKS_J/art253.pdf

strona 3, jest p-okazane do tyłu ale z tekstu wynika ze mozna i z przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rura na poprzek. Pamietaj ze pasy musza za plecami byc skrzyzowane. To bardzo czesto pomijana

> kwestia.

Jeśli montujesz pasy do podłogi, to masz rację. Jeśli do pałąka zaraz za plecami na wysokości przelotek, to jak najbardziej nie należy ich krzyżować wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dosyc drogie sa te pasy niestety... Chcialem kupic narazie cos po kosztach, a za pare miesiecy cos

> lepszego Wiec chyba nic oprocz schrothow sie nie bedzie nadawac

mnie te pasy uczyniły jakies 670 zł za komplet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja proponowałbym wyspawać taką "rurkę" jak miał sejacz u siebie, z tym, że mocowaną na ostatni

> słupek, na wysokości klamek od uchyłów.

ja mam cos takiego. mocowanie do dolnej rozpórki

IMG_0946.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja proponowałbym wyspawać taką "rurkę" jak miał sejacz u siebie, z tym, że mocowaną na ostatni

> słupek, na wysokości klamek od uchyłów.

bardzo głupi pomysł.... przy dzwonie w bok/tył pasy połamią i kubły i tych co w nich siedzą....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wyjaśnij dlaczego ? bo się nie znam

> reasumując, ci co myślą że poprawili sobie bezpieczeństwo, tak naprawde je pogorszyli

1) zaraz za plecami masz firewall który kończy się prawie na przelotkach

2) w miejscu tylnych błotników masz.... gniazda na amory

3) tak gdzie byłaby rozpórka będzie wisiał silnik

4) bla bla bla...... zobacz o jakie auto chodzi i obadaj dokładnie fotki i zastanów się po co otwierać oczy......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tez o takim czyms kiedys myslalem... az nie zobaczylem na YT filmiku jak gosciowi w Subaru takie

> mocowanie nic nie dalo...

Bo zadne rozporki, harness bary, rollbary nigdy nie beda dzialac jak prawdziwa klatka, jesli chodzi o mocowanie szelek ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według załącznika J pasy można montować do oryginalnych miejsc pasów seryjnych (pasy ramieniowe do mocowań pasów tylnej kanapy). Wkręca się w otwory (gwint pasuje) odpowiednie ucha i tyle. Jedynie na tunelu trzeba od spodu zamontować odpowiednią blachę ze śrubą, dla pasa biodrowego, bo oryginalnie nie ma tam nic do pasów. Gotowe blachy kosztują ok 10 zł, ucha chyba podobnie. No i na końcówkach pasów trzeba mieć takie jakby karabińczyki. Na Twoim zdjęciu widać jakąś przegrodę, więc byłaby to przeszkoda do takiego mocowania pasów - no chyba, że ta przegroda zniknie. Przy pasach 4 punktowych i takim mocowaniu do uszu, należy pasy ramieniowe skrzyżować - jeśli 6 punktowe nie krzyżujemy. A ucha do pasa -ów kroczowego montujemy do podłogi pod fotelem na blachy (jeśli są karabińczyki) lub skręcamy też po wzmocnieniu podłogi blachą. Wsio opisane jest w zał. J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja bym dał o tak

Nie wyjde tak z katem 10 stopni, ktory zalecaja w J. Zrobie jak Czuczu mowi. Za zalacznikiem:

Quote:

Pasy ramieniowe mogą być też zamocowane przy pomocy klamry do klatki

bezpieczeństwa lub do
poprzeczki wzmacniającej
jak również zamocowane do górnych

punktów mocowania pasów tylnych, lub opierać lub być zamocowane do poprzecznego

przyspawanego wzmocnienia znajdującego pomiędzy tylnymi rozporami klatki (patrz

rysunek 253-66).


Quote:

8.3.2.2.5 Poprzeczne elementy wzmacniające (rysunki od 253-26 do 253-30):

Elementy poprzeczne zainstalowane na pałąku głównym lub pomiędzy tylnymi

podporami mogą służyć do zamocowania pasów bezpieczeństwa zgodnie z Artykułem

253-6.2 (Zabronione jest stosowanie połączeń rozłącznych).


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A to jest wtedy do podłogi montowane tak jak klatka? W sensie, że stopki są i w ogóle?

niet, montuje się to w miejsce seryjnych punktów mocowania pasów, w górne pałąk, w dolne mocowania idą podpory waytogo.gif

montaż bezinwazyjny waytogo.gif w sensie bez spawania i innego jeb&%#a ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.