Skocz do zawartości

Pytanko o bandaż termiczny na kolektor


stilo_kielce

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

tak się zastanwaim na d owinięciem mojego kolektora Viga bandażem termicznym.

Który z bandaży dostępnych na ALLEGRO - KLIK byście polecili? I jakie są Wasze doświadczenia z używaniem bandaży?

Z jednej strony zmniejszy się temperatura pod maską, ale czy przy dłubniętym silniku 1.2 + kolektor Viga+ przelot fi 50 odczuję jakąś różnicę po ownięciu?

I jeśli chodzi o owinięcie, to czy lepiej to robić na sucho, czy na mokro.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie,

> tak się zastanwaim na d owinięciem mojego kolektora Viga bandażem termicznym.

> Który z bandaży dostępnych na ALLEGRO - KLIK byście polecili? I jakie są Wasze doświadczenia z

> używaniem bandaży?

> Z jednej strony zmniejszy się temperatura pod maską, ale czy przy dłubniętym silniku 1.2 + kolektor

> Viga+ przelot fi 50 odczuję jakąś różnicę po ownięciu?

> I jeśli chodzi o owinięcie, to czy lepiej to robić na sucho, czy na mokro.

> Pozdro

Jak kolektor z kwasiaka to owijac, owijac najlepiej na mokro w gumowych rekawiczkach jak zwykła stał to ja bym nie owijal bo rdza bardzo szybko zabije kolektor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak kolektor z kwasiaka to owijac, owijac najlepiej na mokro w gumowych rekawiczkach jak zwykła

> stał to ja bym nie owijal bo rdza bardzo szybko zabije kolektor.

Nie no nie z kwasówki, a były w ogóle kolektory Viga z kwasówki? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mokro owijać,stalową wige tez śmiało owijaj zanim ją rdza zje to prędzej wymienisz auto grinser006.gif w osiągach nic nie poczujesz ale o wiele wiele zmniejszysz temperature w komorze silnika a im zimniej tym lepiej (wiesz o co chodzi) waytogo.gif POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie nigdy nie odczułem, ale ponoć jeszcze spaliny nie traca tak szybko temperatury, a cieplejsze spaliny szybciej "uciekają"...

tylko jakie faktycznie ma to znaczenie wink.gif ale kiedys wyczytałem gdzieś, jako plus tego bandaża............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na mokro owijać,stalową wige tez śmiało owijaj zanim ją rdza zje to prędzej wymienisz auto w

> osiągach nic nie poczujesz ale o wiele wiele zmniejszysz temperature w komorze silnika a im

> zimniej tym lepiej (wiesz o co chodzi) POZDRAWIAM

Jakie bandaże polecasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakie bandaże polecasz?

jezeli chodzi o allegro to raczej tylko i wyłacznie białą,

miałem u siebie białą i było ok , dotykając kolektor był lekko ciepły

ale mi sie rozszczelnił i musiałem sciągnąc taśme która oczywiscie całą sie rozsypała ( ale to normalne)

potem załozyłem grubszą i 2 razy drozszą taśme która naprawde wygladała bardzo solidnie i ta biała przy niej to jak śmiec

ale obwinołem nią kolektor chyba 3 warstwy i nie dosc ze sie dopalała chyba z miesiąc (wszystko pod maską bielusieńkie ! a i przednia szyba nie gorsza ) to nie miało to nic wspolnego z tym co miała dać ta taśma i absolutnie nie zredukowała temperatury nawet o 10% jednym słowem dla mnie śmieć

tak ze białą szklaną polecam (tylko ubież do niej solidne gumowe rekawice bo potem sie bedziesz drapał przez tydzien zlosnik.gif)

a szarą grafitową raczej omijaj z daleka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jezeli chodzi o allegro to raczej tylko i wyłacznie białą,

> miałem u siebie białą i było ok , dotykając kolektor był lekko ciepły

> ale mi sie rozszczelnił i musiałem sciągnąc taśme która oczywiscie całą sie rozsypała ( ale to

> normalne)

> potem załozyłem grubszą i 2 razy drozszą taśme która naprawde wygladała bardzo solidnie i ta biała

> przy niej to jak śmiec

> ale obwinołem nią kolektor chyba 3 warstwy i nie dosc ze sie dopalała chyba z miesiąc (wszystko pod

> maską bielusieńkie ! a i przednia szyba nie gorsza ) to nie miało to nic wspolnego z tym co

> miała dać ta taśma i absolutnie nie zredukowała temperatury nawet o 10% jednym słowem dla mnie

> śmieć

> tak ze białą szklaną polecam (tylko ubież do niej solidne gumowe rekawice bo potem sie bedziesz

> drapał przez tydzien )

> a szarą grafitową raczej omijaj z daleka

bede wyjmował kolektor VIGA 4-2-1 (taki jak do dilnika 1.2 8V) i chcę go owinąć bandażem

- ile mb trzeba kupić ?

- ile warstw powinno sie nawinąć ?

- który konkretnie kupić ?

- czy cos pominąłem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> aha mowa o 4 2 1 n/a jak mozna zaszalec to warto wydac wiecej i kupic 15metrow iwtedy owinac az do

> tlumika

yyy po sam tłumik końcowy ?

po całym podwoziu owijać wydech ?

przecież tam nie ma co obniżać temperatury jak pod maską !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> yyy po sam tłumik końcowy ?

> po całym podwoziu owijać wydech ?

> przecież tam nie ma co obniżać temperatury jak pod maską !

no nie nie az tyle niektorzy maja za plecionka tłumik. i do plecionki warto owijać bo jest kolosalna różnica w szybkosci spalin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.