Skocz do zawartości

Wymiana progów


caliber2001

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Problem nie dotyczy mojego, ale drugiego Uno w mojej rodzinie - po spojrzeniu pod spód auta tata stwierdził, że nie ma innej opcji - trzeba robić progi. I teraz gdyby ktoś był na tyle łaskawy i powiedział z jakimi kosztami trzeba się liczyć, a jeszcze lepiej wskazał jakiś warsztat w samym Kutnie to bylibyśmy bardzo wdzięczni.

Co do części, czy takie progi:

- lewa strona - http://allegro.pl/fiat-uno-83-02-5-d-prog-lewy-i1572428344.html

- prawa strona - http://allegro.pl/fiat-uno-83-02-5-d-prog-prawy-i1572428436.html

to wszystko co potrzebne z części blacharskich czy może coś jeszcze?

Przy okazji co jeszcze warto zrobić od razu tj. jak to zabezpieczyć (progi i podłoga) ?

Ze względu na to, że ja siedzę nadal za granicą i pracuję jak pracuję to nie mam aż tyle czasu by pojawić się na forum, a wiadomości do taty w Polsce będę przekazywał telefonicznie.

Pozdrowienia z ostatnio deszczowego UK zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja ostatnio oddawałem do blacharza uno z progami do roboty i policzył mi za robote 300 zł z

> wspawaniem dwóch blach bo nie było do czego złapac progi. Wydaje mi sie że tanio jakoś ale to

> dobrze

A może ktoś ze stałych bywalców się wypowie jaka jest uczciwa cena za zrobienie dwóch progów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A może ktoś ze stałych bywalców się wypowie jaka jest uczciwa cena za zrobienie dwóch progów?

to nie jest stała cena - wszystko zależy co będzie po wycięciu starych - czy wewnętrznych progów nie będzie trza uzupełniać, podobnie jak i podłogi przy progach.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział, że 1000zł za taką robotę to minimum, no chyba, że np. wstawi to blacharz, a całą resztę zrobisz sam, tzn. zabezpieczenie z zewnątrz, od wewnątrz, malowanie, ewentualnie szpachlowanie itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A może się wypowiedzieć ktoś, kto wymienial progi kilka lat temu, na ile starcza taka naprawa? Czy

> np. po 2 latach nie mamy progów takich samych jak przed wymianą?

Ja mam 2 rok.

Narazie nic nie rdzewieje.

No w każdym razie nic nie widać i śrubokręt nie wpada do środka smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A może się wypowiedzieć ktoś, kto wymienial progi kilka lat temu, na ile starcza taka naprawa? Czy

> np. po 2 latach nie mamy progów takich samych jak przed wymianą?

Wymiana progów w kwietniu 2008 i jak na razie jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 2008

> Podłoga, progi, kielichy, zabezpieczenie + baranek = 1300zł

tylko popatrz na regiony.

Warszawa jest najdroższa w sumie pod każdym względem.

1300zł to bardzo tanio. Ja pytałem w Grodzisku to progi+wzmocnienie+zabezpieczenie+baranek to powiedział, że 1200-1300zł. Może wyjdzie mniej, ale zaznaczył, że daje mi wyższą półkę, żebym potem się nie zdziwił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ty lepiej napisz ile za tą wymianę zapłaciłeś

2000 zł sciana.gif Psia jego qfa mać sciana.gif Potem po skurczybyku musiałem poprawiać sciana.gifsciana.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja za wymiane jednego progu i łatanie podłogi zapłaciłem 250 zł

Różni nas to, że mieszkam w Warszawie a Ty w Kielcach smile.gif Różni nas też to, że u Ciebie towar jest wart 1 zł a u mnie 2 albo i 3 zł momi, że zarabiamy tyle samo smile.gif Zrozumiałeś zależność między miejscem zamieszkania a ceną usług? smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Różni nas to, że mieszkam w Warszawie a Ty w Kielcach Różni nas też to, że u Ciebie towar jest

> wart 1 zł a u mnie 2 albo i 3 zł momi, że zarabiamy tyle samo Zrozumiałeś zależność między

> miejscem zamieszkania a ceną usług?

Jest też druga sprawa. Czy robisz to w warsztacie blacharsko-lakierniczym, czy u pana henia ze wsi pod warszawą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.