Skocz do zawartości

Wybierak - demontaż + short shifter


CZUCZU

Rekomendowane odpowiedzi

Pany wstyd ale 1.1 mam od niedawna i pytanie o skrzynie 6ke.

Jak rozumiem odkręcam kluczem 13 wszystkie śruby od góry a wybierak dalej trzyma.

Oczywiście linki odczepiłem i wsyteczny tez. Jest na silikon sklejony wybierak. Nie chciałbym nic uszkodzic więc doradźcie jak to ściagnąć. Aha i jak ktoś ma prosze o fotke wybieraka poprawionego pod shorta - sa dwie fotki jedna ta co jest źle, druga poprawione w paincie i tej nie moge znaleźć. Aha i czy po montowaniu wybieraka ponownym coś sie ustawia czy to się ot tak zakłada i już działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pany wstyd ale 1.1 mam od niedawna i pytanie o skrzynie 6ke.

> Jak rozumiem odkręcam kluczem 13 wszystkie śruby od góry a wybierak dalej trzyma.

> Oczywiście linki odczepiłem i wsyteczny tez. Jest na silikon sklejony wybierak. Nie chciałbym nic

> uszkodzic więc doradźcie jak to ściagnąć. Aha i jak ktoś ma prosze o fotke wybieraka

> poprawionego pod shorta - sa dwie fotki jedna ta co jest źle, druga poprawione w paincie i tej

> nie moge znaleźć. Aha i czy po montowaniu wybieraka ponownym coś sie ustawia czy to się ot tak

> zakłada i już działa

jak odkreciles wszystkie druby to zostala Ci jeszcze szpilka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pany wstyd ale 1.1 mam od niedawna i pytanie o skrzynie 6ke.

> Jak rozumiem odkręcam kluczem 13 wszystkie śruby od góry a wybierak dalej trzyma.

> Oczywiście linki odczepiłem i wsyteczny tez. Jest na silikon sklejony wybierak. Nie chciałbym nic

> uszkodzic więc doradźcie jak to ściagnąć. Aha i jak ktoś ma prosze o fotke wybieraka

> poprawionego pod shorta - sa dwie fotki jedna ta co jest źle, druga poprawione w paincie i tej

> nie moge znaleźć. Aha i czy po montowaniu wybieraka ponownym coś sie ustawia czy to się ot tak

> zakłada i już działa

ciagniesz w góre nic go nie powinno trzymać wiecej,

tutaj fotka do shorta wersja mega krotko

DSCN7139.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ciagniesz w góre nic go nie powinno trzymać wiecej,

> tutaj fotka do shorta wersja mega krotko

jest nawalone w uj silikonu dlatego mysle czy to to. A za fotke dzieki tak wełasnie zrobie - irek zdłubał mi kosz lewarka, rurka przedłuże sam lewarek i bedzie koło kierownicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jest nawalone w uj silikonu dlatego mysle czy to to. A za fotke dzieki tak wełasnie zrobie - irek

> zdłubał mi kosz lewarka, rurka przedłuże sam lewarek i bedzie koło kierownicy

to jeszcze stuninguj sam lewarek bo tam trzeba podpiłować zeby wszystkie biegi wchodziły igła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w momencie kiedy przesuwasz lewarek w polozenie 5,6 albo wsteczny to kowadelko takie jakby złote

> idzie w dół no i blokuje, bo w fabrycznym lewarku plastikowym jest wyżlobienie, wiec piłujesz

> i cieszysz miche

ja mam koszyk alu i wyżłobienia nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to jeszcze stuninguj sam lewarek bo tam trzeba podpiłować zeby wszystkie biegi wchodziły igła

jak sie zrobi za krotki skok na lewarku to nie wchodza biegi 270751858-jezyk.gif nie warto robic zbyt krotko bo szybko synchro poleca a zysk czasowy zadny bo czesto bieg nie wchodzi ............ grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to o ile zrobic;p

u siebie jak zrobilem podobnie jak to co pokazal molo to bylo bardzo krotko i bardzo czesto 2 nie wchodzila, regulacja linkami nie pomagala. Gdy zrobilem tylko ciut krocej od serii ( obnizylem polozenie kulki o polowe srednicy kulki w ogyginalnym miejscu) kazdy bieg zawsze wchodzi a roznica jest na tyle duza zeby nie machac lewarkiem i nie obijac lokciem o oparcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> u siebie jak zrobilem podobnie jak to co pokazal molo to bylo bardzo krotko i bardzo czesto 2 nie

> wchodzila, regulacja linkami nie pomagala. Gdy zrobilem tylko ciut krocej od serii ( obnizylem

> polozenie kulki o polowe srednicy kulki w ogyginalnym miejscu) kazdy bieg zawsze wchodzi a

> roznica jest na tyle duza zeby nie machac lewarkiem i nie obijac lokciem o oparcie.

mógbys w paincie poprawic fotke mola i pokazac gdzie bys ty dał ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja mam koszyk alu i wyżłobienia nie ma

Czuczu miałem cię już wcześniej o to poprosić. Czy jak będziesz w garażu, to możesz nakręcić filmik z pracy , skoku lewarka z zamontowanym short-shifterem? Bo sam będę chciał go założyć, ale wolałbym najpierw zobaczyć jak to chodzi. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czuczu miałem cię już wcześniej o to poprosić. Czy jak będziesz w garażu, to możesz nakręcić filmik

> z pracy , skoku lewarka z zamontowanym short-shifterem? Bo sam będę chciał go założyć, ale

> wolałbym najpierw zobaczyć jak to chodzi. Pozdro

wpadłbys obczaic i tyle piwko sie napijem za tą tasme co ci ją wyśle lub wysłałem nie pamietam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale jabyś był w garage, i się nudził to nakręć filmik. Może być komórką

ale mnie sie nie chce ale kurde i tak musze przód demontować bo mi auto z lawety spadło i co ciekawe strat zero

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak to spadło?

nie sprawdziłem auta na lawecie mój błąd.

nbie było ręcznego zaciagniętego. A że przerabialismy wyciagarke to nie została ponownie podpieta. i autko zjechało i tyem trzasneło w betonowe murki ale skonczło się na zerwaniu oklejenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc odkręciłem śrub, walnałem młotkiem i odeszło.

potem zabawa, ale short słabszy jak u mola więc odciałem końcówke, potem otwór fi 8mm, kulka wbita duża siłą, obspawane, zasilikonowane i skręcone spowrotem. robota na 30 minut.

A tu fotka mojego shorta:

99999999999999999999999999999999999999999999999999999.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> więc odkręciłem śrub, walnałem młotkiem i odeszło.

> potem zabawa, ale short słabszy jak u mola więc odciałem końcówke, potem otwór fi 8mm, kulka wbita

> duża siłą, obspawane, zasilikonowane i skręcone spowrotem. robota na 30 minut.

> A tu fotka mojego shorta:

trzebabyło na gładko wyciąć kulke fabryczną a nie zostawiać takiego knefla, teraz masz tak jakbyś wcale nie musiał wycinać tej kulki oink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> trzebabyło na gładko wyciąć kulke fabryczną a nie zostawiać takiego knefla, teraz masz tak jakbyś

> wcale nie musiał wycinać tej kulki

no własnie nie widać może ale jakbym nie wycinał to linka by haczyła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale jak Ci mowiłem to kiedys to mi nie wierzyłeś

> imo czuczu bedzie krotko ale powinno dawać rade

Jest prawie mega krotko, mam podobnie tylko ze kulke mam najbardziej jak sie dalo przesunieta w strone silnika, przez co lewarek jest minimalnie dalej do tylu zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest prawie mega krotko, mam podobnie tylko ze kulke mam najbardziej jak sie dalo przesunieta w

> strone silnika, przez co lewarek jest minimalnie dalej do tylu

daje rade aż miło. Czekam jeszcze na koszyki wtedy przedłużam wajche tak by była koło kierownicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

odkopuje trupa

ja to u siebie zrobiłem w ten sposób i wszystko (narazie) działa bez zarzutu:

dsc7190m.jpg

dsc7191.jpg

zastanawiam sie czuczu po co to tak obsmarkałeś elektrodą ???

ja to mam "hefniete" od tyłu biglaugh.gif i jak narazie nie odpadło.

Zastanawiam sie tylko nad jednym: ktos pisał o szlifowaniu tej "złotej" podkowy. Ja sie zastanawiam jak ją powiększyć zlosnik.gif

To jest przeca "masa" która im większa tym lepiej wbija sie biegi. Gdyby udało się to zrobić jeszcze większe "na boki " to przy wrzucaniu "zasysało" by lewarek w kierunku wrzucanego biegu , nie ??

dsc7192.jpg

Testował juz ktoś taki patent ??

PS: jakby ktos był zainteresowany to mam na sprzedaż "kulki rozkoszy" wywołujace banana na twarzy yay.gif

tzn. Short shifter'y 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponował bym takie rozwiązanie.

Zebrać o połowę grubości miejsce zaznaczone na zielono

Dołożyć części zaznaczone na fioletowo z drugiej podkówki

d4cac923d5b6288dm.jpg

tym samym pozbywamy się zbędnej masy z środka o dokładamy ją po bokach. Nie mam pojęcia jak się to sprawdzi jest to na razie pomysł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja proponował bym takie rozwiązanie.

> Zebrać o połowę grubości miejsce zaznaczone na zielono

> Dołożyć części zaznaczone na fioletowo z drugiej podkówki

> tym samym pozbywamy się zbędnej masy z środka o dokładamy ją po bokach. Nie mam pojęcia jak się to

> sprawdzi jest to na razie pomysł

w sumie to dobrze kombinujesz bo idąc za moim pomysłem to na bank by o coś zahaczało, a w przypadku Twojej koncepcji jest szansa że nie będzie o nic wadzić.

Teoretycznie nie ma potrzeby kombinować drugiej podkówki, bo można to zrobić z jakiegokolwiek żelastwa, np gruby płaskownik i przykręcić go do istniejącej podkowy bo jak widac da się w niej wiercić i gwintować

czekamy na praktyków którzy to przerabiali czy jest sens w ogóle to rozgrzebywać 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem to dzisiaj nim tu wszedłem i powiem ze RazeRX7 ma racje ten cały dołożony ciężarek nie może wystawać poza obrys tego kowadełka bo wadzi o skrzynie i nie wbijesz 2,4 biegu faktycznie wchodzą lżej foty zapodam później jak ja to zrobiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.