Skocz do zawartości

Czy można jeździć na przykręconych tylko 3 śrubach do kół?


KRON

Rekomendowane odpowiedzi

Zerwałem gwint w łożysku z piastą do którego się przykręca de facto koło. Teraz mogę tylko na 3 śruby przykręcić. Oś tylna. Alufelga 13'stka. Będzie biło? Jest jakieś niebezpieczeństwo potencjalne? Pozostałe 3 trzymają bardzo dobrze i będą dość mocno przykręcone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby gdzieś dojechać i naprawić tak.

Na dłuższą metę i wyższych prędkościach nie zaleca się z powodu większej podatności pozostałych śrub na ścinanie.

Był niedawno wątek niemalże identyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zerwałem gwint w łożysku z piastą do którego się przykręca de facto koło. Teraz mogę tylko na 3

> śruby przykręcić. Oś tylna. Alufelga 13'stka. Będzie biło? Jest jakieś niebezpieczeństwo

> potencjalne? Pozostałe 3 trzymają bardzo dobrze i będą dość mocno przykręcone.

jezdzilem tak z miesiac-ale z ulga powitalem dzien gdy bylo juz zrobione zlosnik.gif

jezdzilem tak na 3/4 mozliwosci -zwlaszcza na zakretach i raczej delikatnie uzywalem gazu i hamulca.nic sie nie odkrecalo ani nie bilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zerwałem gwint w łożysku z piastą do którego się przykręca de facto koło. Teraz mogę tylko na 3

> śruby przykręcić. Oś tylna. Alufelga 13'stka. Będzie biło? Jest jakieś niebezpieczeństwo

> potencjalne? Pozostałe 3 trzymają bardzo dobrze i będą dość mocno przykręcone.

ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć że w mojej poprzedniej renuuffce jeździłem z 3 śrubami z tyłu przez 5 lat i 120kkm i nic się nie stało, nic nie biło, nic sie nie odkręciło wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zerwałem gwint w łożysku z piastą do którego się przykręca de facto koło. Teraz mogę tylko na 3

> śruby przykręcić. Oś tylna. Alufelga 13'stka. Będzie biło? Jest jakieś niebezpieczeństwo

> potencjalne? Pozostałe 3 trzymają bardzo dobrze i będą dość mocno przykręcone.

Parę kkm zrobiłem matizem na 3 śrubach w przednim kole i żyję. Tylko jest to raczej kwestia szczęścia i pięciu przeżyje, a szóstemu odpadnie koło i skosi jakieś drzewo robiąc sobie poważne kuku (statystyke wyssałem z palca).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zerwałem gwint w łożysku z piastą do którego się przykręca de facto koło. Teraz mogę tylko na 3

> śruby przykręcić. Oś tylna. Alufelga 13'stka. Będzie biło? Jest jakieś niebezpieczeństwo

> potencjalne? Pozostałe 3 trzymają bardzo dobrze i będą dość mocno przykręcone.

U mnie od razu po wymianie opon pojawily sie bicia, zwlaszcza przy hamowaniu. Serwis zwalił wine na opony po czym okazalo sie ze zerwali gwint i nie przyznali sie angryfire.gif W kazdym razie bylo to mocno odczuwalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zerwałem gwint w łożysku z piastą do którego się przykręca de facto koło. Teraz mogę tylko na 3

> śruby przykręcić. Oś tylna. Alufelga 13'stka. Będzie biło? Jest jakieś niebezpieczeństwo

> potencjalne? Pozostałe 3 trzymają bardzo dobrze i będą dość mocno przykręcone.

Wlasnie wrocilem malaria ze zlotu w Czechach, na ktorym bylem z kolem przykreconym na 3 sruby z czterech na prawym przodzie. Zdarzylo sie jechac nawet 170 (kufer na dachu troche hamowal) i wszystko jest ok. Oczywiscie piasta do wymiany lada dzien idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zerwałem gwint w łożysku z piastą do którego się przykręca de facto koło. Teraz mogę tylko na 3

> śruby przykręcić. Oś tylna. Alufelga 13'stka. Będzie biło? Jest jakieś niebezpieczeństwo

> potencjalne? Pozostałe 3 trzymają bardzo dobrze i będą dość mocno przykręcone.

wiesz... smarty całe życie jeżdżą z kołami na 3 śruby biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć że w mojej poprzedniej renuuffce jeździłem z 3 śrubami z

> tyłu przez 5 lat i 120kkm i nic się nie stało, nic nie biło, nic sie nie odkręciło

W jaki sposob auto przechodzilo przeglad?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w cc na stalówkach (tył) jeżdzę na 3 już 2 rok,fakt kosmicznych prędkości to nie rozwija,ale nic niepokojącego nie zaobserwowałem,przejechałem ok 50 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem na 3 śrubach na wszystkich 4 kołach przez 20 lat i nic się nie stało.

4 samochodami

1 x Dacia 1300

2 x Dacia 1310

1 x Dacia 1410

wink.gif

tak na poważnie to można ale uważnie jakiś czas można

w Chryslerze urwałem gwint na 2 kołach i jeździłem do momentu sprowadzenia nowych szpilek

(powrót z Austrii przez Czechy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja w cc na stalówkach (tył) jeżdzę na 3 już 2 rok,fakt kosmicznych prędkości to nie rozwija,ale nic

> niepokojącego nie zaobserwowałem,przejechałem ok 50 tyś.

ja bym się tak niechlujstwem nie chwalił! no.gif Bo to nic innego, jak niechlujstwo. W CC to chyba zadłużać się nie trzeba, żeby cos takiego naprawić w dwa lata? chaja.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W jaki sposob auto przechodzilo przeglad?

pewnie tak jak większość tych "niebitych od dziadka z niemiec, nie wymagających wkładu itd..." czerwona.gif

Później piszą, że przyczyną wypadków jest nadmierna prędkość i zły stan dróg! Nikt nie wspomina o niechlujstwie właścicieli samochodów. IMO, to można an trzech śrubach warunkowo dotoczyć się do warsztatu, a nie jeździć dwa lata i dłużej... screwy.gif

Jak ktoś lubi ryzyko i adrenalinę, to prosze bardzo, niech poskacze ze spadochronem (albo bez uzbroj_zlo.gif), moim życiem niech nie ryzykuje! Wolałbym nie spotkać takiego "oszczędnego" z przeciwka na trzech kołach przy 100km/h no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wolałbym nie spotkać takiego "oszczędnego" z przeciwka na

> trzech kołach przy 100km/h

Na trzech kołach widziałem ale to był wózek inwalidzki.Czy jest to w stanie pomykać 100 km/h to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się gdzie ja jestem. Zapisać sobie niki i niech któryś napisze że jakas przeróbka jest niebezpieczna. zlosnik.gif

W seju roboty masz od groma kupujesz piaste z łozyskiem, odkrecasz koło, szpilki 2, sciagasz beben, odkrecasz piaste, przykrecasz beben i koło. 50zl plus robocizny na 10 minut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> po przeczytaniu wątku zapytam, czy są to 3 sąsiednie śruby - jedna obok drugiej, czy np. co druga?

> ma to zasadniczy wpływ na obciążenie pozostałych przy życiu śrub - zwłaszcza w 1. przypadku te

> "brzegowe" będą mocniej obciążone, niż wtedy, gdy będzie układ naprzemienny

> śruba/dziura/śruba/dziura...

Jak może być śruba / dziura / śruba / dziura, jeżeli urwana jest jedna z czterech śrub?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem z trzema szpilkami w bębnie przez jakieś pół roku - tj. do momentu, gdy chciałem zmienić opony na zimowe i zdjąłem kołpaki.

Wszystko dzięki "profesjonalizmowi" warsztatu, który naprawiał mi hamulce - wymieniane były m.in. bębny hamulcowe i (zapewne) nie mieli na półce 8 nowych szpilek, więc wbili 7 - i żaden dureń nie pomyślał, żeby z ośmiu starych wybrać najlepszą i wbić ją do bębna.

Koło się normalnie trzymało, nie było żadnego bicia itp. - ale autko lekkie, do tego tył. Niemniej jednak - nie polecam. Szpilkę wbiłem na drugi dzień po ujawnieniu tego faktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zerwałem gwint

w kolegi w sprinterze (pięć śrub) jest konfiguracja - z tyłu brak po dwie , z przodu jednej i trzech frown.gif

jeździ na codzień rozwożąc towar po mieście - prędkości kosmicznych nie rozwija ale za to ciężar wozi i krawężniki różne zalicza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerwały się śruby czy się odkręciły? Bo brzmi to trochę jak historia nie z tej Ziemi. U mnie na 3 na razie jest wszystko ok. Nie ma żadnego bicia nawet. Dzisiaj sprawdzę jak się trzymają śruby, a może dla świętego spokoju kupię dzisiaj nową piastę z łożyskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zerwały się śruby czy się odkręciły? Bo brzmi to trochę jak historia nie z tej Ziemi. U mnie na 3

> na razie jest wszystko ok. Nie ma żadnego bicia nawet. Dzisiaj sprawdzę jak się trzymają

> śruby, a może dla świętego spokoju kupię dzisiaj nową piastę z łożyskiem.

Wygladalo to tak jakby sie poluzowaly i scielo gwint(pewnie jak sie poluzowaly to wibracje zrobily swoje).

Nie wiem czy to mialo cos wspolnego ale w tym pugu byly felgi alu 17calowe.

No sam nie moglem w to uwierzyć dopoki nie zobaczylem tego na wlasne oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak może być śruba / dziura / śruba / dziura, jeżeli urwana jest jedna z czterech śrub?

eeeeee noooooo to pewnie przez te prochy (a pisało, że mają wpływ na psychomotorykę... spineyes.gif) odczytałem 1. post, że zostały 3 śruby, a 3 są przekręcone... icon_eek.gif sorki i zmykam do jamki kurować się 30.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w poprzednim aucie jedną srubę z czterech na kole i koło nie odpadło..... trochę skrzypiało.... dopiero jak podnieśli auto na podnośniku to sie przeraziłem..... stało się to po wymianie opon z letnich na zimowe i nie dokręcenie przez serwis...

Jednej śruby brakowało, jedna była pęknięta a jedna już ledwo się trzymała na ostatnich zwojach

Ale osobiscie odradzam .... czerwona.gif

Co innego jak sie ma jedną nakrędkę w bolidzie F1 centralną a co innego jak sie ma 4 i z nich tylko 3 ..... wtedy w zakrętach zaczyna się robić czacha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioskując, jednemu się uda przejeździć na trzech śrubach nawet i dwa lata a drugiemu koło odpadnie.

Poza tym jakby się dało jeździć na 3 zamiast 4 to dlaczego koncerny tego nie wykorzystują. Mieliby wielką oszczędność na śrubach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wnioskując, jednemu się uda przejeździć na trzech śrubach nawet i dwa lata a drugiemu koło

> odpadnie.

> Poza tym jakby się dało jeździć na 3 zamiast 4 to dlaczego koncerny tego nie wykorzystują. Mieliby

> wielką oszczędność na śrubach

smart,peugeot 106-to tak pierwsze z brzegu zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja bym się tak niechlujstwem nie chwalił! Bo to nic innego, jak niechlujstwo. W CC to chyba

> zadłużać się nie trzeba, żeby cos takiego naprawić w dwa lata?

Po dłuższym zastanowieniu coś jest w tym co piszesz cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na trzech kołach widziałem ale to był wózek inwalidzki.Czy jest to w stanie pomykać 100 km/h to nie

> wiem.

ursusem c-360 jechałem bez jednego przedniego drive.gif

a na poważnie, to chodziło mi o kolesia na trzech kołach, czyli takiego co mu jedno odpadło... sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.