Skocz do zawartości

wymiana osłony przegubu zewnętrznego (od strony piasty)


andog

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Mam uszkodzoną osłonę na przegubie i chciałbym ją sam wymienić.Czy wystarczy odkręcić nakrętkę piasty i amortyzatora , będę mógł się dostać do przegubu i wymienić osłonę .Czy istnieje zabezpieczenie na przegubie w Fiacie UNO?Jeżeli tak to jak ściągnąć ten pierścień.

Ma ktoś jakieś fotki?

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam wszystkich

> Mam uszkodzoną osłonę na przegubie i chciałbym ją sam wymienić.Czy wystarczy odkręcić nakrętkę

> piasty i amortyzatora , będę mógł się dostać do przegubu i wymienić osłonę .Czy istnieje

> zabezpieczenie na przegubie w Fiacie UNO?Jeżeli tak to jak ściągnąć ten pierścień.

> Ma ktoś jakieś fotki?

> Pozdrawiam

> Andrzej

Zrób tak poluzuj koło, samochód na lewarek odkręć koło, odkręć nakrętkę od przegubu (ta duża) co jest w piaście później odkręć i wybij sworzeń wahacza z zwrotnicy od razu mówię mogą być problemy z tym ale nie poddawaj się. Po tym jak to zrobisz to wystarczy odciągnąć całą zwrotnicę do siebie czyli na zewnątrz jednocześnie trzymając półośkę żeby się nie wysunęła ze skrzyni biegów. Później ściągasz starą osłonę i wycierasz szmatką smar od wewnątrz przegub tam powinieneś w wewnętrznej części przegubu znaleźć takie małe wycięcie w przegubie i tam będzie zawleczka taka dookoła półośki tam będziesz mógł włożyć jakieś szczybce zewnętrzne co się rozchylają i próbuj rozgiąć ten drut ta zawleczke i w tym czasie sciągasz przegub chociaż jest jeszcze jeden sposób z ta zawleczką że jak jest już wyrobiona to nieraz wystarczy opukać tak w miarę konkretnie przegub żeby zszedł i powinien wyskoczyc a składasz w odwrotnej kolejności tylko pamiętaj najpierw założyć gumę znaczy osłone. Miłej pracy.

Pozdro Marcinqqq

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zrób tak poluzuj koło, samochód na lewarek odkręć koło, odkręć nakrętkę od przegubu (ta duża) co

> jest w piaście później odkręć i wybij sworzeń wahacza z zwrotnicy od razu mówię mogą być

> problemy z tym ale nie poddawaj się. Po tym jak to zrobisz to wystarczy odciągnąć całą

> zwrotnicę do siebie czyli na zewnątrz jednocześnie trzymając półośkę żeby się nie wysunęła ze

> skrzyni biegów.

1. Poluzować nakrętkę piasty i śruby kół

2. Podnieść parcha, zabezpieczyć, zdjąć koło, odkręcić nakrętkę piasty

3. Odkręcić śruby mocujące kolumnę do zwrotnicy, odciągnąć zwrotnicę i wyjąć półoś

Tak będzie wygodniej zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1. Poluzować nakrętkę piasty i śruby kół

> 2. Podnieść parcha, zabezpieczyć, zdjąć koło, odkręcić nakrętkę piasty

> 3. Odkręcić śruby mocujące kolumnę do zwrotnicy, odciągnąć zwrotnicę i wyjąć półoś

przerabialem to 2 miechy temu, z tym żę ja wymieniałem wszystkie gumy 4 szt. i sprzęgło. to skrzynie se zciepłem hehe.gif

nie zapomnij smaru napchać w przegub alien.gif

> Tak będzie wygodniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1. Poluzować nakrętkę piasty i śruby kół

> 2. Podnieść parcha, zabezpieczyć, zdjąć koło, odkręcić nakrętkę piasty

> 3. Odkręcić śruby mocujące kolumnę do zwrotnicy, odciągnąć zwrotnicę i wyjąć półoś

> Tak będzie wygodniej

Nie trzeba wyjmować półośki, przegub jest na pierścieniu zabezpieczającym, który elegancko się wyjmuje nawet na aucie i przegubik schodzi. Bardzo fajnie jest to rozwiązane, przynajmniej w moich półosiach.

Np. w punto pierścień jest w środku przegubu i trzeba napier***** z młota żeby zszedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za posty, na początek wziąłem się za wymianę wahaczy , niestety zerwałem jedną ze śrub obejmy wahacza ,mimo stukania i wd40 , nie wiem co ztym zrobić, ma ktoś jakiś pomysł , czy da się to wybić

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziękuję za posty, na początek wziąłem się za wymianę wahaczy , niestety zerwałem jedną ze śrub

> obejmy wahacza ,mimo stukania i wd40 , nie wiem co ztym zrobić, ma ktoś jakiś pomysł , czy

> da się to wybić

> Pozdrawiam

> Andrzej

wbijaj jakis przecinak pomiędzy przegub a śrubę bo jak dobrze myślę to o ta właśnie śrubę chodzi która trzyma wahacz do zwrotnicy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> czy komuś udało się ukręcić nakrętkę ?Znalazłem ją pod wykładziną ale jest problem aby ją ukręcić

dobry klucz nasadowy jest potrzebny jeśli masz tam sześciokąt lub klucz płaski .

tak czy siak dobra przedłużka jest potrzebna , no i trza to tak robić by kręcić a nie wyginać w bok

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy komuś udało się ukręcić nakrętkę ?Znalazłem ją pod wykładziną ale jest problem aby ją ukręcić

Spokojnie ukręciłem. Klucz nasadowy sześciokątny z ramieniem w kształcie T. A potem nawet blacharz mi wspawał migomatem w to miejsce nową przy okazji remontu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nakrętka ukręcona , dam śrubę na przelot z nową nakrętką ,w tym przypadku to jedyny sposób.

Mam pytanie , jaki gwint mają nakrętki piaty prawy lewe koło a lewy prawe koło czy obydwie prawy gwint czyli odkręcane w lewo

Pozdrawiam

Andog

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Nakrętka ukręcona , dam śrubę na przelot z nową nakrętką ,w tym przypadku to jedyny sposób.

> Mam pytanie , jaki gwint mają nakrętki piaty prawy lewe koło a lewy prawe koło czy obydwie prawy

> gwint czyli odkręcane w lewo

> Pozdrawiam

> Andog

obydwie prawy

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dobry sposób na założenie metalowej opaski?

Przede wszystkim nie zakładaj opaski taśmowej bo to dziadostwo podejdź do sklepu niech ci dadzą opaskę do zaciskania obcęgami .Wstępnie nałożysz na ząbki i ściśniesz obcęgami .Te taśmowe to ciężko naciągnąć a jak będzie nieszczelna to woda w momencie tam wejdzie i zniszczy przegub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przede wszystkim nie zakładaj opaski taśmowej bo to dziadostwo podejdź do sklepu niech ci dadzą

> opaskę do zaciskania obcęgami .Wstępnie nałożysz na ząbki i ściśniesz obcęgami .Te taśmowe to

> ciężko naciągnąć a jak będzie nieszczelna to woda w momencie tam wejdzie i zniszczy przegub

Chłopaki ja miałem założoną tą plastikową opaskę (tryt) tylko szeroką i wszystko jest dobrze do tej pory juz ponad pół roku i nic się złego nie dzieje tylko dobrze naciągnąć tą opaskę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Dobrałem opaskę to co dostałem w sklepie nie pasowało , wnioskuję że są różne przeguby , przy okazji przeprowadiłem konserwację kolumny z wymianą łożysk.

Pierwsza jazda i okazało się że przy ostrych zakrętach słychać chrobotanie .

Widząc rozerwaną uszczelkę trzeba było wymienić przegub?

Przy okazji pytanie , czy zastępcze przeguby pasują ? czy trzeba uważać który kupić (Rocznik 2000)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, w opcji przy odkręcaniu zwrotnicy od kolumny muszę mieć skręcone koła ? czy tylko odciagnąc zwrotnicę przy prostych kołach. Ktoś próbował w ten sposób?

Pozdrawiam

Andog

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam pytanie, w opcji przy odkręcaniu zwrotnicy od kolumny muszę mieć skręcone koła ? czy tylko

> odciagnąc zwrotnicę przy prostych kołach.

jeśli chodzi o odkręcenie zwrotnicy od amortyzatora, to skręcenie kół wiele nie pomoże. ja to odkręcam z kołami "na wprost", jedynie - aby nie przebić osłony przegubu dolną częścią amora - zakładam na wahacz parę zwojów drutu 1,5mm2 zwykłego Cu i do tak powstałej "pętli" wkładam kawałek gassrurki biglaugh.gif którą naduszam nogą odciągając w ten sposób wahacz w dół.

raz tylko przez nieuwagę przebiłem osłonę przegubu - już nigdy więcej old.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

Chciałbym podziękować wszystkim za pomoc , wymiana wahaczy , przegubu , osłony i łożysk kolumn zakończona. Jeżdzę teraz na zamiennikach , ciekawe jak długo:-).Orginalny przegub kosztuje około 450zł (Auto-Hit Tychy) zamiennik 59zł na giełdzie , opaski na przegub trzeba dobierac

>Pozdrawiam

Andog

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.