Skocz do zawartości

długość sprężyn z uno van


gajos120

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wiem ze bylo sporo tematów o sprężynach ale nie znalazłem dokladnie tego..

Chodzi mi o to ze chce podniesc zawieszenie tylne pare cm.

Wiem z forum o patencie z tymi gumami pod sprężyny ale jakos wypadają mi one, genaralnie nie jest to pewnie mocowanie..

Dlatego zastanawiam się nad sprężynami z uno van

Ale czy ktoś wie ile one są dłuższe od spręzyn w 1.4? podniesie mi to tył?

jest sens na taka operacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, wiem ze bylo sporo tematów o sprężynach ale nie znalazłem dokladnie tego..

> Chodzi mi o to ze chce podniesc zawieszenie tylne pare cm.

> Wiem z forum o patencie z tymi gumami pod sprężyny ale jakos wypadają mi one, genaralnie nie jest

> to pewnie mocowanie..

> Dlatego zastanawiam się nad sprężynami z uno van

> Ale czy ktoś wie ile one są dłuższe od spręzyn w 1.4? podniesie mi to tył?

> jest sens na taka operacje?

Możliwe, że będzie wyżej niż normalnie (i tak jest diabelsko wysoko), aczkolwiek chyba są takie same (nie pamiętam).

Co do efektu? Zawieszenie z budyniu :D Tył jak w starym Żuku i - 100 do lansu. Ale co kto lubi--> gadaj z Fenixem, on jest zboczony na tym punkcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wysokość taka sama lub góra 1 cm wyżej (kwestia jak bardzo wypracowane sprężyny), nieco twardziej ale jest to jakoś specjalnie mocno odczuwalne...

co do reszty, długość sprężyn taka sama, spore różnice występowały tylko ze sprężynami z przedniego zawieszenia

ps. do ortesa... wcale a wcale nie jestem na tym punkcie zboczony, tylko wciąż mi za nisko smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no taki patent na podniesienie go te 3 cm, i działało by to dobrze tylko średnica tych gum nie jest u mnie idealnie dopasowana do spręzyny

zresztą genaralnie nie uznaje takiego patenciarstwa dlatego szukam troche dłuższej spręzyny

ot tak sobie wymyśliłem i chce zeby wyżej stał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> podwyższa środek ciężkości co może źle się skończyć na zakręcie dla Ciebie

ajj no bez przesady zeby to aż taka różnica była..., zreszta nie używam go sportowo, 100 km/h to przekraczam głównie na ekspresówce skarżysko-kielce

zreszta nawet jak miałby mi sie odrobine gorzej prowadzic to i tak wole jednak zeby troche wyżej stał

no ale jak te sprezyny z vana sa na długosc takie same to daje spokój w takim razie z moim pomysłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 100 na blacie cos Ci wyskakuje standartowy odruch to omijanie i masz już np. dacha

no pewnie masz racje.., no ale tak jak wspomniałem chyba daruje sobie pomysł z tymi spręzynami

ale tak BTW to wiesz ze jezdze teraz z tymi gumami i nie czuje zeby jakos bardziej mi sie przechylał, powiedziałbym ze nawet przyjemniej mi sie jezdzi

ale masz pewnie racje, bo w szybkim zakręcie to nie próbowałem go jeszcze..

sory edytowałem bo pokręciłem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no pewnie masz racje.., no ale tak jak wspomniałem chyba daruje sobie pomysł z tymi spręzynami

> ale tak BTW to wiesz ze jezdze teraz z tymi gumami i nie czuje zeby jakos bardziej mi sie

> przechylał, powiedziałbym ze nawet przyjemniej mi sie jezdzi

> ale masz pewnie racje, bo w szybkim zakręcie to nie próbowałem go jeszcze..

> sory edytowałem bo pokręciłem..

Pogadaj z Drupim, powie Ci jak zmotać pneumatykę do uno. Przynajmniej na tył to nie bedzie takie trudne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 100 na blacie cos Ci wyskakuje standartowy odruch to omijanie i masz już np. dacha

rotfl.gifzlosnik2.gifrotfl.gif toś mnie kolego rozbawił do łez... uwierz mi, że ciężko dacha uniakiem zaliczyć...

ps. co do autora wątku, dłuższe sprężyny da się kupić, ale na zamówienie w firmach zajmujących się czymś takim... jak się swego czasu orientowałem to komplecik na tył to był koszt bodajże 100-150 zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> może i Ciebie nie interesuje bezpieczństwo userów tutaj a mnie troche tak zatem nic innego nie

> mogłem napisać jak tylko : na te chore pomysły z gumami

> ale ogólnie to

> dlatego można do kosza dać tą wcześniejsza wypowiedź i pozostałe

to proszę od razu konstruktywnie pisać.

postów nie da się wybiórczo wyrzucać.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy później...

Witam, pozwoliłem sobie odświeżyć temat ponieważ ciekawi mnie czy ktoś wsadzał takie gumy?

http://allegro.pl/gumy-pod-sprezyne-astra-lanos-bmw3-passat-b5-omega-i2173047425.html

mam zamiar to upchnąć z tyłu ale nie na dole sprężyny a od góry

ponieważ belka jest tak ukształtowana, że tak na oko na dole nie będzie pasować

tylko nie piszcie, żebym dał sobie spokój bo ja po prostu lubię mieć wyżej go (drogi są jakie są) a z racji tego, że nie udało mi się znaleźć sprężyn dłuższych od standardowych a pasujących do uno to uciekam się do takich sposobów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, pozwoliłem sobie odświeżyć temat ponieważ ciekawi mnie czy ktoś wsadzał takie gumy?

ja takich nie mam.

> mam zamiar to upchnąć z tyłu ale nie na dole sprężyny a od góry

> ponieważ belka jest tak ukształtowana, że tak na oko na dole nie będzie pasować

a na górze będzie pasować? hmm.gif dasz te gumy i wywalisz fabryczne bałwanki? wtedy na dużych dziurach... no nie wiem, co się stanie, ale bez bałwanków to chyba skok tylnego zawiasu się zwiększy, oby bez skutków ubocznych...

> z racji tego, że nie udało mi się znaleźć sprężyn dłuższych od standardowych a pasujących do

> uno to uciekam się do takich sposobów

pozostaje dorobić springi wg własnego uznania - są przecież stosowne do tego celu manufaktury 30.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to nie wiem czy będzie pasować...

może i racja, nie będę kombinował

rozejrzę się w takim razie za jakąś manufakturą która by mi zrobiła dłuższą sprężynę

bo te wszystkie gumy to zdaje sobie sprawę, że to półśrodki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 100 na blacie cos Ci wyskakuje standartowy odruch to omijanie i masz już np. dacha

bez przesady to że troszkę wyżej nic nie znaczy jak masz dobre amory z przodu i tyły+ stabilizator(seryjny 1.4) ialuski które nieco poszerzają rozstaw (np z poloneza i gumy 165).

Naprawdę nic strasznego się nie dzieje-Glaca to udowodnił nie raz zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Witam Serdecznie

Odświeżam temat jak by kogoś interesowało jak się to wszystko zakończyło. Otóż po długich poszukiwaniach dostałem sprężyny z Uno Van. Są one o jeden zwój dłuższe ale mam wrażenie, że trochę mocniej się uginają (może to tylko wrażenie).

Tak wygląda porównanie ze standardową z 1.4

285894288-por%F3wnaniespr%EA%BFyn1.jpghttp://forum.autokacik.pl/files/285894288-por%F3wnaniespr%EA%BFyn1.jpg

A tak wygląda uno po ich zamontowaniu (dodam to wątek niżej bo nie mam pojęcia jak dodać kilka zdjęć w jednym poście)

Montuje się je dość ciężko ale da rade. Trzeba tylko odciąć sam "czubek" tej sprężyny ponieważ ten zwój górny jest tak jakby za mocno zawinięty (jak porównacie je na zdjęciu to zobaczycie co mam na myśli) i nie pasuje do mocowania standardowego w 1.4.

Jeździ się z tym fajnie, auto trochę wyżej stoi więc temat uważam za zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.autokacik.pl/files/285894303-unopoprawione.jpg

http://forum.autokacik.pl/files/285894303-unopoprawione.jpg 285894303-unopoprawione.jpg

Przepraszam, że tak kombinuje z tym dodawaniem zdjęć ale trochę mi to jeszcze nie idzie.

Dodam, że nie mierzyłem dokładnie ile wyżej stoi ale kilka cm na pewno. Ciesze się, że udało mi się dostać te sprężyny bo było z tym bardzo ciężko. Nawet sprzedawcy w samochodowym mówili, że sprężyny z vana są takie same jak z 1.4 ale jak widać są inne i o takie mi właśnie chodziło.

post-63825-14352516085359_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A tak wygląda uno po ich zamontowaniu (dodam to wątek niżej bo nie mam pojęcia jak dodać kilka

> zdjęć w jednym poście)

całkiem prosto: robisz kolejne edycje posta za każdym razem wklejając nowe foto waytogo.gif

a co do zawiasu - pewnie znajdzie się niejeden malkontent, że wysoko, że w zakrętach będziesz lusterkami asfalt szorował... ale auto ma Tobie odpowiadać i dodam, że sam nie zdecyduję się na jakiekolwiek obniżanie, kiedy już w fabrycznej konfiguracji przy pełnym obciążeniu zdarzało mi się haczyć o podłoże na naszych "drogach" screwy.gif ma stać wysoko, najwyżej, jak się da oink.gif270635636-JUMP2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dokładnie masz rację. Mi odpowiada bo mogę lecieć przy pełnym załadunku 5 osób, nic nie trze (a lubił czasami przytrzeć o nadkole), jeździ się przyjemnie także w moim przypadku same plusy

cieszę się, że po długich poszukiwaniach w końcu mi się udało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

> Witam Serdecznie

> Odświeżam temat jak by kogoś interesowało jak się to wszystko zakończyło. Otóż po długich

> poszukiwaniach dostałem sprężyny z Uno Van. Są one o jeden zwój dłuższe ale mam wrażenie, że

> trochę mocniej się uginają (może to tylko wrażenie).

> Tak wygląda porównanie ze standardową z 1.4

> http://forum.autokacik.pl/files/285894288-por%F3wnaniespr%EA%BFyn1.jpg

> A tak wygląda uno po ich zamontowaniu (dodam to wątek niżej bo nie mam pojęcia jak dodać kilka

> zdjęć w jednym poście)

> Montuje się je dość ciężko ale da rade. Trzeba tylko odciąć sam "czubek" tej sprężyny ponieważ ten

> zwój górny jest tak jakby za mocno zawinięty (jak porównacie je na zdjęciu to zobaczycie co

> mam na myśli) i nie pasuje do mocowania standardowego w 1.4.

> Jeździ się z tym fajnie, auto trochę wyżej stoi więc temat uważam za zamknięty.

No to, skoro już jestem takim archeologiem i odkopuję stare wątki, to pozwolę sobie odkopać i ten smile.gif

Gajos 120, czy mógłbyś zdradzić, gdzie Ci się udało zdobyć te sprężyny od vana?

Teraz wszędzie sprzedają tylko uniwersalne sprężyny "do wszystkich wersji", czyli krótkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.