Skocz do zawartości

ustawienie zbieżności


Molonek

Rekomendowane odpowiedzi

> sznurek / listwę / łatę od tylnej felgi do przedniej i patrzeć, czy ma prostą linię... dobrze

> kombinuję?

dobrze kombinujesz ale to jest rozwiazanie raczej chwilowe bo tak na dluzsza mete to bym raczej proponowal ustawic zbierznosc bo nie zawsze ona powinna byc na 0 aby opon nie cielo. Porównując cene zbierzności do cen opon to chyba lepiej ustawić zbieżność niż wymieniać opony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dobrze kombinujesz ale to jest rozwiazanie raczej chwilowe bo tak na dluzsza mete to bym raczej

> proponowal ustawic zbierznosc bo nie zawsze ona powinna byc na 0 aby opon nie cielo.

> Porównując cene zbierzności do cen opon to chyba lepiej ustawić zbieżność niż wymieniać opony

generalnie tak, ale chcę ustawić zgrubnie, bo prawie nie da się jechać, potem podjadę do magika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam z tego co pytalem na stacji diagnostycznej to koszt zbierznosci to 30 zl wiec jest sens by

> ustawiac domowymi sposobami

takie rzeczy to tylko w ERZe smile.gif

Generalnie od 70 - 120 zeta na warsztatach.... za 30 zeta to Mietkowi się nawet bramy nie chce otwierać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie wiem czy drogo, jeszcze niedawno było to 70zł,ale chyba przez podniesienie vat albo co,teraz

> najtaniej w sosnowcu znalazłem 80zł:P

u nmnie osobówki 70, dostawcze 90 w góre, pełna geometria przodu 120 w góre wink.gif ale dużo zależy czy pójdzie czy nie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a czym się różni zbieżność od geometrii?

zbieżność to różnica pomiedzy dwoma kołami przednimi mierzona na osi pojazdu w poziomie

a do geometrii zalicza się zbieżność , kąt pochylenia jak również kąt wyprzedzenia sworznia zwrotnicy, oraz ośowość kół przednich i tylnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zbieżność to różnica pomiedzy dwoma kołami przednimi mierzona na osi pojazdu w poziomie

> a do geometrii zalicza się zbieżność , kąt pochylenia jak również kąt wyprzedzenia sworznia

> zwrotnicy, oraz ośowość kół przednich i tylnych

a teraz przeczytaj to co napisałeś i odnieś to do CC/SC ( seryjne zawieszenie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak nie kumasz to wytłumaczę ci do końca a nie w skrócie

> na wysokości osi pojazdu w poziomie w dwóch punktach oddalonych od środka o tą samą odległośc

> najczęściej na odległość felgi

Kumam doskonale, zbieżność jest to różnica odległości pomiędzy przednimi a tylnymi punktami tarczy koła. A teraz przeczytaj swój pierwszy post i spróbuj go zrozumieć grinser006.gif bez spinek ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a teraz przeczytaj to co napisałeś i odnieś to do CC/SC ( seryjne zawieszenie )

INTER ale ty pytałeś jaka jest różnica między geometrią a zbieżnością

A SCiCC jak i innych samochodach w skrajnych przypadkach istnieje możliwość regulacji kąta pochylenia poprzez piłowanie otworów amorka bo to lepsze niż wymiana opon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kumam doskonale, zbieżność jest to różnica odległości pomiędzy przednimi a tylnymi punktami tarczy

> koła. A teraz przeczytaj swój pierwszy post i spróbuj go zrozumieć bez spinek

następnym razem będę pisał odrazu dokładniej waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> INTER ale ty pytałeś jaka jest różnica między geometrią a zbieżnością

Tak, ale rozmawiamy o tych właśnie samochodach gdzie zbieżność i geometria to to samo, nie ingerując w zmiany konstrukcyjne samochodu. Ja wiem jakie są różnice w pojęciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja wiem jakie są różnice w pojęciach.

to skończ pisać bzdury że zbieżność i geometria to to samo !!!! obojętnie w jakim samochodzie !! zbieżność to zbieżność a geometrie zostawmy w spokoju skoro nie ingerując w konstrukcje jest nieregulowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to skończ pisać bzdury że zbieżność i geometria to to samo !!!! obojętnie w jakim samochodzie !!

> zbieżność to zbieżność a geometrie zostawmy w spokoju skoro nie ingerując w konstrukcje jest

> nieregulowana

ej, synku, nie krzycz na mnie bo się zamknę w sobie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że to nie miejsce na takie dogadywanie trochę powagi i kultury przecież mamy pomagać ,wymieniać doświadczeniami a nie kłucić się IThankYou.gif

Szacunku wymagamy dla siebie - miejmy go dla innych .

Poziom wiedzy, wiek ,tytuł nie zawsze idą w parze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.