Skocz do zawartości

[SC] Pytanie do sprytnych!! - jak otworzyć bagażnik VAN


Rapid136

Rekomendowane odpowiedzi

W Vanie nie otwiera się bagażnik, linka działała i teraz chyba już nie (nie czuć oporu), a kluczyk wchodzi obraca się o 30stopni i koniec.

Aby zadanie nie było tak łatwe to mam jeszcze kratę w vanie!!

Jutro chce się za to zabrać i zrobić, dlatego potrzebuje pomocy!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Vanie nie otwiera się bagażnik, linka działała i teraz chyba już nie (nie czuć oporu), a kluczyk

> wchodzi obraca się o 30stopni i koniec.

> Aby zadanie nie było tak łatwe to mam jeszcze kratę w vanie!!

> Jutro chce się za to zabrać i zrobić, dlatego potrzebuje pomocy!!

A dasz radę zdjąć szyby i dostać się do mechanizmu klapy od wew?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A dasz radę zdjąć szyby i dostać się do mechanizmu klapy od wew?

myślę że jedyne wyjście to jakoś boczną wypchnąć :/ ale zależy jak się trzyma.

Tylna odpada.

A może jakoś przez dziurę od wycieraczki?? (mam gumową zaślepkę!!), ale chyba ten plastik ze światłem stop jakoś blokuje czy się mylę??

Może ktoś ma foto zamka i za co mam pociągnąć, może jakimś drutem przez ten otwór od wycieraczki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> myślę że jedyne wyjście to jakoś boczną wypchnąć :/ ale zależy jak się trzyma.

> Tylna odpada.

> A może jakoś przez dziurę od wycieraczki?? (mam gumową zaślepkę!!), ale chyba ten plastik ze

> światłem stop jakoś blokuje czy się mylę??

> Może ktoś ma foto zamka i za co mam pociągnąć, może jakimś drutem przez ten otwór od wycieraczki??

Hmmm Mariusowi się ten języczek uwalił i jakoś otwierał, ale on sobie normalnie wchodził na tył bo kraty nie miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> myślę że jedyne wyjście to jakoś boczną wypchnąć :/ ale zależy jak się trzyma.

> Tylna odpada.

> A może jakoś przez dziurę od wycieraczki?? (mam gumową zaślepkę!!), ale chyba ten plastik ze

> światłem stop jakoś blokuje czy się mylę??

> Może ktoś ma foto zamka i za co mam pociągnąć, może jakimś drutem przez ten otwór od wycieraczki??

Przez tą dziurkę to raz nie dasz rady, a dwa to nie wyjmiesz tej zaślepki z zewnątrz tak łatwo.

Wyjmij obie boczne, później tylną i masz z głowy dostęp do zamka. to jest chyba najprostszy sposób. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przez tą dziurkę to raz nie dasz rady, a dwa to nie wyjmiesz tej zaślepki z zewnątrz tak łatwo.

> Wyjmij obie boczne, później tylną i masz z głowy dostęp do zamka. to jest chyba najprostszy sposób.

Zaślepkę dam radę wyciągnąć, bo mam inną niż te z allegro grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przez tą dziurkę to raz nie dasz rady, a dwa to nie wyjmiesz tej zaślepki z zewnątrz tak łatwo.

> Wyjmij obie boczne, później tylną i masz z głowy dostęp do zamka. to jest chyba najprostszy sposób.

Tylna w SC? wiesz że jest wklejona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylna w SC? wiesz że jest wklejona?

Wywaliłem silniczek wycieraczki i wsadziłem zaślepkę gumową w miejsce org. trzyma się b. dobrze ale z zew. udał by mi się ją wyciągnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jakbys sie dostał na tył, to tam w klapie są 2 otwory, przez jeden z nich da sie wyczuć cięgno od

> zamka chyba, moze tak próbuj.

Dobra to mamy dwa wątki:

- jak się dostać na tył, tam już sobie poradzę to otworzyć??

- czy da radę drutem przez otwór po silniczku tylnej wycieraczki za coś pociągnąć ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak w SC ale w CC jest taki biały "cyngiel" heh i za niego łatwo otworzyć ale nie bardzo jest jak go drutem zahaczyć bo jest zaokrąglony i trzeba go "odciągać od klapy"... a kratki nie da się odkręcić po bokach od przodu?

* (wolne myśli nie podlegające ocenie) = KĄTÓWKA fly.gif

Pzdr. i powdzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje odkrcic kratke, wejsc do tylu, otworzyc zamek (ciezko to wyjasniac ale jak zobaczysz jak to dokladnie wyglada to sobie napewno bez problemu i wiekszego zastanawiania poradzisz) i potem albo wymienic wkladke zamka albo linke uruchomic - ewentualnie jedno i drugie. Powodzenia! cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> - jak się dostać na tył, tam już sobie poradzę to otworzyć??

> - czy da radę drutem przez otwór po silniczku tylnej wycieraczki za coś pociągnąć ??

Jak się dostaniesz na tył to spokojnie otworzysz klapę.

A prze otwór po wycieraczce raczej nie dasz rady bo silniczek jest "zabudowany". Plastikowa osłona jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobra to mamy dwa wątki:

> - jak się dostać na tył, tam już sobie poradzę to otworzyć??

Wejść przez boczna szybkę. Powinna sie dac wyjąć, a jak nie to zawsze najtaniej będzie ją (uszczelkę) poświęcić.

> - czy da radę drutem przez otwór po silniczku tylnej wycieraczki za coś pociągnąć ??

jak masz cienką linkę i kotwicę/ haczyk...to może się i by udało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy wyjąć szybę boczną - podginasz uszczelkę po kawałku i wsuwasz cos - ja pociąłem jakaś kartę z BP na punkty i wsadzałem paski pod szybę przy podgiętej uszczelce. Trzeba tylko powoli to robić zeby nie uwalić szyby. Potem włazisz do środka i w klapie masz te dwie dziury duże. Wkładasz rękę i szukasz mechanizmu. Na wyczucie wyczaisz jak co się porusza. Takiego cyngla trzeba przekręcić i klapa odskoczy grinser006.gif

A co do wkładania szyby... zadnych sznurków nie trzeba jak to czasami czytam 270751858-jezyk.gif weźmiesz koleżankę z szybkimi rękami i zwinnymi palcami i kawałek po kawałku wsadzicie szybę na miejsce. Trzeba pierw oblec szybę w uszczelkę i od zewnątrz ją przykładać zaczynając badajże od dolnego rogu od strony drzwi. Koleżanka od środka siedzi i napierdziela uszczeleczkę oink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jakbys sie dostał na tył, to tam w klapie są 2 otwory, przez jeden z nich da sie wyczuć cięgno od

> zamka chyba, moze tak próbuj.

a za zderzkiem nie ma tkaiego sporego plastyku wentylujacego ?

jakby to wyłamał /wyciagnał to nawet chuda reka powinna wejsc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a za zderzkiem nie ma tkaiego sporego plastyku wentylujacego ?

> jakby to wyłamał /wyciagnał to nawet chuda reka powinna wejsc

ciekawe jak chcesz odkręcić zderzak bez otwierania klapy jak śruby mocujące znajdują się pod krawędzią klapy zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy się da przy zamkniętej klapie bo nie mam SC pod ręką ale jak by dało się odkręcić tylną lampę to przez ten otwór jest dobry dostęp aby pociągnąć cyngiel smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem czy się da przy zamkniętej klapie bo nie mam SC pod ręką ale jak by dało się odkręcić

> tylną lampę to przez ten otwór jest dobry dostęp aby pociągnąć cyngiel

Nie da sie, tak samo jak w przypadku zderzaka, sruby sa pod klapa zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobra to mamy dwa wątki:

> - czy da radę drutem przez otwór po silniczku tylnej wycieraczki za coś pociągnąć ??

JAK nie masz plastiku z trzecim stopem to możesz próbować sztywnym drutem przez dziurę wycieraczki przestawić cyngiel - do siebie się raz tak włamywałem jak centralny stwierdził, że rzuca robotę 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też tak można.. ja nie mam zaufania do wyciągania tylnej szyby zlosnik.gif

przez 3 lata kariery seja bez zamków dwa razy musiałem uskuteczniać włam, raz właśnie drutem przez dziurę wycieraczki, za drugą razą już miałem trzeci stop i też szybą próbowałem.. tego samego wieczora leciałem po kolejną szybę spineyes.gif a to było tego wieczora jak śniegu nawaliło i się z Żeromskiego na Złotno jechało 3 godziny.. ;P balwanek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.