Skocz do zawartości

Pomysł na rdze w drzwiach u dołu


Pioneer1910

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,przypadłość jak w każdym uno,porobiły mi się ogniska rdzy na drzwiach od dołu na ok 2- 7 cm.

niema jeszcze widocznej rdzy ale już powstały dosyć duże bacharzynki.

ponieważ lakiernik weźmie z 800zł myśle naj mniej za 4 drzwi,to wymyśliłem że wezmę i oczyszcze te ogniska rdzy,zabezpiecze i okleję je 20cm od dołu folią carbonową, do tego miejsca gdzie przechodzi listwa na drzwiach.

Folia taka jak na allegro, co Wy na to?

http://allegro.pl/folia-okleina-carbon-czarna-tuning-100-x-50-cm-ss-i1644298254.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,przypadłość jak w każdym uno,porobiły mi się ogniska rdzy na drzwiach od dołu na ok 2- 7 cm.

> niema jeszcze widocznej rdzy ale już powstały dosyć duże bacharzynki.

> ponieważ lakiernik weźmie z 800zł myśle naj mniej za 4 drzwi,to wymyśliłem że wezmę i oczyszcze te

> ogniska rdzy,zabezpiecze i okleję je 20cm od dołu folią carbonową, do tego miejsca gdzie

> przechodzi listwa na drzwiach.

> Folia taka jak na allegro, co Wy na to?

> http://allegro.pl/folia-okleina-carbon-czarna-tuning-100-x-50-cm-ss-i1644298254.html

żeby nie było nie równości to zetrzesz pęcherzyki?

a taka folia... to w sumie nie taki głupi pomysł. A pod kolor auta nie znajdziesz?

I jeszcze jedno... jak te uno wygląda? Tak pod względem estetyki (żeby wsi karbonem nie zrobić)... - foto najlepiej daj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,przypadłość jak w każdym uno,porobiły mi się ogniska rdzy na drzwiach od dołu na ok 2- 7 cm.

> niema jeszcze widocznej rdzy ale już powstały dosyć duże bacharzynki.

> ponieważ lakiernik weźmie z 800zł myśle naj mniej za 4 drzwi,to wymyśliłem że wezmę i oczyszcze te

> ogniska rdzy,zabezpiecze i okleję je 20cm od dołu folią carbonową, do tego miejsca gdzie

> przechodzi listwa na drzwiach.

> Folia taka jak na allegro, co Wy na to?

> http://allegro.pl/folia-okleina-carbon-czarna-tuning-100-x-50-cm-ss-i1644298254.html

Wyczyść wszystko dokładnie, zamaluj podkładem, zaklej żywicą, potem szpachla i pomaluj je pod kolor do listwy i będzie git:)

Sam sobie wszystko zrobisz i na pewno za niewielkie pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wyczyść wszystko dokładnie, zamaluj podkładem, zaklej żywicą, potem szpachla i pomaluj je pod kolor

> do listwy i będzie git:)

> Sam sobie wszystko zrobisz i na pewno za niewielkie pieniądze.

Ale za jakiś czas i tak będzie to musiał albo zrobić reperaturkami, albo wymienić drzwi. Przećwiczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,przypadłość jak w każdym uno,porobiły mi się ogniska rdzy na drzwiach od dołu na ok 2- 7 cm.

> niema jeszcze widocznej rdzy ale już powstały dosyć duże bacharzynki.

> ponieważ lakiernik weźmie z 800zł myśle naj mniej za 4 drzwi,to wymyśliłem że wezmę i oczyszcze te

> ogniska rdzy,zabezpiecze i okleję je 20cm od dołu folią carbonową, do tego miejsca gdzie

> przechodzi listwa na drzwiach.

> Folia taka jak na allegro, co Wy na to?

> http://allegro.pl/folia-okleina-carbon-czarna-tuning-100-x-50-cm-ss-i1644298254.html

Lepiej zrób to jak należy czyli reperaturki (zależy w jakim masz stanie drzwi) później dobra konserwa i sie wszystko bedzie dobrze trzymało... waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lepiej zrób to jak należy czyli reperaturki (zależy w jakim masz stanie drzwi) później dobra

> konserwa i sie wszystko bedzie dobrze trzymało...

Zgadzam się z kolegami albo reperaturki albo drugie dobre drzwi ja np miałem jeszcze jedne drzwi to tylko przemalowałem na taki kolor jak samochód i gicior sprawa:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale za jakiś czas i tak będzie to musiał albo zrobić reperaturkami, albo wymienić drzwi.

> Przećwiczone.

Że się podłączę, czy w moim (foto) to jeszcze da radę czy już wymiana drzwi?

Wyjaśnienie reperaturki chyba znalazłem: Reperaturki jeżeli ktoś nie wie są to gotowe elementy z ocynkowanej blachy, które w spawywuje się na miejsce wyciętej karoserii następnie szpachluje,dociera i lakieruje i tym sposobem mamy dobrze zrobioną robotę. grinser006.gif

285100600-RDZA.jpg

post-48875-14352513224662_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> żeby nie było nie równości to zetrzesz pęcherzyki?

> a taka folia... to w sumie nie taki głupi pomysł. A pod kolor auta nie znajdziesz?

> I jeszcze jedno... jak te uno wygląda? Tak pod względem estetyki (żeby wsi karbonem nie zrobić)...

> - foto najlepiej daj

Zastanawiam się czy może jednak nie pomalować tego na czarno tam gdzie powinna być listwa ?

post-149670-14352513225438_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> żeby nie było nie równości to zetrzesz pęcherzyki?

> a taka folia... to w sumie nie taki głupi pomysł. A pod kolor auta nie znajdziesz?

> I jeszcze jedno... jak te uno wygląda? Tak pod względem estetyki (żeby wsi karbonem nie zrobić)...

> - foto najlepiej daj

Fot 3

post-149670-14352513226445_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zastanawiam się czy może jednak nie pomalować tego na czarno tam gdzie powinna być listwa ?

pomaluj i naklej listwę... - będzie lepiej wyglądać.

a nalepiej pokaż jak te drzwi wyglądają. Może lepiej zostawić to jak jest, a w miedzy czasie szukać sobie dobrych drzwi pod kolor.

Ja w czerwonym miałem bąbelki i je ruszałem... zresztą nie potrzebnie. Na drugi rok było juz tylko gorzej i po prostu szukałem kolejnych drzwi i po kupnie SOLIDNIE je zabepieczyć.. Kupisz środki jakieś + te no folię to kosztuje. Mało tego nagimnastykujesz się nacudujesz a za rok efekt będzie ten sam co masz w tej chwili... bezsensu.(znam to z autopsji wink.gif) Przemyśl sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pomaluj i naklej listwę... - będzie lepiej wyglądać.

> a nalepiej pokaż jak te drzwi wyglądają. Może lepiej zostawić to jak jest, a w miedzy czasie szukać

> sobie dobrych drzwi pod kolor.

> Ja w czerwonym miałem bąbelki i je ruszałem... zresztą nie potrzebnie. Na drugi rok było juz tylko

> gorzej i po prostu szukałem kolejnych drzwi i po kupnie SOLIDNIE je zabepieczyć.. Kupisz

> środki jakieś + te no folię to kosztuje. Mało tego nagimnastykujesz się nacudujesz a za rok

> efekt będzie ten sam co masz w tej chwili... bezsensu.(znam to z autopsji ) Przemyśl sobie.

Ale je już ktoś wcześniej czymś malował widać to po cieniach na dole po środku. Foto w załączniku.

post-149670-14352513226837_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale je już ktoś wcześniej czymś malował widać to po cieniach na dole po środku. Foto w załączniku.

hmm.... no to ja póki co dałbym listwe taką jak były we włoskich egzemplarzach i to listwy dał na czarno...

Ewentualnie żeby nie malować to obkleić czarną matową folią - to taki mój pomysł bo jak ja malowałem na czarno to normlanie masakra zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No też tak mysle żeby pomalować.

> ale czy na czarno?

albo czarny albo taki jaki jest cały uniak. raczej jakoś żadne inny nie pasi...

> czy moze jakiś inny kolor szary?

czarny

> a listwy znalazłem na jakiejś starej aukcji allegro to komplet do 5 drzwiówki był za 70zł troche

> drogo,nie?

nowe patrzysz?

może pojedź na szroty i polukaj.

U mnie za takie plastiki to jakaś groszowa sprawa jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Że się podłączę, czy w moim (foto) to jeszcze da radę czy już wymiana drzwi?

> Wyjaśnienie reperaturki chyba znalazłem: Reperaturki jeżeli ktoś nie wie są to gotowe elementy z

> ocynkowanej blachy, które w spawywuje się na miejsce wyciętej karoserii następnie

> szpachluje,dociera i lakieruje i tym sposobem mamy dobrze zrobioną robotę.

Wymiana albo reparaturka. Z drugiej strony można jeszcze kilka lat pojeździć, aż dół wygnije na całej długości, wiele wyżej to nie idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak to były nowe listwy.

no to szukaj na szrotach... tak jak pisałem, takie rzeczy to jakieś tam grosze

> Myśle jeszcze czy w sprayu to malować czy np wałkiem gąbkowym ;

szprejem... ewentualnie pomyśl nad folią np. czarną matową. Nie musisz się gimnastykować z malowaniem tylko naklejasz i gitarra waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wyjaśnienie reperaturki chyba znalazłem: Reperaturki jeżeli ktoś nie wie są to gotowe elementy z

> ocynkowanej blachy, które w spawywuje się na miejsce wyciętej karoserii następnie

> szpachluje,dociera i lakieruje i tym sposobem mamy dobrze zrobioną robotę.

... a rdza wraca po roku w miejscach przegrzanych lukiem elektrycznym podczas spawania 270751858-jezyk.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... a rdza wraca po roku w miejscach przegrzanych lukiem elektrycznym podczas spawania .

Dokładnie, nie można metalu przegrzewać bo wówczas rdza już się wytwarza.

Ja w swoim mialem podobnie ale mniejsze środki korozji, wydrapałem dokładnie szczotką drucianą wraz z lakierem, na to malnołem abizolu (środek do konserwacji fundamentów) i jakoś nie wygląda tak źle a mam srebrnego metalika. Nadkola również pomalowałem tym środkiem tak 1 cm od rantów. Nie ma sie co bawić w walczenie z rudą jak te samochody są mało warte na rynku. Jak włożysz 300 zł to zapomnij i maluj czymś do konserwacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mój pomysł jest następujący.

Fiaty uno maja fabrycznie wadę konstrukcyjną drzwi polegającą na tym iż blacha jest zawijana do środka dość nie staranie, co sprzyja gromadzeniu się tam wody i gnicia drzwi. Więc ja zrobiłem tak:

najpierw odrdzewiacz popsikałem od środka poczekałem jak troszkę przeżre rdze,następnie silikon położony wzdłuż tego zawinięcia aby woda się tam nie dostawała. Następnie po zaschnięciu sylikonu pomalowałem dół hameraidem czarny mat.Jak na razie spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Mój pomysł jest następujący.

> Fiaty uno maja fabrycznie wadę konstrukcyjną drzwi polegającą na tym iż blacha jest zawijana do

> środka dość nie staranie, co sprzyja gromadzeniu się tam wody i gnicia drzwi. Więc ja zrobiłem

> tak:

> najpierw odrdzewiacz popsikałem od środka poczekałem jak troszkę przeżre rdze,następnie silikon

> położony wzdłuż tego zawinięcia aby woda się tam nie dostawała. Następnie po zaschnięciu

> sylikonu pomalowałem duł hameraidem czarny mat.Jak na razie spokój.

Też myślałem o tym sylikonie.

Porobiłem już zaprawki teraz tylko musze go pomalować z 10 cm od dołu na czarno chyba,pomaluje, czarny mat/połysk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> CHyba oczywiste że gdybym mógł to bym tak zrobił,ale nie chciało mi się załadować

chyba oczywiste, że to się dokonuje poprzez edycję posta...

a co do drzwi - paskudztwo sick.gif trzeba było zrobić czarny pas na jednej wysokości, a nie z takim uskokiem... no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.