Skocz do zawartości

Łuszczące się przyciski... czym zaradzić?


whitefunk

Rekomendowane odpowiedzi

> Szukajka.... fajna rzecz

Bajerancko smile.gif Dzęki...

No fajnie, tylko największy problem nie rozwiązany, a mianowicie właśnie przyciski, których nie da rady wyjąć - totalnie nie wiem jak do nich podejść...

BTW też mi nie działą ten przycisk od zamykania i otwierania drzwi, wiadomo już jak to naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ostatnio trudzę się z czyszczeniem przycisków z kierownicy do sterowania radiem i przyznam, że kiepsko mi to idzie. Warstwa gumy na przyciskach na kierownicy jest o wiele cieńsza niż na przyciskach panelu sterowania szybami przez co trudno ją zdrapać. Kolega ArekWolf w swoim manualu napisał, że moczył przyciski w gorącej wodzie z płynem, tylko jaki płyn miał na myśli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bajerancko Dzęki...

> No fajnie, tylko największy problem nie rozwiązany, a mianowicie właśnie przyciski, których nie da

> rady wyjąć - totalnie nie wiem jak do nich podejść...

> BTW też mi nie działą ten przycisk od zamykania i otwierania drzwi, wiadomo już jak to naprawić?

Wszystko było kolego, opisywałem zarówno panel od szyb jak i panel boczny pod kratką nawiewu sterowania światłami.

Szukajka to skarb IThankYou.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ostatnio trudzę się z czyszczeniem przycisków z kierownicy do sterowania radiem i przyznam, że

> kiepsko mi to idzie. Warstwa gumy na przyciskach na kierownicy jest o wiele cieńsza niż na

> przyciskach panelu sterowania szybami przez co trudno ją zdrapać. Kolega ArekWolf w swoim

> manualu napisał, że moczył przyciski w gorącej wodzie z płynem, tylko jaki płyn miał na myśli?

Płyn do mycia naczyń smile.gif

Próbowałem traktować to czymkolwiek innym - bez efektu.

Woda musi być gorąca ok 80-90 st. ale nie wrząca.

Użcie gotującej się wody sprawi że odleci farba fabryczna i zostaniesz z białym plastikiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam patent który podrzucił mi tu jeden z forumowiczów jak pytałem o te guziki a mianowicie .... papier ścierny. Zaczynamy od gradacji 400 później 800, 1200 aż do 2000 i mamy guziczki jak ta lala, raz że bez tego wstrętnego syfu, dwa full gładkie jak lusterko.

Robiłem tak klime, panel w drzwiach, kiere obdrapałem bo poszło przyzwoicie. Został mi jeszcze panel pod nawiewem i będzie komplet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja polecam gorącą wodę i paznokieć

Ja swojego czasu użyłem gorącej wody i paznokcia, ale że to nie dawało jak dla mnie zadowalającego efekty dodałem jeszcze drobny papier ścierny i pastę polerską na sam koniec smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szczerze to jest sporo roboty, tunel musisz wyjąć, schowek i lewą cześć deski pod kierownicą.

Tak też myślałem, a że zaintalowałem CN+ srebrne to i panel chciałem zmienić ale już przy montażu ramki pod navi zobaczyłem, że to chyba nie będzie proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Pytanie wink.gif

Czy przyciski od szyb pokryte sa w calosci ta guma czy tylko wierzch? Mam je przed soba i tak sie zastanawiam co zona powinna skrobac - czy tylko gorna czesc przyciskow czy "boczki" (ktorych i tak nie widac raczej) tez ma skrobac?

Pytanie drugie - wyciagaliscie poszczegolne przyciski z mocowan czy szorowanie razem z ta ramka na ktorej siedza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam!

> Pytanie

> Czy przyciski od szyb pokryte sa w calosci ta guma czy tylko wierzch? Mam je przed soba i tak sie

> zastanawiam co zona powinna skrobac - czy tylko gorna czesc przyciskow czy "boczki" (ktorych i

> tak nie widac raczej) tez ma skrobac?

> Pytanie drugie - wyciagaliscie poszczegolne przyciski z mocowan czy szorowanie razem z ta ramka na

> ktorej siedza?

Jak już skrobać to całość, lepiej zrobić raz a porządnie. Wszystkie przyciski można wymontować, łatwiej tak i przyjemniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie no sprawa oczywista, ale dlatego sie pytam czy jest guma na bokach przyciskow bo jezeli jej tam

> nie ma to po co skrobac i narazac plastik na zarysowanie??

Szczerze powiem, że nie pamiętam czy guma jest na całości czy tylko na górze przycisków, ale jak wymontujesz i zalejesz prawie gorącą wodą to guma zrobi sie mleczna, będziesz widział gdzie jest a przy okazji będzie łatwiej schodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZieki.

Jeszcze jedno pytanko. Guziki z pozostalych drzwi (przod i tyl) wyciaga sie tak samo jak te od strony kierowcy? Lekko do przodu i podważanie ?

Kiedys widzialem na forum "instrukcje" wyjecia panela z guziakami od kompa (MENU itd..). Wskazecie droge do tego bo nie umiem znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Cześć,

 

odświeżam wątek bo moje przycski od ustawiania komputera(po lewej) spływają jak by się roztapiały od słońca.

 

Jest na to patent ? oprócz kupna na allgr używki w lepszym stanie?

 

Podobnie jest z przyciskami od sterowania szybami tyle, że degradacja wolniej postępuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys opisywałem metode usuwania wartwy silinkonowej z przycisków. Demontuje sie przyciski i wrzuca do miseczki z alkoholem (ja używałem denaturatu). Po namoczeniu powłoka robi sie matowo biała i łatwo daje sie zetrzeć/zdrapac paznokciem. Proces moczeni, drapanie powtarzamy aż zejdzie wszystko. W zależności który przycisk, jak stary i ile na niego padało słońce różnie schodzi, ale wszystko da sie wyczyścić. Dobre do drapania sa takie drewniane patyczki kosmetyczne do odsuwania skóek, nie rysuja powierzchni przycisków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.