Skocz do zawartości

swap na mocniejszy silnik. pomóżcie w rozmyślaniach


bolo24czel

Rekomendowane odpowiedzi

> W zasadzie wszystko już zostało napisane, swap jest bezproblemowy, różnice konstrukcyjne są małe (w

> zasadzie tylko dolot, zasilanie i elektronika.

> Moje 899 miało 21 do setki a 1.2 12s - różnica kolosalna. W sumie całkiem fajnie to jechało ale nie

> lepiej od seryjnego 1.5

> Do normalnej jazdy bardzo sympatyczny silnik do uno.

czyli,gdyby kolektor wydechowy pasował,to wydech mógłby pozostać,

-pytanie tylko czy ten z 1.0 będzie na tyle "przepustny"?

-alternator powinien wejść z mojego

-rozrusznik wejdzie zmojego?

-czy wiązka musi być z punto czy ze sieny/palio(chodzi mi o kable do zegarów)

niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no wyjcia/wtyki do zegarów,czy będą pasowały

zakładając zegary ze Sieny musisz tylko po przepinać piny w kostkach ok.gif

wiązkę silnika "łączysz" z wiązką auta pod maską wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> noo...kredyt to za dużo powiedziane,myślałem o kwocie 1000-1500,no góra 2000tysie,rzeby domowego

> budżetu nie targać jednorazowo.

Pomysl sobie, ze po wlozeniu turbo do Twojego auta jego wartosc na rynku wtornym spadnie. Z auta wartego 2500 zrobi sie auto warte mniej.

Do tego dolicz odsetki za taki kredycik i fakt, ze w dwa miesiace go nie splacisz. Skonczy sie na tym, za rok dalej bedziesz splacal "maqly kredycik" na turbo a auta byc moze juz nie bedzie...

>no jakie auto mogę kuić co najmniej tej wielkości.moje auto

> jest warte te 2.500 tysia,pożyczę 1500 i mam 4 tysie.za to kupię jakieś punto II może albo

> polo czy coś tam i znowu będę ładował na początek,bo wiadomo jakie są auta za takie kwoty

Dlaczego 1,2? Przed chwila chciales pozyczyc na turbo lub swapa 2000, a teraz juz mniejsza kwota?

2500 za auto, 2000 pozycz i spokojnie znajdziesz cos co bedzie jechac a do tego bedzie mlodsze.

> a tutaj przynajmniej wiem co mam od 8 lat. tylko koni brak

Tak, i co masz? Jestes pewien, ze ze kolejne 2-3 lata beda bezproblemowe i pelne radosci z jazdy?

Bo powiem szczerze, ze tez mialem troche uzywanych aut, tez inwestowalem w nie duzo i pilnowalem zeby byly "w porzadku" - a mimo to ciagle mnie zaskakialy czyms nowym. A to uszczelka w wydechu, a to to a to tamto... Zeby bylo smieszniej mlodsze sie nie robily a kupcow sklonnych zwrocic mi moje zainwestowane czas, prace i pieniadze tez jakos nie widzialem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli,gdyby kolektor wydechowy pasował,to wydech mógłby pozostać,

> -pytanie tylko czy ten z 1.0 będzie na tyle "przepustny"?

Na początek mógłby pozostać ale na pewno będzie go trochę dławił. Jonten jeździł na takim wydechu co prawda ale gdybyś dał luźniejszy to by się lepiej turlało. Nie jest to duży koszt, polecam oryginalny wydech od uno turbo 1.3 (bez katalizatora) - tylko łączenie 2-rurki z pierwszą rurą musiałbyś pospawać, przerobić.

> -alternator powinien wejść z mojego

Tak ale nie pamiętam jak w 1.0 jest z kołem na pasek, czy ma taki sam pasek i czy takie samo odsadzenie - ja miałem już gotowca od Drupiego.

> -rozrusznik wejdzie zmojego?

Tak, spokojnie.

> -czy wiązka musi być z punto czy ze sieny/palio(chodzi mi o kable do zegarów)

Do zegarów nic nie zmieniasz. Ważna jest wiązka od kompa do czujników przy silniku ale ta jest prawie taka sama jak w 1.0 - Drupi np. to przerabiał ale włożenie tej z punto/palio nie sprawia problemów i nie jest drogie a masz oryginał a nie jakieś cięte i lutowane kabelki które są pierwszym powodem do przestoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi Glaca jak by wyglądał swap w moim przypadku:

tak jak w podpisie mam 0,9 z 2000 roku czyli ten sam sprzęt który ty miałeś wyjściowo.

Ja się zastanawiam nad włożeniem 1,2 8v czyli tego co w punciakach chyba było, jakie by były orientacyjne koszty całej sprawy, co by mogło zostać z 900-sety a co trzeba by było oprócz silnika?

Sprawa jest jeszcze taka że mam obecnie instalację gazową i zastanawiam się jak by to było z zaadaptowaniem jej do tego silniczka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pomysl sobie, ze po wlozeniu turbo do Twojego auta jego wartosc na rynku wtornym spadnie. Z auta

> wartego 2500 zrobi sie auto warte mniej.

> Do tego dolicz odsetki za taki kredycik i fakt, ze w dwa miesiace go nie splacisz. Skonczy sie na

> tym, za rok dalej bedziesz splacal "maqly kredycik" na turbo a auta byc moze juz nie bedzie...

> Dlaczego 1,2? Przed chwila chciales pozyczyc na turbo lub swapa 2000, a teraz juz mniejsza kwota?

> 2500 za auto, 2000 pozycz i spokojnie znajdziesz cos co bedzie jechac a do tego bedzie mlodsze.

> Tak, i co masz? Jestes pewien, ze ze kolejne 2-3 lata beda bezproblemowe i pelne radosci z jazdy?

> Bo powiem szczerze, ze tez mialem troche uzywanych aut, tez inwestowalem w nie duzo i pilnowalem

> zeby byly "w porzadku" - a mimo to ciagle mnie zaskakialy czyms nowym. A to uszczelka w

> wydechu, a to to a to tamto... Zeby bylo smieszniej mlodsze sie nie robily a kupcow sklonnych

> zwrocic mi moje zainwestowane czas, prace i pieniadze tez jakos nie widzialem...

no ja T nie chcw wkładać,myśę jedynie na lekkim zwiększeniem mocy mojego auta,w miarę najtańszym kosztem,większość mechaniki robię sobie sam(choć jestem samoukiem) i o wiele spraw muszę się pytać mądrzejszych.

gdybym zrobił tego swapa,to będę jeździł nim juz do złomowania,bo mam świadomość że za składaka to psińco dostane.auto ma prawie zerową wartość,to mi nie żal tam dłubać i ciąć,a być może będę miał więcej frajdy z jazdy.

powiem szczerze że nie jestem zdesperowany na tego swapa,ale od dłuższego czasu się nad tym zastanawiam crazy.gif

zobaczymy.po to założyłem temat aby się dobrze dowiedziec,czy to ma sens i czy mogę to zrobić w swoich garażowych warunkach(by najtaniej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na początek mógłby pozostać ale na pewno będzie go trochę dławił. Jonten jeździł na takim wydechu

> co prawda ale gdybyś dał luźniejszy to by się lepiej turlało. Nie jest to duży koszt, polecam

> oryginalny wydech od uno turbo 1.3 (bez katalizatora) - tylko łączenie 2-rurki z pierwszą rurą

> musiałbyś pospawać, przerobić.

> Tak ale nie pamiętam jak w 1.0 jest z kołem na pasek, czy ma taki sam pasek i czy takie samo

> odsadzenie - ja miałem już gotowca od Drupiego.

> Tak, spokojnie.

> Do zegarów nic nie zmieniasz. Ważna jest wiązka od kompa do czujników przy silniku ale ta jest

no to spoko,już mi lżej cool.gif ja w swoim wydechu nie mam juz kata tylko samą pustą obudowę biglaugh.gif

to teraz pytanie kosztorysowe idea.gif

gdybym wychaczył silnik 1.2mpi75kucy np.za 600zeta,to graty typu wiązka,dolot ,komp ile mogą szrpnąć? drugire tyle? czy mniej? acha, i jak jest z dokumentacją? tzn. trzeba zgłosić zmianę pojemności urz.kom. i zmiana dowodu rej? nowa tabliczka znamionowa w aucie? i nowy przegląd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no ja T nie chcw wkładać,myśę jedynie na lekkim zwiększeniem mocy mojego auta,w miarę najtańszym

> kosztem,większość mechaniki robię sobie sam(choć jestem samoukiem) i o wiele spraw muszę się

> pytać mądrzejszych.

> gdybym zrobił tego swapa,to będę jeździł nim juz do złomowania,bo mam świadomość że za składaka to

> psińco dostane.auto ma prawie zerową wartość,to mi nie żal tam dłubać i ciąć,a być może będę

> miał więcej frajdy z jazdy.

> powiem szczerze że nie jestem zdesperowany na tego swapa,ale od dłuższego czasu się nad tym

> zastanawiam

> zobaczymy.po to założyłem temat aby się dobrze dowiedziec,czy to ma sens i czy mogę to zrobić w

> swoich garażowych warunkach(by najtaniej)

1.2 możesz bo rzeźba jest znikoma a przyrost osiągów znaczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A powiedz mi Glaca jak by wyglądał swap w moim przypadku:

> tak jak w podpisie mam 0,9 z 2000 roku czyli ten sam sprzęt który ty miałeś wyjściowo.

> Ja się zastanawiam nad włożeniem 1,2 8v czyli tego co w punciakach chyba było, jakie by były

> orientacyjne koszty całej sprawy, co by mogło zostać z 900-sety a co trzeba by było oprócz

> silnika?

> Sprawa jest jeszcze taka że mam obecnie instalację gazową i zastanawiam się jak by to było z

> zaadaptowaniem jej do tego silniczka?

Z 899 zostanie.... lewarek zmiany biegów z linkami, kopułka dolotu, filtr powietrza, przeguby i chłodnica, raczej tyle.

Potrzebujesz silnik z kolektorami, przepustnicą, wtryskami, cewkami, linką gazu, alternatorem, rozrusznikiem, 2-rurką i najlepiej całym wydechem, wiązkę, komputer, sprzęgło z zamachem, skrzynię (tu przerabiasz mechanizm na linki - szlifierka i migomat potrzebne), półosie... chyba tyle tak na szybko co sobie przypominam. Na pewno o niebo gorzej niż przesiadka z 1.0/1.1 ale skrzynię mam i to chyba nawet z półosiami, tylko trzeba zmienić synchro na 5 (łatwa robota).

Przeróbka instalacji gazowej to banał (mixer do 1.2 mam jak komuś trzeba, zaraz mi się dostanie, ze robię giełdę z wątku frown.gif)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1.2 możesz bo rzeźba jest znikoma a przyrost osiągów znaczny.

dzięki Glaca za rzeczową pomoc. mniej więcej wiem na czym stoję.myślę że tem 1.2 75 jest najlepszym rozwiązaniem(i ub.OC się nie zmieni smile.gif) bo 16v jest już dużo droższy,nawet ponad 1000zeta.

a jak ze spalanie tego motorku w uno? pewnie tak samo ten mój 1.0 jak przypuszczam,lub niewiele więcej idea.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dzięki Glaca za rzeczową pomoc. mniej więcej wiem na czym stoję.myślę że tem 1.2 75 jest

> najlepszym rozwiązaniem(i ub.OC się nie zmieni ) bo 16v jest już dużo droższy,nawet ponad

> 1000zeta.

> a jak ze spalanie tego motorku w uno? pewnie tak samo ten mój 1.0 jak przypuszczam,lub niewiele

> więcej

Na benzynie tak a na gazie to bardzo dużo zależy od instalacji i jej regulacji.

Co do przerejestrowania to wejdź na kącik Centomania i tam masz to w szczegółach rozpisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tu jest coś takiego

> http://allegro.pl/fiat-siena-1-2-kompletny-silnik-okazja-i1684576679.html

> po czy poznać że silnior jest godny uwagi??

Cóż, na pewno nie po zdjęciach chociaż może ciut...

Przebieg jest ważny ale tego nigdy nie będziesz pewien.

Tak na prawdę dowiesz się o jego stanie jak odpalisz i pojeździsz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cóż, na pewno nie po zdjęciach chociaż może ciut...

> Przebieg jest ważny ale tego nigdy nie będziesz pewien.

> Tak na prawdę dowiesz się o jego stanie jak odpalisz i pojeździsz.

no wlaśnie.tak myślałem 275123014-zielony.gif ryzyko i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no zalinkowałem go wyżej już. tam z przodu ma jakąś pompe czy coś? klima?czy wspomaganie?

Wspomaganie. Klima jest z tyłu na dole w miejscu alternatora a alternator wtedy idzie na górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wspomaganie. Klima jest z tyłu na dole w miejscu alternatora a alternator wtedy idzie na górę.

to dałoby się to wyciągnać ewentualnie? czy mam zakładać od razu wspomaganie? zlosnik.gifyikes.gifzlosnik.gif (nie mówie oczywiście że kupuję ten silnik,tak hipotetycznie smile.gif )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to dałoby się to wyciągnać ewentualnie? czy mam zakładać od razu wspomaganie? (nie mówie

> oczywiście że kupuję ten silnik,tak hipotetycznie )

Nie no luz, wyrzucasz to i nie ma stresa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale o co ci chodzi? że wrzucam i jeżdżę z tym? czy kupuję maglownicę i mam wspomaganie?

Czasem aż dziwne, że się coś napisze a potem trzeba to napisać drugi raz żeby potwierdzić hehe

WYRZUCASZ tą pompę i jeździsz bez wspomagania i bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie,bo przypuszczam że 1,4 i 1.5 mają lepszą kulturę pracy,łagodniej się wkręcają na obroty i fajniej ciągną na wyższych biegach,no ale to trza by już sprężynki inne,chociaż to drogie nie jest. ale hample trza by dojechać lepiej,bo to cięższe jednostki przecież.

a tu jeszcze takie propozycje

http://otomoto.pl/fiat-uno-C19544126.html

12:58:59

tu gaz moze się opłaca wytargać,ciekawe ile chce?

http://otomoto.pl/fiat-uno-na-czesci-dawca-C19557515.html

13:00:58

http://allegro.pl/fiat-uno-bcm-od-1zl-wycena-rzecoznawcy-okazja-i1690549009.html

13:10:03

http://allegro.pl/fiat-uno-1-7-diesel-20zl-100km-i1701500334.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No wiesz, z diesla to wyścigówki nie będzie raczej... a i paliwo nie jest tanie.

no wiem wiem. diesel raczej odpada,jest niewiele mocniejszy.

po zastanowieniu głębszym doszedlem do wniosku,że jednak ten 1.2 byłby najlepszy. chyba że wychacze gdzieś za grosze okazję,jak szczeście dopisze to pokusze się na 1.4,tyle że targanie skrzyni dochodzi.

zobaczymy. trzeba szperać po szrotach 893goodvibes.gif palić się nie pali,bo auto mam przecież na chodzie.

dzięki za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no wiem wiem. diesel raczej odpada,jest niewiele mocniejszy.

> po zastanowieniu głębszym doszedlem do wniosku,że jednak ten 1.2 byłby najlepszy. chyba że wychacze

> gdzieś za grosze okazję,jak szczeście dopisze to pokusze się na 1.4,tyle że targanie skrzyni

> dochodzi.

> zobaczymy. trzeba szperać po szrotach palić się nie pali,bo auto mam przecież na chodzie.

> dzięki za rady.

Ten co pokazałeś komplet za 600zł w BB to raczej okazja. W Lublinie wołają 1000zł i chyba nawet mniej kompletny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.