Skocz do zawartości

uszczelka szyby seicento


Deestrroyer

Rekomendowane odpowiedzi

> Mam taki nietypowy problem. Seicento 2003 r. od strony kierowcy z zewnątrz wypadła uszczelka ta co

> idzie koło szyby. Gdy wkładam ja z powrotem na miejsce i chce domkną szybę to wywala uszczelkę

> z powrotem. może ktoś ma jakiś pomysł jak to naprawi??

Kupić nową listwę, nie ma sensu tego naprawiać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupić nową listwę, nie ma sensu tego naprawiać

a z tym sie nie zgodze, bo jak wyjmie sobie chlopak listwe, to wtedy uszczelke moze wsunac - o ile wyciagnie ja bez lamania i o ile w SC jes ten sam sytem montowania co w CC zlosnik.gif choc patrzac na budowe drzwi, to chyba ksztaltem moze sie to roznic, a nie sposobem montazu wink.gif a sama listwa jak na taki badziew to w aso ponad 40złotkow wink.gif

kiedys nie naprawilem, bo nie wiedzialem o takiej mozliwosci, wiec zakupilem nowa, przy okazji remontu i malowania, widzialem wszystko dokladnie jak to w srodku wyglada, bo szybki trzeba bylo wyjac, bylem na tripie i czesc mi wyskoczyla, wiec umiejetnie wsadzilem ja na odpowiednie miejsce wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Uszczelka z floka jest wsunięta w plastikową listwę. Tylko co ci wyłazi? Cała listwa z drzwi,czy z

> listwy sam flok?

sam flok próbowałem go z góry wsadzic nie da rady odkreciłem boczki dzwi ale am są jakies folie i elektryczne szybe pozabezpieczane to jest tak ze nie mozna sie od srodka dostac chciałem wyciągnąc listwe ale nie wiem jak to jest zamocowane.jak bym wyciągnął ta listwe wtedy wkładam ten flock i zakładam listw ale nie wiem zaczne sie z tym szarpac i to uszkodze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zdjąć całą listwę.Bez żdnego demontażu drzwi, czy tapicerki.Przy opuszczonej szybie,musisz podważyć ją śrubokrętem od wewnątrz i wyszarpnąć.Na przedniej krawędzi drzwi,gdzie nie ma już szyby. Opis może kijowy,ale trudno wyjaśnić jaśniej.Może któryś z kolegów postara się wyjaśnić bardziej obraz(k)owo.

Dopiero po zdjęciu listwy z drzwi wsuwasz floka w tą listwę od przodu.Flok ma wystający ząbek,a listwa szczelinę. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to wyglada, tylko fota do gory nogami zaczerpnieta z allegro :

listwa klik

jak widzisz ona ma takie zakrzywienie, ktore wyzej opisal JaRabbit - zamocowane to jest ponizej, trzeba to podwazyc, zeby nie polamac i listwa wyskoczy, wtedy nasuniesz ta flokowana czesc i calosc z powortem wink.gif listwa kosztuje 58zl zlosnik.gif wiec jest o co powalczyc, bo kawalek plastiku, a wydaje mi sie, ze sporo grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak to wyglada, tylko fota do gory nogami zaczerpnieta z allegro :

> listwa klik

> jak widzisz ona ma takie zakrzywienie, ktore wyzej opisal JaRabbit - zamocowane to jest ponizej,

> trzeba to podwazyc, zeby nie polamac i listwa wyskoczy, wtedy nasuniesz ta flokowana czesc i

> calosc z powortem listwa kosztuje 58zl wiec jest o co powalczyc, bo kawalek plastiku, a

> wydaje mi sie, ze sporo

dzieki za pomoc udało sie choc to złożony mechanizm Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dzieki za pomoc udało sie choc to złożony mechanizm Pozdrawiam!!

jak juz będziesz to miał wyciagniete wszystko to wsuń jeden element w drugi (jak masz to w rece to wydedukujesz jak) i potem cala listwa musi wejsc w zagięcie blachy w srodku drzwi. Nie jestem Ci w stanie tego dokladnie opisac bo robilem to juz ponad rok temu ale listwa musi "kliknac" na calej dlugosci. Najlepiej jest to zrobic tak ze przy opuszczonej szybie przykladasz listwe do miejsca gdzie ma wejsc, podwadzasz srubokretem tak listwe zeby zaczela wchodzic od strony lusterka i po prostu przesuwasz tym srubokretem wzdluz calej listwy i pieknie wchodzi w zaczep. Wiem ze moze to brzmi skomplikowanie i troche niezrozumiale ale jak wymacasz reka gdzie i jak ma listwa zaskoczyc to jej montaz bedzie trwal chwile. Mi zamontowanie listwy zajelo moze z 20 sek ale zeby dojsc do tego jak szybko i prawidlowo ja zamontowac to zajelo z pol godziny.....a ile przy tym laciny polecialo hehe.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.