Skocz do zawartości

Nasze "pierdzidełka"


Keryp_

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, herjack napisał:

Yamaha XT 125X

pierwsze moto - mały, lekki, ekonomiczny, wszędzie się mieszczący - co ważne w korkach

... A prawko się robi

 

Od czegoś trzeba zacząć... Grunt że twój i już po winklach możesz śmigać.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mały,lekki,ekonomiczny-do nabrania obycia i nauki jazdy idealny.Poza tym bardzo fajny.Osobiście nie miałem takich możliwości.Mój pierwszy motocykl to samemu złożony NSU 500 pracujący jeszcze w Wehrmachcie,ale to inna historia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
49 minut temu, jacek napisał:

Diavel :jem:

 

I jak pierwsze wrażenia ?

Na razie za mało kilometrów nim nawinąłem, żeby mieć głębsze przemyślenia i jeszcze się w niego wjeżdżam, ale to co na ten moment mogę o nim powiedzieć to to, że:

- jest genialnie wyważony i wcale nie czuć jego masy,

- całkiem nieźle skręca mimo szerokości tylnej opony,

- zdecydowanie przykuwa wzrok (Intruder też był całkiem niebrzydki i zdecydowanie głośniejszy, ale nie robił takiego efektu WOW ;] ),

- stockowy wydech jednak daje radę i nie da się porozmawiać przy włączonym silniku, a do tego ma barwę dźwięku raczej z tych "grzmiących" basem.

 

Teraz jakoś muszę przetrwać do sezonu, dotrzeć silnik i zacząć brać pełną radochę :jem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

A oto moja pierdzikółka hehe czyli skuter 125- Daelim S3.

To mój pierwszy sezon który zacząłem w maju. Na obecną chwilę zrobiłem skutrem 8 tyś km i w tamtym tygodniu zdałem na "A" :jem: Co mnie to nerwów kosztowało, to moje.

Trzeba będzie sprzedać skutra i rozglądnąć się za czymś większym :oki:

dealimmm.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Co prawda skutra jeszcze nie sprzedałem, ale tydzień temu "nowy" zakup został przywieziony pod garaż :skromny:

Znaleźć moto to chyba gorzej niż samochód, ale po zrobieniu sporej ilości km wreszcie niby coś się trafiło.

Honda Deauville NT650V

Podstawowe płyny i filtry już zrobione, teraz montuję tylny kufer i czekam na pogodę :jem:

foty.jpg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Wszyscy prezentujecie poważne motocykle więc ja dołożę coś z innej bajki :)

 

Nowy nabytek dla mojego syna. Jako że na motorynkę jest za duży decyzja zapadła kupujemy kadeta i tak w nasze ręce od 01.06 wpadł taki wynalazek. Trzeba go trochę ogarnąć ale ogólnie rokuje dobrze :)

IMG_3618.JPG

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 15.06.2018 o 21:33, TOM_NIK napisał:

Cieszę się że nie tylko ja mam sentyment do złomków :)

To mój grzdyl . Ruski , 90 rok , 200 ccm , 13 km , dwusuw . Może nie za piękny , ale na pewno inny . Ja i moja wnuczka uwielbiamy go 😀 . Podczas miejskiego lansu najpierw nas słychać , potem nas widać ;l

FB_IMG_1518813094679.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, MACIEJU napisał:

To mój grzdyl . Ruski , 90 rok , 200 ccm , 13 km , dwusuw . Może nie za piękny , ale na pewno inny . Ja i moja wnuczka uwielbiamy go 😀 . Podczas miejskiego lansu najpierw nas słychać , potem nas widać ;l

FB_IMG_1518813094679.jpg

Obłędny naprawdę zobaczyć go na żywo musi być niesamowite

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, TOM_NIK napisał:

Obłędny naprawdę zobaczyć go na żywo musi być niesamowite

Tak cos czułem , że poczujesz blues,a . To , że stare , nie znaczy na złom ! Odnowione może być fajne . Wybieram się na zlot dwusuwów w lipcu pod Białystok , oczywiscie nie na kołach bo na tych rolkach turlałbym się ze trzy dni . Zapraszam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dwusuw też ma swoje lata :) i lubię go chociaż mało nim jeżdżę (częściej maluchy w użytku)

 

Te pojazdy naprawdę mają klimat nie nadają się na długie podróże ale cieszą

wsk.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, TOM_NIK napisał:

Mój dwusuw też ma swoje lata :) i lubię go chociaż mało nim jeżdżę (częściej maluchy w użytku)

 

Te pojazdy naprawdę mają klimat nie nadają się na długie podróże ale cieszą

wsk.jpg

Gdy zacząłem swoje bikers-owanie 70/80   WS-uczka była obiektem kpin . Obciach , żenada , wiesniactwo ( bez urazy ) syf z gilem itp. Dzisiaj jest inaczej , sam jestem tego przykładem. Twój sprzęcik to cudeńko . Chwała bohaterom 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.06.2018 o 23:34, MACIEJU napisał:

Gdy zacząłem swoje bikers-owanie 70/80   WS-uczka była obiektem kpin . Obciach , żenada , wiesniactwo ( bez urazy ) syf z gilem itp. Dzisiaj jest inaczej , sam jestem tego przykładem. Twój sprzęcik to cudeńko . Chwała bohaterom 👍

Dziękuję mam ja dlatego własnie że jest reliktem i do jazdy nadaje się tylko rekreacyjnie :) :) :) . Ale ją lobię i coś w tym jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.06.2018 o 23:34, MACIEJU napisał:

Gdy zacząłem swoje bikers-owanie 70/80   WS-uczka była obiektem kpin . Obciach , żenada , wiesniactwo ( bez urazy ) syf z gilem itp. 

 

Trochę przesadziłeś - w tych latach "wieśki" były pojazdami codziennego użytku. Gdzieś w latach 90-tych zaczął się import z zagranicy i wtedy WSKi stały się obciachem. 

Ludzie się na tyle zachłysnęli "nowym z zachodu", że w sporej części negowali wszystko, co z PRLu czy innych bratnich narodów. ;)

Gdzieś w późnych latach 90tych jechałem IŻem 49 z Płocka do W-wy i zatrzymałem się na stacji benzynowej w Iłowie. Pamiętam te docinki miejscowych o wiejskim sprzęcie kaskaderskim, etc. 

Dla niezorientowanych w temacie - przykładowa fotka IŻa. :facepalm: :hehe:

 

iz49-770x440.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Pyrekcb napisał:

 

Trochę przesadziłeś - w tych latach "wieśki" były pojazdami codziennego użytku. Gdzieś w latach 90-tych zaczął się import z zagranicy i wtedy WSKi stały się obciachem. 

Ludzie się na tyle zachłysnęli "nowym z zachodu", że w sporej części negowali wszystko, co z PRLu czy innych bratnich narodów. ;)

Gdzieś w późnych latach 90tych jechałem IŻem 49 z Płocka do W-wy i zatrzymałem się na stacji benzynowej w Iłowie. Pamiętam te docinki miejscowych o wiejskim sprzęcie kaskaderskim, etc. 

Dla niezorientowanych w temacie - przykładowa fotka IŻa. :facepalm: :hehe:

 

iz49-770x440.jpg

 

iż jest przepiękny jeszcze w wersji z wózkiem bocznym ..... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zgadzam się z tobą kolego. Ale wez pod uwagę kilku małolatów ze zrytymi łbami, NSU BMW ZUNDAPP SCHUTOFF BSA AJS ROYAL ENFIELD- i tak każdemu marzył się HARRY. Koles z DŻUNAKIEM nie miał szans. Dlatego podziwiam i szanuję ludzi , którzy powracają do korzeni. Przyznam nieskromnie-stać mnie teraz na zakup Harleya, ale wolę poturlać się swoim popapranym ruskiem😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.