Skocz do zawartości

Nasze "pierdzidełka"


Keryp_

Rekomendowane odpowiedzi

3 sezony  z cruiserem wystarczyły by wyrobić sobie jakieś zdanie. 

Sprzęt na który można patrzeć jak to się mówi godzinami. Odpalenie V-ki to muzyka dla ucha. Jazda z niewielką prędkością powiedzmy do 80,90km/h też fajna. No i na tym zasadzie kończą się dla mnie plusy. Po około godzinie myślałem jak tu najszybszą trasą wrócić do domu. Hałas od silnika, szum powietrza, twarda zawiecha uciążliwa  szczególnie na dziurawych drogach i miałem dość. Do tego po powrocie obowiązkowe pucowanko chromów. 

Jeszcze taka sprawa. Mam garaż blaszany bez ogrzewania i po zimie doczyszczenie sprzętu do idealnego stanu wizualnego to wielogodzinna ciężka praca. 

Pomyślałem o zmianie na coś bardziej komfortowego, co może nie za bardzo wygląda, za to łyka kilometry bez trudu i bez zmęczenia dla kierowcy i pasażera. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomrad kontroluj elementy zwiazane z napedem, szczegolnie wieloklin na wale. trzeba to chyba smarowac co jakis czas specjalnym smarem. chyba to by bylo pierwsze co bym zrobil po przejeciu uzywanej maszyny. ludzie chyba czesto uwazaja, ze wal to jest zasadniczo bezobslugowy, zmienic olej raz na dwadziescia lat i styka (sam tak myslalem). ale jak obejrzalem kilka filmikow na YT czy gdzies mignely mi na forach ceny krzyzakow czy wlasnie elementow wieloklinu, to sie z tego przekonania o 'lepszosci' walu wyleczylem xD jeszcze w tych starszych BMkach to np. krzyzaki byly wymiennymi elementami. teraz ponoc caly wal trzeba kupowac 😄

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ulik87 napisał:

jeszcze w tych starszych BMkach to np. krzyzaki byly wymiennymi elementami. teraz ponoc caly wal trzeba kupowac 😄

bez przesady. 2 łożyska wymianiałem na wiosnę - razem z robotą niecałe 7 stów. sprzęt '95 więc może to z tych starszych jednak ale do ogarnięcia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.05.2019 o 13:29, bez napisał:

bez przesady. 2 łożyska wymianiałem na wiosnę - razem z robotą niecałe 7 stów. sprzęt '95 więc może to z tych starszych jednak ale do ogarnięcia 

 

Mój z 1998r. Właśnie wrócił z pełnego serwisu który obejmowal nie tylko wszystkie filtry i płyny, ale też przewody hamulcowe z wymianą na stalowe w oplocie Hel. I tu trochę finansowo poczułem bo w poprzednim moto była tylko jedna tarcza i jeden przewód a tu są trzy tarczei z ABS, czyli łącznie 5 przewodów +wiadomo płyn. Przy okazji wyszło że z powodu wewnętrznego łuszczenia się starych przewodów nieco przyblokował się tylny zacisk który trzeba było rozebrać i wyczyścić. 

Edytowane przez Tomrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...
  • 3 tygodnie później...
Dnia 10.10.2019 o 14:04, Tomrad napisał:

@jimbo22

I jak przebiega znajomość? Będzie coś z tego? 😉

od zakupu na początku października strzeliłem tylko 1k km... ale będzie coś z tego :) ostatnie 40 w sobotę.

 

teraz moto lecina zimowanie, odbiorę go przeserwisowanego w kwietniu 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
  • 1 miesiąc później...
  • 1 miesiąc później...
15 godzin temu, koNik napisał:

 

Trochę bede.sie musiał pobawić z nim ale już mi się podoba ;]

Mam nadzieję że podołam bo ciężki trochu ;]

 

U nas też jeździ taki GL1000 na żółtych tablicach. Bardzo mi się spodobał schowek np. na rękawice, w miejscu zbiornika i przyjemny dźwięk silnika. 

Co do wagi, kolega z pracy od kliku ładnych lat, ma Valkirie 1500 której masa to coś koło 400kg i daje radę. Narzeka tylko na brak wstecznego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
6 godzin temu, HanYs napisał:

Przyszedł czas na zmianę to i teraz "moplik" ;]

Road Glide Special :bananevil:

 

 

fajny, ale współczuję temu co się nadzieje na oparcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.