Skocz do zawartości

Czy wybierak jest rozbieralny?


fendt180

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie pytam bo wczoraj wyciagnolem skrzynie z pewnego seja i od tylu jest zarzygana olejem, wyglada na to ze cieknie gdzies z wybieraka. W miejscu gdzie mocuje sie linke (tam gdzie ciezarek) na tym ramieniu co wychodzi i chowa sie w wybierak powinna byc guma, niestety jej nie ma sick.gif Jestm w tym miejscu jakis uszczelniacz? Da sie to wymienic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie pytam bo wczoraj wyciagnolem skrzynie z pewnego seja i od tylu jest zarzygana olejem,

> wyglada na to ze cieknie gdzies z wybieraka. W miejscu gdzie mocuje sie linke (tam gdzie

> ciezarek) na tym ramieniu co wychodzi i chowa sie w wybierak powinna byc guma, niestety jej

> nie ma Jestm w tym miejscu jakis uszczelniacz? Da sie to wymienic?

moja szklana kula podpowiada mi by zapytać sie o model skrzyni biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie pytam bo wczoraj wyciagnolem skrzynie z pewnego seja i od tylu jest zarzygana olejem,

> wyglada na to ze cieknie gdzies z wybieraka. W miejscu gdzie mocuje sie linke (tam gdzie

> ciezarek) na tym ramieniu co wychodzi i chowa sie w wybierak powinna byc guma, niestety jej

> nie ma Jestm w tym miejscu jakis uszczelniacz? Da sie to wymienic?

nie wszystkie wybieraki miały gumy osłonne. ale tak czy inaczej siedzi tam zimering ok.gif (8 zł w sklepie) i da sie cały wybierak rozebrac na częci wybijając najpierw zabezpiecznie (trzpień) z kowadełka i wyciągając jedno zabezpiecznie(podkładka) na wałku (jest pod takim białym plastikiem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak bede mial skrzynie w domu to sie za to wezme

Kożystając z wątku poprosze: Jak by ktos to rozbierał i miał ten wybierak w proszku to jak by mógł zmierzyć jakoś ten oring jaki tam siedzi na tej drógiej ośce (bez ciężarka) bo zamierzam to rozbierać i chcial bym juz ten oring mieć zakupiony przed rozpoczęciem prac. Z góry wielkie dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ok to jest ten simmering ktory jest na osce od tylu.

> A teraz drugie pytanie ta oska ktora wylazi od gory jest tez jakos uszczelniana ?

tak, jest oring. Nie paiętam rozmiaru, tak na oko mogę jutro zmierzyć. Będzie to jakieś 12*1.5 chyba 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sr. wew.

> co to za sklep ze nie wiedza

Motoryzacyjny i Pan miezył średnice zewnetrzna i stwierdził ze takiego nie ma - teraz sie udam do sklepu w kótym maja wiekszy wybór oringów i uszczelniaczy może oni przynajmniej mnie o to nie zapytają. Ps dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy później...

odkopię trochę temat

jak wy ściągacie te wybieraki - na cieplej czy zimnej skrzyni? bo ja walczyłem wczoraj i ani drgnął - naparzałem młotem, próbowałem wbijać pomiędzy niego a skrzynię śrubokręt, potem dłutem; podważałem go brechą, aż ułamałem mocowanie linki sprzęgła i niestety jak siedział tak został; czytam teraz i ludzie zdejmują ten wybierak bez większych problemów a ja już nie mam pomysłów jak go ściągnąć, no bo śruby wyszły bez żadnych problemów, a reszta żeby aż tak była sklejona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> odkopię trochę temat

> jak wy ściągacie te wybieraki - na cieplej czy zimnej skrzyni? bo ja walczyłem wczoraj i ani drgnął

> - naparzałem młotem, próbowałem wbijać pomiędzy niego a skrzynię śrubokręt, potem dłutem;

> podważałem go brechą, aż ułamałem mocowanie linki sprzęgła i niestety jak siedział tak został;

> czytam teraz i ludzie zdejmują ten wybierak bez większych problemów a ja już nie mam pomysłów

> jak go ściągnąć, no bo śruby wyszły bez żadnych problemów, a reszta żeby aż tak była sklejona?

nie wykreciles jakiejs srubki z_lol1.gif wybierak jest tylko nalozony. Pamietaj aby miec na luzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> odkopię trochę temat

> jak wy ściągacie te wybieraki - na cieplej czy zimnej skrzyni? bo ja walczyłem wczoraj i ani drgnął

> - naparzałem młotem, próbowałem wbijać pomiędzy niego a skrzynię śrubokręt, potem dłutem;

> podważałem go brechą, aż ułamałem mocowanie linki sprzęgła i niestety jak siedział tak został;

> czytam teraz i ludzie zdejmują ten wybierak bez większych problemów a ja już nie mam pomysłów

> jak go ściągnąć, no bo śruby wyszły bez żadnych problemów, a reszta żeby aż tak była sklejona?

sa 4 sruby i piata szpilka z nakretkami gdzie oryginalnie jest przykrecona jeszcze masa laczaca skrzynie z karoseria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sa 4 sruby i piata szpilka z nakretkami gdzie oryginalnie jest przykrecona jeszcze masa laczaca

> skrzynie z karoseria.

no właśnie odkręciłem tylko 4 śruby a szpilki nie ruszałem bo myślałem że wystarczy odkręcić tylko nakrętkę tam gdzie jest kabel masowy

czyli jak wykręcę tę szpilkę to powinno pójść

dzięki za rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.