Skocz do zawartości

[SC 900] Problem z podjazdem pod górkę


frees

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

kilka dni temu żona jechała Sejem autostradą. Według jej relacji przy 120km/h auto nagle straciło moc i po przekroczeniu 80km/h autem strasznie szarpało (identycznie działo się i na lpg i na benzynie). Po chwili jednak wróciło wszystko do normy. Z tego co widzę, to rozsypała się rura z wydechu mniej więcej w środku długości samochodu (moje przypuszczenie jest takie, że tłumik środkowy się przytkał, i musiało "wybuchnąć" - miałem kiedyś taką sytuację w Felicji). Gdy jadę po prostym, to auto jedzie normalnie (poza głośniejszą pracą), jednak wystarczy mała górka, aby musiał redukować do dwójki (praktycznie nie da się podjechać pod górkę poniżej 4000 obr. na obrotomierzu). Czy winna jest dziura w układzie wydechowym, czy obstawiacie coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> kilka dni temu żona jechała Sejem autostradą. Według jej relacji przy 120km/h auto nagle straciło

> moc i po przekroczeniu 80km/h autem strasznie szarpało (identycznie działo się i na lpg i na

> benzynie). Po chwili jednak wróciło wszystko do normy. Z tego co widzę, to rozsypała się rura

> z wydechu mniej więcej w środku długości samochodu (moje przypuszczenie jest takie, że tłumik

> środkowy się przytkał, i musiało "wybuchnąć" - miałem kiedyś taką sytuację w Felicji). Gdy

> jadę po prostym, to auto jedzie normalnie (poza głośniejszą pracą), jednak wystarczy mała

> górka, aby musiał redukować do dwójki (praktycznie nie da się podjechać pod górkę poniżej 4000

> obr. na obrotomierzu). Czy winna jest dziura w układzie wydechowym, czy obstawiacie coś

> innego?

U mnie gdy straciło moc, to padła cewka- ale ewidentnie chodził na 2 gary;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie gdy straciło moc, to padła cewka- ale ewidentnie chodził na 2 gary;)

Mi się wydaje, że chodzi na 3 gary. Wymieniłem świece i kable, ale problem jest dalej. Dodam, że 3 świece były czyste, a jedna cała w oleju wymieszanym z drobinkami aluminium :/ Dzisiaj będę dzwonił do mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O to widzisz mechanik nic nawet o tym nie wspomniał Będę musiał podjechać do gazownika, żeby to

> sprawdził.

Było za oszczędnie.Uboga mieszanka powoduje wzrost temperatury silnika i gotowe no.gif

Jest takie powiedzenie,że silnik musi coś palić.I pali albo gaz,albo zawory. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Było za oszczędnie.Uboga mieszanka powoduje wzrost temperatury silnika i gotowe

> Jest takie powiedzenie,że silnik musi coś palić.I pali albo gaz,albo zawory.

Ogólnie auto jest żony. Wiem, że teściu coś tam kręcił przy gazie, jak go kupiła, więc pewnie za bardzo przykręcił zlosnik.gif Ehh będę miał z niego "polewkę" grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.