Skocz do zawartości

nowa choroba koNik-a...


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

> Fakt

> Dziwne masz to BMW, przód po lifcie, tył jeszcze przed...

na forum BMW była o nim spora dyskusja... BYŁY takie fabryczne połączenia właśnie w tym, przejściowym roku...

wg. jednych źródeł niby wychodzi że powinienem mieć starą maskę, wg innych że nową ze starym mocowaniem - jest to raczej nie do ustalenia, w każdym razie taka konfiguracja była fabryczna, więc mam to gdzieś. Jedyne czego nie powinienem mieć to chromowana ramka wokół grila (bo ona była po lifcie tylko od 528i wzwyż) - za to powinienem mieć chromowane listwy na progu których nie mam spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wybierz dowolne porównanie aut demoludów i aut z "wrogiego obozu" z lat 80'. A najlepiej z początku

> lat '90

> Niestety, w takich czasach żyliśmy

ale widzisz

- BMW E12 zaczęto produkowac w 72 roku!

- Wołgę GAZ-24 zaczęto produkować w 68 roku i jak na swoje czasy wcale nie była konstrukcja przestarzałą smile.gif - wstydu nie było i całkiem nieźle sprzedawała się też na zachodzie ok.gif

to BMW po prostu baaardzo wyprzedziło swoje czasy, wystarczy porównać je choćby z konkurencyjnym Mercedesem W115

WD8604d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja myślę że szczytem stylistyki niemieckiej w końcówce lat 60 był NSU Ro80.

ja myślę że ten "szczyt" zależy od tego do czego chcemy równać i co przyjmiemy za wzorzec zlosnik.gif

Jeśli za wzór przyjmiemy dzisiejsze obłości to może i NSU jest szczytem zlosnik.gif

jeśli zaś przyjmiemy za wzór klasyczne proporcje, piękną i rasową linię nadwozia oraz mnogość detali i smaczków to już tak dobrze nie wypadnie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. 85-86 roku byłem w Pradze 2 tygodnie na jakiejś koloni czy coś, motoryzacja tamtych lat podobna jak u nas , tyle że oparta w dużo większym stopniu na radzieckich samochodach. Wszystkie taksówki praskie to wołgi kombi z podwójnymi reflektorami, nigdy później nie widziałem wołgi z takim przodem, nawet jak byłem w pradze ok 92 roku przejazdem. W necie jedno zdjęcie znalazłem - zał., to jakaś rzadka wersja? jak bym nie widział takiej na żywo w "poprzedniej epoce" to bym pomyślał że przeróbka jakaś

286056622-7061442f.JPG

post-902-14352516659248_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ok. 85-86 roku byłem w Pradze 2 tygodnie na jakiejś koloni czy coś, motoryzacja tamtych lat podobna

> jak u nas , tyle że oparta w dużo większym stopniu na radzieckich samochodach. Wszystkie

> taksówki praskie to wołgi kombi z podwójnymi reflektorami, nigdy później nie widziałem wołgi z

> takim przodem, nawet jak byłem w pradze ok 92 roku przejazdem. W necie jedno zdjęcie znalazłem

> - zał., to jakaś rzadka wersja? jak bym nie widział takiej na żywo w "poprzedniej epoce" to

> bym pomyślał że przeróbka jakaś

bo Czechosłowacja za czasów RWPG była buforem między Wschodem i Zachodem , głównie dzięki granicy z Austrią , i bardzo spolegliwym (w porównaniu z Polską) charakterze ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim skromnym zdaniem to przeróbka. Prototypowo/pilotażowa seria GAZ-24 miała podwójne lampy, ale trochę inne:

gaz-24-1967-prototype.jpg

swoją drogą nie wiem na cholerę dwie takie wielkie lampy, Wołga ma dobre światła mimo braku halogenowych żarówek zlosnik.gif

swoją drogą - była to chyba dośc popularna przeróbka:

i341198.jpg

68450183.jpg

68450337.jpg

5ebaef5e36f5.jpg

aczkolwiek zbyt pięknie to nie wygląda zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> moim skromnym zdaniem to przeróbka. Prototypowo/pilotażowa seria GAZ-24 miała podwójne lampy, ale

> trochę inne:

> swoją drogą nie wiem na cholerę dwie takie wielkie lampy, Wołga ma dobre światła mimo braku

> halogenowych żarówek

> swoją drogą - była to chyba dośc popularna przeróbka:

> aczkolwiek zbyt pięknie to nie wygląda

Z tego co pamiętam to taki układ świateł miało dużo taksówek (wołgi kombi) które jeździły wtedy po Pradze, atrapa była taka jak na zdjęciu które wstawiłem, nie taka jak w prototypie, może to były wszystkie auta jednego przedsiębiorstwa ( takie ich MPT , w jednym kolorze , z poziomym pasem szachownicy przez cały bok) czy poprostu jakaś seria wołg sprowadzona do Czechosłowacji , było to ok. 25 lat temu zlosnik.gif ale napewno tych wołg widziałem kilkanaście. Utkwiło mi to w pamięci, bo później już nigdzie takiej wołgi nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bo Czechosłowacja za czasów RWPG była buforem między Wschodem i Zachodem , głównie dzięki granicy z

> Austrią , i bardzo spolegliwym (w porównaniu z Polską) charakterze

poza tym nie mieli własnego auta nadającego się na taksówkę, skoda z bagażnikiem z przodu, tatra za droga i za duża. W PL był duży fiat który był eksploatowany wszędzie, od taksówek po pogotowie i milicję, w CS, DDR i na Węgrzech w tej "wadze" robiły łady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemyślcie temat 2x zlosnik.gif

mały przykładzik ile kosztują PIERDOŁY do tego auta w ASO, a niestety zamienników nie ma 270751858-jezyk.gif

stuff_e12.jpg

- zawór ogrzewania (kawałek plastiku co się kręci w koło)

- kawałek rury między termostatem a pompą wody

- 2 oringi (nietypowy wymiar)

- sitko do baku

- nakładka na pedał

- 3 centymetrowy kawałeczek listwy bocznej

uwaaaga - 636zł (i to wysyłkowo, na miejscu w ASO - 800zł) boje_sie.gifhehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przemyślcie temat 2x

> mały przykładzik ile kosztują PIERDOŁY do tego auta w ASO, a niestety zamienników nie ma

> - zawór ogrzewania (kawałek plastiku co się kręci w koło)

> - kawałek rury między termostatem a pompą wody

> - 2 oringi (nietypowy wymiar)

> - sitko do baku

> - nakładka na pedał

> - 3 centymetrowy kawałeczek listwy bocznej

> uwaaaga - 636zł (i to wysyłkowo, na miejscu w ASO - 800zł)

powinienes sie cieszyc ze w ogole mozna dostac czesci do starego bmw grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przemyślcie temat 2x

> mały przykładzik ile kosztują PIERDOŁY do tego auta w ASO, a niestety zamienników nie ma

> - zawór ogrzewania (kawałek plastiku co się kręci w koło)

> - kawałek rury między termostatem a pompą wody

> - 2 oringi (nietypowy wymiar)

> - sitko do baku

> - nakładka na pedał

> - 3 centymetrowy kawałeczek listwy bocznej

> uwaaaga - 636zł (i to wysyłkowo, na miejscu w ASO - 800zł)

Jutro jadę po uno. Całe i to nawet nie ma dużo rdzy - za 450zł hehe.gif

Zachciało Ci się wynalazków to płać 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przemyślcie temat 2x

> mały przykładzik ile kosztują PIERDOŁY do tego auta w ASO, a niestety zamienników nie ma

> - zawór ogrzewania (kawałek plastiku co się kręci w koło)

> - kawałek rury między termostatem a pompą wody

> - 2 oringi (nietypowy wymiar)

> - sitko do baku

> - nakładka na pedał

> - 3 centymetrowy kawałeczek listwy bocznej

> uwaaaga - 636zł (i to wysyłkowo, na miejscu w ASO - 800zł)

sciana.gif to nie chodzi o to że stare tylko że BMW.

byłem ostatnio w ASO na zwiadzie.

będę potrzebował wszystkie listwy na drzwi i błotniki - 8 sztuk - pęknie 600 brutto (przy czym 2 są 4 centymetrowe, a kosztują po 80 wink.gif

wiesz ile kosztuje zatrzask pokrywy silnika do mnie? głupi kawałek pinezki plastikowej - nr 2 z rysunku...

23.png

80 zeta sztuka! potrzeba 4.

zamowilem uzywaną pokrywę całą z zatrzaskami za tyle wink.gif

tego dnia kupiłem uszczelkę zbiorniczka płynu do wspomagania - za 6 zeta (cud jakiś) i oznaczenie modelu na klape z tylu (2 czesci 740 i "i" osobno). "I" kosztowało 40 PLN smile.gif cyferki 90 smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to nie chodzi o to że stare tylko że BMW.

> byłem ostatnio w ASO na zwiadzie.

> będę potrzebował wszystkie listwy na drzwi i błotniki - 8 sztuk - pęknie 600 brutto (przy czym 2 są

> 4 centymetrowe, a kosztują po 80

ZTCP 2 listwy boczne do zwykłego Avensisa (jedna strona) to prawie 500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to nie chodzi o to że stare tylko że BMW.

wiem że nowsze BMW mają też drogie takie pierdołki ALE o ile do E32 można dostać zamienniki (choćby do zawieszenia, nie mówimy o badziewiu tylko np LMI) albo używki własnie takich pierdoł to do E12 niestety ani jednego ani drugiego - w związku z czym zostaje nam OE...

nie będę mówił z przyzwoitości ile poszło $ na wymianę całego zawiasu i hamulców (a trzeba było wymienić dosłownie wszystko) zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

no i w końcu poskładałem do kupy E12

288489_3879716283624_2052285729_o.jpg

178091_3879716523630_1972365353_o.jpg

278132_3879717603657_2016710816_o.jpg

548502_3879717843663_1497743828_o.jpg

wnętrze w zasadzie skończone (dam foty jak odzyskam radio z naprawy i poodkurzam) - wykładzina jest czarna a fotele po wymianie wewnętrzych gąbek i siana odzyskały należny kształt i zapach, z nowego zaworu nagrzewnicy się nie leje (uff), zostały dwie rzeczy, obydwie powinny być do końca tygodnia tj.:

- naprawienie odpowietrznika baku (u mechanika - ma poprawić)

- założenie sprężynek w zaciski hamulcowe bo teraz jest bez i jak się jedzie to obcierają i brzmi jak złom zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na allegro:

> http://allegro.pl/bmw-528i-e12-78r-1-wlasciciel-i2458272873.html?source=oo

> tylko niestety - kielichy przedniego zawieszenia wyglądają mocno średnio, to straszny problem w

> tych autach - ja na szczęście mam już odbudowane

Quote:

kolektor ssący "barany", skrzynia 4 biegowa, kultowy silnik 2.8 "big block"


sie rozpedzil z tym opisem hahaha.gifhahaha.gifhahaha.gifhahaha.gifhahaha.gifhahaha.gifhahaha.gifhahaha.gifhahaha.gifhahaha.gifhahaha.gifhahaha.gifhahaha.gifhahaha.gifhahaha.gifhahaha.gifhahaha.gifhahaha.gifhahaha.gifhahaha.gifhahaha.gifhahaha.gifhahaha.gifhahaha.gifhahaha.gifhahaha.gifhahaha.gifhahaha.gifhahaha.gifhahaha.gifhahaha.gifhahaha.gifhahaha.gifhahaha.gifhahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Quote:

> kolektor ssący "barany", skrzynia 4 biegowa, kultowy silnik 2.8 "big block"

> sie rozpedzil z tym opisem

oj tam, sprowadził od dziadka z niemiec zamiast focusa i chce zrobić interes - wybaczmy hehe.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

z beczką, która była konkurentem E12 (poniekąd) choć ta ze zdjęcia to akurat bardziej konkurent E28. Produkcja E12 pierwszej serii rozpoczęła się w latach panowania W115 zlosnik.gif

Zresztą auta te tan naprawdę były tak różne od siebie że chyba nie do końca ze sobą konkurowały - raczej miały inną grupę docelową hmm.gif Ówczesne BMW nie miało ułamka ówczesnego prestiżu Mercedesa zlosnik.gif

208883_4008142814207_1900731196_o.jpg

483153_4008143494224_247849366_o.jpg

557253_4008144174241_837042329_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

czyli ciąg dalszy nastąpi - wczorajszy dzień był piękny, w sam raz aby pożegnać stare wydanie mojej E12

680537_4463887647543_728967869_o.jpg

po południu została odwieziona do Pana który kilka lat temu odnawiał blachę pomarańczowego stwora - pozwolę sobie od czasu do czasu wkleić jakieś zdjęcia z remontu budy zlosnik.gif

trzymajcie kciuki żeby mnie baba z domu nie wymeldowała rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli ciąg dalszy nastąpi - wczorajszy dzień był piękny, w sam raz aby pożegnać stare wydanie mojej

> E12

> po południu została odwieziona do Pana który kilka lat temu odnawiał blachę pomarańczowego stwora -

> pozwolę sobie od czasu do czasu wkleić jakieś zdjęcia z remontu budy

> trzymajcie kciuki żeby mnie baba z domu nie wymeldowała

pelny podziwu jestem dla twojej kobiety smile.gif i powodzenia w projekcie. wrzuc foty z prac smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.