Skocz do zawartości

Łożysko podpory półosi


ArekWolf

Rekomendowane odpowiedzi

Po wielu miesiącach doszedłem... yay.gif

w końcu o co chodzi z hałasującą prawą stroną. Wszystko zapowiada że to łożysko podpory półosi woła o wymianę.

Czy ktoś już przerabiał temat, ile roboty z tym jest i może jakiś punkt po punkcie co i jak zrobić aby nic nie zepsuć smile.gif

Wiem że łożysko na podporze ma wymiary: 35 x 62 x 20, np SKF 63007-2RS1, zamówiłem nawet takie z Alledrogo za całe 10 zł, ale okazało się że to MGK i zastanawiam się czy to montować czy kupić faktycznie FAG, SKF, albo SNRa.

Czy zdjęcie podpory wiąże się ze spuszczeniem oleju ze skrzyni biegów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wymieniłem na FAG, babraniny przy tym sporo, trzeba wypiąc półoś, zdjąć zwrotnicę, jak się "spężysz" to zdążysz zaślepić otwór w skrzyni po półosi i oleju nie musisz spuszczać.

potrzebny kanał lub podnośnik, z tego powodu oddałem do mechanika, auto oddali po 8 godzinach,a robiły dwie osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chciałbym się zająć wymianą tego łożyska, czy ktoś umiałby napisać w paru zdaniach co trzeba robić po kolei, pomijając demontaż śrub i elementów przy kole ?

Czy na wieloklinie przy wejściu do skrzyni biegów jest zabezpieczenie segerowskie i trzeba wybijać półoś z wieloklinu?

Jak już będę miał podporę wraz z półośką, jak poradzę sobie z wymianą łożyska ? Potrzebna będzie prasa ?

20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpora powinna zostać na aucie, wyjmujemy półoś z łożyskiem i z blachą do której jest przykręcona podpora .

Wieloklin jest zabezpieczony segerem.

U mnie łożysko wyszło bez żadnych problemów a zbicie z półosi nie stanowiło problemu wystarczyło stukać młotkiem bez żadnych narządzi specjalistycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za przydatne info!

Rozumiem że wybijam samą półoś ze skrzyni oraz z podpory i ją wyciągam?

Gdzie jest ta blacha do której przykręcona jest podpora ?

Tutaj zdjęcie naszej półośki wraz z podporą ( zdjęcie z netu ):

1944529259.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki za przydatne info!

> Rozumiem że wybijam samą półoś ze skrzyni oraz z podpory i ją wyciągam?

> Gdzie jest ta blacha do której przykręcona jest podpora ?

> Tutaj zdjęcie naszej półośki wraz z podporą ( zdjęcie z netu ):

jak juz podwiniesz rekawy to nie zapomnij ikonka_photo2.gifikonka_photo2.gifold.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak juz podwiniesz rekawy to nie zapomnij

Oczywiście że będzie dokumentacja fotograficzna wink.gif

Wczoraj zajmowałem się tylko rewitalizacją przegubu bo spadła mi opaska zaciskowa, założyłem nową opaskę i wyczyściłem dokładnie przegub zalewając go nowym smarem.

Dziś będę robił te łożysko podpory.

Tam tuż za kielichem są 3 śruby z blachą o którym wspominał kolega, to o tą blachę chodziło ?

Po odkręceniu tejże blachy od podpory półosi, odkręcam jeszcze podporę poduszki silnika ?

Stukam gumowym młotkiem w podporę tak aby wyskoczyła z wieloklinu na skrzyni biegów i wymuję półoś razem z łożyskiem z podpory.

Dobrze myślę smile.gif ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oczywiście że będzie dokumentacja fotograficzna

> Wczoraj zajmowałem się tylko rewitalizacją przegubu bo spadła mi opaska zaciskowa, założyłem nową

> opaskę i wyczyściłem dokładnie przegub zalewając go nowym smarem.

> Dziś będę robił te łożysko podpory.

> Tam tuż za kielichem są 3 śruby z blachą o którym wspominał kolega, to o tą blachę chodziło ?

TAK

> Po odkręceniu tejże blachy od podpory półosi, odkręcam jeszcze podporę poduszki silnika ?

TAK

> Stukam gumowym młotkiem w podporę tak aby wyskoczyła z wieloklinu na skrzyni biegów i wymuję półoś

> razem z łożyskiem z podpory.

Tak

> Dobrze myślę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety poddałem się. Za chiny ludowe nie mogłem ruszyć śrub koło blachy za kielichem.

Po założeniu nowej osłony na przegubie, po przyjeździe do domu, okazało się że opaska znowu spadła i widać bebechy facepalm%5B1%5D.gif

Chyba auto odwiedzi doktorka... passed_out.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.