Jump to content

Lista DOBRY/ZŁY warsztat

Recommended Posts

Zapewne każdy z użytkowników czasami musi udać się do warsztatu/mechanika dlatego chciałem w tym wątku zapoczątkować spis dobrych i złych warsztatów.

Kolega KRISSu zaczął podobny wątek ale ograniczył się tylko do złych warsztatów...dlatego postanowiłem napisać nowy wątek. Moderatora prosiłbym o podwieszenie tego wątku.

GALA CAR sp. z o.o

ul. Gliwicka 234

40-861 Katowice

(32) 254-29-20

(32) 254-29-14

www.galacar.com.pl

Serwis ASO Daewoo/Suzuki

Autko oddawałem tam kilka razy do naprawy. Za każdym razem wyjeżdżałem zadowolony (z naprawy - nie ceny).

Obsługa klienta na poziomie średnim tj. czasami podchodzi się miło do klienta a czasami trochę go olewa.

Przykład: Naprawiając silnik gościu z serwisu wydzwaniał do mnie co chwila informując mnie o postępach pracy, a innego razu nawet nie dali znać że autko jeszcze nie zrobione i tylko straciłem mnóstwo czasu na dojazdy.

Serwis/naprawa na dobrym poziomie. Z każdej wykonanej (do tej pory) naprawy w moim bolidzie byłem i jestem zadowolony. Mechanicy raczej małokontaktowi (przynajmniej z tymi co ja rozmawiałem) ale najważniejsze jest to że są kompetentni.

Ceny I tu pojawia się problem...ponieważ to ASO więc ich ceny są niestety wyższe. Jednakże w porównaniu z innymi ASO są chyba najniższe.

Ogólna ocena: dobry warsztat dla klientów z grubszym portfelem

Raczej DOBRY

Ja serwisuję się w:

"Zmanager"

Wrocław

ul. Rakowa 16 (trasa na Wawę, na przeciwko DH KORONA)

tel. 071 325 38 30

www.zmanager.pl (dzisiaj coś nie chodzi stronka)

i póki co na samą obsługę nie narzekam, mechanicy raczej wpożo, jest tam Pan Marek, który resztę bije na łebka - gość jest the best, przy tym mówi co robi. Co do szefa się nie wypowiadam wink.gif.

Ceny: dość drogo (autoryzwoany serwis), ale znośnie.

Zaznaczam jednak, że jeszcze nie miałem poważniejszych napraw.

Auto Serwis

Jacek Bacler

Al. Bojowników o Wolność o Dem.

Chorzów Batory

Obsługa klienta bardzo miła i przyjazna. Pan (chyba szef) zaprasza do poczekalni - gdzie znajdują się ciepłe napoje typu kawa, herbata, TV a nawet komputer z łączem internetowym! Ze wszystkiego oczywiście można dowolnie korzystać. Jest również duże okno przez które można zerkać na warsztat (niestety tylko jedno stanowisko).

Serwis/naprawa niestety tutaj już nie jest aż tak ładnie. Mechanicy kompletnie nie rozpoznali usterki - chcieli wymienić sprawną w 100% część. Tak poza tym bardzo kontaktowi i chętnie udzielający informacji.

Ceny są na przeciętnym poziomie. Sprawdzenie ciśnienia w cylindrach + wymiana świec (łącznie ze świecami NGK) = 100zł.

Ogólna ocena: warsztat taki sobie. Wygląda ładnie i nowocześnie (znajduje się tam również blacharstwo-lakiernictwo) ale niestety kompetencja mechaników pozostawia dużo do życzenia.

Byłem tam raz.Jestem zadowolony.Miła i fachowa obsługa.Wymiana rozrządu z pompą za 130zł (robocizna), części kupiłem w Akwimacie na Łopuszańskiej.Cały czas stałem przy samochodzie i konwersowałem z mechanikiem.Moja ocena pozytywna.

raczej jestem zadowolony.

znają się trochę na matizach...

wiele drobnych usterek wykrywają i eliminują sami przed wystąpieniem objawów.

ceny zastraszające... 100 zł za założenie linki sprzęgła icon_eek.gif

pad.gif

już nie korzystam z ich usług, studencki budżet nakazał mi robienie większości czynności we własnym zakresie...

Witam!

W Poznaniu Serwis Daewoo Matiz Fiksa.

Niedrogi, uczciwy i solidny.

Warsztat czynny do godz. 16.00.

Docząłgałem się z pękniętą linką sprzęgła o godz. 15.55.

Decyzja szefa - otwierać warsztat i naprawiać. Wszystkie narzedzia były już wymyte i warsztat posprzątany. 20 min roboty i samochód sprawny. Jeżdżę tam na przeglady gwarancyjne. Warsztat OK.

Pozdrawiam Walus

...tzw. "Pana Kazia", choć on wcale nie musi mieć na imię Kaziu biglaugh.gif

Bo na ten przykład to mój kumpel to dobry fachowiec i ja mam do niego zaufanie, a On

nie "łyka" aut "z ulicy" tylko i wyłącznie "z polecenia" i jak do tej pory wszystko jest OK

pozdrofki

Ps: info dotyczące "Pana Kazia" tylko na priv (dotyczy Bydzi)

> Zapewne każdy z użytkowników czasami musi udać się do

> warsztatu/mechanika dlatego chciałem w tym wątku zapoczątkować

> spis dobrych i złych warsztatów.

> Kolega KRISSu zaczął podobny wątek ale ograniczył się tylko do złych

> warsztatów...dlatego postanowiłem napisać nowy wątek. Moderatora

> prosiłbym o podwieszenie tego wątku.

Witaj banana-wave.gif

To co mnie tak meczyło od pewnego czasu " Lista dobrych i złych " wreszcie rusza.

Jutro dopisze warsztaty w Dąbrowie , te w których byłem po diagnozę i te w których naprawiałem.

Nie mialem zadnych wiekszych awarii,

ale to co mialem to raczej pozytywnie.

Jest poczekalnia, mozna sobie posiedziec i nawet kawe wypic.

Obsługa na calkiem przyzwoitym poziomie, czynne do 19-ej, a;e dosyc tloczno, trzeba rezerwowac miejsce.

Mozna byc przy autku i pokonwersowac z mechaniorem.

Co do jakosci pracy tez na razie nie mam zastrzezen.

Czasem tylko czas naprawy jest dosyc dlugi (jest jeden gosc co lubi sobie pogadac).

Ceny raczej umiarkowane, np wymiana linki sprzegla 50zl wymiana kompletu opon z wywazeniem 40 zl, wymiana oleju + filtra 18 zl

> Witam!

> W Poznaniu Serwis Daewoo Matiz Fiksa.

> Niedrogi, uczciwy i solidny.

> Warsztat czynny do godz. 16.00.

> Docząłgałem się z pękniętą linką sprzęgła o godz. 15.55.

> Decyzja szefa - otwierać warsztat i naprawiać. Wszystkie narzedzia

> były już wymyte i warsztat posprzątany. 20 min roboty i samochód

> sprawny. Jeżdżę tam na przeglady gwarancyjne. Warsztat OK.

> Pozdrawiam Walus

Podaj bliższe namiary-adres telefon smile.gif

Chyba najgorsze ASO ze wszystkich.

Na I przegladzie nalali za duzo oleju - dostali 3 litry to i wlali 3 litry!

Kilka dni pozniej gdy polegl akumulator nie zrobili nic tylko naciagneli pasek klinowy [az lozyska jeczaly w altku] a samochod stal caly dzien na hali. Gdy aku polegl calkowicie nie chcieli wymienic na nowy bo "maja akumulator innego producenta a musi byc taki sam" screwy.gif

Dodatkowo mechanik nie informuje mistrza, ze samochod stoi na hali gotowy wiec mozna czekac wieki w biurze obslugi

> Nie mialem zadnych wiekszych awarii,

> ale to co mialem to raczej pozytywnie.

> Jest poczekalnia, mozna sobie posiedziec i nawet kawe wypic.

> Obsługa na calkiem przyzwoitym poziomie, czynne do 19-ej, a;e dosyc

> tloczno, trzeba rezerwowac miejsce.

> Mozna byc przy autku i pokonwersowac z mechaniorem.

> Co do jakosci pracy tez na razie nie mam zastrzezen.

> Czasem tylko czas naprawy jest dosyc dlugi (jest jeden gosc co lubi

> sobie pogadac).

> Ceny raczej umiarkowane, np wymiana linki sprzegla 50zl wymiana

> kompletu opon z wywazeniem 40 zl, wymiana oleju + filtra 18 zl

Witaj banana-wave.gif

Jestem zainteresowany adresem i telefonem do tego warsztatu.

Dowiedz się jaki jest koszt wymiany paska rozrządu z tymi obowiązkowymi dodatkami jak, napinacz i spręzyna.

Możesz na prive.

> Witaj

> Jestem zainteresowany adresem i telefonem do tego warsztatu.

> Dowiedz się jaki jest koszt wymiany paska rozrządu z tymi

> obowiązkowymi dodatkami jak, napinacz i spręzyna.

> Możesz na prive.

Sory adres jest .

NIE POLECAM !!!!

zakladu w Białymstoku przy ulicy Wierzbowej (za hotelem TURKUS zakład "specjalizyjący" się w DAEWOO sick.gif)

argumenty:

sytuacje przedstawiałem na forum - po wymianie wachacza oddanie samochodu bez przykręcenia owego elementu !!!! boje_sie.gif

oraz lepiej omijac zakład montujący instalacje gazowe "Multi Car" na ulicy Andersa (za domkiem jednorodzinnym)

totalny brak wiedzy, brak umiejętności, na dodatek nie potrafią nawet przykręcić przewodów z płynem chłodniczym tak żeby nie wyciekał screwy.gif

na dobry zakład jeszcze nie trafiłem oslabiony.gif

> NIE POLECAM !!!!

> zakladu w Białymstoku przy ulicy Wierzbowej (za hotelem TURKUS zakład

> "specjalizyjący" się w DAEWOO )

> argumenty:

> sytuacje przedstawiałem na forum - po wymianie wachacza oddanie

> samochodu bez przykręcenia owego elementu !!!!

> oraz lepiej omijac zakład montujący instalacje gazowe "Multi Car" na

> ulicy Andersa (za domkiem jednorodzinnym)

> totalny brak wiedzy, brak umiejętności, na dodatek nie potrafią nawet

> przykręcić przewodów z płynem chłodniczym tak żeby nie wyciekał

> na dobry zakład jeszcze nie trafiłem

na przyszłość, w tym warsztacie pracuje niejaki Robert... robi ok i w miare z kasa u niego

Auto Silesia - Katowice, ul. Bogucicka

Zdecydowany minus!

Próba wymuszenia zbędnych napraw, samowolne rozpoczęcie prac przekraczających kilkakrotnie zlecone (na około 2000 zamiast ustalonych 300) - bez jakiegokolwiek kontaktu.

Celowe uszkodzenie pojazdu - objawy miały potwierdzać ich ocenę - uszkodzony przewód płynu chłodzącego oraz wyciągnięcie oringu uszczelniającego bagnet oleju.

Zalanie płynu chłodzącego "z półki" zamiast powierzonego z bagażnika.

Auto wydane brudne (wjechało do warsztatu kilkanaście godzin po myciu z woskowaniem przy ciepłej, suchej pogodzie) - ślady smaru na masce, błotnikach, elementach wnętrza.

Generalnie olbrzymi minus!!

Wielki MINUS

No w Grudziadzu warsztat bylego Polmozbytu na ulicy Kosciuszki a teraz miesci sie tam PZMot kompletne olewnie klienta, chcialem wymienic swiece i uwaga gosciu mi nawija ze trzeba sie na taka naprawe umowic !!!!

jak by to bylo trzeba rozebrac silnik aby dojsc do swiec.

Do tego bardzo niemila obsluga , ogolnie moja noga wstapila tam po raz ostatni w moim zyciu i nie wiadomo kto tam bedzie czy zmieni sie podejscie to ja juz tam nie zawitam.

> na przyszłość, w tym warsztacie pracuje niejaki Robert... robi ok i w

> miare z kasa u niego

w ktorym? bo wymienilem 2

p.s. pozdro , widze ze tez z bialego jestes grinser006.gif

> Hej

> Pomysł z listą warsztatów jest bardzo dobry, jednak

> zastanawiam się czy można by stworzyć osobną stronę

> z obsługą bazy danych warsztatów (coś na kształt

> ówczesnej bazy [email protected]).

> Bazę można by posortować wg woj, miast itp.

Ta lista nie jest na stałe. Wątek podwieszony jest tylko na "chwilkę" a zebrane tutaj informacje mają/mogą być później wykorzystane na stronce internetowej zlosnik.gif

POLECAM

ASO "Mikrus" w Międzyborowie (droga Pruszków - Żyrardów)

Zawsze jak coś mam do zrobienia przy autku jadę właśnie tam. Ceny mają naprawdę przystępne, no i obsługa jest fachowa. Zawsze szybko i sprawnie. No i jak coś potrzeba to sklep z częściami mają na miejscu.

Jak narazie same plusy maja u mnie :-)

Kotsisa2/4 serwis który ma 2 strony,1-dobra,2-zla. Dobra w tym ze jak chcesz coś zalatwic to bezposrednio z mechanikem,to wtedy będzesz mial ok!Zla strona to jak chcesz cosz zalatwic przez serwis to mechanicy to robią owszem,ale ze by ty przypadkem zaglądal tam to..lepiej nie,bo praca wygląda jak przychodni NFZ.Prosze unikac od pewnego mechanika który podali mi koledzi nazwe ADAM.Dobrze ze ja nie mialem do czynienia.Kazdy z nich specalizuje sie;na przyklad:xxx do zaweszenie,yyyy do silnika, itd.Tez mialem przez serwis sprawe i jestem nie zadowolony,a poza ok.gif

"Auto od A do Z" / "Auto-Banasik" - Jaworzno

Warsztat, który naprawiał moje auto po wypadku, który miał miejsce wiosną 2005.

Naprawa trwała ponad 3 miesiące.

Teraz przy okazji naprawy po stłuczce wyszły "grzechy":

- nie wyprostowane podłużnice - wszystko co niewidoczne (np. pod zderzakiem) pogniecione, miejsca "trudne" zapaćkane pastą lub zaszpachlowane po kilka mm szpachli

- elementy wymienione wtedy i polakierowane były pomalowane po niezmatowanym i nieodtłuszczonym podkładzie fabrycznym (czarnym) - z przedniego wzmocnienia lakier schodzi po podrapaniu paznokciem na całej powierzchni i pojawia się błyszczący czarny podkład - realne było skorodowanie tak "zabezpieczonych" elementów

- warsztat mechaniczny "sprawdził" samochód po włożeniu silnika - jak się okazało, samochód nie zapalał i była zerwana wiązka elektryczna - czyli tak naprawdę nikt auta nie sprawdził

- po naprawie blacharskiej nie była ustawiona zbieżność ani światła - kierownica była przekręcona o 30 stopni aby jechać prosto, światła świeciły tak, że nie było kompletnie nic widać - jedno tuż przed samochód, drugie gdzieś w kosmos.

- na skutek nie naprawionych podłużnic nie były spasowane błotniki i maska - oficjalna wersja była taka, że nie da się, bo to podróbki...

Generalnie wielki minus angryfire.gif

Proszę bardzo ! Dąbrowa Górnicza

ASO DAEWOO na Legionów Polskich no.gif mili i drodzy.

Wciskali mi ciemnote za 150,- że niby urwany mam kabelek od ustawiania świateł mlot.gif sam go znalazłem był wypięty !

Warsztat w którym bywam.

O tym warsztacie wcześniej nie pisałem bo nie mam jeszcze wyrobionego zdania, ma on plusy i minmusy.

Ja do nich jeżdże bo nie znam jeszcze lepszego - narazie!

Mówią o nich "brudasy".

Warsztat mieści się na Tworzniu (ul.)

Dojazd : drive.gif

Jedziesz tak jak do HUTY KATOWICE ul. Piłsudskiego

na światłach przed samą hutą, skręcasz w prawo (przez toty tramwajowe) 20 m i od razu po prawej stronie jest ten warsztat i

sklep.

Naprawiają wszystko.

Zrobiłem u nich ful serwis płynów ustrojowych ,oleje itp.

Wymieniłem żarówki postojowe i ośw. tablic.

Po tygodniu strzeliła mi linka sprzęgła ,ta opisywana - bubel.

Wymieniłem też w tym warsztacie.

Co prawda wydawało mi się że po tej naprawie biegi mi gożej wchodzą, rklamowałem i koleś nerwowy ale podciągał sprzęgiełko.

Ocena:

Na + ok.gif

Robią szybko i wiedzą co i jak robić.

Widzisz jak robią Twoje autko, na hali są gazetki i krzesełka.

Możesz pogadać z gościem , możesz jaszcze coś dorzucić jak robi.

Jest chyba 4 lub 5 stanowisk.

Dość tanio jak dotąd .

Zawsze trochę naciągają na inne usługi.

Kilka cen.

- konserwacja spodu za 400,- (w maju 05)

- wymiana paska rozrządu robocizna 100,- zł (dziś)

- wymiana paska klinowego rozrusznika 20,- (dziś)

- wymiana linki sprzęgła 30,-

A to zestaw który robiłem :

- wymiana olejów w skrzynce w silniku

- wymiana płyny hamulcowego i cały cyrk z odpowietrzaniem

- wymiana filtra powietrza

- wymiana filtra oleju

- wymiana filtra paliwa

- wymiana żaróweczek postojowych i ośw. tablcy

to chyba było tyle. Pod maską wklejają lepkę z opisem co gdzie i kiedy wlali .

Razem 300,- zł

Na minus (-) no.gif

Nie dają rachunku , a jak poprosiłem to szef mechanik i zarazem kasjer warsztatu zmierzył mnie jak bym przeklnął - pojąłem !!!!!

Wiadomo mechanicy chodzą brudni ale ogarniał mnie szał gdy mechanik wchodził do auta lub kładł się dod kierownicę w swoim brudnym ubranku. Żadnej maty szmaty itp.

W ASO FIATA u Felusia na ul. Nowocmentarnej zawsze mieli narzuty na fotele i podłogę ale za to jak słono kasowali ?

A na koniec telefon do sklepu i warsztatu 0-32-2685840

Pozdrawiam

Bosch Service (ASO DAEWOO)

Serwis Samochodowy

ul. Jugosłowiańska 7

03 - 984 Warszawa

tel. (+48 22) 671 92 22

Po pierwszej wizycie nabrałem przekonania do zakładu.

Krótko napisze co mi się u nich podoba: kontak z klientem, przed zrobienie czegoś ponad ustalenia dzwonią z zapytaniem czy tego chcemy, nie naciagaja na niepotrzebne wydatki, wysoka kultura, przystepna cena.

> Potwierdzam.Byłem u nich. Wymiemili mi łożyska w kołach.Są w

> porządku. A obok Akwimat.

claps.gif Świetnie

Mój pomysł idzie dalej .

W sytuacjach gdy potwierdza cię że warsztat zasługuje na pochwalenie i potwierdza to kilku kolegów "IKM" powinien przyznawać nalepkę np: " Warsztat przyjazny dla Matiza"

lub naszą lepkę klubową . Oczywiście taki warsztat warto polecać.

W zamian ?

Za taką reklamę Matizowcy mogli by mieć np rabat ale tylko ci z logien na szybie lub na boczku.

Tak mi się marzy.

I co koledzy na to ?

ASTAZ i S-ka

ul. Obrzeżna Północna 17

41-400 Mysłowice

Tel. (32) 222-52-93

Obok giełdy samochodwej

Jako że nie miałem nigdy zdania na temat tego - byłego już - ASO to postanowiłem się poświęcić i sprawdzić to dla dobra ogółu zlosnik.gif

Obsługa klienta dość miła i uprzejma. W recepcji załatwiamy sprawy czyli zlecamy naprawę...i tam również później płacimy za naprawę.

Serwis/naprawa tutaj sprawa wygląda całkiem nieźle. Byłem dwukrotnie w tym serwisie i za każdym razem usterkę zdiagnozowano i usunięto. Dużym plusem jest możliwość przebywania na warsztacie i dosłownie patrzenie mechanikowi na ręce. Mechanicy są uprzejmi i chętnie odpowiadają na pytania - jednak należy zaznaczyć że takich jest tylko dwóch m.in. Pan Piotr. Reszta raczej nieprzystępna. Ogólnie mechanicy spisują się dobrze tj. nie robią żadnej fuszerki. Do minusów można zaliczyć że mechanicy wymienione części po prostu wyrzucają...nie pytają klienta czy chcą je zatrzymać - moim zdaniem to ważne.

Ceny tutaj nie ma żadnych rewelacji. Ceny są niższe niż w ASO ale jednak wyższe niż w "zwykłym" warsztacie. Być może dlatego że było to kiedyś ASO Daewoo. Dodatkowo jest również możliwość sprawdzenia autka na kompie - a cena - moim zdaniem niska bo 50zł.

Wadą może być sprawa płacenia - ponieważ okazuje się że cena ustalona wcześniej powiększyła się w moim przypadku o 10zł. bez wcześniejszego uprzedzenia mnie o tym. Dlatego najlepiej twardo egzekwować cenę - jeśli była ustalowna wcześniej.

Ogólna ocena: Moim zdaniem warsztat oferuje przyzwoity poziom serwisu a ceny są umiarkowane i wachają się pomiędzy ASO a zwykłym warsztatem.

serwisuję tam samochód i osobiście uważam że jest w porządku, poza jednym ewenementem - chorendalnie wysoka cena za zrobienie czegokolwiek - przykład - 20 zł za obejrzenie dlaczego piszczy mi prawa elektryczna szyba - okazało sie ze nawet nie sciągnęli tapicerki tylko podszedł pan, popatrzył, pomyslał i skasował 20 zł... Z punktu widzenia technicznego - mają swietną dostępnośc częśći - w końcu to ASO, znają się na rzeczy, dbają o czystość - a na jej punkcie mam fioła smile.gif

> serwisuję tam samochód i osobiście uważam że jest w porządku, poza

> jednym ewenementem - chorendalnie wysoka cena za zrobienie

> czegokolwiek - przykład - 20 zł za obejrzenie dlaczego piszczy

> mi prawa elektryczna szyba - okazało sie ze nawet nie sciągnęli

> tapicerki tylko podszedł pan, popatrzył, pomyslał i skasował 20

> zł... Z punktu widzenia technicznego - mają swietną dostępnośc

> częśći - w końcu to ASO, znają się na rzeczy, dbają o czystość -

> a na jej punkcie mam fioła

hmm...

> hmm...

Otóż to - mamy kompletnie różne doświadczenia i to mnie dziwi. Jednak nie chciałem nic pisać pod wpływem Twojego postu, więc napisałem swoją uwagę. Jednak jestem w trakcie szukania nowego warsztatu ze względu na cenę...

> Otóż to - mamy kompletnie różne doświadczenia i to mnie dziwi. Jednak

> nie chciałem nic pisać pod wpływem Twojego postu, więc napisałem

> swoją uwagę. Jednak jestem w trakcie szukania nowego warsztatu

> ze względu na cenę...

Pewnie kwestia mechanika pracującego przy aucie - to tak jak z ludźmi - jeden lubi porządek a drugi woli żyć w bałaganie...

AutoKlass na Modlinskiej,od mehofera prawo,niby czysto,ale pracują tak jak im nie dali jesc,albo zonki w nocy nie dali.Robia nie do konca,jak cos polamią,to kupują,oczewisce za nasze peniądze,tylko musisz czasami kichac lub kaslac lub swieca.gif oczami ze jestesz tam i przypadkem bez twojej zgody nie otworzyli silnik mówiac ....Jednym slowem Afganistan.Po za tym wszystko ok. hahaha.gif

Tłumiki i Auto Szyby

Serwis Samochodowy

ul. Krasickiego 7

41-500 Chorzów

Nie jest to moja pierwsza wizyta w tym serwisie! Zawsze szybko i solidnie!

Obsługa klienta na wysokim poziomie! Jedyna wada to brak mozliwości płacenia kartą. Trzeba miec kasę przy sobie!

Ale ogólnie duży + dla warsztatu!

"Gawrońscy" S.C. Serwis Układów Wydechowych

40-607 Katowice

Sarmacka 10

TEL (32) 2046398

www.gawronscy.slask.pl

Tym razem zakład specjalizujący się w naprawie układów wydechowych. Z własnego doświadczenia wiem że się przydaje zlosnik.gif

Obsługa klienta na dobrym poziomie. Naprawy odbywają się zgodnie z zasadą: kto pierwszy ten lepszy wink.gif czyli ustawiamy się w kolejce i czekamy. Być może jest mozliwość rezerwowania naprawy na konkretną godzinę...ale tego nie sprawdzałem. Poza tym z tego co widziałem każdy ustawia się w kolejce. Dla klientów jest poczekalnia wraz z toaletą...lub ławeczka na dworze.

Serwis/naprawa na wysokim poziomie. Po prostu ludzie znają się na tym co robią i robią to dobrze. Oprócz naprawy typu łatania dziur etc. można również założyć/wymienić praktycznie cały układ wydechowy na jaki się tylko zechce (patrz. strona www). Dodatkowym plusem jest również możliwość przyglądania się naprawie.

Warsztat ma dwa zewnętrze stanowiska (na dworze) i cztery wewnętrzne. Całość mieści się na prywatnej posesji.

Ceny jak dla mnie nie są wygórowane. W moim przypadku było wstawianie kawałka rurki pomiędzy katalizator a tłumik środkowy za które cena wyniosła 35zł.

Ogólna ocena: jest to godny polecenia wartsztat specjalizujący się w układach wydechowych.

ASO FSO Starczała

43-608 Jaworzno - Jeleń

ul. Dąb 6

tel. (32) 44 69 207

tel. kom. 609 684 888

Samochód naprawiany po kolizji z OC sprawcy. Wszystkie papierki w PZU załatwione w biurze warsztatu, "wycieczka" do PZU sprowadzała się do złożenia wypełnionych uprzednio dokumentów.

Samochód naprawiony naprawdę profesjonalnie, na oryginalnych częściach (w końcu ASO smile.gif ), wydany bez żadnych problemów przed zafakturowaniem w PZU. Ze względów czysto techniczno - prawnych ja jako poszkodowany muszę zająć się tylko jedną sprawą - wymianą uszkodzonej tablicy rejestracyjnej (muszę zrobić to sam jako właściciel pojazdu). Poza tym naprawa wyglądała tak, jak sobie to wyobrażałem - oddałem rozbity samochód i odebrałem zrobiony waytogo.gif Możliwy wgląd w stan auta na każdym etapie naprawy, z komentarzem właściciela - można zadawać dużo głupich pytań smile.gif

Ostatnio miałem drobną stłuczkę, która zmusiła mnie do malowania zderzaka, plastika pod reflektorem oraz drzwi prawych (kiedys zarysowałem), dodatkowo kazałem przerobić wesemanowske halogeny. Koszt tego wszystkiego to 350 zł. Błem bardzo zadowolony z jakości usługi i niewygórowanej ceny. Jest to jednoosobowy warsztacik, który wygląda jak trochę większy garaż, jednak mimo spartańskich warunków własciciel ma świetne oko do tego co robi (co u lakiernika naprawdę się liczy). Dojazd - od Pszczyny jedzie się w kierunku oświęcimia i skręca się w kierunku Woli. Frydek jest po drodze, warsztacik jest zaraz koło drogi (jadąc od pszczyny po lewej stronie, przed kościołem smile.gif) Może to jest miniatura jakich mało, ale nie zawsze to co duże i się świeci oferuje odpowiednią jakość. Jestem w pełni zadowolony i z czystym sumieniem polecam ok.gif

Łódź ul. Żelazna 11

tel. 042 2566713

tel. kom. 0 506607077

Skrzyżowanie marszałków- Piłsudskiego i Rydza Śmigłego. Trzeba przejechać przez stacje benzynową, dalej obok salonu samochodowego. Mozna dojechać też od ul. Przędzalnianej.

Obsługa klienta

Powiedział bym że dobra (przynajmniej takie jest moje uczucie). Nie naciągają na niepotrzebne koszty. Dla przykładu podam taką sytuacje. W moim matrixie padło vogrzewanie. pytali o każdą zgodę na wykonanie poszczegulnych czynności. Naprawę starali sie wykonać jak najniższym kosztem (dla klienta).

Serwis i naprawa

A i tu muszę przyznać im pare gwiazdek. Oprócz mechaniki mają też montaż LPG z serwisem. U nich mam zakładany gaz. Jak dotychczas, drobne usterki, które miałem, zostały usunięte bez gotówkowo.

Koszty

Powiedział bym że są nie wygórowane. Z sądy przeprowadzonej po innych warsztatach, za te same usługi, wołali więcej.

Podsumowanie

Wegług mojego rankingu na 5 gwiazdek ja przyznaje ****

> Raczej DOBRY

> Ja serwisuję się w:

> "Zmanager"

> Wrocław

> ul. Rakowa 16 (trasa na Wawę, na przeciwko DH KORONA)

> tel. 071 325 38 30

> www.zmanager.pl (dzisiaj coś nie chodzi stronka)

> i póki co na samą obsługę nie narzekam, mechanicy raczej wpożo, jest

> tam Pan Marek, który resztę bije na łebka - gość jest the best,

> przy tym mówi co robi. Co do szefa się nie wypowiadam .

> Ceny: dość drogo (autoryzwoany serwis), ale znośnie.

> Zaznaczam jednak, że jeszcze nie miałem poważniejszych napraw.

Beznadzieja.

Silnik opalał albo nie. Błędna diagnoza. Dwukrotna wymiana modułu optycznego. Matiz dalej raz pali, raz nie / aktualnie zdechł /. Olewanie ustaleń telefonicznych.

Nie polecam!!!

Pozdro.....

> Beznadzieja.

> Silnik opalał albo nie. Błędna diagnoza. Dwukrotna wymiana modułu

> optycznego. Matiz dalej raz pali, raz nie / aktualnie zdechł /.

> Olewanie ustaleń telefonicznych.

> Nie polecam!!!

> Pozdro.....

Witaj kolego banana-wave.gif

To fajnie ze wstąpiłeś do klubu tylko:

Poznaj kilka zwyczajów , są one opisane w wątku powitalnym.

Postaraj się lepiej przedstawic .

Z jakiego jestes miasta ,jakiego masz "Mietka" (miła jest fotka )

i coś o sobie.

zawsze to czytamy żeby wiedziec z kim rozmawiamy lub kto potrzebuje pomocy.

W tym wątku omawiamy a wręcz podajemy adresy tych zakladów które polecamy i które lepiej omijac .

Dodaj te informacje a będziesz mile przywitany. pozdrawiam . banana-wave.gif