Skocz do zawartości

dziwne "cykanie" wewnątrz samochodu


addy

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko było ładnie pięknie aż do dzisiejszego dnia kiedy to postanowiłem ruszyć na uczelnię. Pacjent SC 1.1 MPI Actual.

Otóż problem pojawia się po przekręceniu kluczyka (włączeniu zapłonu) i nie ustępuje nawet podczas uruchomienia silnika. Ów problem to dziwne cykanie, tak jak przy włączonym kierunkowskazie, albo łudząco przypominający cykanie jakiegoś przekaźnika... ciężko to opisać. Słychać je jedynie w środku, na zewnątrz nie występuje. Nie ma też związku z obrotami silnika. Pobieżnie nasłuchując lokalizacji, w której owe cykanie się nasila doszedłem do wniosku, że jest to gdzieś w okolicach licznika/kierownicy z lewej strony. Nie jest to jakieś głośne cykanie, jestem w stanie to zagłuszyć radiem, którego praktycznie zawsze słucham. Dodam jeszcze, że dźwięk jest tak jakby stłumiony, znak to niechybny, że dobiega z miejsca, które nie jest pewnie widoczne na wierzchu tylko gdzieś się to cykające cholerstwo ukrywa. Ma ktoś jakieś typy?

Trochę pogooglowałem na ten temat, ale wcale mnie to nie oświeciło a wręcz przeciwnie, naczytałem sie tylu głupot, ze na cały miesiąc mi starczy np. jakiś magik wpadł na to, że mógł by być to "uszczerbiony tłok" (tak k*rwa, na pewno było by to słychać nie uruchamiając silnika...)

Miałem dzisiaj dość napięty grafik i mało czasu dla swojego SC więc nie osłuchałem go dokładnie, ale chciałbym wiedzieć gdzie chociaż szukać przyczyny problemu pojawiającego się z dnia na dzień confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Elektrozawór odpowietrzenia zbiornika - ten na filtrze z weglem aktywnym. Schowany pod przednim

> lewym błotnikiem. Po uchyleniu drzwi cykanie powinno byc bardziej słyszalne

i myślisz, że to może tak naparzać od przekręcenia kluczyka przez cały czas? jak się do tego dobrać, jak to sprawdzić? czym grozi "chwilowe" olanie tematu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Elektrozawór odpowietrzenia zbiornika - ten na filtrze z weglem aktywnym. Schowany pod przednim

> lewym błotnikiem. Po uchyleniu drzwi cykanie powinno byc bardziej słyszalne

Nawet przy nie chodzącym silnku? Coś mi się nie widzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i myślisz, że to może tak naparzać od przekręcenia kluczyka przez cały czas? jak się do tego

> dobrać, jak to sprawdzić? czym grozi "chwilowe" olanie tematu?

Strzeliłem. U mnie w SPI odzywało sie to to tylko zimą, ale hałasowało przy uruchomionym silniku, wraz ze zwiekszaniem obrotów. Po odpuszczeniu gazu ustawało. Nie wiem - moze w mpi inaczej jest sterowany niewiem.gif

Czym grozi? Jesli to jest to, to niczym ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam... wycieraczki przedniej szyby smile.gif. Mam takie same objawy i Mati pokazał mi w czym rzecz - wycieraczki nie schodzą do samego dołu bo szyba jest na przykład za sucha lub oblodzona i jakiś tam czujnik nieprawidłowo rozpoznaje ich pozycję, przez to cyka przekaźnik od silnika wycieraczek. Mówię "jakiś tam", bo nie wiem jak ten mechanizm jest zbudowany i opieram się na diagnozie Matiasa. W każdym razie gdy wycieraczki zjadą do samego dołu cykanie nie występuje :D. Teoretycznie powinno pomóc nasmarowanie i rozruszanie mechanizmu wycieraczek.

/edit: jak włączysz wycieraczki to przestaje cykać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Obstawiam... wycieraczki przedniej szyby . Mam takie same objawy i Mati pokazał mi w czym rzecz -

> wycieraczki nie schodzą do samego dołu bo szyba jest na przykład za sucha lub oblodzona i

> jakiś tam czujnik nieprawidłowo rozpoznaje ich pozycję, przez to cyka przekaźnik od silnika

> wycieraczek. Mówię "jakiś tam", bo nie wiem jak ten mechanizm jest zbudowany i opieram się na

> diagnozie Matiasa. W każdym razie gdy wycieraczki zjadą do samego dołu cykanie nie występuje

> :D. Teoretycznie powinno pomóc nasmarowanie i rozruszanie mechanizmu wycieraczek.

> /edit: jak włączysz wycieraczki to przestaje cykać?

Miałem to samo. Co się strachu najadłem hehe.gif, że zwarcie się jakieś zrobiło.

U mnie to było takie nieregularne,raz szybciej,raz wolniej.

A zrobiło mi się to jak jak na myjni automatycznej szczotki podniosły trochę wycieraczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Strzeliłem. U mnie w SPI odzywało sie to to tylko zimą, ale hałasowało przy uruchomionym silniku,

> wraz ze zwiekszaniem obrotów. Po odpuszczeniu gazu ustawało.

W moim SPI jest zimą tak samo- po odjęciu gazu ustaje.

Rok temu udało mi się rozwiązać ten problem poprzez podkręcenie radia grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Obstawiam... wycieraczki przedniej szyby . Mam takie same objawy i Mati pokazał mi w czym rzecz -

> wycieraczki nie schodzą do samego dołu bo szyba jest na przykład za sucha lub oblodzona i

> jakiś tam czujnik nieprawidłowo rozpoznaje ich pozycję, przez to cyka przekaźnik od silnika

> wycieraczek. Mówię "jakiś tam", bo nie wiem jak ten mechanizm jest zbudowany i opieram się na

> diagnozie Matiasa. W każdym razie gdy wycieraczki zjadą do samego dołu cykanie nie występuje

> :D. Teoretycznie powinno pomóc nasmarowanie i rozruszanie mechanizmu wycieraczek.

> /edit: jak włączysz wycieraczki to przestaje cykać?

jap, to jest to zlosnik.gif problem rozwiązany, wystarczyło że włączyłem i wyłączyłem wycieraczki, które zjechały do samego dołu ii... po "cykaniu".

Niby taka duperela, ale odgłosy wydawała dosyć niepokojące no i nie sądzę, żebym sam do tego jakoś doszedł.

Dzięki! 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

> na 100 procent wycieraczki- miałem ten sam problem- ale pomogło włączenie na chwilę. Prawdopodobnie

> przez zimowe warunki. Na początku myślałem że coś nie tak z licznikiem bo ,,cykanie" w jego

> okolicy

heh, i mnie dopadło dziś to cykanie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mnie tez i juz sie zaczelem martwic a tak sprawdze typ z wycieraczkami:)

u mnie tez cyka ale to nie wycieraczki bo cykanie jest tylko wtedy gdy jadę z stałą prędkością, gdy przyśpieszam lub hamuje silnikiem nie cyka. Wydaje się jak by jakiś przekaźnik albo komp pod maska cykał, a może map tak cykać bo to tak jak by z jego okolicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> u mnie tez cyka ale to nie wycieraczki bo cykanie jest tylko wtedy gdy jadę z stałą prędkością, gdy

> przyśpieszam lub hamuje silnikiem nie cyka. Wydaje się jak by jakiś przekaźnik albo komp pod

> maska cykał, a może map tak cykać bo to tak jak by z jego okolicy?

u mnie cykanie"kierunkowskazy" to były wycierałki, a cykanie"maszyna do szycia" wydaje mnie się, że filtr oparów elektrozaworek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> u mnie cykanie"kierunkowskazy" to były wycierałki, a cykanie"maszyna do szycia" wydaje mnie się, że

> filtr oparów elektrozaworek

To cyka jak kierunki tylko z 5 razy szybciej. Może też byc to telektrozawór filtra oparow i teraz drugie pytanie: Czy sie uszkodził, czy ten typ tak ma? na kompie w visie zadnych błędów nei ma (a gdy go przypadkiem wypiołem to wtedy złapał)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszystko było ładnie pięknie aż do dzisiejszego dnia kiedy to postanowiłem ruszyć na uczelnię.

> Pacjent SC 1.1 MPI Actual.

> Otóż problem pojawia się po przekręceniu kluczyka (włączeniu zapłonu) i nie ustępuje nawet podczas

> uruchomienia silnika. Ów problem to dziwne cykanie, tak jak przy włączonym kierunkowskazie,

> albo łudząco przypominający cykanie jakiegoś przekaźnika... ciężko to opisać. Słychać je

> jedynie w środku, na zewnątrz nie występuje. Nie ma też związku z obrotami silnika. Pobieżnie

> nasłuchując lokalizacji, w której owe cykanie się nasila doszedłem do wniosku, że jest to

> gdzieś w okolicach licznika/kierownicy z lewej strony. Nie jest to jakieś głośne cykanie,

> jestem w stanie to zagłuszyć radiem, którego praktycznie zawsze słucham. Dodam jeszcze, że

> dźwięk jest tak jakby stłumiony, znak to niechybny, że dobiega z miejsca, które nie jest

> pewnie widoczne na wierzchu tylko gdzieś się to cykające cholerstwo ukrywa. Ma ktoś jakieś

> typy?

> Trochę pogooglowałem na ten temat, ale wcale mnie to nie oświeciło a wręcz przeciwnie, naczytałem

> sie tylu głupot, ze na cały miesiąc mi starczy np. jakiś magik wpadł na to, że mógł by być to

> "uszczerbiony tłok" (tak k*rwa, na pewno było by to słychać nie uruchamiając silnika...)

> Miałem dzisiaj dość napięty grafik i mało czasu dla swojego SC więc nie osłuchałem go dokładnie,

> ale chciałbym wiedzieć gdzie chociaż szukać przyczyny problemu pojawiającego się z dnia na

> dzień

Mamy chyba podobny problem icon_eek.gif

Dziwne "cykanie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mamy chyba podobny problem

> Dziwne "cykanie"

tylko, że mój problem już został rozwiązany smile.gif okazało się, że winne były wycieraczki, które niecałkowicie wróciły do pozycji "0" i jakiś przekaźnik się buntował. Napisałem to już gdzieś wcześniej smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Skoro temat o cykaniu to się podepnę.

Mianowicie sprawa wygląda tak że wcześniej występowało cykanie a teraz jest kolejny problem po raz 3 spaliło bezpiecznik od wycieraczek. Spowodowane tym że po włączeniu wycieraczek występuje opór i nie chcą działać same (pali bezpiecznik), gdy pomogę im ręką to wtedy niby zaczynają iść ale bardzo wolno. Słychać jak silniczek normalnie pracuje.

Co mogło się stać czy? Czy coś tam mogło się zatrzeć w środku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skoro temat o cykaniu to się podepnę.

> Mianowicie sprawa wygląda tak że wcześniej występowało cykanie a teraz jest kolejny problem po raz

> 3 spaliło bezpiecznik od wycieraczek. Spowodowane tym że po włączeniu wycieraczek występuje

> opór i nie chcą działać same (pali bezpiecznik), gdy pomogę im ręką to wtedy niby zaczynają

> iść ale bardzo wolno. Słychać jak silniczek normalnie pracuje.

> Co mogło się stać czy? Czy coś tam mogło się zatrzeć w środku?

rozebrać mechanizm, wyczyścić i nasmarować. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.