Skocz do zawartości

Tarcze tyl


Rekomendowane odpowiedzi

> chyba z niczego

> najlepiej z HGT wsadzic

ja mam całą zawiechę z marei 2.4 tam są właśnie tarczówki :D z tyłu tarcze wyglądały na nowe i klocki tak samo tylko autko trochę stało zanim zostało pocięte :D i jest nalot na tarczach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> szukam gratow narazie

> Wie ktos moze czy wahacz w bravo i alfie jest taki sam?

Witam odsyłam Cię do tematu który przerabiałem w trzech fiatach o to link do temat.

(http://www.multipla.fora.pl/tuning,12/przeroka-z-bebnow-na-tarcze-tyl-multipla-mk2,2836.html) skopiuj to co w nawiasie.

Jest prostrze rozwiązanie nie potrzeba wahaczy, mogą zostać te same 001.gif I jak jesteś zainteresowany?hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wrzuc tutaj na forum bo trzeba sie tam logowac

Wrzucam

Wiem że temat zamilkł ale chciałem napisać że to jest bardzo proste.

Ja zrobiłem przeszczep w Mareii Weekend 1,8 96r Bravie 1,8 98r i Mućce I 1,6 99r. Nie trzeba belek kompletnych wystarczą:wahacze kompletne z przewodami hamulcowymi elastycznymi z tarczami i zaciskami plus linki hamulcowe nowe. W zasadzie łożyska i wahacz zostają stare chyba że są zużyte. Wymieniamy tylko najważniejsze dwie rzeczy, potem to banał.

1. Pierścień na cieńszy na ośce łożyska tylnego koła

2. Osłonę na tarcze z blachą do przykręcenia na dwie śruby imbusowe

Najgorsze są te dwie śruby imbusowe odkręcić, polecam z 2-3 razy napryskać WD-40 kilka dni wcześniej, przy odkręcaniu pooklepywać młotkiem imbusa. Zalecam klucze imbusowe z nasatkami. Jak urwiemy śruby to będzie dodatkowa robota (przewiercanie i gwintowanie, masakra). Do Multipli I pasuje wszystko od Mareii Weekend 2,0 2,4 Brava 2,0 HGT może być też od Stilo są tylko inne zaciski i większe tarcze , ja mam od Mareii Weekend 2,4. Do Multipli II pasuje założyć od Stilo, ale od pozostałych też by pasowało, jeszcze jedno sprężyny dotyłu od Mareii Weekend 2,0 i 2,4 są mocniejsze i podnoszą tył do góry. Resztę to wg. gustu jakie klocki czy tarcze. Szkoda że nie porobiłem zdjęć ale służe pomocą, mój email: [email protected] Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wrzucam

> Wiem że temat zamilkł ale chciałem napisać że to jest bardzo proste.

> Ja zrobiłem przeszczep w Mareii Weekend 1,8 96r Bravie 1,8 98r i Mućce I 1,6 99r. Nie trzeba belek

> kompletnych wystarczą:wahacze kompletne z przewodami hamulcowymi elastycznymi z tarczami i

> zaciskami plus linki hamulcowe nowe. W zasadzie łożyska i wahacz zostają stare chyba że są

> zużyte. Wymieniamy tylko najważniejsze dwie rzeczy, potem to banał.

> 1. Pierścień na cieńszy na ośce łożyska tylnego koła

> 2. Osłonę na tarcze z blachą do przykręcenia na dwie śruby imbusowe

> Najgorsze są te dwie śruby imbusowe odkręcić, polecam z 2-3 razy napryskać WD-40 kilka dni

> wcześniej, przy odkręcaniu pooklepywać młotkiem imbusa. Zalecam klucze imbusowe z nasatkami.

> Jak urwiemy śruby to będzie dodatkowa robota (przewiercanie i gwintowanie, masakra). Do

> Multipli I pasuje wszystko od Mareii Weekend 2,0 2,4 Brava 2,0 HGT może być też od Stilo są

> tylko inne zaciski i większe tarcze , ja mam od Mareii Weekend 2,4. Do Multipli II pasuje

> założyć od Stilo, ale od pozostałych też by pasowało, jeszcze jedno sprężyny dotyłu od Mareii

> Weekend 2,0 i 2,4 są mocniejsze i podnoszą tył do góry. Resztę to wg. gustu jakie klocki czy

> tarcze. Szkoda że nie porobiłem zdjęć ale służe pomocą, mój email: [email protected]

> Pozdrawiam

jak sie ma to do ABSu ? trzeba cos kombinowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, czyli trzeba:

-blachę

-jarzmo

-zacisk

-klocki,tarcze

-przewód elastyczny, linki

-pierścienic pod piastę

Czujnik abs i piasta zostaje?

Ogolnie to pasuje tyl z prawie wszystkich fiatow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ok, czyli trzeba:

> -blachę

> -jarzmo

> -zacisk

> -klocki,tarcze

> -przewód elastyczny, linki

> -pierścienic pod piastę

> Czujnik abs i piasta zostaje?

> Ogolnie to pasuje tyl z prawie wszystkich fiatow?

Tak dokładnie musisz mieć klamory od tarczowego hamulca, wahacz zostaje z czujnikiem. Mam takie klamory zrobię jutro zdjęcie270635636-JUMP2.gif powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> ze stilo, barchetty, punta hgt podejda? bo nic niemoge u siebie w okolicy znaleźć

Stilo ma inne zaciski nowszego typu ale jeżeli miałbyś kpl to powinno pasowac. Szukaj najtaniej patrzyłem na barchette podobne do marei i punto I. Pamiętaj rozstaw otworów po przykręcenia blachy w wahaczu jest ważny reszta to pikuś. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dalej szukam, i wychodzi ze najtaniej to kupic nowe:

blachy 50zl x 2

podkładki 20zl x 2

tracze 35zl x 2

klocki za 40zl a z używki wrzucić tylko zaciski

zaraz jade ogladac zestaw z pandy 100hp smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dalej szukam, i wychodzi ze najtaniej to kupic nowe:

> blachy 50zl x 2

> podkładki 20zl x 2

> tracze 35zl x 2

> klocki za 40zl a z używki wrzucić tylko zaciski

> zaraz jade ogladac zestaw z pandy 100hp

Dodaj linki ręcznego 50+70zł

przewody hamulcowe hmm.gif

pozdrawiam

30.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy później...

hehe trochę czasu minęło, kupiłem szczeki boscha, bebny ori, nowe linki i dalej blokowalo tyl, dzis stalem sie posiadaczem tylnych zaciskow kpl z blachami i mocowania za 100zl zlosnik.gif

Brak tylko pierscieni, toczyc stare czy zamowic nowe w aso?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ja sobie będę montował zaciski tylne od Stilo pod tarcze 251mm bo te 240mm z BBMów już są

> oklepane

jak masz komplet w dobrej cenie to brac

Stare zaciski fiata lewe, tez wkrecaja sie w druga strone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> jak masz komplet w dobrej cenie to brac

> Stare zaciski fiata lewe, tez wkrecaja sie w druga strone?

odpowiem sobie, stare zaciski wkrecaja sie normalnie.

Tarcze juz na aucie smile.gif 2h roboty na spokojnie i wkoncu tylu nie blokuje smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.