Skocz do zawartości

Poszerzanie felg - szeroka seryjna stal


korass

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Myślę o poszerzeniu swoich seryjnych felg z SC i mam kilka pytań.

Zdaję sobie sprawę że juz takie pytania mogły się pojawiać, ale nie potrafię ich odszukać.

Seryjne felgi mają 5 cali R13 i ET chyba 33?

Do jakiej maksymalnej szerokości można poszerzyć felgi na przedniej osi, ale tak żeby nie było żadnych cyrków z wystawaniem poza obrys auta i obcieraniem? Tył to myślę że 7 cali a przód? mniej? opony jakie będą to 165/55 lub 175/50. Przy takiej konfiguracji wystarczy zagiąć ranty z tyłu czy coś jeszcze?

Jak jest z trwałością takich kół, gdzieś czytałem że są miękkie i można łatwo pokrzywić. To prawda?

Takie koła są bardzo ciężkie?

W tej chwili mam zawias MTS 40/40 i amory KYG Ex-G potem bedzie FK 60/40 nie będzie problemów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Myślę o poszerzeniu swoich seryjnych felg z SC i mam kilka pytań.

> Zdaję sobie sprawę że juz takie pytania mogły się pojawiać, ale nie potrafię ich odszukać.

> Seryjne felgi mają 5 cali R13 i ET chyba 33?

> Do jakiej maksymalnej szerokości można poszerzyć felgi na przedniej osi, ale tak żeby nie było

> żadnych cyrków z wystawaniem poza obrys auta i obcieraniem? Tył to myślę że 7 cali a przód?

> mniej? opony jakie będą to 165/55 lub 175/50. Przy takiej konfiguracji wystarczy zagiąć ranty

> z tyłu czy coś jeszcze?

> Jak jest z trwałością takich kół, gdzieś czytałem że są miękkie i można łatwo pokrzywić. To prawda?

> Takie koła są bardzo ciężkie?

> W tej chwili mam zawias MTS 40/40 i amory KYG Ex-G potem bedzie FK 60/40 nie będzie problemów?

w poszerzanie felg bawił sie kiedys Lesiu.z dane do lesia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest stalka z CC poszerzona z 4.5j na 7.5j seryjne et chyba 33 a przy 7.5j et wyszło coś około -5.

A tak żeby nie wystawało przy 7j to przód musi mieć et ok 10 a tył 15 więc seryjna felga średnio sie nadaje.

(przynajmniej tak mi się wydaje)

stalkal.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licząc koszty kompletu felg + koszty poszerzania + zabawa z uszczelnianiem + zabawa ze szpachlowaniem + lakierowanie całości to lepiej kupić już gotowe ok.gif

Moje nie wiem jakie mają ET, ale nie wystają ani cm na zewnątrz, z tym,że poszerzane były z innych felg ok.gif

Zdj%25C4%2599cie1198.jpg

spy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.