Skocz do zawartości

Sprzęgło, ile podkręcić?


widmoboy

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczęło się od tego ,ze auto lekko ruszało przy odpalaniu na biegu. Potem coś zaczęło tak jakby przeskakiwać podczas wciskania pedału. Do tego doszły problemy z wbiciem 1 i R. A na końcu juz przy wciskaniu sprzęgła coś w nim rzęziło.

Po tych doświadczeniach podkręciłem linkę o 12 obrotów nakrętki. Po podkręceniu autko już nie rusza po odpaleniu na biegu, same biegi chodzą ok. Ale po wciśnięciu sprzęgła słychać szum.

Pytanie czy pokręciłem za dużo czy za mało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To poluzuj deko. Np o 6 obrotów i zobaczysz. Łożysko szumi, ale bez obawy. Jeździłem z szumiącym łożyskiem ponad 2 lata i nic mu się nie stało chociaż sprzęgło zmieniałem ostatnio bo juz tarcza i docisk powiedziały papa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracałem i 6 obrotów i 3 i 8. Ale sytuacja wygląda podobnie. Podjadę do "fachowca" niż rzuci okiem. A jak nic sie juz nie da naciągnąć to bedzie wymiana i po kłopocie. Dodam tylko ,że przebieg wynosi 130kkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To poluzuj deko. Np o 6 obrotów i zobaczysz. Łożysko szumi, ale bez obawy. Jeździłem z szumiącym

> łożyskiem ponad 2 lata i nic mu się nie stało chociaż sprzęgło zmieniałem ostatnio bo juz

> tarcza i docisk powiedziały papa.

Tak jak pisałeś, "fachowiec" stwierdził, ze to łożysko i mogę jeszcze jeździć. Ale poradził wrócić trochę regulację do momentu gdy biegi wchodzą swobodnie.

Jak cos sie bedzie działo to dam znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

> u mnie "słoneczko" było wytarte a samochó miał przebieg 140kkm w chwili wymiany - moim zdaniem

> dużo jak na jazde miejską

mój miał jakies 120k jak wymieniałem. Łożysko szumiało od 20k, słoneczko było przyzwoicie wyglądające, natomiast tarcza to masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mój miał jakies 120k jak wymieniałem. Łożysko szumiało od 20k, słoneczko było przyzwoicie

> wyglądające, natomiast tarcza to masakra.

Moje wytrzymało niecałe 200kkm.

Łożysko wycięło słoneczko w pień, przed padem parę razy musiałem podciągnąć, bywało że się śliznęło przy pełnym bucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.