Skocz do zawartości

Fiat Seicento 1,1 - kontrolki


Esiovsky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jakie kontrolki powinny się zapalić przed rozruchem silnika (pozycja MAR). Miałem problem z płynem chłodzącym, silnik się przegrzał, z maski poszedł dym, ale kontrolka się nie zapaliła. Standardowo włącza się u mnie: akumulator, olej, wtrysk, alarm (code) i jak hamulec jest zaciągnięty, to jeszcze ręczny. Kontrolka płynu chłodniczego też powinna się zaświecić przez rozruchem ? Jeżeli tak, jak sprawdzić działanie wszystkich kontrolek, które powinny działać przed rozruchem silnika. Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. uzupelnij profil i przywitaj sie na kaciku towarzyskim, jesli chcesz korzystac z tego forum.

2. 1.1 SPI czy MPI? jezdzilem dwoma roznymi sc 1.1 mpi i w jednym kontrolka przegrzania zapalala sie po przekreceniu kluczyka (przed rozruchem), a w drugim nie.

interfejsem diagonstycznym mozna sie podlaczyc do komputera w sc i sprawdzic czy kontrolka (diodowa, wiec raczej nieprzepalajaca sie) dziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wydaje mi się że kolega ma SPI

> bo w MPI żadna kontrolka wtrysku nie świeci się przed zapłonem tzw

> "marchewa"

> u mnie w SPI świeci się akumulator & kontrolka oleju & wtrysk

bo marchewy w MPI nie ma, zaswieca sie kontrolka zolta silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1. uzupelnij profil i przywitaj sie na kaciku towarzyskim, jesli chcesz korzystac z tego forum.

> 2. 1.1 SPI czy MPI? jezdzilem dwoma roznymi sc 1.1 mpi i w jednym kontrolka przegrzania zapalala

> sie po przekreceniu kluczyka (przed rozruchem), a w drugim nie.

> interfejsem diagonstycznym mozna sie podlaczyc do komputera w sc i sprawdzic czy kontrolka

> (diodowa, wiec raczej nieprzepalajaca sie) dziala.

Tak, zapomniałem o najważniejszym z tego wszystkiego, witam wszystkich na forum smile.gif

Problem polegał na tym, że były mrozy i płyn chłodniczy nie był drożny, tak myślę, bo trochę go wyparowało i na drugi dzień zobaczyłem, że z litr wyparował i zmniejszyła się jego objętość i przymarzł, płynu było poniżej minimum (było wtedy z -26 C)

Apropos kontrolek, to w tej wersji powinien się świecić także zegar ?

Moim zdaniem mam coś z kontrolkami, może żarówki się przepaliły, bo jak załączam światła mijania, to kontrolka się też nie świeci

Jest to wersja z 2000 r. Seicento S 1,1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wydaje mi się że kolega ma SPI

> bo w MPI żadna kontrolka wtrysku nie świeci się przed zapłonem tzw

> "marchewa"

> u mnie w SPI świeci się akumulator & kontrolka oleju & wtrysk

u mnie dokładnie się zaświeca tak samo, a co z kontrolką świateł mijania, po włączeniu świecą się ? Jak najlepiej sprawdzić wszystkie kontrolki, trzeba zdjąć obudowę kierownicy i to co przy niej, czytałem, że są tam jakieś 3 śruby imbusowe itp. czy jest jakiś inny sposób. A jest w tym typie możliwość podłączenia pod komputer, bo z mechanikiem szukaliśmy i nie mogliśmy znaleźć, a podobno jest gdzieś koło kierownicy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nadal nie napisałeś SPI czy MPI.

> w SPI sie zapala aku, olej, marchewa, abs, poducha1, poducha2, hamulec reczny (poziom plynu), i u

> mnie zazwyczaj księgowy

wydaje mi się, że SPI, bo takie były produkowane do 2000 r....księgowy na nieszczęście też się świeci 893goodvibes.gif...a kontrolka świateł mijania, po ich włączeniu się świeci, bo u mnie dopiero jak włączę drogowe spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wydaje mi się, że SPI, bo takie były produkowane do 2000 r....księgowy na nieszczęście też się

> świeci ...a kontrolka świateł mijania, po ich włączeniu się świeci, bo u mnie dopiero jak

> włączę drogowe

Powinna się świecić, musi byc przepalona.

W SPI po zapłonie jest olej, aku, mrachewa i code.

Na 99% masz SPI bo MPI było mało w 2000r. Licznik główny i dzienny jest na rolce, czy jest wyświetlacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powinna się świecić, musi byc przepalona.

> W SPI po zapłonie jest olej, aku, mrachewa i code.

> Na 99% masz SPI bo MPI było mało w 2000r. Licznik główny i dzienny jest na rolce, czy jest

> wyświetlacz?

Aha, czyli przed rozruchem nie musi się świecić kontrolka płynu chłodniczego, o który najbardziej mi chodziło...ale muszę i tak dostać się do kontrolek, jak najłatwiej się tam dostać, chodzi o sposób dostania się do żarówek ?...raczej na rolce, jakkolwiek to znaczy, ogólnie jest wskazówkowy, na pewno nie wyświetlacz cyfrowy smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aha, czyli przed rozruchem nie musi się świecić kontrolka płynu chłodniczego, o który najbardziej

> mi chodziło...ale muszę i tak dostać się do kontrolek, jak najłatwiej się tam dostać, chodzi o

> sposób dostania się do żarówek ?...raczej na rolce, jakkolwiek to znaczy, ogólnie jest

> wskazówkowy, na pewno nie wyświetlacz cyfrowy

w sensie taki

Fiat-Seicento-30768.jpg

czy taki

Fiat+Seicento+025.jpg

pewnie masz 1 z innym wskaźnikiem paliwa.

A jak tam się dostać to niewiem.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby dostać się do licznika musisz odkręcić 3 śruby imbusowe - 1 u góry i 2 na dole - aby odkręcić te dolne musisz mieć taki wykrzywiony imbus albo musisz zdjąć kierownicę - jak masz poduszkę to nie zapomnij odłączyć akumulatora przed odłączeniem poduchy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> aby dostać się do licznika musisz odkręcić 3 śruby imbusowe - 1 u góry i 2 na dole - aby odkręcić

> te dolne musisz mieć taki wykrzywiony imbus albo musisz zdjąć kierownicę - jak masz poduszkę

> to nie zapomnij odłączyć akumulatora przed odłączeniem poduchy

Od strony szyby jest imbus, to widziałem, dwie od strony kierownicy muszę poszukać. Imbusy mam wykrzywione, więc da radę raczej. Później trzeba odłączyć linkę od prędkościomierza i jakieś przewody ?, tak gdzieś czytałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz ten drugi licznik z LCD, to nie masz linki, tylko impulsator wkręcony w skrzynię. Jak zdejmiesz licznik to z tyłu masz dwie kostki z zatrzaskami i je trzeba wypiąć i masz licznik na zewnątrz. Potem kilka śrubek i licznik w kawałkach. Trzeba tylko uważać, żeby podczas ściągania wskazówek nie pogiąć osi od krokowych, i żeby zaznaczyć sobie skrajne dolne położenie wskazówek, zebys potem tak samo złożył.

W liczniku masz diody SMD, do kupienia w każdym elektronicznym (nawet tanio wychodzi kupienie takich samoprzylepnych pasków z tymi diodami)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak masz ten drugi licznik z LCD, to nie masz linki, tylko impulsator wkręcony w skrzynię. Jak

> zdejmiesz licznik to z tyłu masz dwie kostki z zatrzaskami i je trzeba wypiąć i masz licznik

> na zewnątrz. Potem kilka śrubek i licznik w kawałkach. Trzeba tylko uważać, żeby podczas

> ściągania wskazówek nie pogiąć osi od krokowych, i żeby zaznaczyć sobie skrajne dolne

> położenie wskazówek, zebys potem tak samo złożył.

> W liczniku masz diody SMD, do kupienia w każdym elektronicznym (nawet tanio wychodzi kupienie

> takich samoprzylepnych pasków z tymi diodami)

Ok, a co z podświetleniem licznika, też jest na diody ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> skoro masz drugi licznik jak pisales wyzej to masz MPI

muszę zrobić zdjęcie. Można powiedzieć, że jeżeli chodzi o wygląd to mam tak jak na drugim zdjęciu. Natomiast jeżeli chodzi o sam licznik, to raczej podobny do tego pierwszego. Z lewej strony miernik paliwa, po prawej zegarek, po środku licznik (w środku ilość kilometrów, poniżej aktualny przebieg) Myślę, że najpierw muszę znaleźć dojście do imbusów, a jak już się tam dostanę, to będę widział, co i jak idea.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> muszę zrobić zdjęcie. Można powiedzieć, że jeżeli chodzi o wygląd to mam tak jak na drugim zdjęciu.

> Natomiast jeżeli chodzi o sam licznik, to raczej podobny do tego pierwszego. Z lewej strony

> miernik paliwa, po prawej zegarek, po środku licznik (w środku ilość kilometrów, poniżej

> aktualny przebieg) Myślę, że najpierw muszę znaleźć dojście do imbusów, a jak już się tam

> dostanę, to będę widział, co i jak

facepalm%5B1%5D.gifpad.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> muszę zrobić zdjęcie. Można powiedzieć, że jeżeli chodzi o wygląd to mam tak jak na drugim zdjęciu.

> Natomiast jeżeli chodzi o sam licznik, to raczej podobny do tego pierwszego. Z lewej strony

> miernik paliwa, po prawej zegarek, po środku licznik (w środku ilość kilometrów, poniżej

> aktualny przebieg) Myślę, że najpierw muszę znaleźć dojście do imbusów, a jak już się tam

> dostanę, to będę widział, co i jak

Tak to się nie dogadamy wink.gif

Trzeba zadać pytanie inaczej - masz białą tarczę prędkościomierza czy czarną?

W razie czego mam zdjęcia wnętrza licznika od SPI na impulsator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak to się nie dogadamy

> Trzeba zadać pytanie inaczej - masz białą tarczę prędkościomierza czy czarną?

> W razie czego mam zdjęcia wnętrza licznika od SPI na impulsator.

jutro zrobię zdjęcie i będzie wszystko jasne (raczej białą)...a jak możesz, to prześlij mi te zdjęcie. A sam zdjęcie robiłeś, czy ściągnięte ? Chodzi mi o to, że jak już rozbiorę licznik, to żebym miał już diody, czy żarówki (nie wiem do tej pory co jest w środku, nie mam wyświetlacza LCD), żeby nie latać w jedną i drugą stronę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak to się nie dogadamy

> Trzeba zadać pytanie inaczej - masz białą tarczę prędkościomierza czy czarną?

> W razie czego mam zdjęcia wnętrza licznika od SPI na impulsator.

A powiedz mi, jak wyjmowałeś licznik, zdejmowałeś obudowę kierownicy, czy odkręcałeś tylko te 3 imbusy, z których do 2-óch jest ciężki dostęp ? - załącznik

post-153858-14352515556236_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A powiedz mi, jak wyjmowałeś licznik, zdejmowałeś obudowę kierownicy, czy odkręcałeś tylko te 3

> imbusy, z których do 2-óch jest ciężki dostęp ? - załącznik

ja ściągałem tą obudowę - aby ściągnąć obudowę musisz ściągnąć kierownicę - pisałem też że dostęp do tych imbusów jest kiepski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja ściągałem tą obudowę - aby ściągnąć obudowę musisz ściągnąć kierownicę - pisałem też że dostęp

> do tych imbusów jest kiepski

wiem waytogo.gif, zapytanie było do całej formuły. Trzeba więc odłączyć aku i zacząć od śrubek pod kierownicą...krok po kroku wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja ściągałem tą obudowę - aby ściągnąć obudowę musisz ściągnąć kierownicę - pisałem też że dostęp

> do tych imbusów jest kiepski

Nie trzeba ściągać kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to trzeba, czy nie trzeba

wg mojej wiedzy trzeba - jeżeli chcesz ściągnąć górną osłonę kolumny kierowniczej to musisz odkręcić 2 śrubki, które są dostępne po zdjęciu kierownicy - no chyba, że jak pisałem wcześniej uda się Tobie odkręcić te 2 dolne imbusy bez zdejmowania osłony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wg mojej wiedzy trzeba - jeżeli chcesz ściągnąć górną osłonę kolumny kierowniczej to musisz

> odkręcić 2 śrubki, które są dostępne po zdjęciu kierownicy - no chyba, że jak pisałem

> wcześniej uda się Tobie odkręcić te 2 dolne imbusy bez zdejmowania osłony

trzeba spróbować bez osłony, jakby co trzeba przejść do planu nr 2. W obu przypadkach odłączyć akumulator, czy nie ma takiej potrzeby, jeżeli nie ściągam osłony ? W tym modelu są żarówki 1,2W/12V ?

REASUMUJĄC: Seicento SPI 1,1, w pozycji MAR zapalają się kontrolki: aku, code, poduchy, abs (gdzie przewidziano), wtrysk(marchewa), olej, opcjonalnie hamulec ręczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> niezły widok , z podłączeniem (dojściem) też nie było jakiegoś większego problemu ?

Żadnych większych wink.gif Mało miejsca, a ja duży chłopak więc mnie trochę powyginało wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy później...

> Nie musisz.

> Pozdrawiam DEV Zmieściło się na jednym monitorze

Witam ponownie,

wreszcie zabrałem się do tematu. Zdjąłem osłonę plastikową dolną (na 4 śrubki), górna plastikowa wtedy powinna zejść (jak na zdjęciu jej już nie ma), ale nie chciała. Odkręciłem 3 imbusy i wtedy zaczęły się problemy, przez tę górną plastikową osłonę, jest słabe dojście. Czy może/trzeba wcześniej odłączyć instalację ? na pewno linka prędkościomierza tam idzie i co jeszcze, od której strony to zacząć, bo nie chcę czegoś zepsuć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam ponownie,

> wreszcie zabrałem się do tematu. Zdjąłem osłonę plastikową dolną (na 4 śrubki), górna plastikowa

> wtedy powinna zejść (jak na zdjęciu jej już nie ma), ale nie chciała. Odkręciłem 3 imbusy i

> wtedy zaczęły się problemy, przez tę górną plastikową osłonę, jest słabe dojście. Czy

> może/trzeba wcześniej odłączyć instalację ? na pewno linka prędkościomierza tam idzie i co

> jeszcze, od której strony to zacząć, bo nie chcę czegoś zepsuć...

jeśli odkręciłeś 4 śrubki od dolnej osłonki, to zostają Ci jeszcze 2 z górnej (trochę są schowane) - musisz ich wypatrywać od dołu bliżej kierownicy.

Po zdjęciu górnej osłonki odkręcasz dwie imbusowe śruby od frontu licznika - do lewej śruby przydał by się skrócony klucz imbusowy, ale mi się udało zwykłym - trochę gimnastyki i dało radę.

Później zostaje Ci śruba imbusowa za licznikiem (trzeba najpierw ściągnąć gumowy kapturek). Po jej odkręceniu odchylasz od tyłu delikatnie licznik w stronę kierownicy, wkładasz rękę za licznik, ściągasz plastikowy kapturek z linki i ją odłączasz.

Po odłączeniu wyciągasz licznik.

Ja żarówki zmieniłem w aucie bez odłączania od wtyczek - ale tego już Ci nie radzę, żeby później nie było na mnie... waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeśli odkręciłeś 4 śrubki od dolnej osłonki, to zostają Ci jeszcze 2 z górnej (trochę są schowane)

> - musisz ich wypatrywać od dołu bliżej kierownicy.

> Po zdjęciu górnej osłonki odkręcasz dwie imbusowe śruby od frontu licznika - do lewej śruby przydał

> by się skrócony klucz imbusowy, ale mi się udało zwykłym - trochę gimnastyki i dało radę.

> Później zostaje Ci śruba imbusowa za licznikiem (trzeba najpierw ściągnąć gumowy kapturek). Po jej

> odkręceniu odchylasz od tyłu delikatnie licznik w stronę kierownicy, wkładasz rękę za licznik,

> ściągasz plastikowy kapturek z linki i ją odłączasz.

> Po odłączeniu wyciągasz licznik.

> Ja żarówki zmieniłem w aucie bez odłączania od wtyczek - ale tego już Ci nie radzę, żeby później

> nie było na mnie...

tak myślałem, że ta górna plastikowa osłonka na czymś się trzyma, ale nie mogłem za cholerę ustalić na czym, są tam jakieś 2 śrubki od dołu ? nie widziałem, na śrubokręt ? Później odłączyłeś tę linkę i samo wychodzi ? A kabelki, które idą od kierownicy, nie trzeba ich odłączać, bo idą w stronę licznika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak myślałem, że ta górna plastikowa osłonka na czymś się trzyma, ale nie mogłem za cholerę ustalić

> na czym, są tam jakieś 2 śrubki od dołu ? nie widziałem, na śrubokręt ? Później odłączyłeś tę

> linkę i samo wychodzi ? A kabelki, które idą od kierownicy, nie trzeba ich odłączać, bo idą w

> stronę licznika...

poniżej masz zdjęcie kompletnej osłonki:

PA248267.JPG

zdjęcie autorstwa kolegi Steffan - zapożyczone z giełdy

na zdjęciu osłona jest odwrócona tzn. górna część to dolna, a dolna to górna - jak się przyjrzysz to zauważysz tam dwie śrubki - to są takie same jak w osłonie dolnej - odkręcasz zwykłym śrubokrętem krzyżakowym.

Po odkręceniu tych osłon jak już wcześniej napisałem bierzesz się za 3 śruby imbusowe i w tedy licznik powinien już luźno "chodzić". Zostaje Ci tylko odłączenie linki i licznik masz jak na dłoni...

Ja żadnych kabelków nie odłączałem, ale to ze względu na późną porę (około 22). Gdybym miał więcej czasu to bym go odłączył i wymienił żarówki na spokojnie w domu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> poniżej masz zdjęcie kompletnej osłonki:

> zdjęcie autorstwa kolegi Steffan - zapożyczone z giełdy

> na zdjęciu osłona jest odwrócona tzn. górna część to dolna, a dolna to górna - jak się przyjrzysz

> to zauważysz tam dwie śrubki - to są takie same jak w osłonie dolnej - odkręcasz zwykłym

> śrubokrętem krzyżakowym.

> Po odkręceniu tych osłon jak już wcześniej napisałem bierzesz się za 3 śruby imbusowe i w tedy

> licznik powinien już luźno "chodzić". Zostaje Ci tylko odłączenie linki i licznik masz jak na

> dłoni...

> Ja żadnych kabelków nie odłączałem, ale to ze względu na późną porę (około 22). Gdybym miał więcej

> czasu to bym go odłączył i wymienił żarówki na spokojnie w domu...

ta górna część tak wygląda, natomiast ta dolna,,,nie ma na bank tam śrubek, bym musiał być ślepy żeby ich nie zauważyć wink.gif u mnie ta część nachodzi już gdzieś w okolicach kierownicy i tam coś blokuje, tak jakbym musiał zdjąć kierownicę, żeby tam się dostać, eh. Ale bardzo dziękuję za obrazowe przedstawienie problemu idea.gif

A czekaj, te śrubki są pod spodem 893goodvibes.gif dlatego ich nie mogłem widzieć smile.gif

P's a są tam żaróweczki czy diody ? bo nikt jednoznacznie nie odpowiedział na to pytanie, ja diody zakupiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ta górna część tak wygląda, natomiast ta dolna,,,nie ma na bank tam śrubek, bym musiał być ślepy

> żeby ich nie zauważyć u mnie ta część nachodzi już gdzieś w okolicach kierownicy i tam coś

> blokuje, tak jakbym musiał zdjąć kierownicę, żeby tam się dostać, eh. Ale bardzo dziękuję za

> obrazowe przedstawienie problemu

> A czekaj, te śrubki są pod spodem dlatego ich nie mogłem widzieć

przejrzyj sobie kolego allegro i zobaczysz, że każda osłona górna jest mocowana na 2 śruby...

słyszałem, że ta górna osłona u niektórych nie jest (już) przykręcona żadnymi śrubami ale to po tym jak demontując ją myśleli tak samo jak Ty i ją po prostu szarpnęli mocniej pozostawiając śruby na swoim miejscu z wyłamanymi plastikami...

polecam trochę się pogimnastykować i zajrzeć dokładniej pod kierownicę to na bank zauważysz tam dwie śrubki...

Co do żarówek: jeśli masz licznik bez cyfrowego wyświetlacza to takie żarówki:

4600899.jpg

R5 1,2W 12V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przejrzyj sobie kolego allegro i zobaczysz, że każda osłona górna jest mocowana na 2 śruby...

> słyszałem, że ta górna osłona u niektórych nie jest (już) przykręcona żadnymi śrubami ale to po tym

> jak demontując ją myśleli tak samo jak Ty i ją po prostu szarpnęli mocniej pozostawiając śruby

> na swoim miejscu z wyłamanymi plastikami...

> polecam trochę się pogimnastykować i zajrzeć dokładniej pod kierownicę to na bank zauważysz tam

> dwie śrubki...

> Co do żarówek: jeśli masz licznik bez cyfrowego wyświetlacza to takie żarówki:

> R5 1,2W 12V

takie zakupiłem...tak, wcześniej napisałem, że są pod spodem ;-), muszę tam zajrzeć. Ok dzięki za wszystkie sugestie i czas dokończyć dzieła ;-) pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> poniżej masz zdjęcie kompletnej osłonki:

> zdjęcie autorstwa kolegi Steffan - zapożyczone z giełdy

> na zdjęciu osłona jest odwrócona tzn. górna część to dolna, a dolna to górna - jak się przyjrzysz

> to zauważysz tam dwie śrubki - to są takie same jak w osłonie dolnej - odkręcasz zwykłym

> śrubokrętem krzyżakowym.

> Po odkręceniu tych osłon jak już wcześniej napisałem bierzesz się za 3 śruby imbusowe i w tedy

> licznik powinien już luźno "chodzić". Zostaje Ci tylko odłączenie linki i licznik masz jak na

> dłoni...

> Ja żadnych kabelków nie odłączałem, ale to ze względu na późną porę (około 22). Gdybym miał więcej

> czasu to bym go odłączył i wymienił żarówki na spokojnie w domu...

smile.gif wielkie dzięki za okazaną pomoc. Dziś wróciła elektryczność, na czas, bo to była jazda na oślep, szczególnie, że teraz więcej w nocy się człowiek porusza 893goodvibes.gif Choć nie obyło się od niespodzianek...tarcza była podświetlona, ale prędkościomierz nie działał (choć był dobrze podłączony - ze 5 razy podłączałem i rozłączałem smile.gif Więc dałem sobie spokój, aż tu po przejechaniu około 0,5 km zaskoczył wink.gif, ach radości nie było końca (przy okazji okazało się, że żarówka od świateł pozycyjnych/mijania też była przepalona, a ktoś wcześniej pisał, że brak żarówek od tych świateł wink.gif

ZDJECIE BEZ:

post-153858-14352517899551_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wielkie dzięki za okazaną pomoc. Dziś wróciła elektryczność, na czas, bo to była jazda na oślep,

> szczególnie, że teraz więcej w nocy się człowiek porusza Choć nie obyło się od

> niespodzianek...tarcza była podświetlona, ale prędkościomierz nie działał (choć był dobrze

> podłączony - ze 5 razy podłączałem i rozłączałem Więc dałem sobie spokój, aż tu po

> przejechaniu około 0,5 km zaskoczył , ach radości nie było końca (przy okazji okazało się, że

> żarówka od świateł pozycyjnych/mijania też była przepalona, a ktoś wcześniej pisał, że brak

> żarówek od tych świateł

> ZDJECIE BEZ:

Raz jeszcze dziękuje wszystkim za okazaną pomoc i zrozumienie smile.gif

Wątek uznaje na zamknięty, pozdrawiam wink.gif

ZDJECIE PO:

post-153858-14352517901052_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.