Skocz do zawartości

Rysunek techniczny dystansu z centrowaniem


Szwaggier

Rekomendowane odpowiedzi

Hello.

Czy ma ktoś może jakiś rysunek techniczny z wymiarami dla dystansu z centrowaniem pod felgę z fiatowskim otworem centrującym?

Muszę wykonać sobie tak dystans na sezon a mam znajomego co mógłby pomoc tylko takowy rysunek musi mieć...

Format dowolny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hello.

> Czy ma ktoś może jakiś rysunek techniczny z wymiarami dla dystansu z centrowaniem pod felgę z

> fiatowskim otworem centrującym?

> Muszę wykonać sobie tak dystans na sezon a mam znajomego co mógłby pomoc tylko takowy rysunek musi

> mieć...

> Format dowolny.

google boli hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> google boli

Kolego, z całym szacunkiem do Twojej osoby.

Skoro piszę tutaj tzn. że nie znalazłem.

Od tego jest forum, od tego jest dział techniczny.

Nie dziwię się, że coraz więcej osób ucieka z tego forum, a nikt nowy się nie rejestruje. Z takim podejściem można tylko się zrazić - nie mówię o postawię admina czy moda, ale mówię też o kimś z Twoim stażem.

Od takich wypowiedzi jak Twoje masz HP - tam możesz sobie pokomentować takimi tekstami jak nic innego nie masz do powiedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolego, z całym szacunkiem do Twojej osoby.

> Skoro piszę tutaj tzn. że nie znalazłem.

> Od tego jest forum, od tego jest dział techniczny.

> Nie dziwię się, że coraz więcej osób ucieka z tego forum, a nikt nowy się nie rejestruje. Z takim

> podejściem można tylko się zrazić - nie mówię o postawię admina czy moda, ale mówię też o kimś

> z Twoim stażem.

> Od takich wypowiedzi jak Twoje masz HP - tam możesz sobie pokomentować takimi tekstami jak nic

> innego nie masz do powiedzenia.

bo wystarczy trochę inicjatywy wykazać

przykład

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie do końca tego szukałem.

> Brakuje paru wymiarów.

> Mimo wszystko dziękuję.

> Jakby ktoś miał coś więcej to chętnie na priv przyjmę bo pewnie inni sobie wygooglują i tu się nie

> przyda.

taki dystans nie jest super skomplikowanym elementem do wytoczenia.

niemniej podaję obrazek, który nawiasem rzecz ujmując wygooglałem...

masz tu średnice wewnętrzne, zewnętrzne, podziałową (tak się to zwie?), czyli inaczej fi, na jakim są otwory śrub kół (98mm biglaugh.gif), wysokości odsadzenia na otwór centrujący, grubość samego dystansu możesz dobrać indywidualnie. +do tego dwa otwory w miejsce szpilek i tu masz dwa wyjścia: szpilek nie ruszasz i dystans nie będzie mocowany inaczej, niż śrubami kół - wg mnie średnio wygodne, choć nie ruszasz koła 3x w tygodniu hehe.gif drugi sposób to zrobić otwory w dystansie fi 8,5~9 i zastosować śruby M8 z łbem wpuszczanym (ja tak mam). skutek jest taki, że dystans mocuje jednocześnie tarczę/bęben i jest OK waytogo.gif

285749687-dystansfiat.jpg

post-109606-14352515496438_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiar 8mm zaznaczony na rysunku proponuje zrobić co najmniej 10.

Przy 8 mm taki dystans zamiast na tarczy może oprzeć się na piaście z przodu - bo ona dość sporo wystaje.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wymiar 8mm zaznaczony na rysunku proponuje zrobić co najmniej 10.

> Przy 8 mm taki dystans zamiast na tarczy może oprzeć się na piaście z przodu - bo ona dość sporo

> wystaje.

> pozdr

Ja bym powiedział, że nawet więcej niż 10 mm. Z przodu po założeniu 2x 5mm dystansu z Fiata 125p mimo wszystko piasta delikatnie wystaje, więc od tarczy wystaje jakieś 12-13 mm wg mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łel wink.gif

Od teorii:

b60a52a7f6894b88med.jpg

Foto1

649726a021301850med.jpg

Foto 2

do praktyki:

f3bc701ea674a3e0med.jpg

Duraluminium, średnica zewnętrza optimum pod kątem ilość materiału/min. średnica dla wkręcenia śrub.

Jak widać jest to adapter 4x98 na 4x100 łącznie z redukcją kołnierza centrującego z 58 na 57mm - czyli praktycznie można zakładać wszystkie vagowskie,oplowskie felgi bez rozwiercania otworu centrującego. ok.gif

Co na to łożyska - nic, bo miały większe walce do toczenia wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.