Skocz do zawartości

Montaż wspomagania do Seicento golasa.


dwaoczka

Rekomendowane odpowiedzi

> jeśli założe wspomaganie do normalnej przekładni to wywala błąd i działa dalej czy wyłącza

> wspomaganie do czasu skasowania błędu ?

> działa wtedy w pełnym zakresie czy tylko jak krótka przekładnia ?

Wszystko działa normalnie, nie ma żadnych błędów. Mam zwykłą przekładnie i wspomaganie. Nie ma absolutnie żadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeśli założe wspomaganie do normalnej przekładni to wywala błąd i działa dalej czy wyłącza

> wspomaganie do czasu skasowania błędu ?

> działa wtedy w pełnym zakresie czy tylko jak krótka przekładnia ?

Słuchaj praktyków a nie internetowych znawców zlosnik.gif

, ja mam zwykłą przekładnię przy wspomaganiu i nie wywala żadnego błędu.

Nie wiem jak komuś taki motyw mógł do głowy nawet przyjść grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Obiecales pomoc, pisalem priva i nic

> Ma ktos moze rozpiske pinow z wiazki wspomagania, dokladnie chodzi mi o kostke ktora spina sie

> instalacje wspomagania z instalacja auta

ja zamówiłem wspomaganie z kpl wiązką to mogę fotki porobić jak i gdzie ida które kabelki

tylko będę musiał to mocowanie przerobić z wersji angielskiej

chyba ze ktoś poratuje jakąś fotką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

> Wszystko działa normalnie, nie ma żadnych błędów. Mam zwykłą przekładnie i wspomaganie. Nie ma

> absolutnie żadnego problemu.

założyłem angielskie wspomaganie do "długiej" przekładnie

wszystko pięknie działa

mam pytanko: jakim programem można zdiagnozować wspomaganie, przejrzałem na szybko FiatEcuSkan i w seicento tego nie ma (pewnie coś pasuje od Punto, ale nie chce mi się metodą prób i błędów szukać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy później...

Ok nie moge edytować swojego posta wyzej..wiec tak prosze o pomoc w pytaniach:

1.Czy do poprawnego działania wspomagania potrzebny jest licznik elektroniczny?Bo mam na linke

2.czy do kazdej wersji seicento wejdzie wspomaganie?chodzi czy sie zmiesci i nic nie będzie przeszkadzało pod deską?

3.Wczesniej wspomniano ze jest roznica mocowania mcpersonów wersji ze wspomaganiem.Co daje to pochylenie?

4.Wyczytalem ze niby da rade zamontowac wspomaganie do seryjnych mcpersonow i maglownicy bez wspomagania,czy nic sie nie dzieje na dluzszą mete?normalnie dziala prawidlowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko. Mam problem z umieszczeniem kolumny ze wspomaganiem do seja SPI otóż silnik wspomagania zapiera się nieco o deske co uniemożliwia złapanie nakrętek na śruby mocujące. Druga sprawa obudowa aluminiowa wspomagania mniej więcej po środku mocowania do budy opiera się o kawałek blachy wzmacniającej samo mocowanie. Nie wiem czy w miare zrozumiale to wyłumaczyłem, ale może ktoś miał podobny problem? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ok nie moge edytować swojego posta wyzej..wiec tak prosze o pomoc w pytaniach:

> 1.Czy do poprawnego działania wspomagania potrzebny jest licznik elektroniczny?Bo mam na linke

I tak i nie. Wspoma nie bedzie sie wylaczac powyzej pewnych predkosci bez impulsatora

> 2.czy do kazdej wersji seicento wejdzie wspomaganie?chodzi czy sie zmiesci i nic nie będzie

Do wszystkich od 99 roku czyli z nowym mocowaniem kolumny ale i do 98 da sie zamontowac.

> przeszkadzało pod deską?

> 3.Wczesniej wspomniano ze jest roznica mocowania mcpersonów wersji ze wspomaganiem.Co daje to

> pochylenie?

Jest, szybsze "odbijanie" kierownicy

> 4.Wyczytalem ze niby da rade zamontowac wspomaganie do seryjnych mcpersonow i maglownicy bez

> wspomagania,czy nic sie nie dzieje na dluzszą mete?normalnie dziala prawidlowo?

Z tego co slyszalem to wsio jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki za odpowiedzi Szoupas,ja mam seja 99r wiec mocowanie juz pewnie nowsze jak mowisz.A jeździł

> ktos moze ze wspomaganiem jakies wieksze prędkości?Bez tego impulsatora zastanawiam sie jak by

> bylo, bardzo lipa?:)

Ja jezdzilem, lipy nie ma ale lepiej chyba jak jest wylaczone zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Deske trzeba podciac. Jesli chodzi o mocowanie to masz napewno seja z 98 roku tam jest inne

> wzmocnienie. Da sie to zamontowac ale trzeba zrobic troche to pociac

Tak myślałem, że trzeba wjechać tam z czymś co trochę narobi zamieszania pod deską grinser006.gif W takim razie muszę ściągać deske niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 4 tygodnie później...

Witam, to mój pierwszy post na forum.

Jestem w trakcie montażu wspomagania z Seicento do Punto 1. Kolumna jest już przerobiona, pospawana, teraz pozostaje tylko przeróbka mocowania kolumny przy karoserii, dlatego powoli zabieram się za instalację. Tutaj mam kilka pytań.

1. Jak wygląda sprawa z kontrolką sprawności wspomagania? Na granatowym przewodzie pojawia się masa czy + i kiedy się pojawia?

2. Mam zestaw z Anglika z roku 2002 i nie ma 3 pinowego złącza diagnostycznego, tylko żółty przewód biegnie do kostki łączącej wiązkę wspomagania z wiązką główną, a potem (tak przypuszczam) do złącza OBD2. Punto nie ma złącza OBD, dlatego dołożyłem 3 pinowa wtyczka diagnostyczna komputera silnika ze Sieny. Wychodzą z niej 2 przewody, czarny-masa i biało-czerwony, który jest przylutowany do żółtego (czyli tak jak miało to miejsce seryjnie w pierwszych wersjach - takie są moje przypuszczenia).

3. Pytanie odnosi się do wałka kolumny pod wspomaganie. Nowa kolumna jest dłuższa niż ta z Punto oraz ma inny frez. Mógłbym zamontować wałek z Punto ze wspomaganiem hydraulicznym (ten sam frez z jednej strony), ale jest zbyt długi. Czy wałek łączący kolumnę z przekładnią w Seicento jest składany? Jeśli tak, a ktoś miałby na zbyciu - proszę o kontakt. Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.