Skocz do zawartości

klamka zewnetrzna


Rekomendowane odpowiedzi

> Czasami nie mogę otworzyć drzwi kierowcy, z wnętrza nie ma problemu.

> Klamka zewnętrzna raz działa bez problemu, innym razem ciągnę do góry i nic, drzwi nie chcą się

> otworzyć. Coś pada, tylko dziwne że raz działa, a raz nie.

może jest jak w Stilo i zamarza tobie linka w pancerzu od klamki - silikon w sprayu pomaga w wypieraniu wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat przerabiałem u siebie . Prawdopodobnie rozleciała się zewnętrzna klamka . ( to srebrne za które się otwiera drzwi od zewnątrz wraz z mechanizmen ) .U mnie okazało się , że wygięłą się jedna z metalowych osiek w mechaniźnie . Robota upierdliwa bo w celu wyjęcia klamki trzeba rozbroić całe drzwi .

Ponieważ widzę , że jesteś z Wrocławia to w razie potrzeby mogę pomóc .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Temat przerabiałem u siebie . Prawdopodobnie rozleciała się zewnętrzna klamka . ( to srebrne za

> które się otwiera drzwi od zewnątrz wraz z mechanizmen ) .U mnie okazało się , że wygięłą się

> jedna z metalowych osiek w mechaniźnie . Robota upierdliwa bo w celu wyjęcia klamki trzeba

> rozbroić całe drzwi .

Da się to naprawić, czy trzeba kupić nową klamkę?

> Ponieważ widzę , że jesteś z Wrocławia to w razie potrzeby mogę pomóc .

> Pozdrawiam

Pewnie! ok.gif Pomoc by się przydała. Widzę że masz taki sam zestaw samochodów co ja i nawet roczniki te same zlosnik.gif

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czasami nie mogę otworzyć drzwi kierowcy, z wnętrza nie ma problemu.

> Klamka zewnętrzna raz działa bez problemu, innym razem ciągnę do góry i nic, drzwi nie chcą się

> otworzyć. Coś pada, tylko dziwne że raz działa, a raz nie.

uszkodzony , wytarty "język" naciskający wew mechanizm zamka normalnie wymienia się klamkę i wewnetrzny mechanizm klamki ale można spróbować to naprawić --- koszt naprawy ( próby ) to 1/4 wartości klamki kompletnej smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> uszkodzony , wytarty "język" naciskający wew mechanizm zamka normalnie wymienia się klamkę i

> wewnetrzny mechanizm klamki ale można spróbować to naprawić --- koszt naprawy ( próby ) to

> 1/4 wartości klamki kompletnej

nie wiem jak to w Cromie od środka wygląda, ale w GP też był problem z klamkami i wycierał się język właśnie. Podklejenie kawałkiem płaskiego plastiku likwidował problem nabardzo długo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przyczyna nie tkwiła w wytartym języku , ale w wygietej oście na której się on porusza . Widać to dopiero po rozebraniu zewnętrznej klamki na czynniki pierwsze . Nie wiem dlaczego ktoś wykonał tą ośkę ze zwiniętej w rurkę blaszki . Naprawa w miom przypadku polegała na wymianie wspomnienej ośki .( nową zrobiłem z obciętego gwoździa ) .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie przyczyna nie tkwiła w wytartym języku , ale w wygietej oście na której się on porusza .

> Widać to dopiero po rozebraniu zewnętrznej klamki na czynniki pierwsze . Nie wiem dlaczego

> ktoś wykonał tą ośkę ze zwiniętej w rurkę blaszki .

Związane to było z redukcją masy auta hehe.gif

>Naprawa w miom przypadku polegała na

> wymianie wspomnienej ośki .( nową zrobiłem z obciętego gwoździa ) .

> Pozdrawiam

No proszę - teraz będzie się przechylała Croma na jedną stronę wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie przyczyna nie tkwiła w wytartym języku , ale w wygietej oście na której się on porusza .

tak się kończy otwieranie zamarzniętego mechanizmu , ośka sama się nie wygięła smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak się kończy otwieranie zamarzniętego mechanizmu , ośka sama się nie wygięła

To badziej chyba tandetne wykonanie .

PS jeżeli kolega pamięta niebieską Cromę i klienta z którym wkręcał śrubkę do mechanizmu klamki to byłem właśnie ja .

Zgodnie z naszymi przypuszczeniami za długo to nie podziałało , ale po ponownym rozebraniu i wymianie ośki działa już klika miesięcy .

Pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Przyszedł czas na klamkę i padła zupełnie frown.gif

Wie ktoś jak ją wymontować?

Udało mi się zdjąć boczek, odkręcić metalową osłonę razem z podnośnikiem, odczepić szybę i utknąłem. Mam dostęp do klamki od wewnątrz drzwi ale nie wiem jak ją wymontować. Brak jakichkolwiek śrubek, zatrasków niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja nie wiem...

> Musi wyjść do tyłu.... może z przodu jest jakiś zatrzask...

Ten języczek metalowy na dole wewnętrznej części klamki (na zdjęciu u góry) należy wsunąć do środka.

Wysunięcie sprzęga część wewnętrzną z zewnętrzną. Ze względu na mało miejsca troszeczkę trzeba się nagimnastykować.

Przerabiane przy okazji wymiany ugiętej ośki w zewnętrznej części klamiki wink.gif Średnica ośki 2mm długość: 20mm. ja wykorzystałem część wiertła 2mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ten języczek metalowy na dole wewnętrznej części klamki (na zdjęciu u góry) należy wsunąć do

> środka.

O widzisz, wiedziałem że ten języczek do czegoś służy, ale ja za niego ciągnąłem zamiast wciskać facepalm%5B1%5D.gif

Dzięki za podpowiedź, w przyszłym tygodniu zrobię drugie podejście, wybebeszanie drzwi mam już opanowane wink.gif Jakby co będę pytał dalej... 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrcze...

Dzis i u mnie padla klamka od drzwi kierowcy facepalm%5B1%5D.gif

Jutro sie do tego zabieram angryfire.gif

Edit

-----------

klamka naprawiona - oczywiście winna była ośka zrobiona z blaszki. Dzielnie zastąpił ją zwykły, pospolity gwóźdź grinser006.gif

porobiłem kilka fotek - zrobię krótką fotorelację, jak już będę w domu przy kompie, bo z komórki mi się nie chce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótki manual naprawy klamki drzwi kierowcy:

1. demontujemy trójkątną obudowę głośnika wysokotonowego;

2. Demontujemy boczek drzwi:

a) odkręcamy 3 śruby (dwie w rączce - dostępne po demontarzu panelu sterującego oraz drugirgo elementu, jedna pod klamką zewnętrzną;

b) zaczynając od dołu "odrywamy" boczek od drzwi - kołki wychodzą całkiem sprawnie (zwróćcie uwagę na gąbeczki, które są na kołkach - ich brak może powodować skrzypienie boczku)

c) następnie podnosimy boczek do góry, wysuwając z uszczelki szyby

d) odpinamy przewody: kontrolki alarmu/centralnego, lampki otwartych drzwi,

e) odpinamy linkę od klamki wewnętrznej.

3. Demontujemy osłonę wraz z podnośnikiem, uprzednio odpinając wszystkie kable.

4. Odkręcamy 3 śruby mocujące zamek do drzwi

5. Prostujemy 2 języczki zabezpieczające blokadę klamki, a następnie wciskamy blokadę (wpychamy do obudowy klamki).

6. Mamy już rozłączoną część wewnętrzną z zewnętrzną. Delikatnie podnosimy klamkę zewnętrzną, gdyż poza blokadą jest połączona z częścią wewnętrzną mini zawiasami.

7. Gdy część zewnętrzna jest już zdemontowana delikatnie odginamy zabezpieczenie części wewenętrznej i ją demontujemy.

Klamka_1.jpg

8. demontujemy sprężynę klamki (naciskając wysuwamy z gniazda)

9. W części zewnętrznej klamki wykręcamy 2 śruby (zawiasy) i demontujemy część chromowaną klamki, której elementem jest język otwierający (u mnie praktycznie nie nosił śladów wytarcia).

Klamka_3.jpg

10. Wysuwamy ośkę, sprawcę całego zamieszania. U mnie wyglądała tak:

Klamka_2.jpg

11. Ośka ma śr. 2mm i 20mm długości - dorabiamy nową ośkę z dostępnego materiału. U mnie był to zwykły, pospolity gwóźdż wink.gif

Przy składaniu nie zapomnijcie o poprawnym założeniu sprężynki języka.

12. Składamy wszystko w odwrotnej kolejności grinser006.gif

(przy wkładaniu części zewnętrznej klamki jest trochę zabawy z wciśnieciem w zawiaski i trafieniem języka klamki w swoje miejsce)

...i to tyle - zabawy na dobre 2h

ps.

1. Jeśli nie chcemy wyciągać z drzwi zamka i części wewnętrznej klamki, to krok nr 4 można pominąć

2. Zwróćcie uwagę na stan prowadnic szyby - u mnie jedna była nieźle zardzewiała. Konieczne było delikatne oczyszczenie i porządne przesmarowanie obu prowadnic (stosowałem biały smar, który w ujemnych temp. zachowuje swoje właściwości)

prowadnica.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To klamka już naprawiona. Powód usterki taki sam, czyli ta badziewna ośka, którą można giąć palcami jak słomkę wink.gif

Dzięki cacus za manual, przydał się bardzo ok.gif

> (przy wkładaniu części zewnętrznej klamki jest trochę zabawy z wciśnieciem w zawiaski i trafieniem

> języka klamki w swoje miejsce)

Faktycznie z poskładaniem klamki miałem największy problem.

Po kilku nieudanych próbach trafienia językiem klamki w mechanizm otwierania, pomogłem sobie sznurkiem naciągając mechanizm co ułatwiło trafienie językiem klamki w swoje miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

> a) odkręcamy 3 śruby (dwie w rączce - dostępne po demontarzu panelu sterującego oraz drugirgo

> elementu, jedna pod klamką zewnętrzną;

Zamierzam jutro reanimować moją klamkę, przygotowałem już ośkę z wiertła lecz nie mogę zlokalizować śruby pod klamką zewnętrzną. Czy ktoś może mnie nakierować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zamierzam jutro reanimować moją klamkę, przygotowałem już ośkę z wiertła lecz nie mogę zlokalizować

> śruby pod klamką zewnętrzną. Czy ktoś może mnie nakierować?

Ooo wylapales maly blad. Chodzi oczywiscie o srube pod klamka wenetrzna.

Pod klamka zewnetrzna nie ma zadnej sruby. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przy próbie naprawy klamki pokonał mnie deszcz i metalowa osłona. Po odkręceniu śrub naokoło osłony, zluzowaniu dwóch zaczepów w górnych rogach, odkręceniu siłownika, wypięciu wszystkich wtyczek coś ciągle trzymało osłonę i wtedy lunął deszcz. Zmontowałem to wszystko pod parasolem, dziś okazało się, że przy prędkości powyżej 70 km/h słyszę szum od strony drzwi. Chyba źle spasowałem boczek do uszczelki przy oknie. mad.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...
  • 4 tygodnie później...

a u mnie jak na zlosc

w piatek odebrale auto z ASO a wczoraj rano juz nie dotsałem sie do srodka - na szczescie przez tylne drzwi,

I co - powrot do przeszlosci - znow wizyta w ASO.

Poki co- auto ma gware wiec chyba nie wypada kopac

sciana.gif

ale ja nie moge sie dostac ani od zewn a nie od wewn.

Ale zamek cyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na to, ze mi tez padla klamka. Z zewnatrz nie reaguje, od wewnatrz mozna otworzyc bez problemu. Z zewnatrz da sie otworzyc drzwi kierowcy tylko grotem kluczyka. Myslicie koledzy, ze sprawca jest ta cholerna oska ? W aso mi powiedzieli, ze wymiana klamki ok.500 pln a naprawa, jesli sie da ok. 250 pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiana klamki ok.500 pln a

> naprawa, jesli sie da ok. 250 pln.

Najprosciej wymienic, a sztuka naprawic, i glupi gwozdz i troche umiejetnosci temat zalatwia.

ASo na klamke kierowcy wewnetrza powiedzieli 90zl klamka.....+ 350 zl wymiana:))) powiedzialem, ze wole na sznurku miec a nie zaplace:)

W warsztacie nieautoryzowanym klamka i robota 160zl:)

Czy te klamki padaja we wszystkich cromach czy po FL juz spokoj?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy te klamki padaja we wszystkich cromach czy po FL juz spokoj?

Tulejka jest delikatna i jeśli ktoś szarpie to musi w końcu to wyrwać ... polecam smarować klamki Silikonem profilaktycznie a w przypadku uszkodzenia wymienić ośkę zlosnik.gif

Może ktoś się chciał włamać do waszych aut cfaniaczek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

> Koledzy caly czas walcze z klamka. Chce kupic uzywana na allegro, ale mam pytanie, co z zamkiem ?

> Czy jest tam zamek, jak ewentualnie rozwiazac problem z grotem, ktory teraz mam, bo rozumiem,

> ze nie bedzie pasowal

Kup tylko zewnętrzną część klamki, bo pewnie z nią jest problem.

Zamek jest w wew. części więc tego nie musisz zmieniać i kluczyk będzie pasował. Na zdjęciach powyżej wszystko ładnie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kup tylko zewnętrzną część klamki, bo pewnie z nią jest problem.

> Zamek jest w wew. części więc tego nie musisz zmieniać i kluczyk będzie pasował. Na zdjęciach

> powyżej wszystko ładnie widać.

dzięki za odpowiedź

sprzedają cały komplet, więc kupię 2 części, ale prawdopodobnie dam w aso do montażu

jeśli trzeba będzie wymienić obie części to co wtedy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wątpie że trzeba będzie wymieniać wew. część. Powiedz w ASO aby wymienili tylko zew. część i będzie

> ok.

> Ciekawe ile Cię skasują

cholera mnie bierze już z tą klamką

już 2 starcie z aso, za rozbebeszenie drzwi chcą ok. 250pln a, że klamki nie mają w magazynie i na 90% trzeba będzie ją zamówić więc za robociznę 2 razy by mnie skasowali

koszty następujące

1 cześć klamki ok. 250pln

2 część klamki ok 300pln

robocizna ok. 250 pln

dlatego chcę kupić używaną i dać w aso do zamontowania, bo samemu nie mam gdzie tego robić, tym bardziej, że jest zima i mróz a jak przeczytałem manual to jest trochę dłubania

gdyby się jednak okazało, że trzeba wymienić 2 części to jestem w przysłowiowej dupie z tym grotem i ewentualnie gdyby trzeba było kiedyś z niego skorzystać to się nie da ?

teraz otwieram drzwi grotem, dlatego wolałbym po wymianie klamki żeby wszystko działało i w razie "w" żeby można było otworzyć drzwi grotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszty kosmiczne, ale to ASO wink.gif

Przy używanej klamce też może być już problem z ośką. Najczęściej padają klamki od strony kierowcy więc może poszukaj klamki z anglika hmm.gif

Najlepszym rozwiązaniem wg mnie jeśli nie chcesz robić tego sam, jest sama wymiana ośki na coś mocniejszego w jakimś zwykłym warsztacie. Będzie taniej i prawdopodobnie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

> Koszty kosmiczne, ale to ASO

> Przy używanej klamce też może być już problem z ośką. Najczęściej padają klamki od strony kierowcy

> więc może poszukaj klamki z anglika

> Najlepszym rozwiązaniem wg mnie jeśli nie chcesz robić tego sam, jest sama wymiana ośki na coś

> mocniejszego w jakimś zwykłym warsztacie. Będzie taniej i prawdopodobnie lepiej.

No i dopadła mnie klamka )zewn. kierowcy)mad.gif , miałem nadzieję że to będzie to - czyli nowe wcielenie gwoździa . jednak niestety nie. Na zaprzyjaźnionym warsztacie rozebrali i ... wyrobione języczki , propozycja - wymiana klamki lub próba naciągnięcia linki prowadzącej . Cóż nowej klamki brak , więc jakoś tam pokombinowali na razie działa koszt 70zl yikes.gif robocizny ale trzeba rozejrzeć sie za nową klamką .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i dopadła mnie klamka )zewn. kierowcy) , miałem nadzieję że to będzie to - czyli nowe wcielenie

> gwoździa . jednak niestety nie. Na zaprzyjaźnionym warsztacie rozebrali i ... wyrobione

> języczki , propozycja - wymiana klamki lub próba naciągnięcia linki prowadzącej . Cóż nowej

> klamki brak , więc jakoś tam pokombinowali na razie działa koszt 70zl robocizny ale trzeba

> rozejrzeć sie za nową klamką .

Ja wlasnie z tylna klamka mialem ten problem wyrobiony jezyczek, a dokladnie 2mm sie odksztalcil i nie powrocil juz do stanu pierwontego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja wlasnie z tylna klamka mialem ten problem wyrobiony jezyczek, a dokladnie 2mm sie odksztalcil i

> nie powrocil juz do stanu pierwontego.

I ....? przyszła nowa klamka , czy używana? Trochę strach kupować używkę nigdy nie wiadomo czy stan będzie satysfakcjonując , ale z drugiej strony nówka to spory wydatek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I ....? przyszła nowa klamka , czy używana? Trochę strach kupować używkę nigdy nie wiadomo czy

> stan będzie satysfakcjonując , ale z drugiej strony nówka to spory wydatek .

Nowke kupowalem wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

> Ja wlasnie z tylna klamka mialem ten problem wyrobiony jezyczek, a dokladnie 2mm sie odksztalcil i

> nie powrocil juz do stanu pierwontego.

a u mnie ODKRĘCIŁA! się ta śróbka, która robi za ośkę.. 3 godziny roboty, żeby rozłożyć, wkręcić śróbkę i złożyć drzwi!!

aha, i trzeba wyjąć szybe, żeby dostać sie do klamki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam , też walczę z tą klamką . Na razie nakombinowane i działa, ale czas szukać nowej i to wew i

> zew . Można spytać po jakich kosztach ta klameczka nówka? czy tez z ASO za 300 pln ?

Ja placilem ze zewnetrzna 40 euro w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Witaj,

niedawno sie zarejestrowalem na forum. Wlasnie wymienilem podnosnik szyby - przod, strona kierowcy i przy okazji chcialem naprawic klamke. Skorzystalem z Twojego manuala, bardzo dobry, ale niestety po zlozeniu wszystkiego klamka nie dziala... Wymienilem zgieta oske, zalozylem klamke i nic. Przy calej operacji nie wypinalem linek, wiec nie mam pojecia co moze nie dzialac? Wydaje mi sie, ze jezyczek przy wymianie oski wlozylem dobrze, ten haczyk sprzegajacy klamke wew z zew wyciagnalem... i nie mam pomyslu dlaczego nie dziala confused.gifconfused.gif Klamka wew dzial, a zew nie. Masz jakis pomysl? Mozesz mi cos podpowiedziec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.