Skocz do zawartości

Felgi mattig


radzios18

Rekomendowane odpowiedzi

> Witam mam pytanie mianowicie chce kupic felgi do seja Mattig 13'' et 20 oponka 175/50, posiadam

> glebe 70/50 i mam pytanie czy te felgi wejda bez zadnych przerobek jesli ktos ma takie to

> prosze o pomoc pozdrawiam.

Rant na tyle będziesz musiał raczej klepać i dać dystanse plus śruby pływające

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z przodu dystans 10mm a z tylu bez wejda i klepanie rantow

ale jaki rant trzeba klepac? duzo przy tym roboty sam to zrobie czy bede potrzebowal jakis pomocy sory za takie pytania ale jestem trochu laikiem w tych sprawach i jeszcze jedno czy jak z przodu dam dystans itp i jakos je wsadze to beda bardzo wystawac poza blotnik czy raczej nie bo z tego co widzialem na zdjeciach to raczej sie chyba miescily ale wole sie upewnic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale jaki rant trzeba klepac? duzo przy tym roboty sam to zrobie czy bede potrzebowal jakis pomocy

> sory za takie pytania ale jestem trochu laikiem w tych sprawach i jeszcze jedno czy jak z

> przodu dam dystans itp i jakos je wsadze to beda bardzo wystawac poza blotnik czy raczej nie

> bo z tego co widzialem na zdjeciach to raczej sie chyba miescily ale wole sie upewnic

Rant tylnych nadkoli, i nie wiem zy jak tył się wsadzi bez dystansu to czy nie będzie trzeba szlifować wahaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam mam pytanie mianowicie chce kupic felgi do seja Mattig 13'' et 20 oponka 175/50, posiadam

> glebe 70/50 i mam pytanie czy te felgi wejda bez zadnych przerobek jesli ktos ma takie to

> prosze o pomoc pozdrawiam.

Przód 10mm, tył 5 mm, do tego klepanie rantów z tyłu i pływaki oczywiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> a jak bd wyglądało spasowanie do sc mattig przod et 20 i tył et 3 7zoll ? mocno bd wystawać tył??

Trudno wyczuć, na pewno bez klepania rantów się nie obejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dzięki, szkoda ze nie ma zdjęcia z przodu bo przód bd et 20 a tył et3 hmm... teoria to co innego

> hehh

Chcesz zobaczyć jak wystaje przód ET20? Bo nie czaję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam mam pytanie mianowicie chce kupic felgi do seja Mattig 13'' et 20 oponka 175/50, posiadam

> glebe 70/50 i mam pytanie czy te felgi wejda bez zadnych przerobek jesli ktos ma takie to

> prosze o pomoc pozdrawiam.

tez mam fela z takim ET opona taka sama i na tył wrzuciłam dystans 10mm na przód tak samo udało się zejść na 10 mm, bez klepania rantów tylko gumy usztywniające na tył wale, bo obciera.

cfaniaczek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kiedyś kupiłem felgi ats....nadal mi sie podobają.....lecz ocierały mi o nadkola....wlazły bez dystansów (chodzi o tył)....jeżdżę na zawieszeniu Weitec Ultra GT 60/40 wsadziłem w nie po jednej gumie usztywniającej ale przy ostrych zakrętach ociera.....chciałbym jeszcze wkręcić kawałek tej gumy bo ma dwie w zapasie ale czy to nie odbije sie na aucie ????? ( jako ciekawostek napisze ze wywaliłem ponad 60 kg złomu z tylu ale jeszcze nie spr. jak będzie się zachowywać na zakrętach ...ponieważ jeszcze jeżdżę na zimówkach.....)

wiec pytanie brzmi.....czy mogę jeszcze wkręcić kawal gumy bez ryzyka ze auto ucierpi (zawieszenie )???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o nadkola bo to kawałek plastiku i zawsze mozna go wyjąć. chodzi koledze o ranty metalowe błotnika, bo felga jest szeroka i opona moze trafiać prosto w rant przez co ociera bo kolo nie moze sie chować wewnątrz błotnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie chodzi o nadkola bo to kawałek plastiku i zawsze mozna go wyjąć. chodzi koledze o ranty

> metalowe błotnika, bo felga jest szeroka i opona moze trafiać prosto w rant przez co ociera bo

> kolo nie moze sie chować wewnątrz błotnika.

aha...ranty sa tak jak fabryka dala.....nadkola sam dodalem (plastiki ) może i faktycznie rozchodzi się o ten rancik co jest zagięty do wew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> aha...ranty sa tak jak fabryka dala.....nadkola sam dodalem (plastiki ) może i faktycznie rozchodzi

> się o ten rancik co jest zagięty do wew.

przód ET20 przy zaklepanych rantach i dystansie 10mm się chowa- ja musiałem jeszcze klepnąć kaałek błotnika przy mocowaniu zderzaka.

Tylko trzeba mieć dystans z kołnierzem! a takigo 10mm nie kupisz, bo piasta wystaje 10mm

Trzeba robić u tokarza z 15mm na 10mm na kołnierz centrujący 60.1 , przy czym owy kołnierz trzyma się na 2mm, albo 15mm (koszt do 100pln za 2) z centrowaniem 58.1mm + pierścienie centrujące na 60.1 (ok. 5zł 1szt.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany ! nie chciałbym ingerować w karoserie jeżeli ten problem mogę rozwiązać tak jak myślę........pytanie było proste czy przy wkręceniu jeszcze kawałka gumy w sprężyny nie spowoduje jakiś nie przewidzianych usterek ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pany ! nie chciałbym ingerować w karoserie jeżeli ten problem mogę rozwiązać tak jak

> myślę........pytanie było proste czy przy wkręceniu jeszcze kawałka gumy w sprężyny nie

> spowoduje jakiś nie przewidzianych usterek ??

zawieszenie dostanie mocno po tylku buda też może bo bd twardo fest..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zawieszenie dostanie mocno po tylku buda też może bo bd twardo fest..

właśnie nad tym myślałem.....dlatego tez tył jest pusty wypatroszyłem wszystko......nic nie wożę z tylu.....ale nie będę chyba ryzykował ....zawias kosztował nie małe pieniadze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> właśnie nad tym myślałem.....dlatego tez tył jest pusty wypatroszyłem wszystko......nic nie wożę z

> tylu.....ale nie będę chyba ryzykował ....zawias kosztował nie małe pieniadze....

a co masz dokładnie za zawias? firma? jak zaklepiesz ranty i lekko obetniesz tylni zderzak przy rancie i lekko przyciera to nic sie nie stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a co masz dokładnie za zawias? firma? jak zaklepiesz ranty i lekko obetniesz tylni zderzak przy

> rancie i lekko przyciera to nic sie nie stanie

Weitec Ultra GT 60/40 i już wkręciłem po jednej gumie w sprężyny...no ale jak tak nie da rady to lipa.....prędzej zmienię laczki.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Weitec Ultra GT 60/40 i już wkręciłem po jednej gumie w sprężyny...no ale jak tak nie da rady to

> lipa.....prędzej zmienię laczki.....

chybyś dal 165/55 to zrobi sie lekki naciag i troche bardzije sie schowie.. ale jezeli chcesz mieć pewnosć że nie przetniesz opony to lepiej zaklepać, bierzesz opalarke rozgrzewasz rant i klepiesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chybyś dal 165/55 to zrobi sie lekki naciag i troche bardzije sie schowie.. ale jezeli chcesz mieć

> pewnosć że nie przetniesz opony to lepiej zaklepać, bierzesz opalarke rozgrzewasz rant i

> klepiesz

no trudno a wiec lipa......zostaje tak jak jest czyli czasem mnie otrze oponka o rant i tyle.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a co jak Ci dobije tył i rozetnisz opone ? masz z tyłu kanape?

ja juz to wszystko opisywałem w moim pierwszym poście.... z tylu nie mam nic...ani kanapy ani kraty ani zapasu.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

> ja juz to wszystko opisywałem w moim pierwszym poście.... z tylu nie mam nic...ani kanapy ani

> kraty ani zapasu.....

problem rozwiązany....z tylu jest pusto tylko kocyk....felgi nie ocierają jak wjadę w nierówność smile.gif:):):) ocierały bo na pace woziłem ponad 60 kg [motyla noga]....kratkę z decha (bo to van) oraz 3 skrzynki basowe do tego zapas oraz torbę z narzędziami......pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

> Jesli moge odswierzyc temat. Mam takie pytanie jakiej dlugosci sruby powinnem miec jesli mam felge

> Mattig i chce zalozyc do niej dystans 10 lub 15 mm ? wystarczy dlugosc gwintu 33 czy jest za

> maly ?

na allegro możesz znaleźć pływaki 55mm i trzeba je lekko obciąć pod dystans 15mm, tł wchodzi na 33mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czemu trzeba je obciac ? czyli mam kupic 8 srub po 55 mm i 8 srub po 33 mm ??

Bo są trochę za długie. Ja osobiście nie znalazłem innej długości pływaków a przy dystansie 15mm rozszerzenie z 4x98 na 4x100 może spowodować zrywanie gwinu. Tył może być na zwykłych śrubach do stali (choć ja używam do całego zestawu pływaków)

Najlepiej jest kupić szpilki, ale koszt nieco większy.

Mattigi mają gniazdo "kula" a większość śrub pływających to "stożek", złe zastosowanie może spowodować uszkodzenie gniazda w feldze. Mimo to przetestowałem i nic złego się nie dzieje, stal jest dość wytrzymała. oink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo są trochę za długie. Ja osobiście nie znalazłem innej długości pływaków a przy dystansie 15mm

> rozszerzenie z 4x98 na 4x100 może spowodować zrywanie gwinu. Tył może być na zwykłych śrubach

> do stali (choć ja używam do całego zestawu pływaków)

> Najlepiej jest kupić szpilki, ale koszt nieco większy.

> Mattigi mają gniazdo "kula" a większość śrub pływających to "stożek", złe zastosowanie może

> spowodować uszkodzenie gniazda w feldze. Mimo to przetestowałem i nic złego się nie dzieje,

> stal jest dość wytrzymała.

na tej aukcji

KLIK znalzlem sruby o dl gwintu 28 . 35 . 40 , 45 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i śmiało go mogę polecić, bo już ze 4 komplety u niego zamawiałem (i nawet nie było problemu z

> wymianą na inne jak się pomyliłem)

to fajnie wiedziec tylko nie wiem jaka dlugosc zamowic bo n0n mowil ze 55mm to za dlugie beda. wedlug mnie 40 starcza. Bo mam felge mattig i z przodu tylko dystans 10 albo 15 a z tylu nic i chcialem 40 na kazde kolo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to fajnie wiedziec tylko nie wiem jaka dlugosc zamowic bo n0n mowil ze 55mm to za dlugie beda.

> wedlug mnie 40 starcza. Bo mam felge mattig i z przodu tylko dystans 10 albo 15 a z tylu nic i

> chcialem 40 na kazde kolo

Pod 10mm dystansu śruba 40mm będzie ok.gif pod 15 może być za krótka.

Na tyle bez dystansu 40mm będą za długie, chyba że 5mm dystansu dasz, albo utniesz trochę śrubę wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pod 10mm dystansu śruba 40mm będzie pod 15 może być za krótka.

> Na tyle bez dystansu 40mm będą za długie, chyba że 5mm dystansu dasz, albo utniesz trochę śrubę

aha to bym musial kupic 8 srub 40 na dystans 10 albo 45 jak by dystans byl 15 to ok a z tylu jak nie ma dystansu to 35 wystarczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.