Skocz do zawartości

Problemy z porannym odpalaniem jak zimny silnik


lumo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam Palio 1.2 8v, ostatnio pojawił się taki problem, przy pierwszym porannym uruchomieniu jest bardzo ciezko go odpalić, trzeba kręcić dosłownie pare minut żeby załapał, na początku nawet nie jęknie crazy.gif Natomiast gdy już z wielką bieda odpali i złapie z deko temperatury, pali tak jak kiedyś na dotyk....

Ostatnio wywaliło kilka błędów min z cewkami, kable WN były w kiepskim stanie (burza pod maską) oraz przy okazji zostały zmienione świece, ale to nic nie dało, błąd znikł ale problemy z odpalaniem jak były tak są... Pojawił się jeszcze jeden błąd, dotyczący sondy lambda (MAX BOGATA MIESZANKA) co potwierdziły świece dosc mocno okopcone oslabiony.gif

Ktoś ma jakis pomysł ??

Mi wpadł do głowy czujnik temp. silnika ??

Zna ktoś jego prawidłowe wartości jak go pomierzyć ??

co innego moze jeszcze wpływać na poranny utrudniony rozruch ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się jeszcze jeden błąd, dotyczący sondy lambda (MAX

> BOGATA MIESZANKA) co potwierdziły świece dosc mocno okopcone

moze tutaj jest problem. Ja mam gaz i gdy były źle ustawione mapy gazu, to one rozjeźdźały mapy benzynowe i też poranny rozruch zimnego silnika był utrudniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pojawił się jeszcze jeden błąd, dotyczący sondy lambda (MAX

> moze tutaj jest problem. Ja mam gaz i gdy były źle ustawione mapy gazu, to one rozjeźdźały mapy

> benzynowe i też poranny rozruch zimnego silnika był utrudniony.

Gaz jest, tylko II generacja, gaz założony od 5 czy 7 lat nigdy nie było z nim problemu więc to raczej pewnie nie to....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.