Skocz do zawartości

Zamieniłem Francuza na Rumuna ;)


psz750

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku marca sprzedałem Scenica i odebrałem Dustera w wersji Laureate z silnikiem benzynowym 1.6 16v.

Ogólne wrażenia po tygodniu użytkowania bardzo pozytywne. smile.gif

Komfortowe zawieszenie, rewelacyjne lusterka (w żadnym samochodzie nie spotkałem się z tak dobrą widocznością) i zaskakująco dobre wyciszenie. Do tego idealna pozycja za kierownicą, wygodne fotele i dobrze dobrana siła wspomagania. Samochód ma ponad 20cm prześwitu i duże kąty natarcia/zejścia dzięki czemu nie straszne mu miejskie dziury czy krawężniki, w lekkim terenie też spisuje się rewelacyjnie. Średnie spalanie jak na razie wynosi 8.5 litra (70% miasto, 30% trasa) co uważam za bardzo dobry wynik.

O zakupie zdecydowała prosta konstrukcja pozbawiona kosmicznych technologii wink.gif, wymiary wnętrza, pojemność bagażnika, no i przede wszystkim brak konkurencji w tym przedziale cenowym oraz 5 lat/100tys km gwarancji na cały samochód.

No i ten wygląd serduszka.gif

P1000240.JPG

P1000232.JPG

P1000223.JPG

P1000238.JPG

P1000256.JPG

P1000246.JPG

komputer.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Samochód ma duże konty

> natarcia/zejścia dzięki czemu nie straszne mu miejskie dziury

Gratulacje !

Co nówka to nówka.

Uważaj tylko kolego na te >konty< podczas atakowania miejskiej dżungli zlosnik.gif.

Pokaż proszę jeszcze fotki wnętrza (deska rozdzielcza).

Opisz wyposażenie i jeśli to nie tajemnica podaj cenę takiego wynalazku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne autko i sam oglądałem kiedyś takie w salonie. Nie żebym kupował tylko tak z ciekawości. I o ile z zewnątrz prezentuje się okazale, to we wnętrzu odrzuciły mnie liczne niedoróbki typu wyłażące gdzieś tam spod tapicerki wygłuszenie, niedokładne spasowanie elementów czy roleta bagażnika o wytrzymałości porównywalnej do papieru toaletowego. zlosnik.gif

Ale najbardziej odrzucił mnie fakt, że wszystkie Dacie są nieocynkowane. crazy.gif Czy wobec tego będą rdzewieć jak stare Polonezy? confused.gif

Pewnie gdybym kupił, to mając to na uwadze, zapaćkał bym podwozie i profile zamknięte wszelakimi mazidłami. Nie myślałeś o tym? hmm.gif No chyba, że zamierzasz pojeździć autem ze 3 lata, to problem Cię jeszcze nie dosięgnie.

W każdym razie liczę, że w przyszłości Duster przejdzie lifting i poprawi się wykończenie wnętrza.

Może wtedy się skuszę. hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ładne autko i sam oglądałem kiedyś takie w salonie. Nie żebym kupował tylko tak z ciekawości. I o

> ile z zewnątrz prezentuje się okazale, to we wnętrzu odrzuciły mnie liczne niedoróbki typu

> wyłażące gdzieś tam spod tapicerki wygłuszenie, niedokładne spasowanie elementów czy roleta

> bagażnika o wytrzymałości porównywalnej do papieru toaletowego.

> Ale najbardziej odrzucił mnie fakt, że wszystkie Dacie są nieocynkowane. Czy wobec tego będą

> rdzewieć jak stare Polonezy?

> Pewnie gdybym kupił, to mając to na uwadze, zapaćkał bym podwozie i profile zamknięte wszelakimi

> mazidłami. Nie myślałeś o tym? No chyba, że zamierzasz pojeździć autem ze 3 lata, to problem

> Cię jeszcze nie dosięgnie.

> W każdym razie liczę, że w przyszłości Duster przejdzie lifting i poprawi się wykończenie wnętrza.

> Może wtedy się skuszę.

Od czego by tu zacząć hmm.gif

Wnętrze rzeczywiście nie jest może specjalnie innowacyjne, nie ma wyszukanego designu czy miękkich materiałów deski ale moim zdaniem jest dobrze spasowane i mi osobiście podoba się. Ale nie ma co się oszukiwać, konkurencja podobne modele oferuje 20-40 tys. drożej, gdzieś te oszczędności musiano poczynić, na szczęście zrobiono to tam gdzie nie są one uciążliwe. Nie jestem wielbicielem przytulania się i głaskani deski więc to czy ma ona twarde czy miękkie plastiki jest mi bez różnicy, ważne że na kierownicy i biegach mam skórę zlosnik.gif

Co do zabezpieczenia antykorozyjnego, oto informacje z dokumentacji:

dokumentacja = podręczniki serwisowe [MR] + noty techniczne [NT]

MR400-02/2009-EN-04F-1-2:

I. Przed montażem:

1. spray antykorozyjny;

2. kit wyciskany;

3. kit nakładany pędzlem;

4. preformowane kształtki z kitu.

MR400-02/2009-EN-04F-10-11:

II. Po montażu:

1. elektrogalwanizacja cynkiem;

2. kit wyciskany;

3. kit napylany;

4. kit nakładany pędzlem;

5. wosk do profili zamkniętych.

NT0592A-07/2009-EN-04E-3 napisał/a:

Elektrogalwanizacja cynkiem stosowana jest do maski, drzwi bocznych oraz błotników przednich i tylnych.

Co do konserwacji podwozia to raczej nie ma takiej potrzeby bo jest już fabrycznie zapaćkane grubą warstwą czegoś czarnego, klejącego zlosnik.gif

Poza tym najstarsze Logany mają 8 lat i jakoś nie słychać o pladze korozji, także jestem raczej spokojny. cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gratulacje !

> Co nówka to nówka.

> Uważaj tylko kolego na te

> Pokaż proszę jeszcze fotki wnętrza (deska rozdzielcza).

> Opisz wyposażenie i jeśli to nie tajemnica podaj cenę takiego wynalazku.

Wyposażenie: ABS, ESP, ASR, klimatyzacja manualna, 4 poduszki, el. szyby, el. i podgrzewane lusterka, centralny zamek, komputer, skóra na kierownicy i biegach, regulacja wysokości fotela.

Za to co powyżej trzeba zapłacić 51.500zł (wersja 4x2 z silnikiem benzynowym). Za 2.400zł dokupić można pakiet Look: osłony zderzaków, progi, relingi i lusterka w kolorze matowego chromu, dodatkowo przyciemniane tylne szyby i alufelgi.

dacia_duster_1.6_16v_laureate_4x4_2011_12.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki za odpowiedź. Czyli jakiś tam częściowy ocynk niektórych elementów jednak stosują.

> Życzę zadowolenia z autka.

> Pozdrawiam

Dokładnie, nieocynkowany jest tylko dach i tylna klapa ok.gif

Zresztą cały samochód ma 5 a blachy 6 lat gwarancji więc śpię spokojnie. wink.gif

Dzięki, jak na razie to nie chce się z niego wysiadać, a czym gorsza droga tym bardziej doceniam zawieszenie, tylko ta cena benzyny frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wyposażenie: ABS, ESP, ASR, klimatyzacja manualna, 4 poduszki, el. szyby, el. i podgrzewane lusteka, centralny zamek, komputer, skóra na kierownicy i biegach, regulacja wysokości fotela.

> Za to co powyżej trzeba zapłacić 51.500zł (wersja 4x2 z silnikiem benzynowym).

Hmmm , czyli w zasadzie wszystkomający i w niezłej cenie.

(czy metalic już jest w podanej cenie czy trzeba dopłacać ?)

Gdybym dzisiaj miał kupować auto (nowe) to chyba wziąłbym też pod uwagę Dacię.

Wydaje się lepszym i tańszym rozwiązaniem od Kijana Ceeda czy Hundaja i30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmmm , czyli w zasadzie wszystkomający i w niezłej cenie.

> (czy metalic już jest w podanej cenie czy trzeba dopłacać ?)

> Gdybym dzisiaj miał kupować auto (nowe) to chyba wziąłbym też pod uwagę Dacię.

> Wydaje się lepszym i tańszym rozwiązaniem od Kijana Ceeda czy Hundaja i30.

Wiedziałem, że o czymś zapomniałem, za metalic trzeba dopłacić 1.800zł wink.gif Czyli wychodzi ok. 53.000 + ewentualnie wspomniany pakiet stylizacyjny za 2.400. Ale jest to już najbogatsza wersja, są jeszcze takie za 45.000 i 39.900.

Ja też prównywałem z innymi modelami ale jednak to nie to samo, do Dustera trzeba wsiąść i przejechać się, wysoka pozycja za kierownicą + idealne zawieszenie naprawdę powodują, że z tego samochodu nie chce się wysiadać. Natomiast moim zdaniem jakość wnętrza czy samych materiałów jest na podobnym poziomie jak w Ceed.

Ale to co tak naprawdę przekonało mnie do tego samochodu to stara, dobra i sprawdzona technologia Renault, na której zbudowany jest Duster. Silnik pamięta czasy Laguny I (oczywiście dostosowany do Euro5), zawieszenie to wzmocniony Logan, w środku sporo elementów z Megane/Scenic I/II (np. manetki kierunkowskazów i wycieraczek, sterowanie lusterkami, klamki). Dla niektórych będą to wady świadczące o przestarzałej konstrukcji, dla mnie są to ogromne zalety bo wiem, że po gwarancji mogę tym samochodem jeszcze dłuuuugo jeździć nie martwiąc się o koszty napraw. Dziś już takich konstrukcji praktycznie nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze w temacie ocynku... Fordy mialy ocynk a przedliftowe mondeo tak gnilo, ze slychac bylo korozje jak sie obok auta przechodzilo zlosnik.gif

tak wiec ocynk nie gwarantuje, ze auto nie bedzie rdzewiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"-Czym jeździsz?

-właśnie przesiadłem się z Renówki do Dacii i jestem bardzo zadowolony"

kiedyś taki dialog był nie do pomyślenia grinser006.gif

Ładna, udanego użytkowania ok.gif

A napisz jeszcze z którego Scenica się przesiadłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> "-Czym jeździsz?

> -właśnie przesiadłem się z Renówki do Dacii i jestem bardzo zadowolony"

> kiedyś taki dialog był nie do pomyślenia

Świat się zmienia zlosnik.gif

> Ładna, udanego użytkowania

Dzięki smile.gif

> A napisz jeszcze z którego Scenica się przesiadłeś?

Scenic I phII 1.9 dTi z 1999r. Sprzedał się po godzinie od zamieszczenia ogłoszenia smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montuja juz ESP w benzynie ?

> Wyposażenie: ABS, ESP, ASR, klimatyzacja manualna, 4 poduszki, el. szyby, el. i podgrzewane

> lusterka, centralny zamek, komputer, skóra na kierownicy i biegach, regulacja wysokości

> fotela.

> Za to co powyżej trzeba zapłacić 51.500zł (wersja 4x2 z silnikiem benzynowym). Za 2.400zł dokupić

> można pakiet Look: osłony zderzaków, progi, relingi i lusterka w kolorze matowego chromu,

> dodatkowo przyciemniane tylne szyby i alufelgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> gratulacje, dobrze wiedzieć że masz takie autko, w przyszłym roku się do takiego własnie będę

> przymierzał

To odezwij się jak już podejmiesz decyzję, do tego czasu będę mógł powiedzieć coś więcej na temat jego eksploatacji, jak na razie pełen zachwyt smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jaką to ma instalację głośnikową, jakie radio ? to chyba trzeba dokupić bo własne w grę nie

> wchodzi

Możesz zamówić fabryczny zestaw (radio+głośniki) ale nie polecam tego rozwiązania, radio ma co prawda BT, USB, Aux ale gra przeciętnie a wszystko kosztuje 1600zł. Zdecydowanie lepszą alternatywą jest zamówienie w salonie czegoś niefabrycznego lub po prostu zakup wszystkiego samemu i dostarczenie do salonu w celu montażu, który z kolei można wynegocjować gratis. Ja skorzystałem z ostatniej opcji, kupiłem zestaw Pioneera (radio DEH-4300UB + 4 głośniki TS-G1313i) za 700zł a salon przed odbiorem auta wszystko zamontował. zlosnik.gif

Jedyne co tracisz to fabryczne sterowanie przy kierownicy, które dostępne jest jedynie z oryginalnym zestawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za te pieniądze nie ma nic lepszego. Także cenię sobie prostotę i funkcjonalność. Zastanawia mnie jakby się w kolorze srebrnym prezentowała hmm.gif

Bezawaryjnej jazdy życzę smile.gif

P.S.

Milo mi się przywitać na tym kąciku chyba po raz pierwszy wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Za te pieniądze nie ma nic lepszego. Także cenię sobie prostotę i funkcjonalność.

Dokładnie, najtańsze modele konkurencji zaczynają się od 20tys. więcej niż Duster wink.gif Nie mówiąc już o wersji 4x4, która całkowicie deklasuje rywali

> Zastanawia mnie

> jakby się w kolorze srebrnym prezentowała

Kwestia gustu, dla mnie czarny jest zdecydowanie najładniejszy, ale srebrny też niczego sobie:

5OD-4_315.JPG

dacia-duster-02-2eed1ec21c0ad1600d2ac1f700b17f81.jpg

> Bezawaryjnej jazdy życzę

Dzięki smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> skąd ta różnica w kolorze przednich reflektorów (czarnych/srebrnych)?

Generalnie wersja 4x4 ma czarne, 4x2 srebrne.

Ale w marcu do oferty weszła wersja Delsey, która niezależnie od napędu ma czarne. ok.gif Do tego ciemniejsze felgi i nowy kolor:

C23428591_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne auto w relacji wartości do ceny ok.gif.

Jakby była w opcji automatyczna lub zautomatyzowana skrzynia i tempomat to było by na 100% moje nastepne auto.

Nissan/Renault gotowe rozwiązania ma.

Może kiedys będzie, oby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Świetne auto w relacji wartości do ceny .

> Jakby była w opcji automatyczna lub zautomatyzowana skrzynia i tempomat to było by na 100% moje

> nastepne auto.

> Nissan/Renault gotowe rozwiązania ma.

> Może kiedys będzie, oby.

W Rosji i Ukrainie Duster jest oferowany z automatem i silnikiem 2.0 140KM, ale czy i kiedy będzie w Polsce nie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jaką to ma instalację głośnikową, jakie radio ? to chyba trzeba dokupić bo własne w grę nie

> wchodzi

mój ojciec dostał gratis od salonu radio JVC i głośniki, z tym że to było w maju 2010, teraz podobno tylko dywaniki dają grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mój ojciec dostał gratis od salonu radio JVC i głośniki, z tym że to było w maju 2010, teraz

> podobno tylko dywaniki dają

Nie jest aż tak źle grinser006.gif

Ja dostałem dywaniki, montaż audio, chlapacze i przedłużoną gwarancje zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Świetne auto w relacji wartości do ceny .

> Jakby była w opcji automatyczna lub zautomatyzowana skrzynia i tempomat to było by na 100% moje

> nastepne auto.

> Nissan/Renault gotowe rozwiązania ma.

> Może kiedys będzie, oby.

ja sie nad nim zastanawialem jak mysalem o nowym ale brak automatu przewazyl nad poszukaniem czegos innego. Brakowaloby mi jeszcze automatycznej klimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja sie nad nim zastanawialem jak mysalem o nowym ale brak automatu przewazyl nad poszukaniem czegos

> innego. Brakowaloby mi jeszcze automatycznej klimy

Nie oszukujmy się, gdyby Duster miał automat, tempomat czy klimatronik to kto kupiłby Koleosa za 100.000 zł zlosnik.gif

Renault doskonale wie co robi wink.gif

Już teraz Duster to najlepiej sprzedający się w Polsce model z gamy Renault/Dacia (dane za styczeń 2012):

Renault:

- Megane 399

- Clio 312

- Scenic 143

- Fluence 83

- Laguna 75

- Koleos 41

Dacia:

- Duster 432

- Logan 167

- Sandero 145

Źródło: Link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale w opcji mogliby dać.

> Przeciętna dopłata za automat to 5000 pln, tempomat to 800-1500 pln.

> W Europie nawet w Berlingo i Kangoo mozna miec automat, tylko na PL sa takie ogołocone wersje.

z tempomatem przynajmniej w PSA to jest bzdura na kółkach, do nowego każą dopłacać po 1500 tysiąca a wystarczy dołożyć manetkę i uruchomić opcję w kompie i działa, nawet licząc po cenach ASO jest to o połowę tańsze niż w dopłacie do nowego... spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czy inaczej w nowym samochodzie chcę mieć fabrycznie, a nie zaoszczędzić 1500 i jechać do dłubka....

zresztą mam w C5 fabryczny tempomat, a ludzie na forum C5 różnie piszą, jednym dołożona manetka zadziałała od razu a innym ni huhu, przyczyną są różne wersje magistrali CAN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie, nieocynkowany jest tylko dach i tylna klapa

> Zresztą cały samochód ma 5 a blachy 6 lat gwarancji więc śpię spokojnie.

> Dzięki, jak na razie to nie chce się z niego wysiadać, a czym gorsza droga tym bardziej doceniam

> zawieszenie, tylko ta cena benzyny

do benzyny idealnie nadaje się gaz. silnik prosty jak budowa cepa, więc nie ma problemu.

ja tam uważam, że to auto z oferty dacii to naprawdę niezły model. To przecież renówka z tym, że w ciut gorszym wydaniu, trochę tańsze materiały i tyle. jak ktośnie ma szczególnych wymagań to ja osobiście nie widze problemu. Kiedyś tysiące ludzi kupowało nieznane koreańskie deawoo, które okoazały sie prostymi naprawdę niezawodnymi autami i tłuką się po polskich dorgach do dziś, choć deawoo jużniema i nie stoi za nim konrecn renault. Pamiętać jak wyglądały pierwsze kijanki? To była zupełnie nieznana u nas firma, a jednak zobacznie jak teraz kia stoi i jakie ma fajowsie modele np. sportage:) Z dacią będzie podobnie, choć pewnie polityka Reanaulta będzie taka, żeby lekko trzymać w tyle Dacię, żeby sobie w ramach jednego koncernu nie robić konkurencji:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> do benzyny idealnie nadaje się gaz. silnik prosty jak budowa cepa, więc nie ma problemu.

W moim przypadku gazu nie wziąłem z kilku powodów:

- za fabryczną instalację trzeba dopłacić 4000zł - to zdecydowanie za dużo, w dodatku przeglądy techniczne trzeba wówczas robić co rok

- tracę sporo bagażnika, koło zapasowe Dustera do najmniejszych nie należy zlosnik.gif

- na zbiorniku robiłbym max 300km, a jakoś nie mam ochoty na tankowanie co 4-5 dni

- i mógłbym tak wymieniać dalej, generalnie nie jestem zwolennikiem LPG (miałem 2 samochody z instalacjami) i dopóki finanse mi na to pozwolą będę jeździł na benzynie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj Duster przekroczył pierwszy tysiąc zlosnik.gif

Jak na razie wyjeżdżone dwa zbiorniki, średnie spalanie 8.6 na pierwszym (miasto/trasa w stosunku 70/30) i 8.9 na drugim (100% miasta), a więc ze spalania jestem bardzo zadowolony ok.gif

A poza tym spisuje się rewelacyjnie, pełne zadowolenie z zakupu wink.gif

285877551-DSC000661.jpg

post-35854-14352516020686_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzisiaj Duster przekroczył pierwszy tysiąc

> Jak na razie wyjeżdżone dwa zbiorniki, średnie spalanie 8.6 na pierwszym (miasto/trasa w stosunku

> 70/30) i 8.9 na drugim (100% miasta), a więc ze spalania jestem bardzo zadowolony

> A poza tym spisuje się rewelacyjnie, pełne zadowolenie z zakupu

śliczny widok taki przebieg waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na początku marca sprzedałem Scenica i odebrałem Dustera w wersji Laureate z silnikiem benzynowym

> 1.6 16v.

> Ogólne wrażenia po tygodniu użytkowania bardzo pozytywne.

> Komfortowe zawieszenie, rewelacyjne lusterka (w żadnym samochodzie nie spotkałem się z tak dobrą

> widocznością) i zaskakująco dobre wyciszenie. Do tego idealna pozycja za kierownicą, wygodne

> fotele i dobrze dobrana siła wspomagania. Samochód ma ponad 20cm prześwitu i duże kąty

> natarcia/zejścia dzięki czemu nie straszne mu miejskie dziury czy krawężniki, w lekkim terenie

> też spisuje się rewelacyjnie. Średnie spalanie jak na razie wynosi 8.5 litra (70% miasto, 30%

> trasa) co uważam za bardzo dobry wynik.

> O zakupie zdecydowała prosta konstrukcja pozbawiona kosmicznych technologii , wymiary wnętrza,

> pojemność bagażnika, no i przede wszystkim brak konkurencji w tym przedziale cenowym oraz 5

> lat/100tys km gwarancji na cały samochód.

> No i ten wygląd

Ja tylko przypomnę, że kopalnią wiedzy o Dacii jest strona :

http://www.daciaklub.pl/forum/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Minęło prawie pół roku od zakupu, na liczniku pojawiło się równe 10.000km, czas więc na małe podsumowanie. Samochód spisuje się bez zarzutów, pali mniej niż się spodziewałem i ogólne wrażenia cały czas jak najbardziej pozytywne. Jeżeli chodzi o spalanie to średnie z całego przebiegu wynosi 8.2 l/100km przy stosunku miasto/trasa 60/40. W mieście spalanie wychodzi w granicach 8.5-9.0 litrów, na trasie przy spokojnej jeździe można zejść do 7 litrów na 100km. Szczegóły poniżej:

icon3.png

Generalnie gdybym dzisiaj stał przed wyborem nowego samochodu bez wahania wybrałbym ponownie Dustera zlosnik.gif. Być może zastanowiłbym się tylko nad kolorem, bo czarny, mimo że najbardziej mi się podoba jest strasznie ciężki w utrzymaniu (po każdym myciu konieczne jest wytarcie, czysty jest dosłownie kilka dni, w dodatku idealnie widać na nim wszelkie drobne zarysowania).

286243910-DSC00164.JPG

post-35854-14352517354044_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem Dacię i więcej prywatnie bym nie kupił chyba że do firmy jako wół roboczy tak jak u mnie na taxi. Wykończenie , lakier są tragiczne niestety adekwatne do ceny cjoć miałem najlepszą wersję Blackline w metaliku. W 1,5 rocznym garażowanym dbanym aucie już wychodziła rdza na drzwiach i masce od spodu. Dodatkowo w Dusterze samoczynnie łamie się dach hehe, jak zaczną to produkować w Maroku to jakość jeszcze bardziej spadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.