Skocz do zawartości

Przewody wn siena 1.4


darioo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

założyłem wczoraj nowe przewody wysokiego napięcia firmy NGK

Wieczorem patrzę pod maskę i widzę jak przewody te w miejscu styku fajki przewodu z elementem ceramicznym świecy świecą! Silnik 4 cylindry i cztery punkciki. Kumpel ma sklep więc biorę na próbę przewody boscha a tam to samo, skoro te są nowe i tak samo widać jak prąd zasuwa to coś jest nie tak... Panowie jak to jest w końcu? Czy powinno być widać delikatne iskrzenie czy nie?, jak otworzę maskę to ma prawo coś świecić czy ma być ciemno i nic nie widać. Mam wadliwe kable czy tak powinno być bo już zgłupiałem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam lpg, świece wymiana razem z kablami, model bosch 13FR 6dc oznaczenie coś w ten deseń, jeżdżę na nich już latami nigdy nie było problemu. Zauważyłem objawy na kablach zarówno na

benzynie jak i na gazie. Tyle co jeździłem, nie ma żadnego szarpania, przyśpiesza normalnie, bum nie było ale po takich objawach z kablami nigdy nie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne...

biegające iskry świadczą o kiepskim stanie izolacji kabli, ale skoro kable nowe, świece nowe to raczej wskazuje na duży pobór prądu do świec. w 1,4 były świece NGK BKR 5EKC (chyba).

jak nie strzela w dolot to zostaw smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dziwne...

> biegające iskry świadczą o kiepskim stanie izolacji kabli, ale skoro kable nowe, świece nowe to

> raczej wskazuje na duży pobór prądu do świec. w 1,4 były świece NGK BKR 5EKC (chyba).

> jak nie strzela w dolot to zostaw

I właśnie tak zrobię jak coś się będzie działo to trzeba będzie szukać. Tak się jeszcze zastanawiam może tam chodzi o masę silnika, ponoć gdzieś jest kabel - gdzie go szukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.