Skocz do zawartości

Lista obecności H/K, czyli kolejno odlicz ;)


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące później...
  • 1 miesiąc później...
  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy później...
  • 2 miesiące później...
  • 6 miesięcy później...
  • 8 miesięcy później...
  • 2 miesiące później...
  • 2 miesiące później...
Witam . Można powiedzieć , że od tygodnia jestem w paru % właścicielem, ale jeszcze nie użytkownikiem nowego KIA STONIC 1,4 DOHC . Wyposażenie L + pakiet STY +kolor czerwony z czarnym dachem. Sami dorzucili autoalarm i dywaniki . Czas oczekiwania do 6 miesięcy. Zastanawiałem się nad Reno Captur, ale wybór padł na Stonica. Powiem tak , przeważyły czytane opinie na necie no i nie powiem ogólne wyposażenie też. Wrażenie z jazd próbnych pozytywne, a reszta okaże się w praniu. Pozdrowionka dla Wszystkich
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tylko 1.7

 

Widzę po skrzyni i wydechu

Wspólnik jedzi tym 1.7 i daje to sobie rade w mieście. Na trasie w porównaniu z moim trochę niutkow brakuje. No i ja mam trochę wyższa wersję wyposażenia.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
  • 3 tygodnie później...

Ostatnio trochę się u mnie pozmieniało... Santek spalił się doszczętnie, zamiast niego w podpisie pojawiła się KIA Sorento XM :) 

 

Fotki będą, jak w końcu uda się auto odebrać (dłuuugi majowy week - bo przecież nie weekend - i przedłużająca się w nieskończoność rejestracja auta...), ale autko już jest, czeka i na pewno tęskni ;)

 

Udało mi się znaleźć dość fajną wersję - CRDi 2,2l - 197 KM, 436 Nm, 4WD, komplet poduszek, bezkluczykowy dostęp, brązowa skórzana tapicerka, panoramiczny dach, samopoziomujące tylne zawieszenie, hak, podgrzewana przednia szyba, diodowe tylne lampy, ksenony ze spryskiwaczami itp. itd. :) Wady? Auto jest w kolorze zawsze brudnym (czarne...), niestety jest 5-miejscowe (szukałem wersji 7-miejscowej, ale że poszukiwania były bardzo przyspieszone, nie wydziwiałem...) i nie ma fabrycznej nawigacji. Lakierować na inny kolor nie będę, bez siedzeń w 3 rzędzie jakoś przeżyję, kwestia nawigacji jest już w trakcie wstępnej realizacji :) Fotki mam nadzieję, że pojawią się najpóźniej na początku przyszłego tygodnia :)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.05.2018 o 17:13, volcan napisał:

Wady? Auto jest w kolorze zawsze brudnym (czarne...)

 

Ja jak kupiłem swoje Santa Fe też czarne, to po pierwszym myciu się załamałem. Ale trochę poczytałem, i zrobiłem tak: umyłem, potem glinkowanie,   "polerką" za 60zł  "przepolerowałem" lakier UC, na to Dodo Juice Lime Prime MINI - Cleaner pod wosk i na końcu  COLLINITE ZESTAW 915. Co trzecie, czwarte mycie jakiś QD  i  mam spokój. Auto bardzo często myję na myjni bezdotykowej i jest efekt. Nawet sąsiad, handlarz samochodowy, pytał się czy ja poleruję auto co tydzień, bo tak się świeci. Zabieg ten stosuję 2 razy w roku: na wiosnę i przed zimą.  

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, mirekp napisał:

Ja jak kupiłem swoje Santa Fe też czarne, to po pierwszym myciu się załamałem. Ale trochę poczytałem, i zrobiłem tak: umyłem, potem glinkowanie,   "polerką" za 60zł  "przepolerowałem" lakier UC, na to Dodo Juice Lime Prime MINI - Cleaner pod wosk i na końcu  COLLINITE ZESTAW 915. Co trzecie, czwarte mycie jakiś QD  i  mam spokój. Auto bardzo często myję na myjni bezdotykowej i jest efekt. Nawet sąsiad, handlarz samochodowy, pytał się czy ja poleruję auto co tydzień, bo tak się świeci. Zabieg ten stosuję 2 razy w roku: na wiosnę i przed zimą.  

 

Trzeba będzie spróbować :) Najgorsze jest to, że dużą część przebiegu moje auta robią po polnych drogach, czasem wręcz polach, łąkach itp., poza tym np. Jaworzno jest potwornie brudnym miastem - mnóstwo jest dróg gruntowych w peryferyjnych dzielnicach i nawet srebrne auto dzień po umyciu już było wyraźnie zakurzone. Czarne będzie pewnie przez większą część roku popielate ;)

 

Kilka pytań mi się nasunęło :) Co to jest: UC, QD... resztę ogarnąłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, volcan napisał:

 

Trzeba będzie spróbować :) Najgorsze jest to, że dużą część przebiegu moje auta robią po polnych drogach, czasem wręcz polach, łąkach itp., poza tym np. Jaworzno jest potwornie brudnym miastem - mnóstwo jest dróg gruntowych w peryferyjnych dzielnicach i nawet srebrne auto dzień po umyciu już było wyraźnie zakurzone. Czarne będzie pewnie przez większą część roku popielate ;)

Ja z racji wykonywanej profesji, też jeżdżę dość dużo po "drogach" utwardzonych przez sprzęt rolniczy :). Ale na koniec tygodnia staram się doprowadzić samochód do "stanu używalności" na łykend i wtedy to się sprawdza :ok:

Środek do czyszczenia lakieru MEGUIARS Ultimate Compound -UC

  Quick Detailer do lakieru nadaje połysk i zabezpiecza- QD

Edytowane przez mirekp
uzupełnienie odpowiedzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mirekp napisał:

Ja z racji wykonywanej profesji, też jeżdżę dość dużo po "drogach" utwardzonych przez sprzęt rolniczy :). Ale na koniec tygodnia staram się doprowadzić samochód do "stanu używalności" na łykend i wtedy to się sprawdza :ok:

Środek do czyszczenia lakieru MEGUIARS Ultimate Compound -UC

  Quick Detailer do lakieru nadaje połysk i zabezpiecza- QD

 

Wiesz... u mnie czasem wyjazd trwa kilka tygodni, w tym czasie mycie auta nie ma sensu - umyte na jakiejś przygodnej myjni po powrocie do "bazy" i tak wygląda identycznie, jak przed wyjazdem i de facto czasem auto nie widzi myjki 2-3 miesiące.

 

Czarne będzie, więc trzeba będzie chyba faktycznie coś podziałać w kwestii zabezpieczenia lakieru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, volcan napisał:

 

Wiesz... u mnie czasem wyjazd trwa kilka tygodni, w tym czasie mycie auta nie ma sensu - umyte na jakiejś przygodnej myjni po powrocie do "bazy" i tak wygląda identycznie, jak przed wyjazdem i de facto czasem auto nie widzi myjki 2-3 miesiące.

 

Czarne będzie, więc trzeba będzie chyba faktycznie coś podziałać w kwestii zabezpieczenia lakieru...

Mi też zdarza się nie myć auta przez 2-4 tygodnie , ale jak pojadę potem na myjnię to nie mam problemu z umyciem, brud puszcza i lakier  się świeci :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.05.2018 o 20:08, mirekp napisał:

Mi też zdarza się nie myć auta przez 2-4 tygodnie , ale jak pojadę potem na myjnię to nie mam problemu z umyciem, brud puszcza i lakier  się świeci :)  

 

Pozostaje zatem podążyć Twoją drogą, jeśli chodzi o zadbanie o czarnucha :D

 

Żeby nie było, że obiecanki - cacanki... Oto czarnuch :) Tutaj akurat "w gościach" u kolegi - ale akurat była okazja, żeby skorzystać z myjki i trochę auto ogarnąć po przejażdżce :)

 

 

 

Sorento przód bez tablic.jpg

Sorento tył bez tablic.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
Dnia 4/4/2012 o 22:09, volcan napisał:

Zapraszamy do coming out-u oraz krótkiej informacji na temat posiadanych przez Was samochodów Hyundai / KIA.

Wychodzę z szafy ;] Kia Shuma I, 5 drzwi, jakieś SX ;] Jeździłam tym 3 lata bez problemów, ale teraz się coś popsuło, to zanim zapytam, warto się przedstawić ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 13.02.2018 o 16:23, jackow napisał:
Witam . Można powiedzieć , że od tygodnia jestem w paru % właścicielem, ale jeszcze nie użytkownikiem nowego KIA STONIC 1,4 DOHC . Wyposażenie L + pakiet STY +kolor czerwony z czarnym dachem. Sami dorzucili autoalarm i dywaniki . Czas oczekiwania do 6 miesięcy. Zastanawiałem się nad Reno Captur, ale wybór padł na Stonica. Powiem tak , przeważyły czytane opinie na necie no i nie powiem ogólne wyposażenie też. Wrażenie z jazd próbnych pozytywne, a reszta okaże się w praniu. Pozdrowionka dla Wszystkich

Odebrałeś już?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szczęść, posiadam i30 wagon z rocznika 2017, 1.6crdi, po 13kkm zapchany DPF, polecam każdemu to auto ;)

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Zaliczka wpłacona, zamówienie poszło do fabryki to i ja prawie jestem właścicielem Kia Ceed. Miałem już dwa koreańczyki - Matiza i Nubirę i mam nadzieję, że teraz też będę zadowolony. Tylko jeszcze poczekam do 3 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej,

 

od ostatniego czwartku jestem właścicielem Hyundaia Ioniq EV.

 

Na razie rozpoznaję auto bojem. Na razie jestem miło zaskoczony tym samochodem. Daje całkiem dużą frajdę. W sprawach wspólnych z innymi modelami będę zasięgał Waszej pomocy :)

  • Lubię to 1
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...
  • 1 miesiąc później...
  • 2 miesiące później...

Jako, że nie lubię diesli, a w szczególności kombi, to kupiłem sobie i40CW 1.7CRDI 6AT.

Zakup, to kompletny przypadek, bo miała być hybrydowa Toyota, a że nic ciekawego nie było a auto było potrzebne "na juz", to kupiłem co się trafiło.

Póki co, jestem zadowolony-ma wszystko w wyposażeniu, a nawet więcej. Pierwszy raz mam ksenony i skórę:totalszok:

 

i40a.jpg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

To ja, wpadłem się pożegnać... 😪

 

Po czterech latach GT 3d zmienia właściciela. Ja mam go jeszcze przez tydzień. Tylko tydzień, i aż tydzień... 🙄

 

Awarie, to problemy z czujnikami w drzwiach (na początku), i w klapie bagażnika (ostatni rok). Reszta to serwis, wymiana oleju itp...

Raz kapeć, bo wentyl nie dokręcony. Raz niefabryczny sensor padł. Auto ma obecnie 6 lat i 80kkm.

Utrata wartości od ceny fabrycznie nowego: 51,5%. Od ceny zakupu: 43%. Chyba nie jest tak źle, szczególnie iż wersja 3d ma niższą wartość na rynku wtórnym.

Z minusów: cienka kierownica. Przyzwyczaiłem się, ale czasami stwierdzałem że mogłaby być bardziej mięsista.

Oraz szklany dach, potrafił gwizdać przy nieprzepisowych prędkościach, a tafla nad kanapą byłe od wewnątrz zakryta podsufitką.

 

No to na razie... 😗

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 4 tygodnie później...
Dnia 22.08.2019 o 23:46, jakubek30 napisał:

Witam od dziś nowy użytkownik Kia Ceed I SW Facelifting 1.6 DOHC CVVT 126KM ;) 

Mam w związku z zakupem "kijanki" pytanie, chciałem jakiś warsztat co może trudni sie kijankami lub coś podobnego. Okolice sulejówka, wawer. Chciałem zrobić pozakupową wymiane. Czy łańcuch w tej wersji to sie wymienia czy nie. Dzięki 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, jakubek30 napisał:

Mam w związku z zakupem "kijanki" pytanie, chciałem jakiś warsztat co może trudni sie kijankami lub coś podobnego. Okolice sulejówka, wawer. Chciałem zrobić pozakupową wymiane. Czy łańcuch w tej wersji to sie wymienia czy nie. Dzięki 

 

Nie znaja sie i tyle. W FSO serwisuja kily policyjne ceny nizsze niz w ASO ja tam ze swoja jezdzilem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Taka ciekawostka...

 

Sprzedałem proGT za 160kDKK. Poszedł w rozliczeniu, dealer wystawił go na aukcję w takiej cenie...

 

Obecnie mija juz 4,5 miesiąca, "mój" GT stoi na drugim końcu DK. Cena spadła do 164,5kDKK.

A na początku było 174,5kDKK...

 

Nie sądzę, aby się sprzedał w tym roku. I wszystko wskazuje, że będą musieli zejść jeszcze bardziej z ceną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.