Skocz do zawartości

[330d] bledy z inpy , jak sie za to zabrac ??


Dominik80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. smile.gif

Od 2 lat mam blad glow plug auto dobrze zapalalo jedynie przy - 25 raz bylo mu ciezej lecz ostatnio (pare dni) auto zaczelo gozej zapalac nawet przy +3 i do tego lekki bialy dymek (czasem wiecej) i 2 sek nierownych obrotow.... jaka szansa ze to swieczki padly a nie kontroler ?? Z inpy mam 2 screeny odnosnie tego problemu.. i teraz jest ptytanie czy da sie jakos bez rozbierania sprawdzic co mam walniete ?? swieczki czy kontoler ??

99850874.png

44300555.png

2 sprawa wynikla podczas sprawdzania bledow..

Rozumie ze to jakis podgrzewacz plynu chlodzacego... ale gdzie go szukac i czy da sie sprawdzic jakos czy dziala ??

Dodam ze od pewnego czasu zauwazylem podniesione spalanie... czy to moze byc przyczyna?? i wszelkie info mile widzane wink.gif

89141391.png

i na koniec czy te dwa problemy moga byc powiazane ze soba ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy nie są ze sobą powiazane.

Do wymiany masz moduł swiec zarowych (takie czarne pudełeczko w podszybiu - częsta przypadłosć)

Co do 2 problemu - masz webasto ? Nie wiem czy nie chodzi przypadkiem o tzw "mały termostat" z przodu podlaczony posrednio pod zawor egr (taka mala chlodniczka ogrzewana spalinami z EGR), tylko o ile pamietam brak jej czujnika zeby wskazywala blad - chyba ze to jakis nowszy silnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Problemy nie są ze sobą powiazane.

> Do wymiany masz moduł swiec zarowych (takie czarne pudełeczko w podszybiu - częsta przypadłosć)

gdzie mniej wiecej na podszybiu tego szukac ??

zastanawia mnie jedno ze pisze glow plug or glow plug relay czyli swice zarowa lub przekasnik swiec zarowych.. da sie jakos sprawdzic dzialanie tego pudelka ?? jak sie do niego dobrac ?? wiesz moze ??

> Co do 2 problemu - masz webasto ? Nie wiem czy nie chodzi przypadkiem o tzw "mały termostat" z

> przodu podlaczony posrednio pod zawor egr (taka mala chlodniczka ogrzewana spalinami z EGR),

> tylko o ile pamietam brak jej czujnika zeby wskazywala blad - chyba ze to jakis nowszy silnik

wlasnie nie mam webasto.. a auto mam z 2001 roku po lifcie , 1 rej grudzien..

myslalem ze te sprawy beda jakos powiazane bo swiece zarowe pokazyja 40 bledow a ten ogrzewacz 39 wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Problemy nie są ze sobą powiazane.

> Do wymiany masz moduł swiec zarowych (takie czarne pudełeczko w podszybiu - częsta przypadłosć)

> Co do 2 problemu - masz webasto ? Nie wiem czy nie chodzi przypadkiem o tzw "mały termostat" z

> przodu podlaczony posrednio pod zawor egr (taka mala chlodniczka ogrzewana spalinami z EGR),

> tylko o ile pamietam brak jej czujnika zeby wskazywala blad - chyba ze to jakis nowszy silnik

1. termostat EGR nie jest w żaden sposób podłączony elektrycznie, podobnie jak głowny termostat w dieselu. Co innego termostat w silniku benzynowym

2. błąd swiecy lub sterownika jest napisane, nie wiadomo co konkretnie. Wymieniłbym wszystkie swiece, myśł, że po 200 kkm śmiało warto. Jeśłi błędy się pojawią wtedy sterownik do wymiany. Nie wiem jak jest u Ciebie ale czesto przy wymianie świec już łatwy jest dostęp do sterownika więc dobrze to zrobic za jednym zamachem. Na forum BMW-KLUB.pl jest gość co się nazywa ROGER-NYSA, ona naprawia i poprawia te sterowniki za ułamek ceny nowego sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zarowe pokazyja 40 bledow a ten ogrzewacz 39

To jest max licznika dla tego sterownika poprostu grinser006.gif

W internecie bez problemu znajdziesz instrukcje wymiany tego pudełeczka.

Przy nie sprawnym glow diwajsie jest brak mozliwosci sprawdzenia dzialania swiec zarowych - czyli moozesz przypuszczac tak jak kolega pisze ze ktores swiece sa spalone.

Co do egra, to bywalo w nowszych wersjach polaczenie elektryczne (np m47tud20 04r) ale u ciebie chyba takowego brak (chyba ze jakis amerykaniec z californi wink.gif)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1. termostat EGR nie jest w żaden sposób podłączony elektrycznie, podobnie jak głowny termostat w

> dieselu. Co innego termostat w silniku benzynowym

bede musial sie przygladnac temu tematowi blizej , moze lepszy dostep bedzie jak wyciagne kolektor przy wymianie swieczek lub tego sterownika.

> 2. błąd swiecy lub sterownika jest napisane, nie wiadomo co konkretnie. Wymieniłbym wszystkie

> swiece, myśł, że po 200 kkm śmiało warto. Jeśłi błędy się pojawią wtedy sterownik do wymiany.

Zaczne od swiec tak jak mowisz.. wydaje mi sie ze to moze byc prztcztna tym bardziej ze auto blad mialo od 2 lat ale palilo fajnie przy angielskich mrozach , a teraz dopiero zaczelo kopcic i dziwnie palic wiec wydaje mi sie wieksze prawdopodobienstwo swiec... lecz oczywiscie moge sie mylic i zgadzam sie ze przy tym przebiegu to warto te swiece juz zmienic i tak i tak wink.gif

> Nie wiem jak jest u Ciebie ale czesto przy wymianie świec już łatwy jest dostęp do sterownika

> więc dobrze to zrobic za jednym zamachem. Na forum BMW-KLUB.pl jest gość co się nazywa

> ROGER-NYSA, ona naprawia i poprawia te sterowniki za ułamek ceny nowego sterownika.

Fajnie , ale bede musial nowy zanabyc bo przesylanie do PL itd. bedzie dosc kosztowne i uciazliwe i przypuszczalnie nie wiele zaoszczedze wink.gif podobno taki sterownik to koszt 400zl. gdzies na necie znalazlem wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jest max licznika dla tego sterownika poprostu

hehe.gif to dobrze ze wiecej mi niechcial juz liczyc wink.gif

> W internecie bez problemu znajdziesz instrukcje wymiany tego pudełeczka.

Wlasnie szukalem by jakies zdjecia byly itp ale nic nie znalazlem

> Przy nie sprawnym glow diwajsie jest brak mozliwosci sprawdzenia dzialania swiec zarowych - czyli

> moozesz przypuszczac tak jak kolega pisze ze ktores swiece sa spalone.

swieczki bede zmieniac juz znalazlem beru za 12funtow sztuka. (okolo 60zl)

> Co do egra, to bywalo w nowszych wersjach polaczenie elektryczne (np m47tud20 04r) ale u ciebie

> chyba takowego brak (chyba ze jakis amerykaniec z californi )

hmm ciekawe.. musze tam poogladac co ciekawego jest na przewodach wodnych dopiete i ma kabelki wink.gif bo moze na UK jakies specjalne wersje byly wink.gif w koncu kierownice maja z 2 strony wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

zakupilem 6 swieczek BERU i rozbieralem manele wedlug instrukcji P D F ktora ma tylko jeden blad smile.gif ale podczas rozbierania kolektora mozna go znalesc wink.gif jest wiecej srub niz pisze autor, lecz ogolnie instrukcja jest super smile.gif

Blad ktory sie u mnie wyswietlil w wiekszosci to blad sterownika a nie swiecy... lecz u mnie...

Po rozebraniu okazalo sie ze 4 z 6 swiecy padniete... zabralem sie za wymiane , 2 poszly dosc latwo a reszta siedzi i strach krecic by nie urwac gwintu lub swiecy, wd 40 i co pare min lekkie i ciut mocniejsze pociagniecie z nadzieja ze sie odkreci... po jakims czasie udalo sie odkrecic dwie ktore praktycznie sklejone z glowica... wiec juz mam zmienione 4 swieczki na nowe smile.gif no i zostaly dwie tongue.gif niestety pierwsza uszkodzila (chyba) gwint w glowicy passed_out.gif a 2 nawet juz nie chcialem wykrecac takie nerwy mnie dopadly sciana.gif

udalo sie delkatnie dokrecic ta zerwana i sobie siedzi bez utraty cisnienia z silnika ale nie dziala passed_out.gif

Po poczytaniu kolejnych tysiaca stron i ogladaniu YT znalazlem info ze sa firmy co gwintuja zerwane swiece lub gwinty w glowicach bez sciagania glowicy , wszystko odbywa sie na aucie..

Od dzis zaczynam takiej firmy szukac bo nie podoba mi sie pomysl jezdzenia z dwoma niesprawnymi swieczkami frown.gif

Do tego kontroler musze tez wymienic wpysk.gif Wiec wymiana swiec nie obedzie sie bez problemow i kosztow wiekszych niz myslalem , ale przynajmniej doprowadze wszystko do konca i bedzie igla na kolejne 200tys km..

Dobra sprawa jest iz dowiedzialem sie ze moj kolektor nie ma nieszczesnych klapek yay.gif wiec nic tylko sie cieszyc zlosnik.gif lecz kupa syfu w nim jest frown.gif wiec zamierzam go wymyc w srodku myjka cisnieniowa wink.gif przy kolejnym sciaganiu kolektora wink.gif

To tyle nieszczesnego info z prac przy 330d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. po co myć kolektor myjką ciśnieniową, wystarczy namoczyć go w nafcie, benzynie + pędzelek. Wcześniej stały bród usunąć śrubokretem

2. co do swiec to też próbowalem sam je zdemontowac pod domem i to przy użyciu klucza dynamometrycznego. Jak zaczął mi przeskakiwac przy max momencie zrywającym gwint odpuścilem i pojechałem do mechanika. Jeśli problem z ukręceniem świecy zdarzyłby sie u mechanika byłby to w większym stopniu jego problem niż mój, poza tym w warsztacie dałoby się wiecej zrobić niż pod domem.

U mechanika wszystkie świece odkręciły się bez uszkodzenia choć trzeba było użyć umiarkowanie ale więcej siły. Mój mechanik mówił, ze nawet jak sie ukręci świeca to ma jakiś sposób na rozwiązanie problemu bez zdejmowania głowicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1. po co myć kolektor myjką ciśnieniową, wystarczy namoczyć go w nafcie, benzynie + pędzelek.

> Wcześniej stały bród usunąć śrubokretem

> 2. co do swiec to też próbowalem sam je zdemontowac pod domem i to przy użyciu klucza

> dynamometrycznego. Jak zaczął mi przeskakiwac przy max momencie zrywającym gwint odpuścilem i

> pojechałem do mechanika. Jeśli problem z ukręceniem świecy zdarzyłby sie u mechanika byłby to

> w większym stopniu jego problem niż mój, poza tym w warsztacie dałoby się wiecej zrobić niż

> pod domem.

> U mechanika wszystkie świece odkręciły się bez uszkodzenia choć trzeba było użyć umiarkowanie ale

> więcej siły. Mój mechanik mówił, ze nawet jak sie ukręci świeca to ma jakiś sposób na

> rozwiązanie problemu bez zdejmowania głowicy

1. bede walczyc przy kolejnej rozbiorce wink.gif wiadomo ze kupa syfu tam jest to nie lepiej cisnieniowo to poczyscic?? bo recznie daleko nie dosiegne w glab kolektora hmm.gif

wiadomo ze trzeba dobrze wysuszyc potem itp wink.gif

2. w UK mechanicy sa strasznie drodzy, dlatego zawsze sam dlubie w aucie i do tej pory dosc sporo zaoszczedzilem wink.gif

Juz zaczalem sie rozgladac za ludzmi co robia nagwintowania na aucie itp.. jutro bede mial odpowiedz z zaprzyjaznionego servisu boscha wink.gif i mam nadzieje ze tam mnie podratuja wink.gif - bo juz raz ratowali z malej opresji wink.gif

Co do roboty to ja mam warsztac i rozne narzedzia mam tez gwintowniki lecz nie bede sam tego robic bo niechce spierdzielic nic wiecej wink.gif lecz warunki do wszelkich napraw mam bardzo dobre , lacznie z podnosnikiem wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zakupilem 6 swieczek BERU i rozbieralem manele wedlug instrukcji P D F ktora ma tylko jeden blad

> ale podczas rozbierania kolektora mozna go znalesc jest wiecej srub niz pisze autor, lecz

> ogolnie instrukcja jest super

> Blad ktory sie u mnie wyswietlil w wiekszosci to blad sterownika a nie swiecy... lecz u mnie...

> Po rozebraniu okazalo sie ze 4 z 6 swiecy padniete... zabralem sie za wymiane , 2 poszly dosc

> latwo a reszta siedzi i strach krecic by nie urwac gwintu lub swiecy, wd 40 i co pare min

> lekkie i ciut mocniejsze pociagniecie z nadzieja ze sie odkreci... po jakims czasie udalo sie

> odkrecic dwie ktore praktycznie sklejone z glowica... wiec juz mam zmienione 4 swieczki na

> nowe no i zostaly dwie niestety pierwsza uszkodzila (chyba) gwint w glowicy a 2 nawet

> juz nie chcialem wykrecac takie nerwy mnie dopadly

> udalo sie delkatnie dokrecic ta zerwana i sobie siedzi bez utraty cisnienia z silnika ale nie

> dziala

> Po poczytaniu kolejnych tysiaca stron i ogladaniu YT znalazlem info ze sa firmy co gwintuja zerwane

> swiece lub gwinty w glowicach bez sciagania glowicy , wszystko odbywa sie na aucie..

> Od dzis zaczynam takiej firmy szukac bo nie podoba mi sie pomysl jezdzenia z dwoma niesprawnymi

> swieczkami

> Do tego kontroler musze tez wymienic Wiec wymiana swiec nie obedzie sie bez problemow i kosztow

> wiekszych niz myslalem , ale przynajmniej doprowadze wszystko do konca i bedzie igla na

> kolejne 200tys km..

> Dobra sprawa jest iz dowiedzialem sie ze moj kolektor nie ma nieszczesnych klapek wiec nic tylko

> sie cieszyc lecz kupa syfu w nim jest wiec zamierzam go wymyc w srodku myjka cisnieniowa

> przy kolejnym sciaganiu kolektora

> To tyle nieszczesnego info z prac przy 330d

nie ma to jak benzynowe silniki smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie ma to jak benzynowe silniki

Jak ktoś jest ofiara, to moze sobie narobic problemow wymieniajac swiece zaplonowe zlosnik.gif Wiec roznie bywa.

A w dieslach no coz, malo kiedy da sie je wykrecic bez przygod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak ktoś jest ofiara, to moze sobie narobic problemow wymieniajac swiece zaplonowe Wiec roznie

> bywa.

> A w dieslach no coz, malo kiedy da sie je wykrecic bez przygod.

Ciekawe co ile producent zaleca wymiane swieczek wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to jedz 30km/h na piatym biegu

Po pierwsze chyba bylbym nienormalny gdybym tak jezdzic zlosnik.gif Bo przyspieszenie na piatym biegu od takie predkosci zdrowe dla samochodu nie jest. A po drugie to zaden problem tylko jaki sens jest tak jezdzic.

Poto jest skrzynia biegow aby wykorzystac potencjal silnika, a zaleta diesla jest tylko jedna pali mniej niz benzyna. Wiecej zalet nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zaleta diesla jest tylko jedna pali

> mniej niz benzyna. Wiecej zalet nie ma.

Pali mniej smile.gif i fajnie sie dieslem jezdzi , nie ma zmulonego dolu i moc masz szybciej do wykorzystania oraz latwo zmienic program i miec ciut wiecej szmocy oraz bardziej wytrzymale niz benzynowe silniki ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pali mniej i fajnie sie dieslem jezdzi , nie ma zmulonego dolu i moc masz szybciej do

> wykorzystania oraz latwo zmienic program i miec ciut wiecej szmocy oraz bardziej wytrzymale

> niz benzynowe silniki

A tego diesla to z jakimi benzynowymi silnikami porownujesz? Bo obecne diesle to chyba tylko blok maja bardziej wytrzymaly. A osprzet to juz srednio.

A w benzynie co stoii na przeszkodzie aby programem podniesc moc i cieszyc sie wieksza moca i wieksza kultura pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A tego diesla to z jakimi benzynowymi silnikami porownujesz? Bo obecne diesle to chyba tylko blok

> maja bardziej wytrzymaly. A osprzet to juz srednio.

> A w benzynie co stoii na przeszkodzie aby programem podniesc moc i cieszyc sie wieksza moca i

> wieksza kultura pracy.

programem w benzynie wiele nie podniesiesz.. o ile nie masz turbo..

Diesla osprzet srednio wytrzymaly... jaki ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> programem w benzynie wiele nie podniesiesz.. o ile nie masz turbo..

> Diesla osprzet srednio wytrzymaly... jaki ??

O ile nie ma. A dlaczego porownywac doladowanego diesla do wolnossacej benzyny. Rownie dobrze mozesz porownac wolnossacego diesla do doladowanej benzyny.

A dlaczego nie chce juz nigdy diesla. Bo... mialem. Wysokie cisnienie wtrysku paliwa, w zwiazku z tym cala masa czujnikow, ktore niezawodne nie sa. Do tego ciagle zastanawianie sie jak wyglada korekcja na wtryskach.

U mnie problem pojawil sie w zimie, auto odpalalo ale przez kilka sekund przebieralo na wolnych obrotach. Gdy bylo cieplej wszystko bylo ok. Okazalo sie, ze wtryski niedomagaja na zimno. Koszt wymiany 4 wolalem sprzedac i szukam dla zony teraz benzynowego BMW. Juz nawet niedoladowanego.

Po roku uzytkowania napisze Ci czy benzyna jest bardziej niezawodna jak diesel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O ile nie ma. A dlaczego porownywac doladowanego diesla do wolnossacej benzyny. Rownie dobrze

> mozesz porownac wolnossacego diesla do doladowanej benzyny.

> A dlaczego nie chce juz nigdy diesla. Bo... mialem. Wysokie cisnienie wtrysku paliwa, w zwiazku z

> tym cala masa czujnikow, ktore niezawodne nie sa. Do tego ciagle zastanawianie sie jak wyglada

> korekcja na wtryskach.

> U mnie problem pojawil sie w zimie, auto odpalalo ale przez kilka sekund przebieralo na wolnych

> obrotach. Gdy bylo cieplej wszystko bylo ok. Okazalo sie, ze wtryski niedomagaja na zimno.

> Koszt wymiany 4 wolalem sprzedac i szukam dla zony teraz benzynowego BMW. Juz nawet

> niedoladowanego.

> Po roku uzytkowania napisze Ci czy benzyna jest bardziej niezawodna jak diesel.

moze miales pechowego jakiegos.

Moj ojciec mial 325td z 93 roku zrobil nim 500tys km - jedynie co zrobil to nowe turbo oraz regeneracja pompy... nic wiecej nie umieralo.. reszte to oleje , klocki itp rzeczy.

Potem mial i ja rowniez same benzynowe auta , 320i , i teraz 528i , w 528i niedawno cos pozamiatalo i auto spalalo 18litrow itp... naprawa byla dosc kosztowna , 2x cewki , swiece i jeszcze jakies czujniki.. przebieg jakos 280tys

Ja kupilem 3 lata temu moja 330d nie mowiac ze spalanie mniejsze o wiele , taniej sie jezdzi to dopiero teraz robie pierwsze rzeczy przy silniku , swiece - oraz kontroler swiec.. Reszta to same klicki , oleje itp. przebieg ponad 200tys,

Dodatkowo posiadam w PL golfa 4 TDI koszt auta 11tys , naprawa pompy wtryskowej i ustawienia i calosc wyszla okolo 13-14tys. na dzien dzisiejszy auto zwrocilo sie w kwocie okolo 5tys... na roznicy spalaniu pomiedzy 528i i 1.9 TDI , narazie auto cieszy sie bezawaryjnoscia , przebieg jakies 200tys (licznikowe)

Powiem tak.

ojciec zawsze posiadal diesle wolnossaca , mercedes 300d , 190d , 250d , potem pierwsze bmw 325td.... i sie cieszyl dieslami twierdzil ze sa swietne... ja zawsze mialem benzynowe auta i bylem zwolennikiem lecz od okolo 3 lat po zakupie 330d zmienilem zdanie , serio uwazam ze diesel to swietna sprawa o ile kupisz zadbany egzemplarz smile.gif i mam szczera nadzieje ze moje kolejne auto to bedzie diesel 335d wink.gif

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to moje gratulacje ja niestety mialem swoje doswiadczenia i wole benzyny nawet doladowane. Moze

> kiedys jeszcze skusze sie na diesla ale szybko to nienastapi.

ja tez popieram, w benzynka to benzynka smile.gif

u mnie 330 tys na liczniku i zadnych problemow smile.gif

a dodam ze na podtlenku lpg jezdzi grinser006.gif wiec znacznie taniej niz diesel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to moje gratulacje ja niestety mialem swoje doswiadczenia i wole benzyny nawet doladowane. Moze

> kiedys jeszcze skusze sie na diesla ale szybko to nienastapi.

mialem punto gt wink.gif 1.4 Tss wink.gif fajnie sie smigalo wink.gif lecz problematyczne ciut smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mialem punto gt 1.4 Tss fajnie sie smigalo lecz problematyczne ciut

Jakbys mial punto w dieslu tez bylby problematyczny zlosnik.gif Mi chodzi raczej o to ze w obecnej sytuacji wole 330i niz 330d moze kiedys mi sie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.