Skocz do zawartości

No i posypała sie skrzynia ..


Rekomendowane odpowiedzi

> Też tak sądzę, ale ciekaw jestem czy maile Czachy pozostały bez odpowiedzi i dopiero przy kasie tak

> wyszło, czy też był jakiś kontakt osobisty z FAP-em

Nikt sie do mnie z FAP nie odezwal. Za to w serwisie na pertraktacjach bylem z v-ce prezesem salonu i ASO .. moze to podzialało wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nikt sie do mnie z FAP nie odezwal. Za to w serwisie na pertraktacjach bylem z v-ce prezesem salonu

> i ASO .. moze to podzialało

Dziwne ASO. Mnie naprawili nadmuch za friko w ramach gestu handlowego. Jeszcze sami samochód zastępczy zaproponowali.

Może w moim wypadku zaważyło to, że pokazałem im ich niedokładny montaż po pierwszej naprawie.

Jeśli chodzi o maile, sam kiedyś napisałem jednego, kiedy po drugiej naprawie falujących obrotów w starym bravo, znowu miałem problemy. Centrala się nie odezwała do mnie, tylko ASO zadzwoniło, żebym przywiózł ponownie samochód na naprawę. Z tego co się dowiedziałem, to dostali porządny op...l. Kierownik serwisu, dla mnie też nie był zbyt miły, ale w końcu dali radę auto naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a olej też zmieniłeś? Ja jakoś nie wierzę w te cud specyfiki

Możesz nie wierzyć, moje Stilo było po mocnym programie i kiedy je sprzedawałem miało na liczniku 250 tysiaków - realnie zapewne wiecej o 50 - 100 tysięcy - siedziała w nim oryginalna turbina grinser006.gif Wątpię, żeby tyle wytrzymała bez metaloceramiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja profilaktycznie zapuściłem jesienią xado do skrzyni

I bardzo dobrze kolega zrobił, wydając kilkadziesiąt złotych, zaoszczędził sobie kolosalnych wydatków w przypadku awarii. Mogę powiedzieć, że konkurencyjny koncern motoryzacyjny, stosował masowo dodatki metaloceramiczne w ramach akcji serwisowych swoich skrzyń biegów kilka lat temu. Polecam jeszcze dodanie Fulerenów po 5 tysiącach od dodatku metaloceramiki i wasze skrzynie będą wieczne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I bardzo dobrze kolega zrobił, wydając kilkadziesiąt złotych, zaoszczędził sobie kolosalnych

> wydatków w przypadku awarii.

Oczywiście, doda jakiegoś cud środka i ma gwarancje braku awarii hehe.gif

Naprawdę, podobne teksty o podobnych cud środkach słyszałem chyba tylko od jednego przedstawiciela firmy LM w Polsce. Gadasz jak on zlosnik.gif. Problem w tym, że środek, który wtedy od niego kupiłem w ogóle się nie sprawdził hehe.gif

EDIT: twierdzisz więc, że gdyby Czacha zaaplikował do skrzyni te cudowne specyfiki, to by mu nie padła, nawet jeśli miał od początku wsadzone jakieś badziewne łożyska, albo po prostu była jakaś wada materiału?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> firmy LM w Polsce. Gadasz jak on . Problem w tym, że środek, który wtedy od niego kupiłem w

> ogóle się nie sprawdził

old.gif Bo trzeba było zastosować cud-szuwaksa o pełni księżyca , w pobliżu czakramu lejąc do tyłu przez lewe ramię grinser006.gif

hahaha.gif

ja też jestem sceptykiem, że cud szuwaks uratuje skrzynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Możesz nie wierzyć, moje Stilo było po mocnym programie i kiedy je sprzedawałem miało na liczniku

> 250 tysiaków - realnie zapewne wiecej o 50 - 100 tysięcy - siedziała w nim oryginalna turbina

> Wątpię, żeby tyle wytrzymała bez metaloceramiki.

to slabo watpisz crazy.gif

w moim firmowym aucie turbina wytrzymala 450tys km, zareczam Ci ze cudo ceramiki nie dolewalem, zmienialem tylko olej co 10tys km i jezdzilem jak czlowiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie właśnie w stilo 1,4 6speed tez sie posypała skrzynia..;/ przebieg 100k km, objawy najpierw terkotanie, potem skoki drążka zmiany biegów, spuszczenie oleju, a w nim opiłki i chyba nie pozostało nic innego jak szukanie używki. Mnie sie wydaje ze cos wadliwe sa te ,,szóstki"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> EDIT: twierdzisz więc, że gdyby Czacha zaaplikował do skrzyni te cudowne specyfiki, to by mu nie

> padła, nawet jeśli miał od początku wsadzone jakieś badziewne łożyska, albo po prostu była

> jakaś wada materiału?

TAK! Za wyjątkiem wad materiałowych wewnątrz elementów, które powodują duże odkształcenia lub pęknięcia.

Pozdrawiam

PS. Aplikacja do skrzyni dobrego oleju, metaloceramiki i MoS2 lub lepiej Felurenów, powoduje jej wieczną i bezawaryjną pracę. Potwierdzone wielokrotnie w rajdach, przy pracy skrzyni tylko na oleju wymiana / remont, co 1 lub dwa starty, po aplikacji "szuwaksów", bezawaryjna praca przez kilka do kilkunastu startów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> gosc w warsztacie u pana kazia za wymiane 2 łozysk (sic!) zaplacil wiecej niz ja w ASO za wszystkie

> ... heh ...

1. A napewno wszystkie wymienili ?

2. Przeciez ty dostales upust facepalm%5B1%5D.gif Na początku jakoś inne kwoty chyba tu latały grinser006.gif

3. co nie zmienia faktu,że w twoim przypadku historia miała "happy end" Ale nei sadze aby kazdemu ASO za 1.5k remontowało skrzynie frown.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1. A napewno wszystkie wymienili ?

tak stoi na fakturze - gwarancja jest na 2 lata

> 2. Przeciez ty dostales upust Na początku jakoś inne kwoty chyba tu latały

> 3. co nie zmienia faktu,że w twoim przypadku historia miała "happy end" Ale nei sadze aby kazdemu

> ASO za 1.5k remontowało skrzynie .

przy takim przebiegu skrzynia nie ma prawa pasc. jak by pertraktacje nie pomogly poszedl bym o krok dalej ... a ostatecznie oparlo by sie o sąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1. A napewno wszystkie wymienili ?

jest gwarancja na robote... to jakie to ma znaczenie wink.gif

> 2. Przeciez ty dostales upust Na początku jakoś inne kwoty chyba tu latały

i tu wlasnie kłania sie brak oszczednosci wczesniej... jakby jezdzil do Kazia od poczatku, to teraz FAP by mu pokazalo palca, a tak elegancko sie dolozyli (wiec per saldo kolega i tak jest do przodu wink.gif )

> 3. co nie zmienia faktu,że w twoim przypadku historia miała "happy end" Ale nei sadze aby kazdemu

> ASO za 1.5k remontowało skrzynie .

mnie sie dolozyli do wymiany przekladni kierowniczej pol roku po GW, wiec jednak sie dokladaja _każdemu_ kto byl fair wobec nich (czyli korzystal z ASO) wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dalej ... a ostatecznie oparlo by sie o sąd

hehe.gifhehe.gifhehe.gifhehe.gif

Niezmiernie się cieszę, że naprawa pojazdu po atrakcyjnych stawkach tak poprawiła Tobie humor... ok.gif

No nie oszukujmy się - z pomocą szmatławego pismaka mógłbyś liczyć na odzew w sprawie większej ugody / partycypacji.

W sądzie koncern wytoczyłby swoich wygłodniałych prawników. Pojechaliby po Tobie walcem i pożarli. W imię dobrego imienia koncernu.

Nie jesteś w stanie udowodnić, że Ty obchodziłeś się z samochodem tak jak oni by sobie tego życzyli.

My jesteśmu malutcy a oni mają kupę kasy.

Smutne, prawdziwe.

Ja wiem, że nikt nie chce być dymany bez mydła, trzeba walczyś o swoje, szlachetne pobudki etc. - ale to sprowadza się do kopania się z koniem, a on ma po prostu większy potencjał. zlosnik.gif

20.GIF

Niemniej poruszony wagą tematu (na kąciku stilo też 2 użyszkodnikom się skrzynie posypały) jak bedzie cieplej, zmienie sobię olej w skrzyni i poszukam opiłków.

Mam nadzieję ich nie znaleźć.

A mam skrzynię 6 - cio biegową. clown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy później...

> Niestety chyba moja skrzynia nie będzie wieczna. Objawy jak u Czachy. W ASO jeszcze nie byłem k.m.

jaki masz przebieg? ZTCP to pisałeś kiedyś, że dodawałeś do skrzyni jakieś dziwne specyfiki. Wychodzi więc na to, że szkoda na to kasy? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> teraz trochę ponad 37 kkm

kurde, u mnie 85 tys. i żadnych problemów. Pewnie były jakieś lepsze/gorsze partie i akurat trafiłem zlosnik.gif

> ZTCP to pisałeś kiedyś, że dodawałeś do skrzyni jakieś dziwne specyfiki.

> Wychodzi, że w tym przypadku nic nie dało.

na moją logikę to nie ma szans, żeby jakaś chemia naprawiła wady materiału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kurde, u mnie 85 tys. i żadnych problemów. Pewnie były jakieś lepsze/gorsze partie i akurat

> trafiłem

Zawsze tak jest, tylko dlaczego nie trafię tak 6 w totka zlosnik.gif

> na moją logikę to nie ma szans, żeby jakaś chemia naprawiła wady materiału

Nie wiem, ale na gówniane ciasno pasowane łożyska to nawet modlitwa nie pomoże.

No nic i tak to miał być ostatni Fiat, czara się przelała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w Grande Punto skrzynia sypnęła się przy 52 tys. Najpierw coś świszczało i myślałem ze altek. Bylem w ASO sprawdzili alternator i stwierdzili ze wszystko ok z nim. Zlecenia nie zamknęli kazali jeździć i przyjechać jak będzie gorzej. Dwa dni później już wiedziałem że to skrzynia bo miałem problem z wrzuceniem biegu. Dzwoniłem do nich że skrzynia się sypie, a do aso mam 40km. Kazali przyjechać. Dojechałem, ale na placu aso skrzynia się kompletnie rozleciała, zablokowała koła i był koniec. Nie nadawała się do naprawy, rozwaliło aż obudowę. Żeby auto trafiło do nich na lawecie może by naprawiali skrzynię, a tak wymiana na nową. Auto było na gwarancji. Z tą skrzynia to od wyjazdu z salonu był problem z wrzuceniem wstecznego bez zgrzytania. Na pierwszym przeglądzie zgłaszałem problem to wymienili sprzęgło co nic nie dało. Nowa skrzynia chodzi super, wsteczny wpada dobrze. Skrzynia i wymiana to koszt 5400zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No nic i tak to miał być ostatni Fiat, czara się przelała.

nie dziwie Ci sie ,to jest parodia , ja nie wiem czy oni na sile chce ten koncern rozwalic i robia to specjalnie hmm.gif powinni kazdemu bez gadania wymieniac skrzynia na nowa bez wadliwach lozysk ,no ale przeciez oni maja w dooopie klientow oink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zglos to do turbo kamery moze sie zainteresuja ,przeciez to nie jest normalne

Na razie skrzynia działa tylko ten dźwięk. ASO nie potwierdza mojej diagnozy. ..na razie. Ten dźwięk jak się pojawił to jego natężenie nie wzrosło.innych objawów brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

> Na razie skrzynia działa tylko ten dźwięk. ASO nie potwierdza mojej diagnozy. ..na razie. Ten

> dźwięk jak się pojawił to jego natężenie nie wzrosło.innych objawów brak.

i jak ?? nadal bez zmian ??

bo kurcze wydaje mi sie ze zaczynam to slyszec u siebie na 5 i 6, 107kkm

jakies orientacyjne koszty ??

moja skrzynia wg vin to c544

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i jak ?? nadal bez zmian ??

Tak

> bo kurcze wydaje mi sie ze zaczynam to slyszec u siebie na 5 i 6, 107kkm

> jakies orientacyjne koszty ??

Jakieś 1700 u pana Heńka, ASO z 3000

> moja skrzynia wg vin to c544

a który rocznik masz i tak pewnie to jeden czort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakieś 1700 u pana Heńka, ASO z 3000

czyli wymiana kompletu lozysk

gdzies czytalem ze w poczatkowej fazie wystarczy wymienic lozysko na walku atakujacym i bedzie ok i chyba sie na to najpierw zdecyduje - najwieksze problemy mam z 5 i 6

> a który rocznik masz i tak pewnie to jeden czort.

2008 - czerwiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli wymiana kompletu lozysk

> gdzies czytalem ze w poczatkowej fazie wystarczy wymienic lozysko na walku atakujacym i bedzie ok i

> chyba sie na to najpierw zdecyduje - najwieksze problemy mam z 5 i 6

Ja mam ten dźwięk taki sam na każdym biegu i luzie. Właściwie zaczyna być słyszalny od ok 40 km/h. Skrzynia chodzi po staremu, nic jej nie dolega.

Podobo trzeba wszystkie łożyska jak skrzynie rozbierasz, bo mogą byc zasyfione (?)

> 2008 - czerwiec

mój maj 2008

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Akurat w stilo jest inna skrzynia, afair c514 a ona sie potrafi i w wersji 5b rozsypac

a moja 6 gear skrzynia w stilo 1.2 ma dziurę i pewnie prawie zero w niej oleju i śmiga 350k km. Normalnie nie do zdarcia. Kto popsuł tę skrzynie w bravo? Teraz mnie ta przeraża i chciałbym kupić bravo ale jak czytam że pada po kilkudziesięciu tys km, to szok. W CC 700 skrzynia mi ponad 100 k km wytrzymała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.