Skocz do zawartości

Wymiana pompy wody w 1.6 16V


nikt-znany

Rekomendowane odpowiedzi

Na ile jest problematyczna?

Miał mi to zrobić znajomy mechanik, ale autko stoi od poniedziałku u niego i jakoś nie zanosi się żeby do niedzieli wymienił zlosnik.gif

W następnym tygodniu samochód będzie potrzebny, stąd pomyślałem żeby samemu przy sobocie i piwko zabrać się za to...

Dużo gimnastyki? Z której strony najlepiej atakować? zlosnik.gif

Może ktoś widział jakiś mały tutorial, żeby móc ocenić ogrom prac :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno dostep rewelacyjny nie jest. trzeba poluzowac pasek od altka i jakąś klapke odkręcić, ale wiecej nie wiem, tak tylko słyszałem.

ps. czemu wymieniasz?

u mnie ostatnio silnik ma większe temperatury niz zwykle, a na światłach momentalnie przekracza połowę wskaznika i zastanawiam sie ,czy aby właśnie pompa sie nie popsuła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> podobno dostep rewelacyjny nie jest. trzeba poluzowac pasek od altka i jakąś klapke odkręcić, ale

> wiecej nie wiem, tak tylko słyszałem.

> ps. czemu wymieniasz?

> u mnie ostatnio silnik ma większe temperatury niz zwykle, a na światłach momentalnie przekracza

> połowę wskaznika i zastanawiam sie ,czy aby właśnie pompa sie nie popsuła?

Z powodu wycieku. Na 100% nie mam pewności, że to pompa. Jednak po przejrzeniu przewodów wychodzi, że to ona.

Po jeździe robi się spora kałuża pod autem, mniej więcej po stronie rozrządu.

Poza tym w zbiorniku wyrównawczym zbiera się piana.

Stawiam, że pompa mówi banana-wave.gif

Co do wskaźnika - może u Ciebie termostat kończy żywota?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po jeździe robi się spora kałuża pod autem, mniej więcej po stronie rozrządu.

to raczej będzie pompa

> Co do wskaźnika - może u Ciebie termostat kończy żywota?

ale zagrzewa sie normalnie,

po ruszeniu ze świateł ze wskaznikiem powyzej połowy i po ujechaniu kilkuset metrów temp. spada prawidłowo, takze sam juz nie wiem. tak czy siak w niedługim czasie trzeba wymienic rozrząd, to przy okazji wymienie tez pompe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to raczej będzie pompa

> ale zagrzewa sie normalnie,

> po ruszeniu ze świateł ze wskaznikiem powyzej połowy i po ujechaniu kilkuset metrów temp. spada

> prawidłowo, takze sam juz nie wiem. tak czy siak w niedługim czasie trzeba wymienic rozrząd,

> to przy okazji wymienie tez pompe

Prawdę mówiąc to w mojej jest podobnie.

Jadąc w trasie wskazówka jest delikatnie poniżej połowy. Wystarczy, że wjadę do miasta wskazówka unosi się delikatnie ponad połowę.

Aczkolwiek mój przypadek przy nieszczelnym układzie chłodzenia nie jest najlepszym odnośnikiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.