Skocz do zawartości

Śmierdzi ...płynem chłodniczym?? w kabinie....


Teyo

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do Was pytanie - jaka może być przyczyna

pacjent Renault Megane Scenic 1FL - smierdzi płyn chłodniczy (a może coś innego) wewnątrz - czuć głównie po stronie kierowcy ...

co dziwne szyby nie parują, płynu nie ubywa...

wymieniłem nagrzewnicę na hellę bo sądziłem, ze stara delikatnie puszcza ale widać była ok bo po wymianie nadal śmierdzi, sprawdziłem wszystkie połączenia wewnątrz kabiny - sucho...

macie jakies pomysły bo mnie szlag trafia....chłodnica wygląda na OK, nie śmierdzi wiec przeniesienie z wnetrza komory silnika mało prawdopodobne...chyba, ze to coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sprawdziłem wszystkie połączenia wewnątrz kabiny - sucho...

Sprawdź, czy płyn nie wycieka z "siurka" odprowadzającego wodę pod samochód. Tam może się zbierać płyn i dmuchawa rozprowadza jego aromat po samochodzie, a dywaniki suche. Jak nie masz pewności czy to płyn, wlej do zbiornika jakiś aromat zapachowy, wodę kolońska, olejek do ciasta i monitoruj zapach w samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie rozszczelnił Ci się radiator (chłodnica) który oddaje ciepło z układu chłodzącego do układu nagrzewającego kabinę, miałem taki przypadek kiedyś. Jednym słowem trzeba rozbierać kokpit i układ wentylacyjno-grzewczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy wymieniałeś nagrzewnicę i czy sprawdzałeś czy w pudle nagrzewnicy był płyn? W clio żoninym wymieniłem nagrzewnicę, niby była szczelna jak zatkałeś jeden króciec, a drugim dmuchałeś zlosnik.gif ale na łączeniu miała zielnkawy nalot. W pudle nagrzewnicy było trochę płynu, naprawdę namęczyłem się żeby go wytrzeć, mazał się i słabo wchłaniał się w szmaty i papier kiblowy. Do końca nie udało się wyczyścić. Jeszcze dobry miesiąc śmierdziało płynem, resztka z pudła odparowywała po prostu. Gdyby od klimy się rozszczelniło to imo byś poczuł, czynnik inaczej "capi" niż płyn chłodniczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kiedy wymieniałeś nagrzewnicę i czy sprawdzałeś czy w pudle nagrzewnicy był płyn? W clio żoninym

> wymieniłem nagrzewnicę, niby była szczelna jak zatkałeś jeden króciec, a drugim dmuchałeś ale

> na łączeniu miała zielnkawy nalot. W pudle nagrzewnicy było trochę płynu, naprawdę namęczyłem

> się żeby go wytrzeć, mazał się i słabo wchłaniał się w szmaty i papier kiblowy. Do końca nie

> udało się wyczyścić. Jeszcze dobry miesiąc śmierdziało płynem, resztka z pudła odparowywała po

> prostu. Gdyby od klimy się rozszczelniło to imo byś poczuł, czynnik inaczej "capi" niż płyn

> chłodniczy.

pudło było sprawdzane, łapa w środek więc jesli byłoby mokro poczułbym ok.gif wzrokowo lampką przyświeciłem i sucho było...no włąsnie byłem na sprawdzeniu klimy i chłodzi idealnie, ciśnienie jest wieć nie mam podstaw aby sądzić, żę to klima ale kto wie...

śmrodek jest "gryzący" ale bardzo mocno to tego nie czuć - po prostu śmierdzi i już sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a płyn gdzieś w komorze nie leci?

> węże dobrze weszły na króćce od nagrzewnicy?

wsio jest OK gdyby nie było powoli by ubywało płynu a nie ubywa chyba ze niezauwazanie..jesli tak to moze poci się pod uszczelką termostatu i kapie na skrzynię ...nie wiem cholera

> nie wiem ja w Twoim pudle ale ja łapy nie mogłem wsadzić

daliśmy radę z kuzynem ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.