Jump to content

buczy...

przemoc84
 Share

Recommended Posts

wahacze wymienione jeden tyle co przed chwilą i myślałem że to od Niego tym bardziej że guma już zmurszała.. ale nie.. oba FEBI drugi zakładany w sierpniu ub.r. byłem na zbieżności wsio ok

buczenie pojawia się jak na budziku >50 się pojawi... pomysłów brak... dżwięk tak jakby z prawego koła (strony) dochodził

> wahacze nie mają nic wspólnego z buczeniem,

> możliwe, że łożyska huczą

> może również opona wydawać dziwny dźwięk

nie zauważyłem tego zjawiska na zimowych... więc może właśnie owa opona... ale jak to spr bez zbędnych kosztów

> nie zauważyłem tego zjawiska na zimowych... więc może właśnie owa opona... ale jak to spr bez

> zbędnych kosztów

przełożyć zapasową,

zamienić miejscami - np dać na tył,

założyć zimowe jak są na osobnych felgach niewiem.gif

jednym słowem pokombinować zlosnik.gif

A w zakrętach zmienia się głośność tego buczenia? Jeżeli tak - np. w jedną stronę skręcasz (np. w lewo) i przestaje buczeć a w drugą (np. w prawo) buczy głośniej - jest to walnięte łożysko (np. prawe w tym przypadku - skręcając w lewo dociążasz prawe koła - i vice versa).

> wpierw zacznę od opony bo to mniejszy problem a potem się zobaczy... oby nie łożysko (czytałem

> ostatnie watki o tym jakie to RÓŻNE się trafiają niby dedykowane)

Bo ja wiem? Wyjechać na pustą drogę i poskręcać trochę lewo - prawo - czy to większy problem, niż przekładać koła? wink.gif

> Bo ja wiem? Wyjechać na pustą drogę i poskręcać trochę lewo - prawo - czy to większy problem, niż

> przekładać koła?

masz rację ... uwalone łożysko jest słyszalne podczas i w trakcie pokonywania zakrętu przy odpowiedniej prędkości,

z mojej działki napiszę, że wiem, że jest uwalone łożysko w kole prawym ale problem i efekt objawia się dopiero około 90km/h w zakręcie lewym, - suzuki swift, słychać wyraźnie jak "wyje" ale niestety trzeba bydle rozpędzić 270751858-jezyk.gif

w jeździe miejskie nie słychać gada alien.gif

• 11 months later...

odświerzam...

opony zmienione z zimowych na letnie ze stalówek na aluski... tył felg zamieniony z przodem, opony całkiem nowiutkie, łozyska tyle co wymienione, do zrobienia tylko zbieżność ale nie ma to chyba wpływu... a na zakrętach dalej słychać dziwny dźwięk tak jakby coś buczało... dźwięk podobny do tego jakby ktoś na sznurku trzymał jakiś przedmiot i nim kręcił (inaczej tego określić nie mogę) im szybciej jadę tym szybciej słychać to buczenie

> Witam

> ja bym jeszcze sprawdził łożyska w tylnych kołach,buczenie może się przenosić.Druga sprawa

> buczenie słychać gdy za mocno naciągnie się pasek rozrządu.

znowu łożyska mówisz ale tył angryfire.gif co do paska to co poluzować go ? tylko że jadąc prosto nic nie słychać dopiero na zakrętach

> ja miałem też tak że na zakrętach ocierały ranty tarcz hamulcowych... a już też szykowałem się do

> zmiany łożysk

dobrze wiedzieć w przyszłym tyg wymieniam klocki przy okazji jak zawsze przy zdjętych kołach zajmę się rantami smile.gif i zobaczymy jak się wtedy będzie jeździło