Skocz do zawartości

Zawieszenie tył


jozekuno

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się iż moja Hiena ciut za nisko stoi z tyłu, na foto bagażnik pusty, tylko butla LPG w koło jako dodatkowy balast, myślę iż po zapakowaniu 2 osób na tył będzie mi oponka obcierać, alu 15" ET40 oponki 195/50

247973f95c3d11b0m.jpg 3a57373a48eeb521m.jpg

Jest jakiś sposób oprócz wymiany sprężyn aby ją podnieść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z braku zajęcia zrobiłem test, wpakowałem do bagażnika 3 silniki o łącznej masie 200kg

c6bcd4aa726264f9m.jpg

Przy jeździe jest ok ale jak zacznie bujać autem to obciera o mocowanie zderzaka, a tak to siedzi po obciążeniu

a075f42bce2d32b3m.jpg 405548892c150b87m.jpg

Czy z 2 osobami z siedzącymi z tyłu o podobnej masie co silniki efekt będzie ten sam, czyli będzie obcierało, opona 185/55 coś zmieni? icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wymień sprężyny na nowe Produkują takie wzmocnione do lpg Co do wkładania do bagażnika 200kg to

> dziwny pomysł. Podobne ugięcie uzyskasz siadając na krawędzi zderzaka

z silnikami to chciałem sprawdzić jak będzie obciążony zachowywał się na drodze, nowe sprężyny załatwią sprawę? jakie polecacie? grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twój test jest mało miarodajny. ponieważ załadowałeś 200kg za osią a kanapa tylna jest przed tylna osią czyli rozkład ciężaru przenosi się bliżej środka samochodu. Takie jest moje zdanie.

A jeśli chodzi o opony to wydaje mi się że opona 185/55 nic nie poprawi. na twoim miejscu zmniejszył bym profil opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> twój test jest mało miarodajny. ponieważ załadowałeś 200kg za osią a kanapa tylna jest przed tylna

> osią czyli rozkład ciężaru przenosi się bliżej środka samochodu. Takie jest moje zdanie.

> A jeśli chodzi o opony to wydaje mi się że opona 185/55 nic nie poprawi. na twoim miejscu

> zmniejszył bym profil opony.

tylko że 195/50/15 jest odpowiednikiem standardowej opony 175/65/14 co do wysokości, jutro zapakuję 2 kumpli o masie ponad 200kg na tył i sprawdzę jak się będzie zachowywało auto, a sprężyny zapewne i tak zmienię bo po zakupie auto wyżej stało grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.