Skocz do zawartości

Rekordy spalania gazu, Palio II 1.2 16V


DrE_WILL

Rekomendowane odpowiedzi

W weekend strzeliłem trasę, niby nie dużą, w dwie strony 460 km na jednym zbiorniku gazu i jeszcze gaz się nie skończył. Jeśli wierzyć tankowaniu które zrobiłem jeszcze zanim gaz się skończył (weszło 31,5l gazu) to samochód na 100 spala nawet nie całe 7l :D a cała trasa za 90zł smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W weekend strzeliłem trasę, niby nie dużą, w dwie strony 460 km na jednym zbiorniku gazu i jeszcze

> gaz się nie skończył. Jeśli wierzyć tankowaniu które zrobiłem jeszcze zanim gaz się skończył

> (weszło 31,5l gazu) to samochód na 100 spala nawet nie całe 7l :D a cała trasa za 90zł

Pewnie masz sekwencję. Mój rekord przy instalacji II generacji to 7.5l/100km, a drugi rekord to 20l/100km :D. Teraz średnio 9.5l/100km w trasie, a w mieście 13l. Silnik 1.2 8V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, sekwencja. Strasznie dużo Ci pali, mi w mieście wychodzi w warszawskich korkach 9l max - tyle,

> że jeżdżę "total emeryt style"

Ja w mieście robię krótkie odcinki, więc silnik nie zdąży się dobrze nagrzać. Dlatego tyle pali. A poza tym mam dość ciężką nogę:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W weekend strzeliłem trasę, niby nie dużą, w dwie strony 460 km na jednym zbiorniku gazu i jeszcze

> gaz się nie skończył. Jeśli wierzyć tankowaniu które zrobiłem jeszcze zanim gaz się skończył

> (weszło 31,5l gazu) to samochód na 100 spala nawet nie całe 7l :D a cała trasa za 90zł

mi moje 1,2 spala w trasie 7 do 8 litrów, a w mieście jak jeździłem po mieście więcej to 10 łykał. Oczywiście sekwencja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Trasa na Parczew i powrót, wyjazd 19:00 powrót 23:45, spalanie 7.4L tankowane przed wyjazdem i

> zaraz po powrocie na tej samej stacji, motor 1.6 16V

Uroki sekwencji. U mnie na IIgeneracji jakby nie jechać chla 10l/100km.

Chociaż może po ostatnich serwisach coś się zmieniło in plus, ale nie sprawdziłem tego jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.