Skocz do zawartości

Jakie dystanse do felg Mangels ?


Steffan

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie zaraz ktoś mnie zjedzie że jestem dupa i nie potrafię sobie znaleźć, ale właśnie znalazłem tylko że różne dziwne odpowiedzi hehe.gif

Felgi Mangels 13` 7j ET25- niektórzy piszą że na przód wystarczy dystans 10mm, a na tył na upartego szlif wahacza lub dystans 5mm

inni piszą że 17mm bo inaczej nie ma opcji, a jeszcze inni mi mówią że 15mm i już sam nie wiem hehe.gif

ktoś kto takie felgi miał u siebie jest w stanie mi powiedzieć czarno na białym jakie potrzebne są dystanse na przód i tył palacz.gif

Pozdro 20.GIFgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje brocki mają takie samo ET i z przodu wywaliłem oryginalny sportingowy dystansik 3 mm i wsadziłem 15 mm z centrowaniem (a i tak musiałem liznąć troszkę amora w miejscu łączenia ze zwrotnicą bo ciężarki miałem naklejone przy wewnętrznej krawędzi felgi i przeszkadzały).

z tyłu był delikatny szlif wahacza.

w takiej konfiguracji przód jest szeroko i wystaje trochę, a tył jest schowany. jak coś, to możesz na tył dać też po 15mm i będzie w miarę równo i obejdzie się bez szlifowania wahaczy smile.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pewnie zaraz ktoś mnie zjedzie że jestem dupa i nie potrafię sobie znaleźć, ale właśnie znalazłem

> tylko że różne dziwne odpowiedzi

> Felgi Mangels 13` 7j ET25- niektórzy piszą że na przód wystarczy dystans 10mm, a na tył na upartego

> szlif wahacza lub dystans 5mm

> inni piszą że 17mm bo inaczej nie ma opcji, a jeszcze inni mi mówią że 15mm i już sam nie wiem

> ktoś kto takie felgi miał u siebie jest w stanie mi powiedzieć czarno na białym jakie potrzebne są

> dystanse na przód i tył

> Pozdro

kolega ma w cc taki zestaw i ma po 10 mm tył i przód smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno przy takiej feldze musi być centrowanie! Ja na na mattigach i dystansach 10mm bez centrowania jeździłem 1 dzień i nigdy więcej

50,70,100 jest ok. 120, 140 trochę telepiem 170 nic, a przy zwalnianiu wszystko zaczyna latać. Śruby pięknie się nagrzewają od takiego bicia. sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki zestaw u siebie, przód 15 mm, odważnik na wew. stronie felgi, wchodzi na styk, tył 10 mm i jest jakieś 2 mm luzu między odważnikiem a wahaczem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
  • 7 miesięcy później...

> odgrzeje kotleta, musze sie upewnić czy kupie dobre długości śrub

> Mangelsy ET 25, dystanse przód 15mm, tył 5mm

> śruby pływającę m12 x 1.25 i długości przód 45mm, tył 35mm

> dobrze myśle ???

Mało, ja miałem 55 przód 45 tył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mało, ja miałem 55 przód 45 tył

nie bardzo rozumiem.

jeżeli mamy zwykłą srube o długości gwintu 28-30mm

i "wydłużymy" ją o grubość dystansu od powiedznio 15mm i 5mm to powstanie 45mm(przód) i 35mm(tył). Mangelsy mają jakieś odsadzenie śruby że potrzeba aż o 10mm dłuższych niż to wynika z powyższych obliczeń ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam mattigi 7j przod et 20 dystans 15 i sruby mam 55mm albo 45 mm nie jestem pewny a z tylu mam

> et 3 bez dystansu i mam sruby 35 mm wiecej nie moglem bo mi juz o sprezyny tarlo jak chcesz to

> jutro moge Ci podac dokladne wymiary

bardzo bym prosił o długość gwintu śrub dla dystansu 15mm smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie bardzo rozumiem.

> jeżeli mamy zwykłą srube o długości gwintu 28-30mm

> i "wydłużymy" ją o grubość dystansu od powiedznio 15mm i 5mm to powstanie 45mm(przód) i 35mm(tył).

> Mangelsy mają jakieś odsadzenie śruby że potrzeba aż o 10mm dłuższych niż to wynika z

> powyższych obliczeń ?

Dodaj że sam otwór/felga jest grubsza niż seria stal do tego jak dodasz dekle to już w ogóle robi się spora różnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dodaj że sam otwór/felga jest grubsza niż seria stal do tego jak dodasz dekle to już w ogóle robi

> się spora różnica

no niestety u mnie nie ma dekielków :-/ śruby długości 45mm i dystans 15mm z przodu i 35mm długości i 5mm dystans z tyłu, do tyłu faktycznie mogły by być z 3 mm dłuższe.

jak narazie sie trzyma smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

Od kopuje temat bo nie jasne są odpowiedzi nie których, felga taka sama jak wyżej - mangels ET25. Dystans 15mm na przód i 7mm długość śrub dokładnie jaka ma być? Czy 45mm na przód i tył w zupełności wystarczy czy mogę być za krótki lub długie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Od kopuje temat bo nie jasne są odpowiedzi nie których, felga taka sama jak wyżej - mangels ET25.

> Dystans 15mm na przód i 7mm długość śrub dokładnie jaka ma być? Czy 45mm na przód i tył w

> zupełności wystarczy czy mogę być za krótki lub długie?

Ja mam mangelsy 7J ET25 na przodzie i na tyle mam po 10mm dystanse i jest OK z lekkim szlifem drążków przednich, najlepiej było by 12-15mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.