Skocz do zawartości

zakup Sieny/palio...


Muzyk007

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie przeglądam auta w przedziale 3-5kPLN... Oczywiście marki Fiat, no i wpada mi co jakiś czas Palio weekend/siena.... więc...

chciałem Was zapytać o opinię o w.w aucie. Biorę pod uwagę dwa silniki 1.2 8v MPI albo 1.4 (czy to jest te 12v, które wsadzali do Bravy?) roczniki tak do 2001r

Gdzie ma słabe punkty korozyjne?

No i jak to ma się z rdzewieniem (ja wiem, że to fiat, ale czy podłoga szybko znika, czy raczej nie koniecznie... -można zrobić odnośnie do punto I... )?

Jak zawieszenie i elektronika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,4 odpuśćok.gif

> Gdzie ma słabe punkty korozyjne?

Podłoga, progi, błotniki i krawędzie

> No i jak to ma się z rdzewieniem (ja wiem, że to fiat, ale czy podłoga szybko znika, czy raczej nie

> koniecznie... -można zrobić odnośnie do punto I... )?

Powiedzmy że jak trafisz tak będziesz miał.

Możesz więc trafić dobrze jak i fatalnie

> Jak zawieszenie i elektronika?

Zawieszenie trwałe, a elektronika?

Jaka elektronika biglaugh.gif

Tam jest tyle elektroniki co w seicento SPI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1,4 odpuść

oki...

> Podłoga, progi, błotniki i krawędzie

czyli prawie jak uno hehe.gif

> Powiedzmy że jak trafisz tak będziesz miał.

> Możesz więc trafić dobrze jak i fatalnie

ahaa... czyli jest duża szansa kupić zdrowego, który nie zardzewieje zbyt szybko , a mogę znaleźć poszpachlowanego ulepa...

> Zawieszenie trwałe, a elektronika?

> Jaka elektronika

> Tam jest tyle elektroniki co w seicento SPI.

a nie MPI? hmm.gifzlosnik.gif

czyli elektoniki PRAWIE brak biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli prawie jak uno

No mniej więcej

> ahaa... czyli jest duża szansa kupić zdrowego, który nie zardzewieje zbyt szybko , a mogę znaleźć

> poszpachlowanego ulepa...

Niestety. A i często tej rdzy nie widać na podłodze, a progi są pod nakładkami z plastiku)

> a nie MPI?

> czyli elektoniki PRAWIE brak

Silnik oczywiście MPIok.gif, ale poza ECU nie ma żadnej elektroniki biglaugh.gif

No i zaleta, do 180cm wzrostu spokojnie się w weekendzie wyśpisz biglaugh.gif, oczywiście fotele trzeba złożyć, ale nawet nóg za bardzo nie trzeba podkurczać. A np dziś przewiozłem 603528.jpgwink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No mniej więcej

> Niestety. A i często tej rdzy nie widać na podłodze, a progi są pod nakładkami z plastiku)

oslabiony.gif

czyli ciężko będzie... albo na oślep brać...

Ewebtualnie pod dywaniki zajrzeć...

jakieś wskazówki dot. blachy?

> Silnik oczywiście MPI, ale poza ECU nie ma żadnej elektroniki

palacz.gif i git

> No i zaleta, do 180cm wzrostu spokojnie się w weekendzie wyśpisz , oczywiście fotele trzeba złożyć,

> ale nawet nóg za bardzo nie trzeba podkurczać.

no ja mam 165cm :D palacz.gif

Noclegowóz palacz.gif

>A np dziś przewiozłem

no ja aż tak szaleć nie będę, ale powietrze można wozić... co przestrzeń to przestrzeń cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli ciężko będzie... albo na oślep brać...

> Ewebtualnie pod dywaniki zajrzeć...

Raczej bym od spodu patrzył

> jakieś wskazówki dot. blachy?

Patrzeć na wersje spoza polski. Mam wrażenie że maja lepsze blachy

> i git

> no ja mam 165cm :D

> Noclegowóz

Ano, i spokojnie 2 osobowy biglaugh.gif

> no ja aż tak szaleć nie będę, ale powietrze można wozić... co przestrzeń to przestrzeń

Ano, choć ja mam zawsze pełny bagażnik hahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chciałem Was zapytać o opinię o w.w aucie. Biorę pod uwagę dwa silniki 1.2 8v MPI albo 1.4 (czy to

> jest te 12v, które wsadzali do Bravy?) roczniki tak do 2001r

czyli ostatnie modele z produkcji PhI ok.gif

> Gdzie ma słabe punkty korozyjne?

w tym czasie to już wszędzie mogą być no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Polecam każdemu Sienę/Palio jako TANI i PAKOWNY samochód w bezstresowym klimacie (np. do postawienia pod blokiem na ciasnym parkingu).

Ja swoją (1997, 1.6 16V z prawie nową sekwencją LPG) kupiłem w połowie 2009 z przebiegiem 150kkm. Sprzedałem w połowie 2012 z przebiegiem 190kkm zarabiając na niej... 150PLN biglaugh.gif

Moje spostrzeżenia są takie:

- auto dynamiczne i pakowne;

- ogólnie i statystycznie bezproblemowe;

- raczej nie kupisz w 100% zdrowej budy i trzeba się liczyć, że przynajmniej progi i tylne nadkola będą 'miękkie'.

- jeśli auto ma być bezawaryjne:

* sprawdzić/wymienić rozrząd,

* trzeba się liczyć z możliwością zerwania linki sprzęgła i warto wymienić ją na oryginał (ok. 80PLN),

* trzeba się liczyć z możliwością okresowego występowania przebicia cewki zapłonowej - silnik zaczyna przerywać i pali się 'czerwona marchewa' (wymiana na nowy zamiennik ok. 150PLN)

* tradycyjnie posłuszeństwa odmawia alternator i trzeba go co kilka lat reanimować/wymienić.

* kilka razy zawieszał się rozrusznik i zawsze pomagał kawałek młotka...

Poza tym fura tip-top, ja byłem naprawdę zadowolony, majac tani środek do tłuczenia po mieście.

Spalanie od niecałych 8l w spokojnej trasie (marzenie gdy LPG był po 1,59 wink.gif ) do ok. 11 w dość zatłoczonym mieście. Raz kiedy był atak zimy w stolicy i wszystko stało i swoje 17km jechałem 4h auto spaliło 14l/100km.

Ciekawym silnikiem jest 1.2 - znajomy miał, jeździło nie gorzej niż moje 1.6.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> no ja aż tak szaleć nie będę, ale powietrze można wozić... co przestrzeń to przestrzeń

miałem ja palio 1.6 swego czasu i powiem tak, pooojemny kanapowóz, czy wybierzesz siene czy palio grinser006.gif

mieście palił około 8,5 - 9 l/100

nie wiem, jak spalanie w 1.2 75, ale spodziewam się że 0,5l mniej,

jakość podobna do punto I - czyli podłoga będzie gnić, i tak jak koledzy wcześniej pisali, ranty błotników i miejsce styku błotnika ze zderzakami,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Raczej bym od spodu patrzył

no ale jak są tam nakładki to ciężko będzie...

a wszystkie modele je miały?

Wiem, że wujek sprzedawał swoje Palio (ooo ja głupi, trza było brać gazować i jeździć... sciana.gif) to jak oglądałem tam blachę i między innymi progi to nie przypominam sobie o jakiś osłonach na progi...

> Patrzeć na wersje spoza polski. Mam wrażenie że maja lepsze blachy

jakieś charakterystyczne cechy rozpoznawcze posiadają?

> Ano, i spokojnie 2 osobowy

znaczy w osobowy na noclegowóz devil.gif

> Ano, choć ja mam zawsze pełny bagażnik

biglaugh.gif

Generalnie ja woże siebie i swoje 4 litery, aleeeee.... jest ta przestrzeń to jest... lepiej mieć duże palio niż wypierdka pt. seicento czy tico...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Polecam każdemu Sienę/Palio jako TANI i PAKOWNY samochód w bezstresowym klimacie (np. do

> postawienia pod blokiem na ciasnym parkingu).

no i dobre dla osoby ze studenckim budżetem (czy. takiej jak ja zlosnik.gif)... tanie, a mało tego łatwe w naprawach ok.gif

> Ja swoją (1997, 1.6 16V z prawie nową sekwencją LPG) kupiłem w połowie 2009 z przebiegiem 150kkm.

> Sprzedałem w połowie 2012 z przebiegiem 190kkm zarabiając na niej... 150PLN

rotfl.gif

> Moje spostrzeżenia są takie:

> - auto dynamiczne i pakowne;

> - ogólnie i statystycznie bezproblemowe;

noo i gyt

> - raczej nie kupisz w 100% zdrowej budy i trzeba się liczyć, że przynajmniej progi i tylne nadkola

> będą 'miękkie'.

tak jak pisałem post wyżej - jak w 80% aut w tym przedziale cenowym icon_rolleyes.gif

> - jeśli auto ma być bezawaryjne:

> * sprawdzić/wymienić rozrząd,

> * trzeba się liczyć z możliwością zerwania linki sprzęgła i warto wymienić ją na oryginał (ok.

> 80PLN),

> * trzeba się liczyć z możliwością okresowego występowania przebicia cewki zapłonowej - silnik

> zaczyna przerywać i pali się 'czerwona marchewa' (wymiana na nowy zamiennik ok. 150PLN)

> * tradycyjnie posłuszeństwa odmawia alternator i trzeba go co kilka lat reanimować/wymienić.

> * kilka razy zawieszał się rozrusznik i zawsze pomagał kawałek młotka...

no to spoko loko... w sumie - pierdoły do samodzielnego ogarnięcia....

> Poza tym fura tip-top, ja byłem naprawdę zadowolony, majac tani środek do tłuczenia po mieście.

> Spalanie od niecałych 8l w spokojnej trasie (marzenie gdy LPG był po 1,59 ) do ok. 11 w dość

> zatłoczonym mieście. Raz kiedy był atak zimy w stolicy i wszystko stało i swoje 17km jechałem

> 4h auto spaliło 14l/100km.

ok.gif

> Ciekawym silnikiem jest 1.2 - znajomy miał, jeździło nie gorzej niż moje 1.6.

> Pozdrawiam

wg. katalogów to 1.2 do 100km maa.... 12,2 a 1.6 ma jakieś 10.0 także tragedii nie ma... ok.gif a przy 1.2 jest dużo wiecej miejsca do dłubania biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>a przy

> 1.2 jest dużo wiecej miejsca do dłubania

ale za to 1.6 daje spore możliwości w starciu z jakimś wieśwagenem, sprawdzone osobiście, sam rozglądałem się tylko za 1.2 lub 1.6 z przewagą za tym drugim, a spalanie to max 10 przy sekwencji a w trasie można do 8 zejść grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale za to 1.6 daje spore możliwości w starciu z jakimś wieśwagenem, sprawdzone osobiście, sam

> rozglądałem się tylko za 1.2 lub 1.6 z przewagą za tym drugim, a spalanie to max 10 przy

> sekwencji a w trasie można do 8 zejść

1.2 ma 75KM i do 100km/h => 12.2s

1.6 ma 105KM i do 100km/h => 10.0s

w sumie i tak tym 1.2 wieśwagena objadę, a 1.2 jest silnikiem bezkolizyjny to raz i dużo mniej awaryjnym od 1.6 (tak słyszałem)

ja szukam wiele jeszcze innych aut zlosnik.gif a siena/palio (z naciskiem na 1.2 Palio - bo co kombi to kombi) jest jednym z kilkuu punktów na liście ok.gif

chociaż jakbym znalazł ładne zadbane 1.6 z LPG to bym je może i zgarnął... hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no ale jak są tam nakładki to ciężko będzie...

> a wszystkie modele je miały?

ZTCW tak.

> jakieś charakterystyczne cechy rozpoznawcze posiadają?

VIN

> znaczy w osobowy na noclegowóz

> Generalnie ja woże siebie i swoje 4 litery, aleeeee.... jest ta przestrzeń to jest... lepiej mieć

> duże palio niż wypierdka pt. seicento czy tico...

PRzesiadłem się z SC. Koszty utrzymania na podobnym poziomie, a przynajmniej coś się przewiezie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ZTCW tak.

> VIN

ok.gif

> PRzesiadłem się z SC. Koszty utrzymania na podobnym poziomie, a przynajmniej coś się przewiezie.

spalanie i OC większe, nie? zlosnik.gif

mnie w 1.6 przeraża nieco spalanie (wuj z OC, bo zawsze na raty można rozłożyć i się go tak nie odczuje)... zwłaszcza, że autem będę w ZIMĘ chciał śmigać do pracy (5km icon_rolleyes.gif ewentualnie służszą drogą co by było lepiej dla silnika... i spalania zlosnik.gif).... Palio z 1.6 jest jakoś więcej, więc łatwiej w dobrym stanie byłoby lepiej znaleźć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mnie w 1.6 przeraża nieco spalanie

spalanie to mnie załamało jak kupiłem Hiene i był termostat sypnięty to w zimę 11L Pb przepalała boje_sie.gif Obecnie właśnie na dojazdach do pracy 5-6km przepala 9,5 LPG grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> spalanie i OC większe, nie?

> mnie w 1.6 przeraża nieco spalanie (wuj z OC, bo zawsze na raty można rozłożyć i się go tak nie

> odczuje)... zwłaszcza, że autem będę w ZIMĘ chciał śmigać do pracy (5km ewentualnie służszą

> drogą co by było lepiej dla silnika... i spalania ).... Palio z 1.6 jest jakoś więcej, więc

> łatwiej w dobrym stanie byłoby lepiej znaleźć...

Mam Sienę 1,2, do Palio polecam Ci jednak motor 1,6.

Większa moc zrekompensuje wagę auta.

1,2 jest trochę za słaby w tym aucie i przez to dużo pali.

Moja Siena chleje ok 8,5/100, a przy włączonej klimie 9,5/100 LPG- sekwencja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> spalanie i OC większe, nie?

No większe, ale

Spalanie mam na poziomie 7l/100 (mam 1,2) i mogło by być mniejsze, ale ta skrzyniasciana.gif...abarth sciana.gif

Więc się silnik kręci.

A OC poniżej 300 za rok więc też nei jest źle

> mnie w 1.6 przeraża nieco spalanie (wuj z OC, bo zawsze na raty można rozłożyć i się go tak nie

> odczuje)... zwłaszcza, że autem będę w ZIMĘ chciał śmigać do pracy (5km ewentualnie służszą

> drogą co by było lepiej dla silnika... i spalania ).... Palio z 1.6 jest jakoś więcej, więc

> łatwiej w dobrym stanie byłoby lepiej znaleźć...

Tak, ale ma jedną wadę, słaby rozrząd i kolizyjny silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No większe, ale

> Spalanie mam na poziomie 7l/100 (mam 1,2) i mogło by być mniejsze, ale ta skrzynia...abarth

miasto?

ciekawe ile wzięłoby 1.6 w takich warunkach hmm.gif

> Więc się silnik kręci.

szestanstki podobno lubią się kręcić devil.gifbiglaugh.gif

> A OC poniżej 300 za rok więc też nei jest źle

OC jest kwestią bardzo indywidualną... mi w HDI z babcią, która ma 60%zniżek wyliczyli 730zł (pakiet NNW do chyba 5kPLN + Assistance do 1000zł laweta) dla silnika 1.2 w punto.

> Tak, ale ma jedną wadę, słaby rozrząd i kolizyjny silnik.

jakby nie patrzeć każdy silnik jest obarczony wadą...

16v są z natury kolizyjne... jakbym kupił punto 1.2 16v to tyż kolizyjne jest...

słaby rozrząd? że co? pasek lubi walnąć?

wiesz... ja jestem człowiekiem, który wyznaje zasadę "lepiej być 60min. przed niż minutę po"...

Pasek chyba wymienia się co 50 000km? Ja bym wymienił przy 40 000km....

Wymiana paska to koszt... 300zł? (fakt, że samemu kurka w 1.6 rozrządu nie zrobi, bo jakaś blokada jest tam potrzebna...)

Tam pompa wody jest na pasku rozrządu? hmm.gif jak nie jest... to sądzę, że pasek to max 300zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> spalanie to mnie załamało jak kupiłem Hiene i był termostat sypnięty to w zimę 11L Pb przepalała

tooo.... jakoś mało... przy sprawnym powiedziałbym, że tyle łyknie...

Może nie taki diabeł strasny jak go malują....

> Obecnie właśnie na dojazdach do pracy 5-6km przepala 9,5 LPG

ooo właśnie... w lato 9.5LPG przy tym dystansie... a jak zimą?

masz coś takiego jak podgrzewacz wtryskiwaczy LPG? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam Sienę 1,2, do Palio polecam Ci jednak motor 1,6.

> Większa moc zrekompensuje wagę auta.

własnie jak sie zapakuję (a w Palio jest sporo miejsca zlosnik.gif) to może być ciężko z mocą - czego też się obawiam....

Nie wziąłem pod uwage, że 1.2 ma 12s do 100km/h ale przy braku obciążenia...

> 1,2 jest trochę za słaby w tym aucie i przez to dużo pali.

> Moja Siena chleje ok 8,5/100, a przy włączonej klimie 9,5/100 LPG- sekwencja.

to niech 1.6 spali 1 no 2 litry więcej.... a moc zwłaszcza przy komplecie pasażerów będzie...

kurde... to mało ekonomiczny silnik do tej ciężkawej budy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to niech 1.6 spali 1 no 2 litry więcej.... a moc zwłaszcza przy komplecie pasażerów będzie...

> kurde... to mało ekonomiczny silnik do tej ciężkawej budy....

Spali maksymalnie 1l więcej przy podobnej jeździe i załadowaniu auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to besssssensu męczyć się 1.2...

1,2 też ma swoje zalety.

Niższe OC niby brak problemów z rozrządem.

Jednak w Palio to się IMO sprawdza lepiej 1,6 (oczywiście z sekwencją LPG)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1,2 też ma swoje zalety.

muszę sobie zobaczyć, co będzie lepsze dla mnie... ale jednak zaczyna te 1.6 przemawiać....

> Niższe OC niby brak problemów z rozrządem.

muszę się zorientować jaka będzie różnica za pojemnosć powyżej 1.4... podobno skok jest nie wielki przy pojemności 1.4-2.0. Powyżej 2.0 jest już spora różnica...

> Jednak w Palio to się IMO sprawdza lepiej 1,6 (oczywiście z sekwencją LPG)

No sekwencją...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> masz coś takiego jak podgrzewacz wtryskiwaczy LPG?

nie mam, zimą po odpaleniu wyjeżdżam z garażu, zamykam garaż, jadę pod bramę otwieram, wyjeżdżam, zamykam, wyjeżdżam na drogę i praktycznie już przerzuca na LPG. Jak po odpaleniu wyskakuję prosto w trasę to 1-1.5km i przełącza na LPG grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1.2 ma 75KM i do 100km/h =1.6 ma 105KM i do 100km/h =

nie patrz na tabelki, bo w praktyce jest inaczej

ps. po 99r 1.6 miało 101km

> w sumie i tak tym 1.2 wieśwagena objadę,

wierz mi, ze nie

kumpel miał równocześnie ze mną 1.2 i naprawde jest przepaść. i to w sienie, a palio jest cięższe, więc jest jeszcze gorzej. spalanie prawie takie samo. 1.2 moze pół litra mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to besssssensu męczyć się 1.2...

dam Ci świeży przykład

tydzień temu byłem moją sieną 1.6 w górach- jazda w korkach, troche bez korków, ogólnie nie przekroczyłem 120 km/h, a przeważnie 80-90, 4 osoby, pełny bagażnik i na dachu 4 rowery. poszło 36l gazu na 400 km. jak jeżdze sam po mieście, bez załadunku, krótkie dystanse pali ok 11, zimą 12, ale ja mam instalke drugiej generacji. na gaz przełączam od razu po odpaleniu silnika- latem, a zimą po przejechaniu 2km. pewnie ktoś powie, ze tak nie wolno, ze to nie zdrowe- przejechane jest w ten sposób juz ponad 140 tys i wszystko gra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie mam, zimą po odpaleniu wyjeżdżam z garażu, zamykam garaż, jadę pod bramę otwieram, wyjeżdżam,

> zamykam, wyjeżdżam na drogę i praktycznie już przerzuca na LPG.

czyli przy sprawnym termostacie i czujkach bardzo szybko łapie LPG... bardzo dobrze.

Procedura wyjazdy u mnie jest podobna do Twojej, także zanim ruszę już do pracy to powinienem mieć już LPG...

jaką temp. przełączania na LPG masz ustawioną?

> Jak po odpaleniu wyskakuję

> prosto w trasę to 1-1.5km i przełącza na LPG

no to super ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie patrz na tabelki, bo w praktyce jest inaczej

> ps. po 99r 1.6 miało 101km

właśnie m. in po to założyłem ten watek, żeby dowiedzieć się jak to jest w praktyce ok.gif

Chętnie czytam to co mi piszecie na temat tego auta. Im więcej wiem tym lepiej...

> wierz mi, ze nie

> kumpel miał równocześnie ze mną 1.2 i naprawde jest przepaść. i to w sienie, a palio jest cięższe,

> więc jest jeszcze gorzej. spalanie prawie takie samo. 1.2 moze pół litra mniej

orientacyjnie - duża różnica masy jest między sieną a palio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dam Ci świeży przykład

> tydzień temu byłem moją sieną 1.6 w górach- jazda w korkach, troche bez korków, ogólnie nie

> przekroczyłem 120 km/h, a przeważnie 80-90, 4 osoby, pełny bagażnik i na dachu 4 rowery.

> poszło 36l gazu na 400 km. jak jeżdze sam po mieście, bez załadunku, krótkie dystanse pali ok

> 11, zimą 12, ale ja mam instalke drugiej generacji. na gaz przełączam od razu po odpaleniu

> silnika- latem, a zimą po przejechaniu 2km. pewnie ktoś powie, ze tak nie wolno, ze to nie

> zdrowe- przejechane jest w ten sposób juz ponad 140 tys i wszystko gra

no to do wytrzymania...

odczuwalnie dużo mocy traci na LPG w stosunku do benzyny na takiej II gen?

generalnie i tak jeśli chodzi o wybór auta to mam stosunkowo duże wymagania w stosunku do tak wiekowych już aut...

i nie wiadomo czy łatwiej będzie znaleźć sekwencję czy II gen....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> odczuwalnie dużo mocy traci na LPG w stosunku do benzyny na takiej II gen?

powiem tak. na benzynie jade tylko jak braknie gazu, do najbliższej stacji. i wtedy jest to męczące. na gazie jedzie lepiej

> generalnie i tak jeśli chodzi o wybór auta to mam stosunkowo duże wymagania w stosunku do tak wiekowych już aut...

no to błąd. nie znajdziesz igły. to są jedne z najbardziej nieudanych aut fiata, zwłaszcza pod względem blacharki, bo silniki i zawiecha obleci- u mnie na liczniku 175 tys i zawieszenie nie tykane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> powiem tak. na benzynie jade tylko jak braknie gazu, do najbliższej stacji. i wtedy jest to

> męczące. na gazie jedzie lepiej

Na gazie lepiej? osz kurka icon_eek.gif

> no to błąd. nie znajdziesz igły. to są jedne z najbardziej nieudanych aut fiata, zwłaszcza pod

> względem blacharki, bo silniki i zawiecha obleci- u mnie na liczniku 175 tys i zawieszenie nie

> tykane

nie liczę na znalezienie igły...

wątpię, żeby palio rdzewiało szybciej niż Uno...

w Punto I podłoga znika... w OPLACH I lecą nadkola i podłużnice z tyłu, w golfach III ucieka podłoga, japońce też mają problem z blachą-choćby almera, a do tego są nie za tanie w naprawach no i sam był japońca nie dotykał przy naprawach.... szukam starych już aut i igły nie szukam.... 95% aut do 5 tysi są takie...

Szukam w miarę dobrego stanu zwłaszcza blacharskiego (mam czas, nie spieszy mi się z kupnem)... Wiadomo, że auto będzie miało jakieś mankamenty - w fiacie stosunkowo nie dużym kosztem można zlikwidować je. Byle stan był odpowiedni do ceny. Ostanio oglądałem Punto za 3500zł, ale podłoga to w sumie sito i miał kilka takich mechanicznych drobnostek, które sam bym ogarnął (dmuchawa nie działała, lpg strzelało, hamulce z tyłu do zrobienia i linka ręcznego zerwana) gdyby nie tragiczny stan podłogi to może i auto właśnie by stało na podwórku u mnie... <= taki mały OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no właśnie. pod nakładkami, można coś takiego zobaczyć

icon_eek.gif

uuuuuu spoooko...

daleko pod podłogę zachodzą te nakładki?

jak właściciel jest pewny, że jego progi są cud miód malyna to mogę go zawsze poprosić o podniesienie za nie FABRYCZNYM lewarkiem... devil.gifzlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> uuuuuu spoooko...

w środku wcale nie było lepiej, ale wszystko jest pospawane i zakonserwowane lepiej niż zrobiła to fabryka, a koszt ok 800 zł + własna robota, więc nie jest żle.

czasami lepiej blacharke poprawiać, niż mechanike- kumpel kupił z zeszłym roku hyundaya sonate za śmieszne pieniądze: 500 zł. grama rdzy nie znajdziesz, jazda jak na tapczanie, spalanie małe, ale.... były problemy z obrotami, jakies falowanie, stoisz w korku, jest 800, a tu nagle 2,5 tys. tego typu cyrki. autoryzowany serwis hyundaya powiedział, ze nie da sie naprawić. trzymali go 2 tygodnie, skasowali 300 zł za robote i nie naprawili. znajomy kumpla sie wreszcie podjął (elektryk). grzebał miesiąc. okazało sie, że w kompie/sterowniku spalił sie jakiś tyrystor, za 30 groszy hehe.gif

no ale za miesiąc grzebania skasował go 500 zł

także naprawa więcej kosztowała niż auto, ale w koncu sprzedał go za 1500 hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w środku wcale nie było lepiej, ale wszystko jest pospawane i zakonserwowane lepiej niż zrobiła to

> fabryka, a koszt ok 800 zł + własna robota, więc nie jest żle.

> czasami lepiej blacharke poprawiać, niż mechanike- kumpel kupił z zeszłym roku hyundaya sonate za

> śmieszne pieniądze: 500 zł. grama rdzy nie znajdziesz, jazda jak na tapczanie, spalanie małe,

> ale.... były problemy z obrotami, jakies falowanie, stoisz w korku, jest 800, a tu nagle 2,5

> tys. tego typu cyrki. autoryzowany serwis hyundaya powiedział, ze nie da sie naprawić.

> trzymali go 2 tygodnie, skasowali 300 zł za robote i nie naprawili. znajomy kumpla sie

> wreszcie podjął (elektryk). grzebał miesiąc. okazało sie, że w kompie/sterowniku spalił sie

> jakiś tyrystor, za 30 groszy

> no ale za miesiąc grzebania skasował go 500 zł

> także naprawa więcej kosztowała niż auto, ale w koncu sprzedał go za 1500

hmmm... ciekawe ile by wziął fachman za zrobienie progów,...

może kupić takiego ze słabymi progami, a na wiosnę (jak auto mechanicznie nie będzie zawodzić) zrobić progi... ja mam problem, bo ani nie umiem spawać ani nie mam spawarki... miejsce i czas jest do załatwienia.

wiesz... 3000zł + 1000zł za blacharkę... w sumie... miałoby to sens..., nie? wszystko zależy od ceny w sumie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jaką temp. przełączania na LPG masz ustawioną?

nie mam pojęcia ale jest chyba najniżej jak można, bi nieraz jak z wolnych obr startuje to czuć przycięcie, a jak podczas jazdy przełącza to nie czuć w ogóle, co do mocy to tylko dzięki diodzie na centralce wiem czy jadę na Pb czy LPG ale to już uroki sekwencji grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> u mnie w dowodzie pisze 1000 kg

> co do palio, niech sie wypowie ten, co ma

Palio 1,2 i w dowodzie mam 1100 kg, Natomiast punto I też z 1,2 w dowodzie ma 900 kg z grosikami jak się nie mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie mam pojęcia ale jest chyba najniżej jak można, bi nieraz jak z wolnych obr startuje to czuć

> przycięcie, a jak podczas jazdy przełącza to nie czuć w ogóle, co do mocy to tylko dzięki

> diodzie na centralce wiem czy jadę na Pb czy LPG ale to już uroki sekwencji

no na sekwencji to i 100% mocy można uzyskać....

gorzej jest przy II gen...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hmmm... ciekawe ile by wziął fachman za zrobienie progów,...

no moje wspawywał znajomy, ale łatał też dziury w podłodze i razem skasował 500. tapicerke rozbierałem i składałem samemu, czyszczenie i malowanie też we własnym zakresie, bo chciałem mieć pewność, ze bedzie dobrze zrobione, i zaoszczędzić troche kasy. jak pytałem ile by wołał za zrobienie na gotowo wszystkiego to zaśpiewał 1200 po znajomości, ale tak jak mówie- z podłogą. same progi to napewno sporo poniżej tysiaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chce ktoś sprzedać palio?

na Twoim miejscu dozbierałbym troszke i szukał palio ll.

jest ładniejsze, troszke nowocześniejsze i o wiele lepiej z blacharką. widze na alegro, ze juz za 5,5 mozna wyrwac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no moje wspawywał znajomy, ale łatał też dziury w podłodze i razem skasował 500. tapicerke

> rozbierałem i składałem samemu, czyszczenie i malowanie też we własnym zakresie, bo chciałem

> mieć pewność, ze bedzie dobrze zrobione, i zaoszczędzić troche kasy. jak pytałem ile by wołał

> za zrobienie na gotowo wszystkiego to zaśpiewał 1200 po znajomości, ale tak jak mówie- z

> podłogą. same progi to napewno sporo poniżej tysiaka

1200zł progi z podłogą po znajmkości powiadasz...

no myślę, że ja znajdę po znajomości u siebie takiego ZA MAX 1500zł...

w uno progi (nie poznajmosci) chcieli mi zrobić za 600zł oba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.