Skocz do zawartości

[SC900] Problem z odpaleniem i obrotami


frees

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od kilku dni mam problem z moim Sejem. Kilkakrotnie zdarzyło mi się, że samochód nie chciał odpalić. Rozrusznikiem kręci, paliwo dochodzi, a auto nie podpala. Dopiero odpalenie "na popych" pomaga (wtedy auto startuje od razu). Póki co zdarzyło się to 4 razy na jakieś 20 odpaleń. Poza tym, kilka razy zdarzyło mi się, że przy wrzucaniu na luz obroty opadały bardzo wolno. Problem z obrotami zauważyłem tylko na gazie. Auto odpalam na benzynie. Z rzeczy które ostatnio wymieniałem, to kable WN.

Ma ktoś jakiś pomysł co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Te nie odpalanie z rozrusznika to sprawdź masę bo miałem tak samo

Sprawdziłem masę i wszystko wydaje się być ok, chociaż do końca jej nie wykluczam. Dzisiaj problem pojawił się ponownie, po przekręceniu kluczyka rozrusznik kręci i w pewnym momencie przestaje (dlatego właśnie nie wykluczam problemu z masą - będę musiał się jej jeszcze raz przyjrzeć). Po otworzeniu maski, słychać "cykanie" (gdzieś wyczytałem, że to wtryski tak głośno chodzą ?! ), po chwili odgłos, jakby się jakiś przekaźnik przełączył i cykanie ustało. Po tym auto odpaliło bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.