Skocz do zawartości

Pytanie o swapa w sienie


sabcio9207

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam siene 1.6 16v ktora przechodzi calkowita odnowe(ruda)i delikatne mody.Będę chcial poprawic osiagi najlepiej wymieniając silnik na ....I tu moje pytanie na jaki?Zalezy mi na silniku z turbo.Czekam na konkretne odp.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> celowalbym w 1,4 T-JET albo wkladaj turbo do 1,6

Myslalem nad turbo do 1.6 ale jest to za duzy koszt(kucie dolu)i nie wiadomo jak to dlugo pojezdzi.Wiec dlatego zostalbym przy wymianie silnika np. z fiata coupe 2.0 16vT ale nie wiem czy wejdzie?A 1.4T-jet to malo zlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myslalem nad turbo do 1.6 ale jest to za duzy koszt(kucie dolu)i nie wiadomo jak to dlugo

> pojezdzi.Wiec dlatego zostalbym przy wymianie silnika np. z fiata coupe 2.0 16vT ale nie wiem

> czy wejdzie?A 1.4T-jet to malo

wlasnie 2.0 T z coupe na 99% nie wejdzie, trzeba by ciac podluznice a takie rozwiazanie raczej odpada smile.gif 1.4 T-jet z abartha 500 ss ma 160 koni w serii, mysle ze przy wiekszym turbo i programie idzie zrobic okolice 200 bez problemu a w sienie to by robilo juz dobry przeciag smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myslalem nad turbo do 1.6 ale jest to za duzy koszt(kucie dolu)

z tym kuciem to bym nie przesadzał,

jak nie będziesz osiągał niewiadomo jakich mocy, to nie trzeba,

kolega z UKP ze SZNURKA uturbił takie 1.6,

miał jeszcze kilka innych modów i jeździł,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z tym kuciem to bym nie przesadzał,

> jak nie będziesz osiągał niewiadomo jakich mocy, to nie trzeba,

> kolega z UKP ze SZNURKA uturbił takie 1.6,

> miał jeszcze kilka innych modów i jeździł,

Chcialem osiagnac moc w granicach 200km ale przy 1.6 lepiej juz wtedy kuc dol.Dzieki tu dla kolegi Szuro bo dzieki niemu bedzie 1.4 T-jet.Jeszcze pytanie,jak ze skrzynia?Moja zostaje czy juz lepiej 6 biegowa od punto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ztcw to Tschoob ma na sprzedaż 180KM T-jeta

nie wiem skad masz takie info yikes.gif nic nie sprzedaje...

do autora watku...t-jet pewnie i podejdzie ale ja bym tam wsadzil 2.0 z fc albo starsze 2.0 8V takie jak w integralce byly....dol wytrzymuje 400km bez kucia i duuzo wieksza zabawa z racji pojemnosci....skoro do uno weszlo to i do sieny sie zmiesci zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> do autora watku...t-jet pewnie i podejdzie ale ja bym tam wsadzil 2.0 z fc albo starsze 2.0 8V

> takie jak w integralce byly....dol wytrzymuje 400km bez kucia i duuzo wieksza zabawa z racji

> pojemnosci....skoro do uno weszlo to i do sieny sie zmiesci

A silnik od fiata coupe 2.0 16vT podejdzie bo podobno bez ciecia podluznicy sie nie obejdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A silnik od fiata coupe 2.0 16vT podejdzie bo podobno bez ciecia podluznicy sie nie obejdzie?

podejrzewam ze skoro w sienie jest podobna ilosc miejsca co w uno to trzeba bedzie porzezbic z podluznica...2.0 16VT wlasnie wsadza u nas jeden kolega Drupi

20111230213635.jpg

img8510h.jpg

nakolachzkolektorem.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> koniec tematu , nie robmy off topa

Nie robimy off-topa, nie robimy swapa, nic nie robimy - takie mam przeczucie grinser006.gif

Kolega autor wątku sam nie wie czego chce hmm.gif

1.6 turbo przy 200 koniach urwie Ci jaja ale nie dół... Pozonowi pękały tłoki (raczej kwestia złego kolektora, złego wystrojenia, braku chłodnicy oleju) ale na pewno nie dół!!!

Koszt?

A myślisz, że swap na 2.0T to będzie mały koszt? To się zdziwisz.

Poza tym po co Ci kowadło na przodzie?

T-jet za słaby? hehe.gif Tu tez byś się zdziwił. No i t-jest nie waży przy 2.0 a to WIELE daje.

Uniaka widzę już zeswapowałeś, teraz się "bierzesz" za sienę?

Wybacz mój ton wypowiedzi ale lubię jak ktoś poważnie gada a nie marzy na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolega autor wątku sam nie wie czego chce

Chce silnika z tubo z moca ok.200km

> A myślisz, że swap na 2.0T to będzie mały koszt? To się zdziwisz.

Wydaje mi sie ze tanszy niz w przypadku 1.4 t-jet

> Uniaka widzę już zeswapowałeś, teraz się "bierzesz" za sienę?

Chyba chciales powiedziec zezlomowales.Za siene juz sie zabralem.Pochwale sie jak zrobie zdjecia

> Wybacz mój ton wypowiedzi ale lubię jak ktoś poważnie gada a nie marzy na forum.

Niestety nie wypalilo z uno bo tam byla cala buda do spawania i juz kola sie rozjezdzaly.Ale za to siena jest juz robiona niestety wolno bo po godzinach pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chce silnika z tubo z moca ok.200km

> Wydaje mi sie ze tanszy niz w przypadku 1.4 t-jet

> Chyba chciales powiedziec zezlomowales.Za siene juz sie zabralem.Pochwale sie jak zrobie zdjecia

> Niestety nie wypalilo z uno bo tam byla cala buda do spawania i juz kola sie rozjezdzaly.Ale za to

> siena jest juz robiona niestety wolno bo po godzinach pracy

W takim razie życzę Ci powodzenia bo miło zawsze oglądać fajne projekty, oby Cię nie zniechęciły przeszkody jakie napotkasz. Jak już wybierzesz konkretny silnik to pisz, będziemy pomagać.

Moje skromne zdanie jest tylko takie - jeżeli idziesz w ciężki kloc 2.0 i godzisz się na cięcie podłużnic (niestety) to zrób mu od razu przynajmniej te 350 koni cfaniaczek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.